Şimdi Ara

Xıı FINAL FANTASY XIII & XIII VERSUS PS3 ANA KONUSU ııX (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.402
Cevap
1
Favori
91.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Şansal Çınar

quote:

Orijinalden alıntı: NextGenCeo

Evet arkadaşlar Final Fantasy XIII IGN sitesinde bile rekora imza attıOyun Final Fantasy VII-VIII-IX-X-X2-XII sıralaması içinde en düşük notu 8.9 alarak son sırada yerini aldıHelal olsun Square-Enix,helal olsun bu oyunu batılılaştırmaya çalışan Microsoft"a
    Final Fantasy IX IGN
    Final Fantasy X-2 IGN
    Final Fantasy XII IGN
    Final Fantasy VII IGN
    Final Fantasy VIII IGN
    Final Fantasy X IGN
    VE
    Final Fantasy XIII IGN...

8.9 mu?Bence çok almış bile.Öpsünler başlarına koysunlar.Ben şöyle diyeyim size,bu oyun final fantasy değil herhangi başka bir j-rpg olsaydı çok daha düşük not alırdı.

oyunu oynamadım ama izlenimlerime göre bence de çok bile almış. 10 yıllık FF'ciyim bana göre FF serisini X'den sonra bozdular bi daha da zor düzelir ya neyse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sulu Çor Kağan -- 9 Mart 2010; 15:10:44 >

• oyun baya sardı benı bence hakkını yememek lazım ılerde acılan ozellıklerle oyun daha akıcı olmaya basladı bu kadar ozellık
    ve yenılık beklemıyordum oyundan gercekten cok ıyı olmus ben tuttum bu oyunu

zaten FF oynayanlar bılır hıcbır ff de oyunun ılk 15 saatıne kadar dogru duzgun ne ozellık alınır nede dunya harıtasına cıkıp
    secret ları arayabılırsınız..

oyun suan kı 14 saatlık oynanısımla daha da bır sekıl kazanmaya basladı hele harıtada yenı acılan ozellık sayesınde dahada
    guzellestı dıyebılırım

oyun bırebır ff12 nın sankı next-gen halı olmus sıze tavsıyem chapter 6 nın sonuna gelene kadar on yargılı davranmayın derım

dedıgım gıbı oyunun tek kotu yanı aslında ıyı yanıda olabılır ben tam ısınamadım sadece 1 karaktere atak sansı verılmesı garıp
    olmus ama bazen de ıyı olmus dıyorum.
  • Vallaha onu bunu bilmem bu grafiklerde 1080p 60fps de takılmadan akıcı bir şekilde FF oynuyorum. İsterse 1 puan versinler. Ben istediğimi elde ettim ps3 üde sırf FF XIII için almıştım iyiki almışım diyorum şimdi.

FFF
  • daha ff13 almadım ama bence ff12 oynadığım en güzel oyunlardan biriydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAKÁ

8.9 almış az puan gibi Ms'ye suç atılıyor hey Allahım

Ya Kaka Final Fantasy oyunlarını 1. oyundan itibaren sor sana konusunu,kurgusunu,karakterlerini,materyallerini,işleyişini aklına ne gelirse google kullanmadan anlatırım.Biz bu oyunun fanatiğiyiz ve biz bu oyun beklendiği gibi olmayacak dediysek olmayacaktı ve olmadıda.Microsoft"a suç atarım,daha önce hiç mi Final Fantasy oyunu oynamadın,bir FFXIII"e bak birde dön onlara bak.En basiti aldıkları puanlar ortada...

FFXIII yeni nesil bir FF oyunu olmuş,eskisinden biraz daha uzak,sebebi ise birçok Final fantasy nedir bilmeyen insanlarında oynayabilmesi için ve daha çok kişiye hitap etmesi için oyunda hem karakter,hemde senaryo olarak değişikliklere gidilmesidir.En basidi Zenci karakter ve oynanış dinamiğinden ara sahnelerde ki bazı askerlerin Star Wars filminden çıkması gibi.Bu gibi değişiklikler hem oyunun genel çerçevesine hemde bunca zamandır sadık Final fantasy kitlesine olumlu yansımadı yansımaz.

