Şimdi Ara

Xioami poco X3 Gt kullananlar kulübü (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.440
Cevap
16
Favori
82.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlar ekrandan gitmeyen bu yazı bug mu? Nasıl düzelir?
    Content from Microsoft start yazıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekinoks-28 E kullanıcısına yanıt
    Microsoft ile ilgi bir uygulama yada bir yazılım indirdiniz mi bu yazılım kaynaklı olabilir. Ayrica widget olarak bir kontrol ediniz. en son indirmiş olduğunuz bir programda yapabilir. Bunun verilerini temizleyerek cihazı tekrar başlatın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dahool -- 18 Temmuz 2022; 23:16:5 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar aranızda bu telefonu 7 - 8 ay ve üzeri kullanan var mıdır ?
    Bu telefonu almayı düşünüyorum.
    Batarya durumu nedir ? Uzun kullanımı bulunan arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz ?
    Saygılar

• karahisarlı K kullanıcısına yanıt

Evet bende merak ediyorum doğrusu

• Bu sıralar telefonu açıp kapadığımda bütün widgetler kayboluyor. Mecburen hepsini teker teker yeniden ekliyorum. Çözümünü bilen var mı? Bu arada hepsi otomatik başlatma, pil kısıtlaması yok ve izinler verilmiş durumda.

• ersan2000 E kullanıcısına yanıt
    Bir kaç mesaj aşağıda poco launcher paylaştım oradan güncellemesini yapıp öyle tekrar bir deneyin. Ondan önce poco launcher verileri ve önbelleği temizleyin. Ayarlar, Uygulama içerisinden

Kasımdan beri 8-9 aydır kullanıyorum. Herhangi bir performans vs sorunu yaşamıyorum . Batarya , şarj vs iyi. Ama ppek çok şikayetlerim var bir daha POCO/Xiaomi almak istemem sanırım.

1) IPS ekran kışın iyi de yazın güneşte çok zayıf kaldı.

2) Xiamonin dayatmalarından bıktım.

a) Whatsapp tan sahibinden linki geliyor. Telefonda sahibinden uygulaması var ama xiaomi /poco yazılımı, default browser Chrome olmasına rağmen, telefonda sahibinden uygulaması olmasına rağmen linki kendi browser ında açıyor. Önceki android telefonumda sahibinden uygulamasını default açış uygulaması olarak atayabiliyordum. Video dosyalarına default uygulama MX player olmasına rağmen Mi Video ile açıyor. Daha önce hiç bir androidde bu dayatmayı görmemiştim . Faşist bu Xiaomi herşeyi kendi uygulamaları ile açıyor ve bu uygulamaları silemiyorsun.

b) Temizleme şu bu uygulamarını kullanınca reklam videosu dayatıyor. Artık önce teleonun internetini kapatıyor , bu uygulamaları öyle kullanıyorum. Saçmalık

3) Daha önce yazdım . Android autoda radyo uygulamaları android auto başlamadan önce telefonda açık değilse arabada başlamıyor. Bu acaip saçma birşey . POCO globale yazdım. Cevap alamadım.

4) Canlı duvar kağıtlarını kilit ekranına uyguladığımda bir süre sonra pixellenme oluyor. çok rahatsız edici. Hangi ekran kağıdı olursa olsun birkaç gün iyi sonra şişiyor. O yüzden sabit duvar ğaıdına geçtim

• x-rayted kullanıcısına yanıt

Sayın x-rayted görüyorum ki telefondan bir hayli şikayetçisiniz.

Bahsettiğiniz sorunlar can sıkıcı bir hayli.

Bu durumda bu telefonu almalı mıyım ??

Sanırım vazgeçeceğim

Benim önceki tüm telefonlarım HTC idi. Bu şikayetlerin hiç biri yoktu. Fakat HTC belki de bu yüzden battı. Ben Samsung almam. Diğer telefonlar da aynı mı inanın bilmiyorum.

Belki de ben bazı ayarları yapamıyorum. Bilen birileriyle veya kendiniz araştırıp öyle karar verin.

Donma kasma zayıf performans hiç yok. Hakkını vermek lazım.

Bence alın 5 sene kullanırsınız. bu özellikde telefon zor bulursun 8/256 alacaksın. İşlemci performans iyidir.

