Şimdi Ara

// Cooler Master HAF XB (Big Cube) Kullananlar Kulübü // Resimli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
240
Cevap
5
Favori
12.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cooler Master HAF XB --->>http://www.coolermaster.com/microsite/haf_xb/

Optimus Dark 550w 'den böyle bir kasaya geçtim.

Kurulum tamamlandi ilk defa tecrube ettim 5-6 saat surdu :) turlu turlu hatalar ve zorluklarla bitti , tam pcyi actmk simdi de windows coktu hatasi aldik talihsizlik diz boyu.Akabinde düzeldi.Ramleri oturramamışım :)
    Kurulum çok kolaymış artık öğrendik, anakart tepsisi diye bi olay var, anakartı kasanın dışında rahat rahat takabiliyorsunuz, çat diye hemen takıyorsunuz.

On kisma guc bela 140 mm 2 fani taktim (iç taraftan) , 120mm dıştan rahat olurken gittik 140mm aldık.
    Stok kasa fanı ise ise arka cikis fani yaptim

Cooler Master HAF XB Cube 254 TL Kargo dahil

Seasonic S12II 80+ Plus Bronze 620W (en inandığım parca) 180 TL

Aerocool Shark 14cm Kırmızı Led'li Devil Red Edition Kasa Fanı X 2 adet= 52 TL

Toplam 490 TL'ye mal oldu, 2 kargo parası ile birlikte. Umarım sağlam sorunsuz, uzun ömürlü olur. Onu amaçlayarak aldım, artık kasa ve psu ya parra vermekten bıktım 2 senede bir.

Kasa ölçüleri >> 442(W) x 330(H) x 423(D)mm / 17.4 x 13 x 16.7 inch

Fikir belirten, yardımcı olan herkese teşekküler.
    İşlemci Fanım 21 MAyıs itibarı ile geldi, artık bi kaç güne takıp resimlere eklerim.

Öndeki fanlar normalde 120mm alınırsa ,yada içinden çıkanlar kullanılırsa, o bölümde değil, dış bölümde duruyor, yani + 3 cm daha geniş aslında kasa ben 140mm fan aldığım için o içerden takılıyormuş.

Soğutma performansı
    Stok fan ile prime 95 testinde 20 dk sonunda 65-66 dereceyi geçmedi, bilginize, bide güzel daha sessiz bi fan alacağım, şahane olacak, en güzel yanı,
    kasa önü çeken fan, hemen arkasında cpu fan, hemen arkasında egzos fan, ip gibi sıralı olması performansa etkisi çok diye düşünüyorum, egzos fan hiç sıcak hava üflemiyor artık.
    Toplamda ise 6 fan desteği var sistemin 2x80mm , 2 x 140/120mm, 1x 120mm, 1x 200mm.

Kasada 2 3.5" adet HDD,SSD slotu, 2 adette DVD, 4 adet te 2.5" SSD,HDD slotu var iç kısımda , normal kullanıcılara yeter, ama bilinmeli slot sayısı.
    Gelelim Resimlere

@ Rainbow Dash

YENİ SES SİSTEMİ EKLEMELERİM

AUDIOENGİNE A2 - JAMO SUB 200 - CREATİVE SOUNDBLASTER Z - >> 840 TL TL'ye mal oldu. Jamo 2. el diğerleri "0"

TEKNO SEYİR İNCELEMESİ

TEKNO SEYİR SU SOĞUTMA COOLER MASTER XB 'ye >>> Cooler Master Seidon 120M (montaj içermez)

KULLANANLAR

- Harpooner
    - alperemr
    - imphetus
    - Rainbow Dash
    - poyrazz_ern
    -
    -
    -

KULLANICI YORUMLARI

@Harpooner --> Uygun yeriniz varsa , tipini beğeniyorsanız, kaliteli ağır bir kasa, ayrıca anakart tepsisi sayesinde kurulumda kolay, kasayı yan yatırma derdi yok.
    Soğutma performansı --> Önde 2 fan 140mm lik 7v ile 600rpm, arkada egzos 120m yine 7v ile 600-700 rpm de, işlemci soğutucu imzamdaki , full yükte prime 95 testi 20dk sonunda 55 derece cpu., boşta 35 ort. 31 de var 39 da.