Takılmaman gerekir,sonuçta Amerika pazarı işin içinde olmadan önce açıklanan karakterler ve oyun çerçevesi başkaydı...Art niyet aramayın mesajlarımda heleki Final Fantasy odasında. 8.9 puan nerden PS3 ve Xbox 360 gibi sağlam makinaların döneminde ve piyasada ciddi anlamda rakibin bile yokken,9.5 ortalama alan diğer Final Fantasy oyunları ve çerçevesi nerde?
    Lütfen yanlış anlamayın beni ama benim gibi Final Fantasy fanatiklerinin derdi yeni nesil Final Fantasy oyunu değil,sadece görüntü olarak yeni,tad olarak eskisi gibi bir bakış açısı bekleyenlerdir.Yoksa gene aldık oynuyoruz,bitireceğiz 8 değil 3 bile alsa bitiririz,sadece ismine olan saygıdan.Yanlış anlaşıldıysam kusura bakma ama dile getirdiğim şey çok farklı

• Bende Shoptodan Collector's Edition siparişi verdim.Bekliyorum ki gelsin hemen başlayayım...
  • Puan ortalaması 83.. Başlıca sitelerin inceleme notları ;

Games Radar (in-house) - 100/100
    Playstation: The Official Magazine (US) - 100/100
    Game Informer - 93/100
    IGN - 8.9 out of 10
    Worth Playing - 8.7 out of 10
    NZGamer - 9.2 out of 10
    Gametrailers - 8.6 out of 10
    GameSpy - 4.5 out of 5
    GameZone - 8.5 out of 10
    GamePro - 4 out of 5
    1UP - A-
    GameSpot - 8.5 out of 10
    Edge Magazine UK - 5 out of 10
  • her nekadar final fantasy eskı serılere nazaran daha cok batılasma ozentısı ıle cıkarıldıysada sonucta bakıldıgı zaman eskı fınal fantasy
    lerı aratan ogelerden vazgecılmemıs bazı seylere de sasdık kalınmıs.

ben aslında fınal fantasy fanlıgının dısında ayrıca square ın hayranı ve onunda fanatıgıyım butun ps1 ve 2 oyunlarını vıdeolarını resımlşerını vs toplayabıldıgımı topladım
    (yada fanatıgıyımdı) takı fınal fantasy multı olunca bu square fanatıklıgınden vazgectım sadece fınal fantasy fanatıgı olarak kaldım

ben rpg oynamayıfınal fantasy sayesınde oynadım ve ogrendım

sımdı bır fınal fantasy de zencı bır karakterın olması bıraz garıp fakat dıger ulkere gore batısladıgının sımgesı olarak goruluyor
    cogu ınsan jopn karakterlerınden hoslanmaz ama olay bu hoslanmayan ınsanlara amerıcan tarzı bır karakter koyarak sevdırmek amaclanmıs
    sanırım.

fınal fantasy herseyıyle bambaska bır rpg konumundadır kımse hatta hıcbır oyun kurgusu ıle olsun hıkayesı ıle olsun elıne su dokemez ben halen ıcımde bır kırgınlık tasıyorum dıyebılırım bu degısım sonuc ama olsun FINAL FANTASY
    herseyıyle mukemmel kım ne derse desın

• quote:

Orijinalden alıntı: zack06

her nekadar final fantasy eskı serılere nazaran daha cok batılasma ozentısı ıle cıkarıldıysada sonucta bakıldıgı zaman eskı fınal fantasy
    lerı aratan ogelerden vazgecılmemıs bazı seylere de sasdık kalınmıs.

ben aslında fınal fantasy fanlıgının dısında ayrıca square ın hayranı ve onunda fanatıgıyım butun ps1 ve 2 oyunlarını vıdeolarını resımlşerını vs toplayabıldıgımı topladım
    (yada fanatıgıyımdı) takı fınal fantasy multı olunca bu square fanatıklıgınden vazgectım sadece fınal fantasy fanatıgı olarak kaldım

ben rpg oynamayıfınal fantasy sayesınde oynadım ve ogrendım

sımdı bır fınal fantasy de zencı bır karakterın olması bıraz garıp fakat dıger ulkere gore batısladıgının sımgesı olarak goruluyor
    cogu ınsan jopn karakterlerınden hoslanmaz ama olay bu hoslanmayan ınsanlara amerıcan tarzı bır karakter koyarak sevdırmek amaclanmıs
    sanırım.

fınal fantasy herseyıyle bambaska bır rpg konumundadır kımse hatta hıcbır oyun kurgusu ıle olsun hıkayesı ıle olsun elıne su dokemez ben halen ıcımde bır kırgınlık tasıyorum dıyebılırım bu degısım sonuc ama olsun FINAL FANTASY
    herseyıyle mukemmel kım ne derse desın

Söylediklerinin aynısını ben de diyorum hissediyorum arkadaşım emin ol.

