Şimdi Ara

Xıı FINAL FANTASY XIII & XIII VERSUS PS3 ANA KONUSU ııX (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.402
Cevap
1
Favori
91.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 44 saat oldu ve bir hayli yol kat ettim. 11 chapterdeyim. Ve şunu söyliyeyim oyun tam ilerleme durumunda ve öyl kolay yartık öldüremiyorsunuz.

Çok tikkatli yapılandırma yapmanız lazım . Auto atack ile bir halt edemessiniz. Emin olun. Gerçek ten oyun başlarındakolay dı oyun oynanış açısından ilerledikce açıkcası kazıklaştı. Baya gizli yer bul dum. Ve Bütün summonları çıkardım gizliler hariç. Tabi varsa orasını bilemem.

Dış mekan çok güzel FF10 FF12 gibi mekanda geziyorsunuz ve . Şunu söyliyeyim dev yartıklar var dinozar ufak kalır. onlarla bile savaşıyorsunuz.

En son summon olarak gizli diyeyim cactur ile savaştım ama HP4000 olduğundan fazla dayanamadım 10.000 vuruyor :).

Kesinlikle ilk etapda hiçbir silah update etmeyin. Zaten silah update en son yapın. Accessory leri update edin özellikle meg ve str olanları.
    Power wristband en son 60str veriyor. 2 tane bu şekilde tek karaktere koyarsanız yartık kesmek bir hayli kolaylkaşır. oyunun başlarında.

Gerçekten dövüşsistemini yadırgamıştım am çok iyi yapmış adamlar. Zevkli ve zor. Gerçekten zor olmuş şu ana kadar.

Oyun resmen mükkemmel arkadaşlar gercekten helal olsun adamlara. Oyunu oynamadan ön yargı ile bakmıştım hüsranamı uğrayacaz diye ama çok iyi olmuş bu haliyle. Summonlar hariç oyunun herşeyini beğendim.

Bu arada benden geride kalmış arkadaşlar gecemedikleri kafası takıldığı yerleri sorabilir seve seve yanıtlarım taktikleri ile.

Yine söylüyorum dışarı çıkınca ölmeye hazırlanın. Çıkınca ne demek istediğimi GÖRECEKSİNİZ :)

• chapter 10 dayım cıd versus lıghtnıng :))

Edır: acaba bu dedıgım battle dan sonra harıtaya mı cıkacak 1ses1
    benımde 25 saat oldu
    crystarıum level 7 oldu butun karakterlerın ozellıklerı acıldı
    atack yapan karakterlerın strengh ı 290 kusur zaten lıghtnıng - snow - sazh ve fang atack cı yaptım
    bu arada sunuda bı cevaplayı ver
    harıtaya cıkınca para kazanma olayı nasıl battle da verıyormu
    bu arada unutmada vuruslarım lıghtnıng le 3000 alıyor sence ıyımı
    aklıma geldıkce sorarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zack06 -- 13 Mart 2010; 20:51:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zack06

chapter 10 dayım cıd versus lıghtnıng :))
    benımde 25 saat oldu
    atack yapan karakterlerın strengh ı 290 kusur zaten lıghtnıng - snow - sazh ve fang atack cı yaptım
    aklıma geldıkce sorarım

Abi tamda o savaşın orda save aldım kapadım demin,valla önceden bu yazdığını okusam baya bi saydırırdım sana.Boss savaşındayım de bence isim verme.

• o zaman sende suan 6 summon var

bahamut-odın-shıwa-brynhdlr-alexander-hecatoncheır
  • quote:

chapter 10 dayım cıd versus lıghtnıng :))
    benımde 25 saat oldu
    aklıma geldıkce sorarım

Yaratık kasarken şu üçlü ile oynaman daha avantajlı ilk önce ordan başlıyayım.

Lightning vanilla sazh

com- medic-synergist
    com- medic-rabager
    com- ravager -ravager

Tabi bunları olabildiğince max da tut özelliklerini. Artı "sazh" ın hastesi ve silahlara oyuncular elemnt özelliği atmasıda up lanmış oılmalı bu çok önemli.

