Şimdi Ara

xperia L hiç açılmıyor !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "Sony Xperia L telefonum bir çok hata verdi, hataları kapadıkça tekrar tekrar çıktılar. Telefonu kapadım. Telefonu kapadıktan sonra da bir daha açılmadı. Bir günden fazla oldu. Şarja taktım uzun süre sarjda durmasına rağmen kırmızı ışık yanıp sönüyor hâlâ. Sanırım batarya sarj almıyor. Ses ve güç düğmesine aynı anda 10 sn kadar basılı tuttum. SEUS ile yazılım yüklemeyi denedim fakat pc telefonu görmediği için bu da olmadı. Başka yapabilceğim bir şey var mı? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Teşekkürler.

• internetten uygun ftf bulup flashtool ile Flash at banada aynısı olmuştu
  • Adb driverleri yuklu muydu telefonun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PwaGG

Adb driverleri yuklu muydu telefonun?
    Seus u yükle telefonunu seç ve uygun yazılımıu indirip yüklesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: NcTNS

internetten uygun ftf bulup flashtool ile Flash at banada aynısı olmuştu

Bu işlem hafızayı siliyor mu ? Ve telefonun kapalı olmasına rağmen yapılabilir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PwaGG

Adb driverleri yuklu muydu telefonun?

Adb konusunda bir bilgim yok
  • quote:

Dediğiniz işlemi denedim, SEUS olmadığı gibi bu da olmadı. PC telefonu görmüyor.
    Bu programla olsa bile içindeki verileri sildiğini zannediyorum. Amacım verileri de kurtarmak. Telefonu servise götürmememin sebebi de içindeki verileri silecek olmaları.

Siz de bu programı kullandığınızda telefonunuz hiç bir şekilde açılmıyor muydu?

• tyxk kullanıcısına yanıt
    Programın hata vermesinin sebebi uyumsuz fw olması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aspnux

Programın hata vermesinin sebebi uyumsuz fw olması.

kullandığım firmwire "C2104_15.3.A.1.14_WORLD-A.ftf"
  • Burdaki firmware'i dene.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2613206 Bir de bilgisayarında SEMC fastboot, flash sürücüleri yüklü mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aspnux

Burdaki firmware'i dene.http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2613206 Bir de bilgisayarında SEMC fastboot, flash sürücüleri yüklü mü?

"SEMC fastboot" ne oluyor tam olarak. Yüklü olduğunu zannetmiyorum.
    verdiğiniz link' teki firmware' i indirip deneyeceğim fakat verilerim silinecek mi? Verilerimi nasıl kurtarabileceğim konusunda da bilgi verebilir misiniz?
  • tyxk kullanıcısına yanıt
    Sürücü yüklü değilse windows ve flashtool telefonu tanımıyor.
    C:\Flashtool\drivers\ bölümüne gidip fastboot ve flashmode driverlarını yükleyebilirsiniz.
    Resimdeki gibi tikleri kaldırırsan telefonunda veri kaybı olmaz. Eğer yapamazsan özel mesaj yoluyla tw bağlanıp yapabilirim sizin için. Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyxk

quote:

Bu işlem hafızayı siliyor mu ? Ve telefonun kapalı olmasına rağmen yapılabilir mi ?

evet telefon sony yazısında kalıyordu programlar gidiyor fakat resim müzik videolar gitmiyor flashtool klasörübdeki driver klasörünü aç driverleri yükle pcye Reset at tekrar dene
  • quote:

Orijinalden alıntı: BurakTNS

quote:

quote:

evet telefon sony yazısında kalıyordu programlar gidiyor fakat resim müzik videolar gitmiyor flashtool klasörübdeki driver klasörünü aç driverleri yükle pcye Reset at tekrar dene

Alıntıları Göster
    Telefonu aldığım yere götürdüm orada ki başka bir xperia L nin bataryasını taktık açılmadı, benim bataryamı da orada ki telefona taktık o telefon da açılmadı. Problem daha büyük anladığım kadarıyla. Söylenilen programlarla da bir işlem yapılmadı maalesef. Soruna hâlâ çözüm bulunamadı belirtmek istedim.

• quote:

Telefonu aldığım yere götürdüm orada ki başka bir xperia L nin bataryasını taktık açılmadı, benim bataryamı da orada ki telefona taktık o telefon da açılmadı. Problem daha büyük anladığım kadarıyla. Söylenilen programlarla da bir işlem yapılmadı maalesef. Soruna hâlâ çözüm bulunamadı belirtmek istedim.

Alıntıları Göster
    sonuç nedir hocam servise yolladınız'mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: niirvana

Evet dün servise verdim, başka seçeneğim kalmadı. Verileri de kurtaramadım. 20 gün içinde sonuç belli olacakmış.
  • quote:

quote:

Evet dün servise verdim, başka seçeneğim kalmadı. Verileri de kurtaramadım. 20 gün içinde sonuç belli olacakmış.

Hocam sorununuz düzeldi mi acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: fcsrn

quote:

quote:

Hocam sorununuz düzeldi mi acaba

Alıntıları Göster
    bendede oldu kapat bbeklet gece boyunca şarja tak 6-7 saat kalsın aç

• quote:

Orijinalden alıntı: BerkhanBalta

bendede oldu kapat bbeklet gece boyunca şarja tak 6-7 saat kalsın aç

Alıntıları Göster
    Serviste halloldu eyw. telefon sıfırlanarak geldi. Ama xperia L'nin yine küçük sorunları devam ediyor.
  • quote:

Serviste halloldu eyw. telefon sıfırlanarak geldi. Ama xperia L'nin yine küçük sorunları devam ediyor.

Telefonunuzda root var mıydı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.