FFXII den ne bekliyordunuzki. Çıkmadan öncede konusu üç aşağı beş yukarı belliydi karakterleride. EE şimdi ne olduda hiç birşey.

Şöyle söyliyeyim. FF7 ilk 3D Seriydi ve konusu oynanışı odönemin grafikleri demosu olsun inanılmazdı. Bunda hem fikiriz. FF8 FF7 den daha üstündü dimi. Konu bakımından daha da üstündü bence aşk oynanış gibi unsurlarla.

Aynı plartformda birbirinden güzel gelişmiş iki oyun. 8 çıktığında demosu hikayesi oynanışı hiçbir zaman 7 i aratmadı .

Ama ps2 deki FF10 Grafik olarak çok üstündü o dönem. Ama 7 ve 8 in konusunu konu işleyişini hayatta yakalayamadı ve 8 ve 7 arattı konu olarak.

FF10 grafik olarak iyiydi konu olarakda fena değildi(8 den sonra en sevdiğim seri). Ama Dikkat ettiyseniz oynanış türleri git gide daha kolaylaştırılıyor ve FF hayranlarını zorlayıcı unsurlar ortadan kalkıyor. Zorlayıcı diyorum ki en önemli unsur bu. Oyunun zevki bu. Nerdeyse herşey otomatik oldu oyunda.

Ben açıkcası FF7 nini yada FF8 in dövüş sisteminin gelişmiş bir versiyonunu beklerdim. FF de eski çalışanlar olmayınca bu tür saçmalıklar oluyor. Saçmalık diyorum gerçekten beğenmediğim dçvüş sistemleri.

Ability sistemi bile FF10 10-2 12 ile benzerlik hatta biraz gelişmiş versiyonu desek yeridir. Crisis core dan bile alıntı yapılmış. Birazdaha yaratıcı birşey yapsaplar .Daha kapsamlı birşey yapsalar çok daha iyi olurdu. Özellikle Kıyafet olayını silah ve yüzüklerde toplamaları player gelişimi çaısından çok kötü.

Ama ne olursa olsun efectler bir harika yaratıklarda sonuçta ps3 güçünde oyun oynuyoruz.

İnşallah diğer çıkacak seride bambaşka bir sistem ve grafik uygularlarda oyunu hiç bu tür oynamıyanlar için kolaylaştırayım derden iyice içine etmesinler.

Böyle giderse seriyi mahvetecekler. Bize FF7 ve 8 i rattırmasınlar artık.

• benım aklıma takılan bır soru var
    herkes bu son fınal fantasy demıs de acaba neye gore dıyorlar anlamıs degılım

ben ps2 zamanında fınal fantasy 10 oynarken fınal fantasy 13 un tanıtım vıdeosunu ormustum ama suan oynadıgımız oyun olan ff13 degıl tabıkı o sekılde tanıtılmıstı

ardından ff11 cıktı ve o tanıtımda gosterılen vıdeo tarıh oldu

yanı anlayacagınız ff10 oynarken bıle adamlar her ne kadar son fantezı olsada fınal fantasy serısı hıcbır zaman bıtmeyecegı belkı ps3 e cıkan son fantezı ama fınal fantasy nın sonu degıl
  • quote:

benım aklıma takılan bır soru var
    herkes bu son fınal fantasy demıs de acaba neye gore dıyorlar anlamıs degılım

ben ps2 zamanında fınal fantasy 10 oynarken fınal fantasy 13 un tanıtım vıdeosunu ormustum ama suan oynadıgımız oyun olan ff13 degıl tabıkı o sekılde tanıtılmıstı

ardından ff11 cıktı ve o tanıtımda gosterılen vıdeo tarıh oldu

yanı anlayacagınız ff10 oynarken bıle adamlar her ne kadar son fantezı olsada fınal fantasy serısı hıcbır zaman bıtmeyecegı belkı ps3 e cıkan son fantezı ama fınal fantasy nın sonu degıl