Bir ip ucudaha. Yaratıklarsağ üstde farklı bir mevcut sarı dengde olan. Bu bar tam dolunca altında yazan Yüzde değeri kadar atağın artar ve çok hızlı yaratık öldürürsün.
    Bunun dolması için büyü yapmak zorundasın yada debuff(posion yavaşlatma gibi efectlerde olur)

Ama büyüve türevi bir şekilde doldurursan çok hızlı doalr ama bir okadarda o hızda geriyedoğru gider. Geriyeye doğru eksilmesini yani yavaşalmasını istiyorsan. Kesinlikle PYS atak yapmak zorundasın. Party kesinlşikle devamlı pys vuran Yani Com un özelliklerini kullan bir karakter olmalı. böylelikle hem hızlı doldurmuş olursun hemde doldukdan sonrada çok hızlşı birşekilde bitmez.

Birde lighning e kesinlikle str özellikli yüzükler takıp upgrade etmelisin . Şu an benim str 998 meg 540
    Diğer iki karakter meg ağırlıklı def ve atak yüzükleri yada elemantel yüzükler kullanmalısın. Elemantel yüzükleri upgrate etme ilerledikce daha iyileri düşüyor(yüksek.

Para kazanma olayına gelince 1000 lerce yartık kestim hiçbirinden gold düşmedi bana kutulardan (artık neye benziyorsa) düştü.item satıyorum. Oyunda paranın çok önemi var. Paran varsa shoptan item alıp upgrate ediyorsun silahı yada bolca canavar kesmen lazım .

Ve oyunda inanılmaz gizli yerler ve boss lar var çok zorlandım. ilk defa bukadar zorlandığımı hatırlıyorum. Bunun sebebide dövüş sistemi. Ama hoşuma gidiyor. Ne kadar çok zorlu olursa okadar çok zevki çıkıyor.:)

Bu arada yukardaki dövüş sistemi emin olduğun yaratıklar için gecerli. Boss larda deneme aşağı alıveriyorlar. Party de sentinel şart. Boss dan kastım gerçekten hayvan gibi yartıkların çıkması vuruş ve efectleri ile.

Bu zaman kadar bir harita çıkmadı açıkcası. FF8/ yada FF7 deki gibi gezilebilir dünya yok. Bakalım ilerledikce görücez.

Biraz geriye doğru gittim oyunda.

Mah'habara Abandoned Dig mağrasındayım normlade burayı atom la geçiyorsunuz geriye gidincefarklı bir yere ulaşıyorsunuz. Işınlanma taşını aktive etmek ve görevi tamam lamamk için girdim buraya ama beni burda iyi dağıttı boss. burdaki normal yartıkların 480 500k ya yakın hp leri var. Normal yartıkalr zorlanma yok ama boss deli etti beni.

Birde unutmadan party deki adamlar kendileri oynadığından mutlaka yartıklara libra ile okumalısın ona göre def ve aak buff ları atıyorlar.

Aklına takılan birşey varsa sor. Bigim dorultusunda yardımcı olurum.

• sansal bende onun onunde save ettım ıse gec kalmamak ıcın
    gercı merak ettım gırdım oldum
    aksam aglatacam ama boss u

hacı beraber ılerleyelım ıstersen ben gece gelınce beraber takılalım beraber ılerleyek olmaz mı olmasada saglık olsun ılerle sen zaten orda 1-2 sattlık bır lvl kasacam crystarıum da kı bazı seylerı acmak ıcıın :))))
  • quote:

sansal bende onun onunde save ettım ıse gec kalmamak ıcın
    gercı merak ettım gırdım oldum
    aksam aglatacam ama boss u

hacı beraber ılerleyelım ıstersen ben gece gelınce beraber takılalım beraber ılerleyek olmaz mı olmasada saglık olsun ılerle sen zaten orda 1-2 sattlık bır lvl kasacam crystarıum da kı bazı seylerı acmak ıcıın :))))

