Şimdi Ara

Xıı FINAL FANTASY XIII & XIII VERSUS PS3 ANA KONUSU ııX (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.403
Cevap
1
Favori
91.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ecelnico

auto battle modunu kapattım. Fakat seçenek çok az oyunun ilk başları sanırım ondan. ilk defa ff serisini oynuyorum. Bazen crit hit mi yapıyor nedir? Neye bağlı bu crit hit olayı? Bir de sanırım savaslarda once boss u hedef almamız gerektiğini soyluyordu traininglerde. Altta sarı barı dolu olursa daha ağır hasar verir dikkat et gibisinden msj çıkmıstı ilk boss fight ında.
    Son soru: Saldırı barı dolana kadar saldıramıyoruz. O ara dusmanlar saldırıyor. Yapabileceğim bir şey yok mu gelip vurmalarını beklemek olmuyor. Defans modu gibi bi şey yok mu? Oyunu daha 2 saat oynadım belki ilerde açılıyordur.

İlk 3 saat içinde fazla seçenek mevcut değil. İlerleyen bölümlerde, özellikle Summon'lar açıldıktan sonra, bir çok büyü ve dövüş seçenekleri açılacak, silahları ve aparatları Upgrade yapabileceksiniz. Hatta şöyle diyeyim; 4.5-5 saat sürecinde oyunu oldukça hızlı oynamak zorundasınız, yoksa dövüşlerde kesinlikle kaybediyorsunuz, özellikle de Summon kapışmalarında..

• konusu nasıl peki arkadaşlar yani oyun iyiye benziyo daha modern gibi geldi bana birde birisi şu snow adlı karakterin hikayedeki durumunu anlatırsa memnun kalırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SolidEye007

quote:

Orijinalden alıntı: ecelnico

auto battle modunu kapattım. Fakat seçenek çok az oyunun ilk başları sanırım ondan. ilk defa ff serisini oynuyorum. Bazen crit hit mi yapıyor nedir? Neye bağlı bu crit hit olayı? Bir de sanırım savaslarda once boss u hedef almamız gerektiğini soyluyordu traininglerde. Altta sarı barı dolu olursa daha ağır hasar verir dikkat et gibisinden msj çıkmıstı ilk boss fight ında.
    Son soru: Saldırı barı dolana kadar saldıramıyoruz. O ara dusmanlar saldırıyor. Yapabileceğim bir şey yok mu gelip vurmalarını beklemek olmuyor. Defans modu gibi bi şey yok mu? Oyunu daha 2 saat oynadım belki ilerde açılıyordur.

İlk 3 saat içinde fazla seçenek mevcut değil. İlerleyen bölümlerde, özellikle Summon'lar açıldıktan sonra, bir çok büyü ve dövüş seçenekleri açılacak, silahları ve aparatları Upgrade yapabileceksiniz. Hatta şöyle diyeyim; 4.5-5 saat sürecinde oyunu oldukça hızlı oynamak zorundasınız, yoksa dövüşlerde kesinlikle kaybediyorsunuz, özellikle de Summon kapışmalarında..

Summonlar çıktı demek sende hacı,ben de daha yok summonlar az kaldı ama 3,5 saat oldu oynama sürem

@MrStark

Snow Serah adlı bir kızı seviyor Serah da Lightning'in (bizim ana karakter) kız kardeşi.Serah kristale dönüşüyor oyunda Snow da kısaca onu tekrar hayata döndürmeye çalışıyor,Kristal dediysem basit birşey gelmesin aklına onun da konusu çok geniş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAKÁ -- 7 Mart 2010; 20:04:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MrStark

konusu nasıl peki arkadaşlar yani oyun iyiye benziyo daha modern gibi geldi bana birde birisi şu snow adlı karakterin hikayedeki durumunu anlatırsa memnun kalırım.

Aslında hikaye olarak oyunun ilerleyişine göre, farklı türde olaylara rastılıyoruz ve akışı değiştiriyor. Genel hikaye ise kısaca şöyle ;