@poyrazz_ern --> Güzel bi kurulum oldu içi çok rahat çalışmanızı sagliyor.bütün kabloların dik kasalara kolaylık olsun diye tasarlanması küpte biraz dez avantaj olsada yinede alt kattaki rahatlık çok kolaylık sağlıyor.incelemede de dendiği gibi "yeri olana güzel kasa"
    Soğutma performansı -->Hava akışı daha içine ekstra fan takmadigim halde çok iyi

Edit:İmla, Ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Harpooner -- 22 Şubat 2014; 13:12:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Harpooner

Selamlar imzamdaki sistemi kullanıyorum, kasamı değiştirmek istiyorum, "cube" bakmamın sebebi şuan kasayı koyduğum yerin 3 tarafının kapalı olması , bu kasa tatmin edecek gibi beni, birde kullanan varsa fikir almak isterim, masaya koysam zangı zangır titretir mi mesela.

4 taraftan ayak üstüne oturuyor, ve muhtemelen ayaklarda lsatik mevcuttur titreyeceğini sanmam.

Biraz bekleyin DH inceleme yapabilir, ana konuya da yazdım zaten bu talebi.
  • Bilmiyorum belkide ben görmemiş olabilrim ama, henüz masaüsütnde zangır zangır titreyen bir kasa görmediim ben.. heleki bu ayardaki kasalar çünkü yurtdışı forumlarda çokca konuşlan bir model...

http://www.overclock3d.net/reviews/cases_cooling/cooler_master_haf_xb_case_test-bench_review/1
  • quote:

Orijinalden alıntı: TURK-ŞAD

Bilmiyorum belkide ben görmemiş olabilrim ama, henüz masaüsütnde zangır zangır titreyen bir kasa görmediim ben.. heleki bu ayardaki kasalar çünkü yurtdışı forumlarda çokca konuşlan bir model...

http://www.overclock3d.net/reviews/cases_cooling/cooler_master_haf_xb_case_test-bench_review/1

Az çok anladım, sorunsuz gözüküyor, puanları yeter, teşekkürler, yakında alacağım bakalım, anlamasamda foto falan koyup kabaca inceleme gibi yaparım 15 güne.

• Guncel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 140 mm fan 120 mm fandan daha sessızmıdır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

140 mm fan 120 mm fandan daha sessızmıdır

Evet.

140 mm fan ,120 mm fana göre kanatları daha geniştir.120 mm fanla aynı rpm dönüş hızı olmasına rağmen daha fazla hava verir.Dolayısıyla 140 mm fanı rpmsini dahada düşürerek dahada sessiz yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OmerD.

quote:

Evet.

140 mm fan ,120 mm fana göre kanatları daha geniştir.120 mm fanla aynı rpm dönüş hızı olmasına rağmen daha fazla hava verir.Dolayısıyla 140 mm fanı rpmsini dahada düşürerek dahada sessiz yapabilirsiniz.

Fan kontrrolcu olmayacak yani hangisini almak daha mantikli neye gore donecek o fan standart bi hizdami olcak ne alirsam alayim.?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OmerD.

quote:

Evet.

Fan kontrrolcu olmayacak yani hangisini almak daha mantikli neye gore donecek o fan standart bi hizdami olcak ne alirsam alayim.?

120 mm

http://www.coolermaster.com/product/Detail/cooling/case-fan/bc-120-blue-led-fan.html

140 mm

http://www.coolermaster.com/product/Detail/cooling/case-fan/bc-140-blue-led-fan.html

Specs sekmesine gelirsen 120 mm aynı hava akımını(CFM) oluşturmak için 1200 rpm dönerken 140 mm 1000 rpm ile dönüyor.
    Aynı hızda dönmüyorlar ve gürültü seviyeleri birbirine çok yakın.Çapı en yükseği daha mantıklıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OmerD. -- 6 Mayıs 2013; 22:48:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

quote:

Selamlar imzamdaki sistemi kullanıyorum, kasamı değiştirmek istiyorum, "cube" bakmamın sebebi şuan kasayı koyduğum yerin 3 tarafının kapalı olması , bu kasa tatmin edecek gibi beni, birde kullanan varsa fikir almak isterim, masaya koysam zangı zangır titretir mi mesela.