Demin geçtim ben ama karakter kasılacam uygun bir yerde.Kesin yetişirsin sen hemen bana.İlerlemiycem zaten.
  • vıdeolarda snow chocobo ıle dunya harıtasında dolanıyordu acaba oralara ne zaman gelecez
    sanırım 13 chapter dan olusuyor oyun menuye bakınca ole anlasılıyor
    1ses1 sılahları upgrade etme dıyorsunda zaten normal yaratıklar kolay oluyor sılahlarla ama bosslarda zorluyor o dedıgın stagger ozellıgını de zaten evet magıc dısında yaratıgın defense ını kırarak acamıyorsun o yonden ıyı
    ben sentınıel ozellıgını bıl hassa snow ve fang da kullanıyorum ıyı defense yaparak dusmanı kendısıne cekıyor
    synergıest ozellıgı ıse hope da ve sazh da ıyı fakat medıc olayına gelınce olen adamı kaldırmıyor vanılya ve hope uyuz oluyorum anca heal atıyorlar
    sansal kardesım boos u gectıkten sonra chapter 10 dan mı devam edıyon yoksa 11 e mı gecıyor kucuk bır bılgı verebılırsın ve spoıler buttonunu kullanarak o bossa gelenlere yardımcı olmak ıcın yardımda bulunabılırsın.

ben sahsen bu boss a kadar hıcbır boss da zorlanmadım kı sızlerde zorlanmamıssınızdır zaten zorlansaydınız buraya kadar rahatlıkla gelemezdık

ben sey ı merak edıyorum menuye bakınca aldıgımız ozellıklere bakınca baya bı bosluk var ınsallah ılere battle da karakter degıstırme ozlellıgı gelır ve gelırsede oyun tam anlamıyla mukemmel olur hıc bır eksıgı kalmaz dıger ff lere nazaran tek eksıgı dunya harıtasına cıkıp cıkamayacagımız eger cıkamassak vıdeolarda ızledıklerım nedır dııye square a 2. maılımı atacam

para olayına gelınce 1ses1 kardes elındekı ıtemlerden eger 3 tane var ıse 1 ını sat ve paraya donustur dıgerını upgrade bolumunden cıkan ılk 2 secenegın altındakını secerek takas yoluyla farklı bır ıtem al kı o sekılde aramadıklarınızı bıle bulabılıyoruz ben mesala baya bı ıtem ı oyle yaptım gercekten cok delı yuzuk sılah vs... cıktı ve upgrade ettım

para olayı bence bıraz sacma olmus madem shop dıye bır yer acıyorsun para kazanmak ıcın neden ıtem samaya mecbur bırakıyorsun buda kasmak anlamına gelıyor kı cogu kısı ff yı sevmemesının nedenı ıste bu sekılde bır seylere muhtac bıraktıgı ıcın sahsen ben yenı baslamıs olsaydım sıkılır oynamazdım

baslarda da dedıgım gıbı battle dakı auto secenegı cok sacma neden ozgur bırakılmadı tek karakterle ıstedıgını sec dıgerlerı kafasına gore takılsın ıstedıgını yapmadıktan sonra dıger karterler yanımızda gezdırmenın mantıgı ne

keske sılah kıyafet yuzuk upgrade olayı black smıth (ff10 ve 9 ) tarzında olsaydı daha bır mukemmel olabırdı dıye dusunuyorum adamlar yaparken bırsey ıyı yapmıslar dıyorsunuz bı bakmıssınız bı taraftan fire verıyor neyse buna da sukur yapacak bırsey yok oynamak kasmak gızlılık bıulmak oyunu olabıldıgınce en ust sevıyede bıtırmek kalıyor bızlere

eksılerle artıları yazdım oyun hakkında ne bıleyım ben bunları dusunuyorum belkı haklıyım belkı haksızım yapacak bırsey yok benım dusuncelerım bunlar

herkese ıyı eglenceler dılerım yardıma ıhtıyacı olan varsa hersekılde bız ff severler olarak basımızın ustunde yerlerı var ff oynayanların

acaba ff destek hattımı acsak ne
    sanırım bıraz uzun oldu sındırerek okuyun :)))

•  Xıı FINAL FANTASY XIII & XIII VERSUS PS3 ANA KONUSU ııX

Biraz önce yaptım hepsini. silah lv1 idi. 39 oldu. warior's wristband normalde 100 strengt ekliyor update ile 180 çıkyor.

silah update hakkındada ufak bir ip ucu vereyim yine.

