Şimdi Ara

Xıı FINAL FANTASY XIII & XIII VERSUS PS3 ANA KONUSU ııX (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.403
Cevap
1
Favori
91.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SPYdir

quote:

Orijinalden alıntı: YodaTheMaster

quote:

Orijinalden alıntı: KAKÁ

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NextGenCeo
    quote:

quote:

Burda saat gece 3:22 ara verdim ihtiyaç molasıDevam edicem çünkü save noktasından uzağım yeni save noktasına kadar devam ederim sonra sanırım yatarımOyunun ilk 2 saati sonrası cidden olaylar kopuyor.Son olarakta oyun şu ana kadar konu ve kurgu olarak biraz FFVII (özgürlük savaşçıları teması), birazda FFX (duygusallık ve umut) temasını yaşatmadı dersem yalan olur

İlk başlarda yeni başlayanların anlaması zorlaşabilir bazı şeyleri özellikle oyun dinamiğinde ama birkaç saat sonra çok basit gelirBu arada oyun 80"li bir puanı haketmiyormuş özellikle ilk 3-4 saat sonrası bu ortaya çıkıyor.İncelemeyi yapanların ilk 10 saati devirdiğini zannetmiyorum,istisnalar hariç.90 altında not alması bu oyunun özellikle PS3 versiyonunun pek mümkün değilmiş...
    Ama Uematsu ustayı ve müziklerini mumla aradığımız bir gerçek bunuda ekleyelim

hocam sen nerdesin papua yeni gine mi

Kuzey Amerika,Canada AlbertaSizden 9 saat gerideyimNeyse oyuna dönüyorum saat 5"e kadar oynar sonra yatarım yarında garanti üniversiteye bizim gidemem sonra arkadaşlar gelir evi başıma yıkarlar kesinleşti

Bende Vancouverdayim, guneye inersen beklerim tositoslari Sosa banariz superstore'dan aliyoruz bizde ara sira :]

banın bakalım, benim yerime de banın biz de burda bazlamaya talim

Bazlama gibisi var mı be süreceksin tereyağını

dimi ya, adam tositos demiş daha ne olduğunu çözemedim nasıl yiyolarsa

Gurbet eldeyiz biyerimiz sisecek anlatmayiz bazlama falan,
    Bizim burada Anatolia's Gate diye bir tane Turk restaurant var oraya gidiyorum krize girersem tas firinlari var sicacik citir pide getiriyorlar, lahmacunlarida 10 numara bak gene canim cekti...

Neyse Final Fantasy'den devam edelim biz

Vancouver"a temelli inşallah sene sonu,allah izin ederse taşınacağım,öyle planlarım var dostum o zaman görüşürüz he senin edmonton tarafına yolun düşerse ki çok düşük ihtimal beklerim eyvallah dostum sağolasın

• @NextGenCeo

Eyvallah dostum eger olurda gidecek olursa mutlaka rahatsiz ederim seni, gerci pek sanmiyorum bi kere Rockies'e gittim okadar, onun disinda hep Van'dayim. Sene sonunda geliyorsan mutlaka bulusalim ben buralardayim beraber EBGames'e midnight-launchlara gideriz
  • quote:

@NextGenCeo

Eyvallah dostum eger olurda gidecek olursa mutlaka rahatsiz ederim seni, gerci pek sanmiyorum bi kere Rockies'e gittim okadar, onun disinda hep Van'dayim. Sene sonunda geliyorsan mutlaka bulusalim ben buralardayim beraber EBGames'e midnight-launchlara gideriz

Sene sonuna hazırlık yapıyorum inşallah temelli ordayım yeni yıla bile orda girme imkanım var bakalım hayırlısı inşallahGezeriz dostum merak etme sen.Neyse konuya dönelim benim burda saat 23:05 oldu saat 00:00 olduğunda herzaman ki gibi FFXIII diyarına gidicem son hazırlıklar yapılıyor yani

• quote:

Orijinalden alıntı: Şansal Çınar

quote:

Orijinalden alıntı: .DragonFly.

Arkadaşlar daha önce hiç FF oynamadım . Şimdi bu oyunu almayı düşünüyorum fakat hikayesi önceki oyunlar ile bağlantılı mı ? Veya karakterler önceki oyunlarla bağlantılı mı ? Yoksa tamamen bağımsız bir oyun mu ? Eğer ufak da olsa bir bağlantı varsa kuzenden PS2'yi alabilirim fakat bir sürü oyun var hangisini oynayacağım :)

Kısacası sadece bu oyunu oynasam olur mu ? Bir şey kaybeder miyim hikayede eksikler kalır mı ?