seriyi, ff klasiğini bozdular bundan sonra önceki oyunlar gibi ff gelmez anlamında demiş olabilirler
  • eevet klasıgı bozdular ama bence onlar eskıyı rıyorlar benım gıbı ama ben kıyaslama vs.. gıbı seyler yapmıyorum
    bence dedıgım gıbı ben ff12 yı cok sevmıstım kı ff12 cıktıktan sonra herkes kotu olacak demıstı fakat cıktıktan sonra square gıden tesekkur mektupunun hadı hesabı yok oyunculardan gıden mektpların

oyunu yaparken gercekten cok buyu bır rısk aldılar acaba tutarmı dıye kı ıyıkıde rısk almıslar cunku square ın beklentılerının ustunde bır satıs yaptı gercekten oynaya deger bır rpg

bence ff12 nın devamı gıbı oynanılıgı bozmadan 13 e de ekledıler bence cok guzel olmus fakat bır o kadar da kolay olmus

bende herkes gıbı turn base sıstemını cok ozledım
  • FF 13'e dolby digital olayı çok yakışmış.Sesler falan çok iyi olmuş yani,bayıldım desem yeridir.Grafikler zaten aşmış ama 5.1 ses ile oynayınca dahada bir kendinden geçiyor insan.Battle sırasında yanında savaşanların ayak seslerinin arka hoparlörlerden gelmesi falan dehşet ya.Yani böyle günlerde insan sistem kurduğuna ve ps3 aldığına şükrediyor.Hikaye ve battle sistemi ile ilgili oyun bitince yorum yapıcam,şimdilik bişey demiyorum.

Artık bahsettiğiniz tarzda ff gelmez yeni nesil herhalde.Wada açıklama yapmıştı final fantasy 13 eskilere benzeyen son final fantasy olacak diye.Yani kökten değişime gidecekler sanırım.
  • quote:

FF 13'e dolby digital olayı çok yakışmış.Sesler falan çok iyi olmuş yani,bayıldım desem yeridir.Grafikler zaten aşmış ama 5.1 ses ile oynayınca dahada bir kendinden geçiyor insan.Battle sırasında yanında savaşanların ayak seslerinin arka hoparlörlerden gelmesi falan dehşet ya.Yani böyle günlerde insan sistem kurduğuna ve ps3 aldığına şükrediyor.Hikaye ve battle sistemi ile ilgili oyun bitince yorum yapıcam,şimdilik bişey demiyorum.

Artık bahsettiğiniz tarzda ff gelmez yeni nesil herhalde.Wada açıklama yapmıştı final fantasy 13 eskilere benzeyen son final fantasy olacak diye.Yani kökten değişime gidecekler sanırım.

becede kokten degısmesı lazım yapı kredının wadalarına bıle benzemeyen bı o kadarda ısmını solerken marıonun sevımlı hayvanına benzeyen yoıchı denen sahıs

ben o adamı sevmıyorum

bende 5+1 ıle oynuyorum evet baya guzel olmus

• quote:

quote:

FF 13'e dolby digital olayı çok yakışmış.Sesler falan çok iyi olmuş yani,bayıldım desem yeridir.Grafikler zaten aşmış ama 5.1 ses ile oynayınca dahada bir kendinden geçiyor insan.Battle sırasında yanında savaşanların ayak seslerinin arka hoparlörlerden gelmesi falan dehşet ya.Yani böyle günlerde insan sistem kurduğuna ve ps3 aldığına şükrediyor.Hikaye ve battle sistemi ile ilgili oyun bitince yorum yapıcam,şimdilik bişey demiyorum.

becede kokten degısmesı lazım yapı kredının wadalarına bıle benzemeyen bı o kadarda ısmını solerken marıonun sevımlı hayvanına benzeyen yoıchı denen sahıs

ben o adamı sevmıyorum

bende 5+1 ıle oynuyorum evet baya guzel olmus

Seven yokki zaten.Örneğin white knight chronicles online takılırken birkaç kişiyle ff muhabbeti döndürmüştüm yabancı,heriflerin hepsi nefret ediyor enixten ve Wada'dan.Eski ruhu yok diyorlar X'ten sonra.Herkes aynı düşüncede yani.