Yaşam ve Nesne yaratmak için bu evrende çeşitli kristaller mevcut. FF13'ün genel olarak geçtiği bu evrenin adı ise Pulse. İnsanlar ise bu kristalleri bir nevi kutsal parçalar olarak görüyorlar. Fakat Pulse çeşitli güçlere karşı her an saldırıya uğrayacak bir evren, çünkü kendi bünyesinde çeşitli ve tehlikeli varlıklar barındırıyor. Bu yüzden Kristaller, olacakları daha önceden tahmin ederek Cocoon adında gökyüzünde bulunan bir şehir oluşturuyorlar. Cocoon genel olarak insanların yaşayabileceği elementlere sahip ve bu elementleri korumak için Cocoon Kristali şehrin ana kaynağına yerleştiriliyor. Şehri ise Sanctum adına sahip askeri birlikler koruyorlar. Fakat Cocoon şehrinde yaşayan insanlar, Pulse evrenindeki varlıkların kendilerine saldırı yapacaklarına inanmaya başlıyorlar ve onlardan çekiniyorlar. Dolayısıyla Cocoon hükümeti, Cocoon'da dikkat çeken yani Pulse ile iletişimi olan insanları, Sanctum'lar aracılığıyla çeşitli transport'lar ile şehirden uzaklaştırıyorlar. Tam bu sırada ise, daha önceden tahmin edilenler gerçekleşiyor ve Pulse'den beklenen saldırı gerçekleşiyor, bu sayede hayatta kalma mücadelesi başlıyor..

• quote:

konusu nasıl peki arkadaşlar yani oyun iyiye benziyo daha modern gibi geldi bana birde birisi şu snow adlı karakterin hikayedeki durumunu anlatırsa memnun kalırım.

Dostum geçen psnden sordun cevap veremedin,bugün başladım oyuna anlatayım biraz sana.

Oyun pulse isimli dünyada geçiyor.İçlerindeki kristallerden aldığı enerji ile tanrısal güçlere sahip olan Fal'Cie isimli mekanikler var.(daha açık nasıl anlatılır bilemedim)Fal'Cie tarafından seçilen bazı kişiler var bunlarda L'Cie.Her L'Cie'ye Fal'Cie tarafından bir amaç veriliyor ama bu amacın ne olduğu söylenmiyor.Kendisi bulmak zorunda.Ayrıca bu amacın yanında özel güçlerde veriliyor.Eidolon'lar yani nam-ı diğer summonlar.Eğer L'Cie'ler belirli bir sürede bu amacı gerçekleştiremezse yada ölürlerse Cie'th isimli yaratıklara dönüşüyorlar.Eğer L'Cie'ler amaçlarını gerçekleştirirlerse kristale dönüşüp sonsuzza kadar yaşıyorlar,nebiçim yaşamaksa.İşte iki haldede L'Cie'ler gidici olduğu için insanlar için lanetlenmek anlamını taşıyor L'Cie olmak.
    İnsanların yaşadığı cocoon isimli bir yer var.Pulse buraya bir saldırı yapıyor ve bahsettiğin snow isimli karakter cocoon direnişçilerinin lideri.Konu daha çok geniş aslında ama daha fazla anlatırsam spoiler'a girer.Snow amerikanvari bir tip görüldüğü gibi.Arada espri,arada cool hareketler falan tipik amerikan tiplemesi ya.

• ben oyunu yarın sizin yorumlarınza göre alcam
    bundan önce ff birkere oynamdadim çok cahilim. ama süper gözüküo lighting nasıl oynanıo tarzı ne acil bilgi. uykumda geldi (5 te gow3 için metroya gitmiştim )
  • quote:

quote:

Aslında hikaye olarak oyunun ilerleyişine göre, farklı türde olaylara rastılıyoruz ve akışı değiştiriyor. Genel hikaye ise kısaca şöyle ;

Yaşam ve Nesne yaratmak için bu evrende çeşitli kristaller mevcut. FF13'ün genel olarak geçtiği bu evrenin adı ise Pulse. İnsanlar ise bu kristalleri bir nevi kutsal parçalar olarak görüyorlar. Fakat Pulse çeşitli güçlere karşı her an saldırıya uğrayacak bir evren, çünkü kendi bünyesinde çeşitli ve tehlikeli varlıklar barındırıyor. Bu yüzden Kristaller, olacakları daha önceden tahmin ederek Cocoon adında gökyüzünde bulunan bir şehir oluşturuyorlar. Cocoon genel olarak insanların yaşayabileceği elementlere sahip ve bu elementleri korumak için Cocoon Kristali şehrin ana kaynağına yerleştiriliyor. Şehri ise Sanctum adına sahip askeri birlikler koruyorlar. Fakat Cocoon şehrinde yaşayan insanlar, Pulse evrenindeki varlıkların kendilerine saldırı yapacaklarına inanmaya başlıyorlar ve onlardan çekiniyorlar. Dolayısıyla Cocoon hükümeti, Cocoon'da dikkat çeken yani Pulse ile iletişimi olan insanları, Sanctum'lar aracılığıyla çeşitli transport'lar ile şehirden uzaklaştırıyorlar. Tam bu sırada ise, daha önceden tahmin edilenler gerçekleşiyor ve Pulse'den beklenen saldırı gerçekleşiyor, bu sayede hayatta kalma mücadelesi başlıyor..