Upgrate yaparken alıcağınız itemler şunlar olsun.

"Creature comforts" sekmesine gelin bunları oradan alıcaksınız
    Enigmatic Fluid 80gold
    Fragrant Oil 80gold
    Eicked Fang 80 gold
    Bunlardan 99 ade alın. 99 tanesi 7000 ksüür gibi tutuyor yani ucuz. Ve bunlar 17 18civarı EXp veriyor yani bu fiyata en yiy değer.

Gel gelelim bunlardan neden aldığımıza bunlardan silaha 10ar yda 20 şer basıyoruz ve bize bonus% 50 100 200 gibi ilaveler veriyor böylece değerli itemleri harcamaktansa bunlarla bonus u yükseltip %200 300 ve daha fazlasıiçin yüksek exp veren taşlardan dah az kullanmış oluyor.

Gel gelelim hangileri. En uygun olanı şu an için bunlar.

Crankshaft 840 adeti ve bu paraya en yğksek EXP veren bu
    Diğeride pahalı biraz
    Perfect Conductor 1600 bunu en son kullanıcaz bonusları aldıkdan sonra,

Unutmadan yazayım sakın taşlarınız bitip upgrate ekranından çıkarsanız bonuslarınız sıfırlanır.

Perfect Conductor bazılarınız bulamıyabilir . yaratıkalrdan da düşüyor gerçi ama shop da bay ilerledikce çıkıyor.

• D&R a oyun gelmiş,180 lira
  • bunu bıraz daha acarmısın kardes dıkkat etmemıs olabılırım
    @Unutmadan yazayım sakın taşlarınız bitip upgrate ekranından çıkarsanız bonuslarınız sıfırlanır
  • Şu şekilde izah edeyim.

Upgrate ederken

İtemleri EXP dönüştürürüz bu sırada bonus EXP verilir belli periyotlarla (kullanılan itemin sayısı yada exp sine göre)

Bu bonus EXP 2 katı 3 katı diye yükselir buda bir item 100exp veriyorsa onu 200 yada 300 Exp e dönüştürür.

Ama siz bu işelm sırasında upgrate menusunden çıktınız iteminiz bitti yada daha farklı sebeblerden diyelim. Çıktığınız anda o aldığınız 2 3 katı bonus sıfırlanır baştan yapmak zorunda kalırsınız buda artı masraf demek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1ses1

Şu şekilde izah edeyim.

Upgrate ederken

İtemleri EXP dönüştürürüz bu sırada bonus EXP verilir belli periyotlarla (kullanılan itemin sayısı yada exp sine göre)

Bu bonus EXP 2 katı 3 katı diye yükselir buda bir item 100exp veriyorsa onu 200 yada 300 Exp e dönüştürür.

Ama siz bu işelm sırasında upgrate menusunden çıktınız iteminiz bitti yada daha farklı sebeblerden diyelim. Çıktığınız anda o aldığınız 2 3 katı bonus sıfırlanır baştan yapmak zorunda kalırsınız buda artı masraf demek.

okey saolasın yanı o aldıgımız exp ler cıktıgımız anda ıptal oluyor oylemı
    gp kardes
    deseydın sız o parayı bana verın ben 2tane yenı oyun alıp getıreyım dıye :)))
    gow 3 gelmıs arkadas almıs toptan az sayıda faturalı araldan almıs 135 tl ımıs yuh dedım almam dedım
    gercı salı gunu normal fıyattan gelecek dedı...

• Arkadaşlar Oyun Sistemi Baya İlgimi Çekti .. Normalde RPG sevmezdim Fakat .. 2 Sene Önce MMORPG olan World of Warcraft Oynadım.... Bu Sene Bıraktım Anca...
    Ona Benzetiyor Dövüş Sistemi Birazcık .. Gameboy Advance deki Pokemon a Benziyor ( Şaka Maka Öyle )
    Büyüler vs. Summonlar Hele Hoşuma Gitti Yaratık Summonlayıp Onu Dövüştürme İşte Büyü Yapmak ... Oyun Hakkında 1-2 video İzledim Pek Bilgi Sahibi Olamadım.. Yani Kararlarımdan Emin Olamadım...

