Şimdi Ara

Xperia Z Android Lollipop 5.0x AOSP Rom Yükleme Rehberi (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
781
Cevap
7
Favori
29.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: omrtnckl

Valla sağolasın sayende şu telefondan sıkılmadan yıllardır kullanıyorum ne zaman telefon sıkmaya başlasa sayende yeni bişi öğrenip güncelliyorum telefon yeni gibi oluyor

Son olarak kingo root hala çalışıyo demi ordan rootluyorım

Eyvallah kardeşim

Bootloader kilidini açık olarak varsayarsak: Kingroota gerek yok, direkt fastboottan twrp flashlayıp romu kurabilirsin.

Bootloader kilidini kapalı varsayarsak: İnternete bağlı bir Xperia-z cihazı Kingroot ile rootlayabilirsin. Gerisi zaten malum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hârimi kullanıcısına yanıt
    hacı abi tekrardan selam. Kusura bakma zırt pırt yazıyorum ama mevzudan baya uzak kalmışım onu anladım dün kingo root tan telefonu root ettim twrp recovery programını indirdim onu kurmak için kuruldu gözüküyor ama açarken ses kısma tuşuna basınca gelmiyor. Senden ricam bana bole yeniden bilmeyen birine anlatır gibi anlatırmısın şimdi twrp yi kurup ordan cache dalvik falan yapıp yeni rom u flashlicam sanırsam da twrp beceremedim ben hep 4.4.2 deki bilgisayar üzerinden flashlama zamanında kalmışım önce ispanyayı kur sonra kernelle falan ordayım hala kafa olarak
  • quote:

hacı abi tekrardan selam. Kusura bakma zırt pırt yazıyorum ama mevzudan baya uzak kalmışım onu anladım dün kingo root tan telefonu root ettim twrp recovery programını indirdim onu kurmak için kuruldu gözüküyor ama açarken ses kısma tuşuna basınca gelmiyor. Senden ricam bana bole yeniden bilmeyen birine anlatır gibi anlatırmısın şimdi twrp yi kurup ordan cache dalvik falan yapıp yeni rom u flashlicam sanırsam da twrp beceremedim ben hep 4.4.2 deki bilgisayar üzerinden flashlama zamanında kalmışım önce ispanyayı kur sonra kernelle falan ordayım hala kafa olarak

Merhaba kardeşim ne rahatsızlığı estağfurullah.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=94360461

Buradaki rehberi takip ederek, hem Recovery hem de rom kurulumunu rehber edinebilirsin

hacım 5.1 de sıkıntı çıktı bende en başına döndüm ispanya rom unu flashladım ordan recovery root yaaptım sonra senn verdiğin linkteki indirdiğim romu attım flashladım yarıya geldi failed verdi yüklemedi ben linkteki zip dosyasını direk attım flashladım acaba içinde 3 dosya var linkte meta-room-system sadece room olanı çıkartıpmı install edicektim. flashlarken x mood falan diyor md5 falan diyo sonra md5 bulunamadı birşeyler daha yazıyor sonra yarıya gelmeden failed veriyor.
  • quote:

hacım 5.1 de sıkıntı çıktı bende en başına döndüm ispanya rom unu flashladım ordan recovery root yaaptım sonra senn verdiğin linkteki indirdiğim romu attım flashladım yarıya geldi failed verdi yüklemedi ben linkteki zip dosyasını direk attım flashladım acaba içinde 3 dosya var linkte meta-room-system sadece room olanı çıkartıpmı install edicektim. flashlarken x mood falan diyor md5 falan diyo sonra md5 bulunamadı birşeyler daha yazıyor sonra yarıya gelmeden failed veriyor.

Cihazda ki mevcut Android sürümü nedir?
    Yüklemek istediğin rom hangisi.?