• oyun çok feci duygusal diyorlar doğrumudur dostlar ?
  • ya onu bırak en sevdiğim Chrono serisini bile öldürdü bu Enix lanet olsun dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: NextGenCeo

quote:

Orijinalden alıntı: KAKÁ

8.9 almış az puan gibi Ms'ye suç atılıyor hey Allahım

Ya Kaka Final Fantasy oyunlarını 1. oyundan itibaren sor sana konusunu,kurgusunu,karakterlerini,materyallerini,işleyişini aklına ne gelirse google kullanmadan anlatırım.Biz bu oyunun fanatiğiyiz ve biz bu oyun beklendiği gibi olmayacak dediysek olmayacaktı ve olmadıda.Microsoft"a suç atarım,daha önce hiç mi Final Fantasy oyunu oynamadın,bir FFXIII"e bak birde dön onlara bak.En basiti aldıkları puanlar ortada...

FFXIII yeni nesil bir FF oyunu olmuş,eskisinden biraz daha uzak,sebebi ise birçok Final fantasy nedir bilmeyen insanlarında oynayabilmesi için ve daha çok kişiye hitap etmesi için oyunda hem karakter,hemde senaryo olarak değişikliklere gidilmesidir.En basidi Zenci karakter ve oynanış dinamiğinden ara sahnelerde ki bazı askerlerin Star Wars filminden çıkması gibi.Bu gibi değişiklikler hem oyunun genel çerçevesine hemde bunca zamandır sadık Final fantasy kitlesine olumlu yansımadı yansımaz.

Takılmaman gerekir,sonuçta Amerika pazarı işin içinde olmadan önce açıklanan karakterler ve oyun çerçevesi başkaydı...Art niyet aramayın mesajlarımda heleki Final Fantasy odasında. 8.9 puan nerden PS3 ve Xbox 360 gibi sağlam makinaların döneminde ve piyasada ciddi anlamda rakibin bile yokken,9.5 ortalama alan diğer Final Fantasy oyunları ve çerçevesi nerde?
    Lütfen yanlış anlamayın beni ama benim gibi Final Fantasy fanatiklerinin derdi yeni nesil Final Fantasy oyunu değil,sadece görüntü olarak yeni,tad olarak eskisi gibi bir bakış açısı bekleyenlerdir.Yoksa gene aldık oynuyoruz,bitireceğiz 8 değil 3 bile alsa bitiririz,sadece ismine olan saygıdan.Yanlış anlaşıldıysam kusura bakma ama dile getirdiğim şey çok farklı

Ben ff dünyasına yeni girmiş birisiyim senin kadar tecrübeli değilim o konuda,fakat oyunu ben 576p'de oynamama rağmen çok hoşuma gitti ayrıca o zenci karakter oyuna güzel bir hava katmış bence.Ps3'de 1080p oynuyorsunuz,tabi diğer fflerden kötü mü değil mi onu ben bilemem sen tüm ffleri oynamış biri olarak buna kötü dersen haklısındır fakat herşeyde ms'yi suçlamak çok anlamsız,Ms xbox kullanıcılarının da bu oyundan faydalanmasını istiyor kötü birşey mi yapıyor ?,Burada suç Ms'de değil Square Enix firmasındadır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAKÁ -- 10 Mart 2010; 0:35:21 >

• FF kardeşlerim. Biliyorum eskisi gibi değil ff ama yinede bütün oyunlardan üstün bana göre. Ben böyle modelleme görmedim. U2 de yüz modellemeleride çok iyi ama bunlar aşmış geliyor bana nasıl bir teknik ile yapmışlarsa. Yüz konusunda baya bir uğraşmışlar.

"Mysterious Woman" yuh diyorum. Oyunu oynuyanlar görecek . Gerçekten inanılmaz iyi yapmışlar.Eski tat olayını geçtim artık şimdi 15 saati oynuyorum zaman geçtikce bölüm ilerledikce dah açok hayran oluyor.

FF 50 çıksın yine alırım yine alırsınız eğer benimgibi düşünüyorsanız. Oyun bu başka oyun tanımam.
  • arkadaşlar hem ps3 de hem xboxda oynama şansına nail olmuş biri söyleyebilirmi tarafsız bir şekilde hangi platformda daha iyi grafiksel olarak teşşekürler
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.