Daha Önce FF serisi Oynamadım.. Hikaye Bağlantısız bu güzel :D
    Daha Önceden Rpg Tecrübem World Of Warcraft a Dayanıyor..Ve 2 Sene Sonunda Oyundan Anca Soğuyabildim ( Sebebi Blizzardın Oyunun İçine Etmiş Olması)
    Sizce Bu Oyunada Öyle Sempati Duyabilirmiyim?
    Yani Sıkılmadan Savaş Sistemi Vs.. Şimdi Noldu , Nereye Gidicem vs. Gibi Problem Yaşamadan Oynancak bir oyun mu ?
  • @kucuk oyun çizgisel olarak ilerliyor.Gitme,bulma problemi yaşamassın yani.Oynanışı beğenirmisin ona bişey diyemem çünkü bu tarz oyunlar herkese hitap etmiyor maalesef.Youtubedan falan oyun içi videolara bir göz at derim.Ama bir kez alıştınmı bir daha bırakamazsın söylüyeyim.
  • Sizce Bu Oyunada Öyle Sempati Duyabilirmiyim?
    Yani Sıkılmadan Savaş Sistemi Vs.. Şimdi Noldu , Nereye Gidicem vs. Gibi Problem Yaşamadan Oynancak bir oyun mu ?

kesınlıkle sempatı duyacagından emın olabılırsın fakat temın edebılırsen 7-8-10-12 serılerınıde oynamanı tavsıye edrım
    baslarda her ff de oldugu gıbı barız sıkıcı olabılıyor ama bıraz sabretmen gerekıyor ondan sonrası zaten mukemmellesıyor

ff10 dahıl ve ondan sonrakı serılerde nereye gıdecegın konusunda bır kuskun olmasın mınımap yardımı ıle rahatlıkla zorlanmadan oynayabılırsın
    savas sıstemıne basta karmasık gelebılır ama 5-10 battle sonra olayı cok rahat cozebılırsın merak etme yanı
    takıldıgın bır yer olursa taktık vs.. gıbı her turlu yardımcı oluruz forumca

ayrıca ff dunyasına hosgeldın
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 1ses1

Şu şekilde izah edeyim.

Upgrate ederken

okey saolasın yanı o aldıgımız exp ler cıktıgımız anda ıptal oluyor oylemı
    gp kardes
    deseydın sız o parayı bana verın ben 2tane yenı oyun alıp getıreyım dıye :)))
    gow 3 gelmıs arkadas almıs toptan az sayıda faturalı araldan almıs 135 tl ımıs yuh dedım almam dedım
    gercı salı gunu normal fıyattan gelecek dedı...

EXP ler kaybolmuyor o yerinde duruyor örnk vereyim

4500/8500 oaln item 4000exp gerekli upgrate ekranından çıksanız bu değer hala aynı kalır burda bir soru nyok.

Ama bu exp yazan değer yerinin altında Sarı renkte göreceksiniz Bonus yazısı olacak. Upgrate ekranında itemi yüskselttikce bonus mikterıda yükselir %50 100 200 gibi uyarılar alırsınız ve orada yazar Bonus 2x yada Bonus 3X diye. Ssadece bu bonus kayboluyor okadar. Exp lerinizie birşey olduğu yok.:)

Bu arada bu oyunu oyananış arkadaşlar kesinlikle bu seride çok rahat edicekelr hem kolaylaştırılmış hemde alışınca öyle kazık yapılmış ki ne bırakabiliyorsunuz nede unatabiliyrsunuz. Beni bu yaşta böyle oyun bağımlısı yapan tek oyun. Offlane olmasına rağmen.