@kaka

teşekkürler hocam fflerin zaten asla basit olduğunu düşünmüyodum düşünmemde harika konuları var bence.

ve tabiki @solid

aynı şekilde çok teşekkürler kardeim konusu sandığımdan daha harikaymış yakın zamanda almayı düşünüyorum bende .

• Rica ederim Stark kardeşim.. Başka soruların varsa veya başkalarının soruları varsa çekinmeden sorun. Bu oyun hakkında uzun uzun sohbet etmek en sevdiğim şeylerden biridir, zaten başlıkta da bir çok FF hayranı mevcut elbet yardımcı oluruz..

Aslında konu daha derin bir şekilde işliyor, yanii bunca saatin içine sadece grafik veya farklı unsurlar yerleştirilmemiş, maalesef bazı kesimler bunu diğer türlü ifade ediyor. Oyun genel olarak çok derin ve dikkat edilmesi gereken bir konuya sahip. Aslında daha bir çok şey var, ama anlatmaya kalksam kesinlikle derin spoiler'lar ile ifade etmem gerekir başka bir anlatım şekli yok ne yazık ki, mesela Summon'ların oluşumu veya hikayeye olan etkileri direk dikkat edilmesi gereken unsurlar. Özellikle Cut Scene kısımlarında geçen diyalogların bazı çok büyük anlam taşıyor. Bu yüzden oyunu oynayanlar, çok dikkatli bir şekilde takip etsinler..

• Ne sahneydi ama be

Xıı FINAL FANTASY XIII & XIII VERSUS PS3 ANA KONUSU ııX

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAKÁ -- 7 Mart 2010; 21:11:41 >
  • FF13 versus çok karizma duruyor.Her yönüyle...
  • Ben de alacağım oyunu ama yaza girerken almayı düşünüyorum. Aslında şu aralar da alabilirim ama şimdi alırsam diğer oyunları oynamaktan FF XIII'e yeteri kadar zaman ayıramamaktan korkuyorum, hem zaten bu aralar da fazla oyun oynama fırsatım olmuyor, o yüzden Mayıs sonu veya Haziran gibi alacağım.
    Oyun da gayet iyiye benziyor, ss'ler falan gayet iyi.
    FF XII Versus'u da merakla bekliyorum, çok iyi gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maximum_Carnage -- 7 Mart 2010; 21:13:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

FF13 versus çok karizma duruyor.Her yönüyle...

Hocam bir de seni FFci bilirdim hani FF13'ün nerede toplanalım yav FF'ciler ben de FF manyağı oldum FF 13 Versus'u düşünüyorum hep Ünivde de not olarak FF alacağım paso o derece hastasıyım artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAKÁ -- 7 Mart 2010; 21:17:10 >
  • quote:

O bambaşka bişey olacak,gerçek ff ruhunu taşıyacak bence.Maalesef göremiyecem onu çok üzülüyorum,askerde olucam kesin o çıktığında.
  • 10 saat oynadım :9

oncelıkle goruslerımı aktarayım baslarını sevmeyen sıkılan falan olduysa sakın bırakmasın bıraz daha dısını sıksın dıyorum

oncelıkle lıghtnıng ve snow dısında atack yapma sansınız yok sureklı magıc yapabılıyorsunuz ama ılerde butun karakterlerın atack yapma ozellıgı acılıyor

bazı karakterler neden atack yapmıyor dıye dusunmeyın dıye soyluyorum bu bellı bır sure sıkıcı devam edıyor ama olsun magıc yapmakda ıyıdır (nede olsa oyunda MP dıye bırsey yok sımdılık sıyorum ılerde cıkarmı bellı olmaz ama cıkmaz sanırım bu saate kadar olmadıysa)

eger farkındaysanız battle sonucunda yada mekanlarda ıtem topluyoruz ve bunları kullanamıyoruz (phonex down/potıon gıbı ıtemler harıc) bu kullanamadıgımız ıtemlerı vile peaks mekanının sonlarında alacagımız ozellık sayesınde sılahlar ve kıyafetlerı upgrade yapmak ıcın kullanacagız kı upgrade ozellıgı cok ıyı olmus bu kadar beklemıyordum benım hosuma gıttı upgrade yaparken lvl arttırmayı yarıda kesıp sılaha yada kıyaftelere kulandıgımız ıtemler sonucunda x1-2 seklınde vurus gucunu arttırabılıyorsunuz