Hocam bağlantısız,yepyeni bir hikaye.Hiç bir şey kaybetmezsin.Final fantasy'lerin hiçbiri birbirinin devamı olmaz.Ana seri için diyorum.(X,X-2 hariç)

FFX de ana seriden zaten. Soruya gelince evet FFXIII bağımsız bir öykü. sadece FF4 ve FFX in devam oyunları var. Ama eğer oynama ihtimalin varsa önce FFX i bitirmeni öneririm. Çünkü FFXIII hakkında tutarsız yorumlar var...

• ben suana kadar hic ff oynamadım.ismini cok duydum,arkadaslarımın cogu hastasıdır oyunun ama ben oynama fırsatı bulamadım.
    şimdi ps3 e yeni cıkan oyununu alsam anlarmıyım senaryoyu ?
  • Anlarsın çünkü FFlerin neredeyse hepsi konu olarak birbirinden bağımsızdır : ) FF13 de onlardan biri.
  • quote:

quote:

Xıı FINAL FANTASY XIII & XIII VERSUS PS3 ANA KONUSU ııX

Final Fantasy XIII'ün çıktığı gün PS3'de 290,000, Xbox 360'da ise 160.000 sattığı ortaya çıktı. Bugün, Square Enix'in tüm dünyaya 5 milyon FFXIII kopyası gönderdiğini düşünürsek bu rakamın oldukça iyi olduğu ortaya çıkıyor.İlk günün hasılatı olan 450.000'in hafta sonuna dek yüzde 40-50 oranında artacağı düşünülüyor. Bundan önceki son Final Fantasy, Final Fantasy XII ilk haftasında Amerika'da 570.000, diğer bölgelerde ise 420.000 satmıştı. Final Fantasy XIII'ün ilk gün satış rakamları göze alındığında ilk hafta satışlarının Final Fantasy XII satışlarını geçeceği tahmin ediliyor.
    God of War III'ün çıkışının ise Final Fantasy XIII satışlarını olumsuz yönde etkileyeceği düşünülüyor. Ancak ay sonuna kadar tahminen FF XIII, tüm dünyada 1,5 milyondan fazla satacaktır.

kaynak:http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Final_Fantasy_XIII_iyi_Basladi-4891.htm

Oyun dün kuzey amerika"da yani bizim burda çıktı.Önceden 10 dolar vermiş olduğum depozitli Final Fantasy XIII PS3 versiyon son olarak kalmıştı.Yani önceden ayırtmış olmasam bugün oyunu 1 gün sonrasına alamayacaktım.2 gün içerisinde 1 Future Shop bayisinde 232 adet satılmış bizzat sordum ve tüm Future Shop genelinde stoklar ya bitmiş ya da 3-5 adet kalmış

Öte yandan oyunun Xbox 360 sürümü ve Bundle konsol versiyonu tamamen raflarda duruyor yarılanmamış bile gözlerimle gördümSon olarakta oyun PS3 sisteminde 1080P576P nerde 1080P...Kut arkasında zaten belirtilmişOyunu cihaza yeni taktım ve 1080P olduğunu gördüm mesajı yazdım,ara sahnelerin CGI olanlarında kalite düşüklüğünden tutun,PS3 versiyonunda oyun içi motorla olan real time ara sahnelerin Xbox 360 versiyonunda önceden hazırlanmış bink uzantı olduğuda söyleniyor birçok arkadaşım tarafından.Kendi gözümle görmeden inanamadım ama arkadaşlarım yalan söyleyecek tipler değil,hatta bir tanesi Xbox 360"da oynamayı bırakmış PS3 versiyonunu ve ara sahneleri görünce.Yukarıda ki kaynakta bu sözleri yanılmıyor karşılaştırma olarakAşağıda ki resim benim ön hazırlığım iyi bir ilişki öncesi,ilişki yanlış anlaşılmasın Final Fantasy XIII öncesi

Xıı FINAL FANTASY XIII & XIII VERSUS PS3 ANA KONUSU ııX

hacı aylık gelir ne kadar senin

• Yeni ff serisine baslayacak arkadaslar ; kesinlikle başlayın pişman olmazsınız ilk 3 saatten sonra kendinizi oyunun icine çekilirken bulacaksınız ve ff efsanesini içinizde hissedeceksiniz evet belki oyun eski ff Havasinda değil ama kesinlikle kendi icinde çok başarılı 9 altında not veren siteler oyunu on saat bile oynamamistir çünkü on saat sonra oyunu bırakmak istemiyorsunuz.
    Acik alan kesinlikle çıkacaktır bende 17. Saatteyim merakla bekliyorum bakalım ne olacak açık alan konusunda....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berk_DH

ben suana kadar hic ff oynamadım.ismini cok duydum,arkadaslarımın cogu hastasıdır oyunun ama ben oynama fırsatı bulamadım.
    şimdi ps3 e yeni cıkan oyununu alsam anlarmıyım senaryoyu ?

