Şimdi Ara

Xperia z ekran kırıldı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
3
Favori
32.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica ederim, tekrar geçmiş olsun umarım bir problem çıkmadan telefonun ekran değişimi garanti dahilinde yapılır..
  • Bende sinirimden telefonu yere çaktım ve ekran gitti

Ortalama ne kadar alırlar ekran değişimi için? başka bir yerine kırık çatlak yok ekran komple yeşil mavi tonlarında çizgili arama filan geliyor göremiyorum dokunamıyorum algılamıyor birşeyi.
  • hyprosoft kullanıcısına yanıt
    600-700 lira arası bir değişim ücreti var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: T.HAWK

o zaman dışardan alıp taktırmak daha mantıklı galiba. Yarı yarıya fark var çünkü hiç göndermeyim servise ben bunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyprosoft

quote:

Orijinalden alıntı: T.HAWK

o zaman dışardan alıp taktırmak daha mantıklı galiba. Yarı yarıya fark var çünkü hiç göndermeyim servise ben bunu.

Dışarıda değiştireceksen de çin malı isimsiz dandik lcd ekranlar olmamasına dikkat edin..
    Mesela aşağıda linkini verdiğim yer ürünün % 100 orjinal xperia ekranı olduğunu belirtiyor bu tür yerlerden fiyat alın..

http://teknikservis.tamirdunyasi.net/

• Hiç bir telefon durduk yere çatlamaz kırılmaz milleti kaldırmayın şimdi ilk çıktığından beri z1 kullanıyorum telefonun 48-50 derecelere çıktığını hatırlıyorum benimkine 1 şey olmuyoda seninkine masanın üstünde durduk yere kırılıyor anlamadım :)

• Dün telefonumu götürdük Teleseervice e darbe almış gibi görünüyor muhtmelen garanti kapsamında yapılmaz dedi ordaki bayan, ben de yok darbe almadı dedim ama bakalım sonuç ne olacak.. İç camda kırılma var yazdı ama ben dışarda darbeyle kırmış oldum gerçekten ilginç :D

Ekran fiyatı da 200-400 arası uçuk fiyatlar eskidendi dedi..

Ekranda donma mürekkep dağılması filn oluyordu çatlamadan önce ısrarla garantiye vermedim , kırılma olmasaydı yine vermezdim çünkü malesef telefonu bozup geri yolluyorlar.. Allaha emanet bıraktık telefonu resmen ...

Ayrıca telefon kendi kendine çatlamaz diynlere de söylim ; Xperia Z telefonda basınçtan ve ısıdan kynaklı çatlma olduğunu SonyXperia Türkiye 'de kabul etti , Teleservice de birçok tlefon aldıklarını söyledi , garanti dışı tamir yapan bir yere telefondan arayarak telefona ne olduğunu anlattım basınçtan dedi daha teli görmeden.. Çünkü ellerine bu şekilde birçok tlefon geldiği ortada...

Aynı telefondan kullanan bir arkadışım ekranın kendisinde değil mürebbinde arada sırada çatlak olduğunu söylüyor benim de en basında öyle oluyordu önemsemedim .. Yani imalat hatası olduğu ortada ..

• quote:

Orijinalden alıntı: GG Holy Lin

Hiç bir telefon durduk yere çatlamaz kırılmaz milleti kaldırmayın şimdi ilk çıktığından beri z1 kullanıyorum telefonun 48-50 derecelere çıktığını hatırlıyorum benimkine 1 şey olmuyoda seninkine masanın üstünde durduk yere kırılıyor anlamadım :)

Maaşallah sen ne kadar zeki birşeymişsin böyle?
    Bu kadar xperia kullanıcısı milleti kandırıyor he..
    Serviste zaten enayi idi ücretsiz değişim yapıyor bu kırılan ekranları..
    Git bakalım teleservice i bi ara günde kaç tane çatlak ekranlı xperia modeli geliyormuş diye.. işkembenden sallayıp durma seninkininde yakında ekranı darbe olmadan çatladığında ondan sonra gelip forumlarda sakın yalvarma acaba garantiye sayarlar mı diye..
    bu telefonlar imalat hatası var bu kadar insan salak değil durduk yere aynı markanın aynı model telefonlarının camını kırıp dursunlar..