• Bu cihaz performans telefonudur, Her telefonda yapmanız gereken bazı ayarlar vardır. İşlemci ve ram sorunsuz. IPS ekran göz yorgunluğu için daha iyidir. Ekran fiyatı ucuzdur, Amoled ekran göze zararı çoktur. Beyaz ışık çok verir. Varsayılan uygulamalar kendi uygulamaları üzerinden açması günümüz telefonlarda vardır. Hatta Windows bilgisayarlarda bile bu böyledir. Kendi uygulamalarında vb. reklam gelmesini istemiyorsanız. Örnek; dosyalar, ayarlar içine girip tavsiyeler istemiyorum kapatabilirsiniz. Ayrıca tüm reklamlari engellemek için şifreler ve güvenlik yetkilendirme geri alma içerisinden msa, mıuı dameon kapatın. Android' auto denemedim. Sorun yaşamış olabilirsiniz. Canlı duvar kağıtları performans için iyi değil gerek yok bunu uygulamalardan kaldırın. Telefonu ilk aldığınızda hiç bir uygulama yüklemeden önce tüm güncelleştirmeleri temiz bir şekilde kurun, Google Play store güncellemeleri yapın. Telefonu yeniden başlatın Sonra kendi kişisel ayarlarınız rehber, uygulamalarınız, resimleriniz vb. Hepsini yükleyin. Ayrıca Google kendi reklam ve cihaz takibi için arka planda çalıştırdığı programlarıda kapatabilirsimiz. Anlayacağınız sadece bu telefon için değil tum telefonlar için bunu yaparsanız daha performanslı ve stabil kullanım sağlayabilirsiniz. Tabii üretim ve donanım yazılım hatası olan cihazlar da olabilir. Bu da şans işi. Bu cihaz performans cihazı uzun vadede rahat kullanabileceğiniz bir cihaz. Tavsiye ederim. Kendim Mi10T kullanıcısıyım. Özellikle araştırarak Poco X3 GT buldum. Yakınıma aldım. Son derece memnun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dahool -- 20 Temmuz 2022; 1:46:15 >

• Şarjı için ne yorum yaparsınız

Şarj hızlı şarj zaten 67W X3 GT de, benim 33W bir işim varsa hemen yarım saat dolduruyorum bana yetiyor. 67 W hemen doldurur şarjı. Zamanla pil güçleri düşer her cihazın. Ama seni sıkıntıya sokacak bisey yok hızlı şarj bunun için, ayrıca pil gücün yüksek. İkincisi senin kullandığın uygulamalar, Pili yiyen oyunlar, depolama güncellemeler vb. Bunlar cihazda pil gücünü etkiler. Buda normal yani aldım diye pil gücü eksilmesinmi eksilirse de uzun vadede yeni pil alır yoluna devam edersin. Öyle sorun edecek ne var anlamıyorum. iPhone kullansan şarj aleti ile gezersin. Birde bu kadar bu cihaz kafaya takılacak yada üstüne cok düşülecek bir cihaz değil bunu gördüm mü hemen alacağın cihaz. Xioami, Poco, Redmi bunlarin her cihazı alınmaz bazı cihazlar vardır. Bunların içinde özellikleri performans vb. gibi kendini belli eden cihazlar. işte Poco X3 GT bunlardan biri. Bu kadar açıklamam bile çok oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dahool -- 20 Temmuz 2022; 8:55:48 >

Şarj benim için çok iyi. 2-3 günde bir şarj ediyorum ben.

Şarj, işlemci performansı muhteşem donma kasma takılma yok. Aynı arabaya eşimin Redmi Note8 ini takıyoruz. android auto 1,5 dk da açılıyor. Benim X3 GTyi takıyoruz 1.5 sn de açılıyor

Perfromans hakkaten süper

• Peki kullanmamız gereken MİUİ sürümü kaç

En son sürüm yani MIUI 13.0.2 ve Poco launcher 4.0 sürümü en iyisi şu an için. Poco launcher son sürüm üstte linki vardı, indirip kullanabilirsiniz.

• Telefon bugün elime ulaştı.
    Az önce kurulumu tamamladım.
    Kurulum tamamlama aşamasında %2 şarj gitti.
    Ben şarj süresi iyidir sanıyordum.
    Sanırım öyle değil.
    Boşa aldım galiba

• Şaka gibi aşırı hızlı gidiyor şarjı. Bir dkda 2 puan düştü

Telefondan hiç anlamıyorsunuz galiba, ilk kurulum bir çok dosya yükler güncellemeleri alır arka planda sizin haberiniz olmadan bir çok işlem yapar. bunlar olacak sonra dediğim gibi ayarları reklamları NFC. Konum, vb kullanmadığınız bir çok ayarı yapmanız lazım. Google ayarlarına izin vermeyin google reklamlarını kapatın. Temiz bir kurul yapın hersey bitince tum ayarları yapınca cihaza gerekli kişisel uygulamaları yükleyin. Sonra şarjın yüzde 2 gitmesi kadar doğal birşey yok, sarjin tam anlamıyla ile verimli çalışması için bir hafta 10 gün düzgün bir şekilde şarj olması sarjda iken kullanılmamasını gerekiyor. Şarjinizi %25 altına düşürmeyin. Şarja istediğiniz zaman takabilirsiniz illa bitmesine gerek yok. %100 olacak diye bir kaide yok %80 lerde bile sarj yeterli olacaktır. şarj %100 oldukdan sonra hemen cekmeyin bir 15 dakika daha kalsın. Bir çok konu var bu sizin cihazının ayarlarınızı veri, bilgi, reklam, arka plan uygulamaların, bu ayarlar herşeyi etkiler. Bataryanın oturması biraz zaman alır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dahool -- 21 Temmuz 2022; 16:16:43 >

• 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.