Şimdi Ara

Xigmatek Red Scorpion Kullanıcı İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
4.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle kutu içeriğinde bahsedim soğutucu blok ,12CM fan, kullanım kılavuzu, Intel push&pin montaj bağlantıları , AMD montaj aparatı,termal macun, 5 adet titreşim önleyici fan montaj lastiği ve birde spoiler çıkıyor.
    Soğutucu blokta 55 adet alüminyum yaprak ve 3 adet 8mm kalınlığında üzeri nikelaj kaplı bakır ısı borularından oluşmaktadır(işlemci deyen kısımlarda nikelaj yok tabi )

İşlemci Phenom II X4 B50

Şimdi Everest Ultimate Sonuçlarına bakalım :)

Orjinal fan ile yapılan test

Xigmatek Red Scorpion ile yapılan test

Görüldüğü üzere yük altındaki değerleri karşılaştırırsak ara 13 santigrat derece gibi küçümsenmeyecek bir fark var.
    Sonuç olarak Xigmatek Red Scorpion Fiyat/Performans olarak son derece uygun bir soğutucu olduğunu söyleyebilirim.Montaj vs.. o kısımları atladım eli yatkın normal bir ev kullanıcısının bile rahatlıkla yapabileciği bir işi.

Ürün Linki :http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-s1283-red-scorpion-lga775-&-amd-am2754939940-islemci-sogutucu/productdetails.aspx?I_ID=46104

Bir kaç fotoda ekleyelim :)

• inceleme için sağol ama egzos fana bakmaması iyi olmamış en azından bana öyle geliyo ama senin kasanın üstü delikli ordan kurtarıyon benim kasanın üstü düz bunu kullanamam ben

herhalde ama gerçekten kaliteli soğutucu bide ses durumu ne acaba stoktan iyi olduğu kesindirde

bide anakartı sökmedenmi montaj yaptın acaba ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6D9EB68E1 -- 22 Mayıs 2011; 21:22:03 >
  • ankartı sökmeye gerek ayrıca şöyle bir şey var red scorpion tarzı tüm soğutucular amd anakartlarda fanın üfleme yönü ekrantına doğru intellerde yanımıl yorsam PSU ya doğru yani egzoz fanla ilgili bir şey yok şuan kanın üzerinde 2 adet akasa ledli fan yan kapak ve arkada da mevcut hava akışı iyi durumda soğutucudan hiç ses çıkmıyor desem yeri
  • galeri.pclabs.com.tr/cache/kablo-toplama/IMG_7602_600.jpg
    en doğrusu budur.ama fanı ekran kartına üfletmeyin.güle güle kullanın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0245653D0 -- 23 Mayıs 2011; 10:43:51 >
  • Arkadaşlar ben de bu soğutucudan almayı düşünüyorum, fakat kasa ve anakartımla uyumlu olup olmadığını bilmiyorum.
    Kasa: Dark Falcon 4 fanlı şeffaf pencereli kasa
    Anakart: MSI 870A-G54

Sorum şu: Anakartıma bu soğutucuyu taksam işlemcinin yanındaki siyah renkli ram slotlarının üzeri kapanır mı? Sistemimi ilk topladığım zaman ramleri diğer mavi renkli slotlara taktığımda PC biosa girmeden durmadan reset atmıştı ve açılmamıştı, bios güncelleme biraz riskli olduğundan biosu güncellemek de istemiyorum. Eğer bu soğutucu işlemcinin yanındaki siyah ram slotlarını kapatmayacaksa bunu almak istiyorum, bu konuda bilgisi olanların yorumlarını bekliyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Falcon
    Arkadaşlar ben de bu soğutucudan almayı düşünüyorum, fakat kasa ve anakartımla uyumlu olup olmadığını bilmiyorum.
    Kasa: Dark Falcon 4 fanlı şeffaf pencereli kasa
    Anakart: MSI 870A-G54

Sorum şu: Anakartıma bu soğutucuyu taksam işlemcinin yanındaki siyah renkli ram slotlarının üzeri kapanır mı? Sistemimi ilk topladığım zaman ramleri diğer mavi renkli slotlara taktığımda PC biosa girmeden durmadan reset atmıştı ve açılmamıştı, bios güncelleme biraz riskli olduğundan biosu güncellemek de istemiyorum. Eğer bu soğutucu işlemcinin yanındaki siyah ram slotlarını kapatmayacaksa bunu almak istiyorum, bu konuda bilgisi olanların yorumlarını bekliyorum...

Üreticinin resmi sitesine gir soğutunun ölçülerine bak
    www.xigmatek.com/product.php?productid=8&type=specification

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0245653D0 -- 23 Mayıs 2011; 14:50:56 >
  • fan mecmur öyle üflüyor yeri değişmiyor zaten sıcak hava üflemiyor ki
  • Isınan hava yükselir. Soğutucunun yeri biraz ters geldi bana. Fanı sağa bakacak şekilde yerini değiştirirseniz daha çok performans alacaksınız.
  • İnceleme için teşekkürler, intel 1366 soket yapısına uygun mu bu işlemci ?
  • çevirivi aparat vermiyorlar aparat ile olur çünkü hepsi aynı şey sadece aparatlar değişiyor
  • MSI 760-GM
    Xigmatek Asgard Pure
    AMD Phenom II 955 için önerirmisiniz?
  • Kotaless kullanıcısına yanıt
    Phenom II 955 3.7GHz stok voltaj, sigmatek Red scorpion ile harikalar yaratıyor. Min:33 Max 53,5 derece. Oda sıcaklığı 25 derece.
    Sorduğunuz kasanın 600w olanını alın. Daha aşağısı kurtarmaz. Ayrıca ramleri soğutucu dan önce takarsanız sorun çıkmıyor. Ram slotları rahat.

Eski konu ama yenileri bilgilendirme açısından faydalı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SavageWarrior -- 8 Şubat 2019; 16:14:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.