• Şuan 5.1.1 yüklü eski konudaki locked daul recovery konusundaki recovery i yükleyince telefon açılmıyor sonra gittim eski ispanya stock rom u yükledim ordan root recovery yaptım ordan şu yukarda kullanıyorum dediğin x mod rom u telefondan flashladım hata verdi inşallah anlatabilmişimdir

• quote:

Şuan 5.1.1 yüklü eski konudaki locked daul recovery konusundaki recovery i yükleyince telefon açılmıyor sonra gittim eski ispanya stock rom u yükledim ordan root recovery yaptım ordan şu yukarda kullanıyorum dediğin x mod rom u telefondan flashladım hata verdi inşallah anlatabilmişimdir

X mod?
    Link verirsen bakabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hârimi

quote:

üstad selam birşey sorucam telefonumdaki şarj soketi bozulmuştu üşengeçliktende yaptırmadım vs baya bi süredir telefonla hiç uğraşmadım açıkçası bu son lolipop u flashlayıp telefonu kendine getirmek istiyorum+ ekran ikonları 4.4.2 de ufaltabiliyoduk falan senden ricam güncel olan clikseroom tarzı önerebilceğn bişi varmıdır bide lolipopu flasllarken değişen bişi varmıdır programlar falan bir rehberin falan varsa onu gönderebilirmisin

Aleyküm selam kardeşim.
    Dostum ben şuan vereceğim linkteki romu kullanıyorum.
    http://forum.xda-developers.com/xperia-z/development/z-xrom-21-06-2016-t3403073

Şuan rehber olarak hazırladığım bir güncel bir forumum yok ama yönergeler aynı. Verdiğim linkteki romu, cache, dalvik cache, data ve systemi wipe yap ve romu flashla. Telefon açılınca Xpossed modülleri ile istediğin gibi ikon vs özelleştirebilirsin.

işte bu linkteki room sensolemiştinya bunu kullanıyorum şuan diye o

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hârimi

quote:

üstad selam birşey sorucam telefonumdaki şarj soketi bozulmuştu üşengeçliktende yaptırmadım vs baya bi süredir telefonla hiç uğraşmadım açıkçası bu son lolipop u flashlayıp telefonu kendine getirmek istiyorum+ ekran ikonları 4.4.2 de ufaltabiliyoduk falan senden ricam güncel olan clikseroom tarzı önerebilceğn bişi varmıdır bide lolipopu flasllarken değişen bişi varmıdır programlar falan bir rehberin falan varsa onu gönderebilirmisin

Aleyküm selam kardeşim.
    Dostum ben şuan vereceğim linkteki romu kullanıyorum.
    http://forum.xda-developers.com/xperia-z/development/z-xrom-21-06-2016-t3403073

Şuan rehber olarak hazırladığım bir güncel bir forumum yok ama yönergeler aynı. Verdiğim linkteki romu, cache, dalvik cache, data ve systemi wipe yap ve romu flashla. Telefon açılınca Xpossed modülleri ile istediğin gibi ikon vs özelleştirebilirsin.

işte bu linkteki room sensolemiştinya bunu kullanıyorum şuan diye o

Şimdi anladım. Öncelikle Recovernin güncel sürümünü yüklemelisin. Güncel recovery yüklemediğini düşünüyorsan şu vereceğim linkteki Xz olan sürümü indir ve recoveryi güncelle

http://nut.xperia-files.com/path/XZDualRecovery/XZDualRecovery_2.8.26

Daha sonra indirmiş olduğun Xrom zip dosyasını sil ve yeniden sorunsuz bir şekilde tekrar indir. Recoverye giriş yaparak cache, dalvik cache, data ve systemi sildikten sonra romu flashla.

NOT: Bu aşamadan telefonda stok Lollipop 5.1.1 sürümünün yüklü olduğundan emin ol.

babam ne diyeyim büyük adamsın eline koluna her yerine sağlık
  • quote:

babam ne diyeyim büyük adamsın eline koluna her yerine sağlık

Eyvallah kardeşim
    son olarak sorim xpossed modüllerinin hangisinin ne işe yaradığını nerden bulabilirim bu arayanın görüntüsünü full gösterme , extra ses modu, bide ana ekrandaki ikonları ufaltma gibi nerden yapabilrim onları
  • quote:

son olarak sorim xpossed modüllerinin hangisinin ne işe yaradığını nerden bulabilirim bu arayanın görüntüsünü full gösterme , extra ses modu, bide ana ekrandaki ikonları ufaltma gibi nerden yapabilrim onları

https://app.box.com/s/npt9ww44m6cdin8nfumo8l2vm5rdxk44

Ses modu olan ve benim vazgeçilmezim olan sterio mod için yukarıdaki dosyayı indir. Recoverden flashla. Aroma ekranı gelecek. Burada dikkat etmen gereken en önemli husus, kesinlikle KitKat olanı seçeceksin. Yani Lollipop olanını seçme.