• _emry_ _ kullanıcısına yanıt
    umarım garanti kapsamına alınır.. anlaşılan çatlak ekranlı xperialar yoğun şekilde geldiği için maliyetinin altından kalkamadılar kıvırmaya başladılar..
    En kötü ihtimalle kaymakamlıklardaki tüketici hakem heyetine gitsen çatır çatır paranı alırsın bilirkişiler anında tespit eder darbe kaynaklımı imalat hatası mı diye..
    Kendi kendine çatlamaz bu ekran diyen bay çok bilmişlere aldırmayın kendi hallerine bırakın..
  • Aynen ekranın yeni fiyatını duyunca ben de o şekilde düşündüm cebe ne kadar para atsalar o kadar iyi diye bakıyolar bi şekilde teli kakalıyolar ... Şikayet etmeyi düşünüyorum zaten bi belli olsun bakalım ..
  • Merhaba arkadaşlar ,
    Görüyorum ki son kullanıcıya özellikle ekran fiyatları uçuk rakamlarda yansıtılıyor. İlgilenen arkadaşlar varsa ,

Xperia Z Ekran (Ön Kasalı)285TL+45TL montaj ,
    Xperia Z1 Ekran (Ön Çerçeveli) 315TL+ 45TL montaj,
    Xperia Z2 Ekran (dokunmatik + iç ekran bir ) 320TL + 60TL montaj,

Samsung S3 Ekran Beyaz 330TL + 25 TL montaj,
    Samsung S3 Ekran Mavi,Siyah 355 TL + 20 TL montaj
    Samsung S3 mini Ekran 145TL + 20 TL montaj
    Samsung S4 Ekran Beyaz 385 TL + 20TL montaj,
    Samsung S4 Mini Ekran 245 TL + 20TL Montaj
    Samsung Note2 N7100 Ekran 320TL + 35TL montaj,
    Samsung Note3 N9000 Ekran 575TL + 35TL montaj,

Lg G2 Ekran Siyah/Beyaz (Çerçeveli) 325 TL + 50 TL montaj
    Lg E975 Ekran (Kalemsiz Modeli) 230 TL + 40TL montaj

Ekranınız çalışıyor, tüm fonksiyonları çalışıyorsa ;
    Note2 / Note3 orjinal cam ve jel ile değişimi 119TL
    S3 , S4 ön cam değişimi orjinal jel ve cam ile 109TL
    S4 Mini ön cam değişimi orjinal jel ve cam ile 99TL
    S3 Mini Ön cam değişimi orjinal jel ve cam ile 89TL

Kullanıcı kaynaklı problemler hariç %100 değişim yada para iadesi.
    %100 Memnuniyet en büyük amacımızdır.

Osman ELYÜREK
    0532 589 3830

• quote:

Orijinalden alıntı: OsmanElyurek

Merhaba arkadaşlar ,
    Görüyorum ki son kullanıcıya özellikle ekran fiyatları uçuk rakamlarda yansıtılıyor. İlgilenen arkadaşlar varsa ,

Xperia Z Ekran (Ön Kasalı)285TL+45TL montaj ,
    Xperia Z1 Ekran (Ön Çerçeveli) 315TL+ 45TL montaj,
    Xperia Z2 Ekran (dokunmatik + iç ekran bir ) 320TL + 60TL montaj,

Samsung S3 Ekran Beyaz 330TL + 25 TL montaj,
    Samsung S3 Ekran Mavi,Siyah 355 TL + 20 TL montaj
    Samsung S3 mini Ekran 145TL + 20 TL montaj
    Samsung S4 Ekran Beyaz 385 TL + 20TL montaj,
    Samsung S4 Mini Ekran 245 TL + 20TL Montaj
    Samsung Note2 N7100 Ekran 320TL + 35TL montaj,
    Samsung Note3 N9000 Ekran 575TL + 35TL montaj,

Lg G2 Ekran Siyah/Beyaz (Çerçeveli) 325 TL + 50 TL montaj
    Lg E975 Ekran (Kalemsiz Modeli) 230 TL + 40TL montaj

Ekranınız çalışıyor, tüm fonksiyonları çalışıyorsa ;
    Note2 / Note3 orjinal cam ve jel ile değişimi 119TL
    S3 , S4 ön cam değişimi orjinal jel ve cam ile 109TL
    S4 Mini ön cam değişimi orjinal jel ve cam ile 99TL
    S3 Mini Ön cam değişimi orjinal jel ve cam ile 89TL

Kullanıcı kaynaklı problemler hariç %100 değişim yada para iadesi.
    %100 Memnuniyet en büyük amacımızdır.