4 taraftan ayak üstüne oturuyor, ve muhtemelen ayaklarda lsatik mevcuttur titreyeceğini sanmam.

Biraz bekleyin DH inceleme yapabilir, ana konuya da yazdım zaten bu talebi.

Siparişi verdim kasanın , fanlarda da karar vermek üzereyim, düzenlemeler yaptım, tekrar yorumlarsanız sevinirim.
  • hocam kasa elinize geçtiği zaman mutlaka inceleme yapın merak ettim bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: gtx295

hocam kasa elinize geçtiği zaman mutlaka inceleme yapın merak ettim bende

Hiç kasada kurmadım bunca sene, artık söktüğümüzü takarak gidecez bakalım, çekeceğim fotoğraf, deneye deneye öğreneceğiz, hobi nasıl olsa.
  • 20 cm lık olarak megaflowu alın. 14 cm olarak xıgmatek clf alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZFT

20 cm lık olarak megaflowu alın. 14 cm olarak xıgmatek clf alın.

Yorumunuzu dikkate alacağım, peki kaç rpm de dönecek bunlar, fan kontrolcüsü düşünmüyorum, hep full dönerse eyvah yani.
  • Megaflow fullde ses cıkarmaz kullanmadım ama forumda okudugum kadarıyla...
    CLF kırmızı kullanıyorum ben anakart kontrol edıyor 600 rpm de ses yok ve hava akısı guzel zaten ısınmadıgı zaman ıcerıdekı havayı atmaya gerek yok. Prime veya oyunlarda 1000 rpm ye cıkıyor ondada ses yok gibi cok az okadar da olsun 1000 rpm de attığı hava muhteşem.
  • o kucuk seyleri asla teavsiye etmem elektrikli supurge gibi ses cıkartıyor keske ses kaydını pc kapalıyken ve acıkken alma imkanım olup sana gonderebilsem ozaman anlarsın durumu Tabsiyem fanları buyuk tutmanda ses kulakla duyulur derecede azalır vede sen kasayada fan takacaksın oyle aman ade birseyde gerekmiyor aslında veya sana tavsiyem fani sallayip sivi sogutmaya gecmen hem sessis ve mutlak bir sogukluk hemde kanalizasyon borusu gibi sexy bir goruntu
  • İşlemci soğutucusu sessiz olmasını istiyorsan 120mm seç, 92mm falan hiç bakma bile.

PSU ise OCZ Fatal1ty 550W Kırmızı LED
    http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=94586
  • quote:

Orijinalden alıntı: loses

o kucuk seyleri asla teavsiye etmem elektrikli supurge gibi ses cıkartıyor keske ses kaydını pc kapalıyken ve acıkken alma imkanım olup sana gonderebilsem ozaman anlarsın durumu Tabsiyem fanları buyuk tutmanda ses kulakla duyulur derecede azalır vede sen kasayada fan takacaksın oyle aman ade birseyde gerekmiyor aslında veya sana tavsiyem fani sallayip sivi sogutmaya gecmen hem sessis ve mutlak bir sogukluk hemde kanalizasyon borusu gibi sexy bir goruntu

Önerinizi dikkate alarak ilk etapta arka alta 2 adet fan takmaktan vazgeçtim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

İşlemci soğutucusu sessiz olmasını istiyorsan 120mm seç, 92mm falan hiç bakma bile.

PSU ise OCZ Fatal1ty 550W Kırmızı LED
    http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=94586

İşlemci fan önerinizi dikkate alarak düzenleme yaptım teşekkürler.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.