ben shıwa yı aldım ama sadece snow kullanabılıyor sanırım kı oyle olacak eger karakterlere bakarsanız kımın hangı summonu kullanacagını anlarsınız (ornek olarak sazh- ıfrıt / hope-carbuncle summonu kullanacak dıye dusunuyorum umarım yanılmam) oyunda sanırım summonlar kısıtlı yonettıgımız kadar summonumuz olacak sanırım ınsallah bayagı vardır
    summonlarla kapısarak almamız cok ıyı olmus

mekanların chapter chapter olarak ılerlemesı guzel olmus bence

oyunda her turlu magıc ı ve ozellıgı L1 tusuna basarak fınal fantasy x-2 dekı karakterlerın kıyafet degımı ozellık degıstırebılır arkasından tekrar ıstedıgınız ozellıgı kullanabılırsınız sıze kalmıs bu ozellıgı Paradısgm secenegınden custom dıyerek 5 farklı secnek altına degıstırmek sıze kalmıs

Crystarıum ozellıgı zaten mukemmel olmus tam bır Fınal Fantasy 10 dakı Sphere Grıd ozellıgının gorsellesmıs halı dıyebılırım

oyunun bence ek kotu yanı battle ları optıons dan kapatamadıgımız auto ozellıgı sankı hayatında hıc RPG oyun oynamamıs bırısı ıcın tasarlanmıs bu ozellıgı hıc sevmedım tamamen noob tarzı olmus

ama bazı yerlerde sureklı attack butonuna basmaktan kurtarıyor fakat her nekadar auto secenegı olsun yada olmasın sadece leader sectıgımız karaktereın yapabıleceklerı secıyoruz dıgerlerı otomatık saldırı yapıyor buda atack hareketlerınızı sınırlıyor

grafık olarak gercekten cok saglam ve mekanlarda cok ıyı tasarlanmıs yaratık tasarımları en cok FF12 den calısnmıs (yaratıklar ps2 den sonra next-gen hal almıs)

para kazanma olayına gelırsek 10 satte sadece 2000 gıl ım oldu anlaadım kı neye gore gıl verıyor

son olarak eger boss battele ı yapacaksanız gırmeden once L1 e basarak haste yapın ve oyle battle a gırın ve gırdıkten sonra sazh ın ozellıklerın synıc dı sanırım onu kullanarak faıth ve brave yapın ve bırısı daıma cure yapsın sımdılık bunları yaparak boss ları rahat gecebılrısın ılerde taktık bulursam farklı yazarım

hadı herkese 3 yılın aclıgını gıdermek ıcın Fınal Fantasy 13 oynamasını tavsıye edıyorum
    somurun gariiii

• Of ya alacak listem birikti.Zack06 teşekkürler.

God of war 3, Heavy Rain, Final Fantasy 13
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • O kadar aksiyonun içinde, şu kumsal sahnesi çok iyi oldu ortam süper.. Sarah & Snow.
    Disc 2 bu arada..

---------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidRises -- 8 Mart 2010; 0:21:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Şansal Çınar

quote:

O bambaşka bişey olacak,gerçek ff ruhunu taşıyacak bence.Maalesef göremiyecem onu çok üzülüyorum,askerde olucam kesin o çıktığında.

bence o hiç ff ruhunu taşımayacak çünkü o daha da bi action rpg olacakmış. ff dedin mi direk aklıma sıra tabanlı rpg gelirdi ama öldürdüler o ruhu artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: YodaTheMaster

quote:

quote:

bence o hiç ff ruhunu taşımayacak çünkü o daha da bi action rpg olacakmış. ff dedin mi direk aklıma sıra tabanlı rpg gelirdi ama öldürdüler o ruhu artık

Bana da öyle geliyor fakat muhteşem ötesi olacak karanlık şehir içi mekanlar süper birşeye benziyor o oyun

• quote:

Orijinalden alıntı: YodaTheMaster

quote:

quote:

Emin ol ff 13'ten daha çok taşıyacak.Bak görürsün çıktığında.O oyuna çok güveniyorum ben.Sıra tabanlı konusu için bişey diyemem.Adamlar sürekli yenilik peşinde.

Ayrıca ff 13 şimdiye kadar oynadığım en basit ff olma yolunda hızla ilerliyor.Şimdilik yorum yapmıyorum henüz erken çünkü.Ttek söyleyeceğim grafiklerin süper olduğu.Oda maalesef ff'lerde baktığım en son şey.

• quote:

O kadar aksiyonun içinde, şu kumsal sahnesi çok iyi oldu ortam süper.. Sarah & Snow.
    Disc 2 bu arada..

---------------

Sen bidaha spoiler ver bak ben sana napıyorumOyna bitir şu oyunuda kurtulalım,kumsalmış 2. diskte,söylemesen iyi olmazmıydı kaybol gözüm görmesin

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.