Şimdi Ara

Xperia Z Android Lollipop 5.0x AOSP Rom Yükleme Rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
781
Cevap
7
Favori
29.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Xperia Z cihazınıza Android Lollipop 5.0 kurmak isteyenler aşağıdaki yönergeleri uygulayabilirler...

DİKKAT:Bu işleme başlamadan önce Bootloader kilidinin açık olması lazım.
    KİLİT AÇMA REHBERİ: LİNK

İncelemek isteyenler için romun XDA'daki konusu: Link

UYARI: Bu yapacağınız işlemler sizin kendi sorumluluğunuzdur.

İndirilecekler listesi:
    1) İlgili linkten "Releases" sekmesinden en güncel romu indirin. LİNK

2) Buradan adb ve fastboot dosyalarını indirin Link

Kurulum Talimatları:

İlk önce telefonunuzdaki önemli gördüğünüz tüm dosyalarınızı yedekleyin.Ardından cihazınızı fabrika ayarlarına döndürün.Flashtollu tüm sürücüleri ile kurarak Xperia Z için olan driverslerin kurulmasını sağlayın.
    Bu aşamadan sonra işlemlerimizi uygulamaya başlayabiliriz. Bir klasör oluşturun ve o klasörün içine indirdiğiniz Lollipop romunu rardan çıkarın.Yine aynı klasörün içine adb/fastboot zip dosyasını atarak aynı şekilde rardan çıkarın.Telefonunuzu kapatın ses açma tuşuna basarak USB'den PC'ye bağlayın.Telefon üzerindeki led ilk önce kırmızı olacak ve kısa bir süre sonra sabit mavi led yanmaya başlayacak.O şekilde telefonumuzu bırakalım ve biraz önce zip dosyalarını çıkardığımız klasörün içine girerek Windows 7 kullananlar için SHIFT tuşuna basılı tutalım ve mause'nin sağ tuşuna basarak ''Komut penceresini burada aç'' sekmesine tıklayarak cmd.exe ekranının açılmasını sağlayalım.

Gelen ekrandan sırası ile şu komutları kopyala yapıştır yaparak Enter diyelim

DİKKAT: Tırnak işaretlerini almıyoruz

''fastboot flash boot boot.img''

''fastboot flash system system.img''

''fastboot flash userdata userdata.img''

''fastboot reboot''

System.img dosyasını flashlarken biraz bekleyin çünkü 400 küsür MB'lik dosyayı telefona işleyeceği için bir kaç dakika kadar bekletecektir. Yapıştırdığınız her ekranın işlem sonunda ''finished. total time: 37.436s'' örneğine benzer yazı görmeniz lazım.En son işlem olarak fastboot reboot yapıştırıp enter dedikten sonra cihaz yeniden başlatılarak Android Lollipop olarak açılacaktır.

Son olarak yapmamız gereken Google Apps dosyalarını yüklemeye...

Buradan dilediğiniz bir Google Apps paketini indirin. Telefona ya da SD karta atın. Telefonu yeniden başlatın. Telefon açılırken sürekli ses kısma tuşuna basarak recoverye girin. Gelen menüden sırası ile Wipe/Advanced wipe /cache ve dalvik cacheyi işaretledikten sonra alttaki oku sağa sürükleyin. İşlem bitince recovery ana sayfasından "install" menüsüne girin ve az önce cihazınıza attığınız Google Apps Zip paketini seçerek flashlayın. İşlem tamamlanınca cihazını açabilirsiniz...

İşlemlerimiz bu kadar arkadaşlar.Telefon açılırken Android yeni sürüme geçirilerek Google uygulamları yüklenecektir.

Hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın:)

Katkılarından dolayı '''brkn17"" kardeşime ve bootloader kilit açma rehberini hazırlayan "mrgoxel" kardeşime teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hârimi -- 12 Temmuz 2016; 10:36:15 >

• Görseller
     Xperia Z  Android Lollipop 5.0x AOSP Rom Yükleme Rehberi Xperia Z  Android Lollipop 5.0x AOSP Rom Yükleme Rehberi Xperia Z  Android Lollipop 5.0x AOSP Rom Yükleme Rehberi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hârimi -- 16 Kasım 2014; 21:37:08 >

• Tebrikler abi konuyu cok acik ve oz anlatmissin :) Arkadaslara yardimci olur insallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: duburdelen

Tebrikler abi konuyu cok acik ve oz anlatmissin :) Arkadaslara yardimci olur insallah.

Eyvallah kardeşim sağolasın
  • Hârimi kullanıcısına yanıt
    Xp icin komutu nasil yapcaz

• quote:

Orijinalden alıntı: tb_fb

Xp icin olanini bilmiyorum maalesef...Bos bir klasorde denedin mi .. Xp yi birakali yillar oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: Hârimi

quote:

Xp icin olanini bilmiyorum maalesef...Bos bir klasorde denedin mi .. Xp yi birakali yillar oldu

Bendeki minibook anca xp yi kaldiriyor
    Demedim olmadi,nette de arastirdim bulamadim. Baska yolu yok mu

• cihazın rootlu olması gerekıyo rootsuz yapsak sorunn olur mu
  • quote:

quote:

quote:

Vardır muhakkak ama suan aklıma bır sey gelmiyor. Başlat, calıştır kısmına cmd yazıp gelen ekrandan bır seyler yapmayı denedin mi

• quote:

quote:

quote:

quote:

Vardır muhakkak ama suan aklıma bır sey gelmiyor. Başlat, calıştır kısmına cmd yazıp gelen ekrandan bır seyler yapmayı denedin mi

Onuda denedim de bu kez klasoru yolunu bulmuyor,gerekli dosyalari indirdim zaten olmadi win7 li pc bulur yaparim,acelemiz yok :-) guzel anlatim olmus ama ellerine saglik kardeşim

• Süper konu teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: kaya3835

cihazın rootlu olması gerekıyo rootsuz yapsak sorunn olur mu

Rootla alakası yok. Bootloader kilidinin açık olması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheDivision

Süper konu teşekkürler

Eyvallah

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Onuda denedim de bu kez klasoru yolunu bulmuyor,gerekli dosyalari indirdim zaten olmadi win7 li pc bulur yaparim,acelemiz yok :-) guzel anlatim olmus ama ellerine saglik kardeşim

Aynen, en sağlıklı işler win7 ile oluyor... Ne demek kardeşim, sağolasın...

• Elinize Sağlık Anlatım Gayet Güzel Olmuş..Tek sorun Bootlander kilitini nasıl acacagız :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: repstar33

Elinize Sağlık Anlatım Gayet Güzel Olmuş..Tek sorun Bootlander kilitini nasıl acacagız :D

Eyvallah...

• Bu xda geliştiricileri hiç rahat durmuyor L cikar cikmaz rom yapmislar. S3 Miniye de aosp 5.0 vardi fakat hat calismadigi icin kurmadim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survivalist -- 17 Kasım 2014; 7:54:33 >
  • Pekidostum performans nasıl antutu testi falan yapabilirmisin

Edit boşta 1.4gb ram öyle mi 0.4gb tasarruf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yhackup -- 17 Kasım 2014; 8:51:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yhackup

Pekidostum performans nasıl antutu testi falan yapabilirmisin

Edit boşta 1.4gb ram öyle mi 0.4gb tasarruf

Performans süper. Antutu testini birazdan yaparım . Şuan 50 uygulama yüklü boştaki ram miktarı 1.1 GB boş.

• quote:

Orijinalden alıntı: HuaweiPismanliktir

Bu xda geliştiricileri hiç rahat durmuyor L cikar cikmaz rom yapmislar. S3 Miniye de aosp 5.0 vardi fakat hat calismadigi icin kurmadim

Aynen dostum

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.