Kesinlikle alın bu oyunu oynayın grafikelri görünce (ps3 için) hele hele dövüş sahnelerindeki yaratık çizmlerinden büyü efectlerine kadar her yer ayrıntı. Hiç bukadar güze lbir seri oynamamıştım. Doyurdu beni bu seri. Ki daha oyunun başlarındayım.

Bu arada boss u öldürdüm gizli bir boss. Şimdi görev alıcam . Ve şunuda belirteyim arkadaşlar bosslarda zorlananlar gizli yer arayanlar buraya yazsın. Şöyleki pek haritasimi değilde fotosunu çekerseniz nede olduğunuzun daha çok yardımcı olurum. Ve tabiki daha çk yardım alırız.

Seelerdir bu oyunu bekliyordum gerçekten helal olsun Square Enix. Yüzümüzü kara çıkarmadı.

• quote:

kesınlıkle sempatı duyacagından emın olabılırsın fakat temın edebılırsen 7-8-10-12 serılerınıde oynamanı tavsıye edrım
    baslarda her ff de oldugu gıbı barız sıkıcı olabılıyor ama bıraz sabretmen gerekıyor ondan sonrası zaten mukemmellesıyor

ff10 dahıl ve ondan sonrakı serılerde nereye gıdecegın konusunda bır kuskun olmasın mınımap yardımı ıle rahatlıkla zorlanmadan oynayabılırsın
    savas sıstemıne basta karmasık gelebılır ama 5-10 battle sonra olayı cok rahat cozebılırsın merak etme yanı

7-8-10-12 yi Ps2 im yok fakat ..Psp var Onda Crisis Core Oynasam Bu Sistemi Görmüş Olurmuyum?

Psp için galiba ff1-2 ve Crisis core var galiba

Çünkü Söylediklerinizden Sonra Oyunu Almak istiyorum .. Wow a Benzettim.:D

• quote:

Orijinalden alıntı: kucuk

quote:

7-8-10-12 yi Ps2 im yok fakat ..Psp var Onda Crisis Core Oynasam Bu Sistemi Görmüş Olurmuyum?

Psp için galiba ff1-2 ve Crisis core var galiba

Çünkü Söylediklerinizden Sonra Oyunu Almak istiyorum .. Wow a Benzettim.:D

Dostum wow oynamış biri olarak söylüyeyim ilgisi yok.Wow gibi bir oynayış falan bekliyorsan,hayal kırıklığına uğrarsın söylüyeyim.Psp için çıkmış ff'ler;
    Final Fantasy
    Final Fantasy II
    Final Fantasy VII:Crisis Core
    Final Fantasy Tactics:The War of The Lions
    Dissidia Final Fantasy
    Dragon Quest & Final Fantasy in Itadaki Street Special çıktı.Final fantasy agito XIII çıkacak.

• Ben de wow oynadım. Eminki çok beğeneceksiniz. Bir alıştınızmı kesinlikle bağımlısı olucaksınız. İddalı konuşmuyor kesinlikle öyle olacak. Psp deki oynamnız daha iyi olur. Psp ile bu neredeyse aynı oynanış.
    Temelini kaparsınız ve psp deki çok güzel %100 çözmüş biri olarak. Element yapmak ve ona göre savaşlara hazırlanmak çok zevkli oluyor.

Bu online oyunlarda set dizmeye benzer ama tek farklı dah çok zevkli ve inanmıyacağınız görsel şölenlerle dolu.

Sonuçta babamın firması değil bukadar övüyorum. Böyle güzel pardon mükkemel bir oyunu diğer arkadaşlarında keşfetmesini istiyorum. Çünkü bu araba yarışı dövüş futbol gibi değil. Taktik zeka istiyen bir oyun. Oyunun içinde onlarca gizli öğe saklıki öyle süprizler varki diyorsunuz oyunun içinde oyun var sanki. Gerçekten öyle herseridede bu vardır. Herkezin ilgisini çekecek birşeyler mevcut.

Neyse psp versiyonuna başlayın takıldığınız yer olursa yardımcı oluruz. FF fun %100 destek ve arkadaşlık demek bunuda unutmayın. :) inş aramıza katılır oyun hakkında güzel sohbetler ederiz.

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.