arkadaşlar anlatmış ama bne yine de söyleyim Final Fantasy serisindeki oyunlar birbirinden bağımsızdır, hepsinin ayrı senaryoları, ayrı karakterleri, ayrı dünyaları vardır. Bazıları hariç mesela FFX'e bir tane devam oyunu yapılmıştı o da FFX-2. Final Fantasy 13'de serinin diğer oyunlarından bağımsız olarak çıktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lyzard

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: .DragonFly.

Arkadaşlar daha önce hiç FF oynamadım . Şimdi bu oyunu almayı düşünüyorum fakat hikayesi önceki oyunlar ile bağlantılı mı ? Veya karakterler önceki oyunlarla bağlantılı mı ? Yoksa tamamen bağımsız bir oyun mu ? Eğer ufak da olsa bir bağlantı varsa kuzenden PS2'yi alabilirim fakat bir sürü oyun var hangisini oynayacağım :)

Kısacası sadece bu oyunu oynasam olur mu ? Bir şey kaybeder miyim hikayede eksikler kalır mı ?

Hocam bağlantısız,yepyeni bir hikaye.Hiç bir şey kaybetmezsin.Final fantasy'lerin hiçbiri birbirinin devamı olmaz.Ana seri için diyorum.(X,X-2 hariç)

FFX de ana seriden zaten. Soruya gelince evet FFXIII bağımsız bir öykü. sadece FF4 ve FFX in devam oyunları var. Ama eğer oynama ihtimalin varsa önce FFX i bitirmeni öneririm. Çünkü FFXIII hakkında tutarsız yorumlar var...

Biliyorum ana seriden olduğunu,ama onun devam oyunu olduğu için parantez içine aldım.

• EDGE 100 üzerinden 50 vermiş. Gerçekten bu ya adamlar gerizekalı ya da kendilerini bir şey sanıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: DXM06

EDGE 100 üzerinden 50 vermiş. Gerçekten bu ya adamlar gerizekalı ya da kendilerini bir şey sanıyor

hocam onlar ya aşırı ffx fanı ya da rpg düşmanları, çünkü ffx'le kıyasladılarsa doğrudur
  • Eski FF serileri bitirmistim ama unuttum tabi 10 yil filan gecti aradan,simdi oyunun basindayim ve 1 saatdir sadece kilic kullanarak dusman olduruyoruz,benim hatirladigim kadari ile cok daha degisik buyuler,kombolar,summon cagirmalar filan vardi FF de,ileriki bolumler nasil?

Oyun cikmadan once grafiklere cok laf atilmisti ama oynayinca cok sasirdim.Grafikleri cok saglam yapmislar,kenarlar,dokular cok yumusak ve renk paleti muhtesem gozukuyor.

Oyun bu sefer fantsy degilde bilim kurgu tadinda olmus galiba,ilk izlenimlerim bu sekilde.

Zenci karakter de hic gitmemis oyuna

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrain -- 13 Mart 2010; 13:34:45 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DXM06

EDGE 100 üzerinden 50 vermiş. Gerçekten bu ya adamlar gerizekalı ya da kendilerini bir şey sanıyor

hocam onlar ya aşırı ffx fanı ya da rpg düşmanları, çünkü ffx'le kıyasladılarsa doğrudur

FF X oyun değilki onunla kıyaslamaya çalışsınlar.FF X efsanedir.
  • dostum o boosu dovdum kapısması zevklıydı
    ve halen harotaya cıkamadık yıne ıcerdeyız
  • Edgeyi fazla sallamayın. Çoğu japon yapımı rpg oyunlarına 5-6 falan verirler. FFX e bile 6 vermiş bi siteden bahsediyoruz.
  • Oyun güzel bence denedim ama benim tarzım değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: zack06

dostum o boosu dovdum kapısması zevklıydı
    ve halen harotaya cıkamadık yıne ıcerdeyız

hocam dediğim gibi yok bence bu oyunda harita falan. ff13 versus'u da aksiyon, third person shooter tarzı bi oyun yaparlarsa şaşmayın.
  • Chapter 9'un bossunun müziği buram buram advent children kokuyor.Duyduğum an ilk o geldi aklıma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rai-gy -- 13 Mart 2010; 17:01:58 >
  • arkadaslar kısacası ben rpg'yi severim,aksiyon-macerayı severim.
    ff bana ilaç olur mu ?
  • 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.