Osman ELYÜREK
    0532 589 3830

ıstanbuldamı?

• stevejones kullanıcısına yanıt
    Evet Yenibosna / Bahçelievler / İstanbul
  • aynı şekilde benimde ekranın yarısı çatladı ve çalışmıyor. Acayip olanı ekranın üzerine oturmadım yada düşürmedim :S

Yurt dışından sipariş ettim. Bundan sonrada garantili telefon alıp 400 - 500 tl vermek benim için enayilik.!

isteyen için ürün linki.
    http://www.aliexpress.com/item/original-lcd-display-touch-digitizer-glass-screen-assembly-for-sony-xperia-z-l36h-l36i-lt36h-c6603/1841057475.html

• Dış görünüşleri aynı olmakla beraber ekrandaki kalite farkı , işletme gideri , ithalat prosödür ve giderleri aklıma gelen gider kalemlerinden bazılarıdır. Binlerce kilometre uzaklıktaki hiç görmediğiniz garantisi ve kalitesi belli olmayan , satış sonrası muhattap olanağının belki de olamayacağı bir ürünü satın almak ve 39 gün teslimat süresi olan , gümrükte el konulması ihtimali çok yüksek iken sabit bir işletme orjinal ve garantili satış , montaj sonrası tüm teknik destek ve danışma mevcut iken hangi ürünü seçeceğiniz tabiki sizin tercihinizdir. Teşekkür ederiz.
  • İNANILMAZ!!!

Durup dururken Xperia Z1'imin ekranı çatladı. Şaka gibi Şaka
  • Arkadaşlar benim telefonumun ekranı malesef bel seviyesinden yüz üstü düşme nedeniyle kırıldı.
    Garantisi devam etmekte fakat garantiye girmeyecek sanırım, telefonun sigortası da yok. 450 lirayı gözden çıkarıcaz malesef.
    Fakat benim asıl problemim telefonun içindeki bilgilere bilgisayar üzerinden ulaşamıyorum. Korkarım ki telefonun dahili hafızası da hasar gördü.
    Bu konuda bana yardımcı olabilecek arkadaşım var mı. Telefonun içindeki bilgilere ulaşabileceğimiz bir program vs var mıdır?
  • ithalatçı firma garanatili sony z cihazımın iki yerinde 1 cm genişliğinde yerin dokunmatik özelliği bozuldu..ilk olarak kışın dışarda arıza vermiş eve girince düzelmişti. sonra zamanla tekrar bozuldu..firma istanbulda delta servis diye bir yerle anlaşmalı..garabti belgesi onlar adınaydı gönderdim..cevap ilginç kenarında ezik var düşürmüş bozmuşsunuz garanti dışı 425 tl diyor...ekranda en ufak bir çizik yok..çoğunlukla kılıfla kullandım...1,5 yıllık telefonun yanında(1mm) ufak bir deformasyon olması normal değilmi...klasik garanti anlayışı ne olursa olsun kullanıcı hatası de gitsin..sony'ede grantili cihazın garantisini yok sayan servislerede lanet olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OsmanElyurek

Evet Yenibosna / Bahçelievler / İstanbul

quote:

adres ve tel. Bilgisi verir misiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar ben xperia z ultra kullanıyorum. Telefonumun üst tarafında çatlama var fakat hiç bir darbe almadı veya herhangi bir düşme olmadı. Ayrıca üst tarafın dokunmatiğide çalışmıyor. telefona dokundugumda catlak hissedilmiyor. Yazılanlara göre sonynin hatasıymış. Acaba garanti kapsamına alınır mı? iyi aksamlar
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.