Tam ekran arama için xpossed uygulama içerisindeki modül indir bölümünden Full Screen Caller olarak bakıp deneyebilirsin.

Simgelerle değişiklik yapmak için Xpossed modüllerinden Serahj Xperia Xpossed(LL) olanını kullanabilirsin.

• Hocam geçen yılda dediğim gibi Z3'e geçiş yaptım ama Z'mi aile fertlerimden birisine verdiğim için değerli görüşlerinize arada sırada başvurmak zorundayım, sağolun. Xda'da Aosp 6.0.1 romları var validus vb. gibi bunları direk full wipe yaparak recoveryden flashlasak olur mu? Yoksa bu konu başında anlattığınız gibi sıfırdan Aosp mi yüklemeliyiz önce(MM)?

• quote:

Orijinalden alıntı: odesh

Hocam geçen yılda dediğim gibi Z3'e geçiş yaptım ama Z'mi aile fertlerimden birisine verdiğim için değerli görüşlerinize arada sırada başvurmak zorundayım, sağolun. Xda'da Aosp 6.0.1 romları var validus vb. gibi bunları direk full wipe yaparak recoveryden flashlasak olur mu? Yoksa bu konu başında anlattığınız gibi sıfırdan Aosp mi yüklemeliyiz önce(MM)?

Rica ederim kardeşim. Öncelikle sanıyorum Z için soruyorsun. Öncelikle telefonda stok Lollipop olması gerekmektedir. Bundan sonra yapman gereken çok basit. Recoverden data, cache, dalvik cache ve sistemi sildikten sonra Mm romu flashla tamamdır. Ama sistemi kesinlikle silmen gerekmekte.

• Evet Z için sordum, şu an Purex var telefonda, 5.1.1 üzerine kurulu romda sıkıntı olursa Ressurection remix veya validusa dediğiniz gibi geçebilirim. Sayenizde bu konularda bayağı bilgi sahibi olduk, Z3'te Moonwalker kullanıyorum, kardeşimde Z Ultra var onada yeni çıkan DstrikerZU Kai kullanıyorum ama ses sorunu var Z ultra'ya bir türlü stereo sound modu bulamadım zaten size sorsam teli kullanmıyorsunuz.

• quote:

Evet Z için sordum, şu an Purex var telefonda, 5.1.1 üzerine kurulu romda sıkıntı olursa Ressurection remix veya validusa dediğiniz gibi geçebilirim. Sayenizde bu konularda bayağı bilgi sahibi olduk, Z3'te Moonwalker kullanıyorum, kardeşimde Z Ultra var onada yeni çıkan DstrikerZU Kai kullanıyorum ama ses sorunu var Z ultra'ya bir türlü stereo sound modu bulamadım zaten size sorsam teli kullanmıyorsunuz.

Şu şekilde dediğim Wipe Seçeneklerinden sonra direk rom ve Gaps flashla tamamdır.

Z ultra için şu linktekine bakabilirsin. Gerçi bu kulaklık sesi ile alakalı belki işini görür.

http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/mod-dolby-digital-beat-sound-mod-t3117618

• Hocam Z1,Z1C,ZU için müthiş stereo ses buldum ayrıca ses geliştirmeleri telefonları kullanan tanıdıklarınız varsa şiddetle önerinhttp://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/mod-artemisia-soundmods-t3374050

• quote:

Hocam Z1,Z1C,ZU için müthiş stereo ses buldum ayrıca ses geliştirmeleri telefonları kullanan tanıdıklarınız varsa şiddetle önerinhttp://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/mod-artemisia-soundmods-t3374050

İşine yarayacak olanlar kullanabilir dostum.

• Emeğinize sağlık harimi üstad

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.