Şimdi Ara

Xigmatek Assassin 80Plus 700W Kasa Videolu İnceleme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
198
Cevap
2
Favori
10.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hasan07-36

Elinize sağlık hocam. Çok güzel bir inceleme yapmışsınız. Kasa oldukça güzel ama bence yan kapağa fan takılamaması bir eksi durumunda.

Isı değerleri gayet tatmin edici düzeyde bence. zaten gerek haf serisi gerekse corsairin r serisindeki yan kapakların görevini üstlenebilecek 2 adet fan yuvası ekran kartının dikinde bulunuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sofiman

Bedri abi iyiki çağırdın konuya ya sağolasın :)

@onererkut
    Dostum hayırlı olsun, çok güzel kasa. Birtek rengi beyaz olsaydı diyebilirim o kadar. Siyahıda güzel ama :) Güle güle kullan :)

Kasanın beyazı zaten var ama adana'da, güneşi çok etkili bir yerde, yaşadığım için ve önceden de beyaz kasa tecrübem, kasanın güneşten dolayı sararmasıyla son bulduğu için siyah tercih ediyorum
  • onererkut kullanıcısına yanıt
    Anlıyorum. Videoda gayet sade ve anlaşılır olmuş. Forumda böyle şeylerin paylaşılması güzel yahu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sofiman

Anlıyorum. Videoda gayet sade ve anlaşılır olmuş. Forumda böyle şeylerin paylaşılması güzel yahu :)

elimden geldiğince yaparım dostum bu tarz paylaşımlar
  • Bu kasayı ilk stoklara girdiği günden beri öneriyorum ama kimse sallamıyor, herkes Corsair'de Corsair diye tutturuyordu, belki bu incelemeden sonra fikirler değişir. Bu mesajı da objektif bir Corsair kasa kullanıcısı olarak söylüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senbonzaku®a

Bu kasayı ilk stoklara girdiği günden beri öneriyorum ama kimse sallamıyor, herkes Corsair'de Corsair diye tutturuyordu, belki bu incelemeden sonra fikirler değişir. Bu mesajı da objektif bir Corsair kasa kullanıcısı olarak söylüyorum.

kasa taş gibi kasa abi çok yerinde çok doğru bir öneride bulunuyormussun bunca zamandır.Aynı durumdan muzdarip olduğum ve kasa hakkında pek bilgi olmadığı gerçeğinden yola çıkarak yaptım bu incelemeyi.Umarım 300r'ın karşında böylesine hoş bir kasanın varlığından herkesin haberi olur :)

• quote:

Orijinalden alıntı: onererkut

quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

hayırlı olsun ama ben xigmatek markasına sıcak değilim tasarımlarıda hoşuma gitmiyor.

Corsair kasalardan malzeme kalitesi yönünden hiç bir farkı yok Tasarım olarakta insan kasaya baktıkça sistemindeki gücü hissedebiliyor

Benim haf 912 advanced le kapistiralim bir ara koyarim ss leri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

hayırlı olsun ama ben xigmatek markasına sıcak değilim tasarımlarıda hoşuma gitmiyor.

Corsair kasalardan malzeme kalitesi yönünden hiç bir farkı yok Tasarım olarakta insan kasaya baktıkça sistemindeki gücü hissedebiliyor

Benim haf 912 advanced le kapistiralim bir ara koyarim ss leri

mesele kapıştırmak yahut yarıştırmak değil usta.Anlatmaya çalıştığım aralarındaki 100liralık farkı da göz önüne alırsak xigmatek assasinİN sektördeki ve klasmanındaki en iyi f/p kasalardan biri konumunda olduğu anlaşılacaktır

• quote:

Bu kasayı ilk stoklara girdiği günden beri öneriyorum ama kimse sallamıyor, herkes Corsair'de Corsair diye tutturuyordu, belki bu incelemeden sonra fikirler değişir. Bu mesajı da objektif bir Corsair kasa kullanıcısı olarak söylüyorum.

Şimdi şu var.

Bu kasanın fiyatını bilmiyorum ben, corsair 300R ile aynı fiyat ise ben yine tercihimi corsair 300R den yana kullanırım 300R nin içi daha geniş çünkü, 200R ile aynı fiyat aralığında ise kesinlikle xigmatek alırdım 200R yi bende beğenmiyorum çünkü hele o ön tarafı falan insanı bilgisayar almaktan soğutur.
  • Herkesin tercih sebebi farklı, değil 300R, bana 400R/500R bile verseler Xigmatek Assassin modelini tercih ederdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Şimdi şu var.

Bu kasanın fiyatını bilmiyorum ben, corsair 300R ile aynı fiyat ise ben yine tercihimi corsair 300R den yana kullanırım 300R nin içi daha geniş çünkü, 200R ile aynı fiyat aralığında ise kesinlikle xigmatek alırdım 200R yi bende beğenmiyorum çünkü hele o ön tarafı falan insanı bilgisayar almaktan soğutur.

dostum 300rla aralarında 30lira fark var corsair daha ucuz lakin corsair 48.5-21-47.5cm ölcülerindeyken xigmatek 50-21-50 ölçülerinde xigmatek biraz daha büyük 300rdan.2.si psu konusunda 300r 80+ 600w iken xigmatek 80+ 700w. Piyasada bu tarzda 2 psu arasında yani en ucuz 600w ile en ucuz 700w arasında 53liralık fark var(vatanbilgisayardan bakıldı fiyatlar) evet çok yakın iki kasa 300r ile assassin ama bence bir adım önde olan xigmatek assassin.

• quote:

quote:

quote:

Şimdi şu var.

dostum 300rla aralarında 30lira fark var corsair daha ucuz lakin corsair 48.5-21-47.5cm ölcülerindeyken xigmatek 50-21-50 ölçülerinde xigmatek biraz daha büyük 300rdan.2.si psu konusunda 300r 80+ 600w iken xigmatek 80+ 700w. Piyasada bu tarzda 2 psu arasında yani en ucuz 600w ile en ucuz 700w arasında 53liralık fark var(vatanbilgisayardan bakıldı fiyatlar) evet çok yakın iki kasa 300r ile assassin ama bence bir adım önde olan xigmatek assassin.

Çok ilginç xigmatek boyut olarak daha büyük ama bana xigmatekin içi çok ufak geldi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Şimdi şu var.

Çok ilginç xigmatek boyut olarak daha büyük ama bana xigmatekin içi çok ufak geldi.

aslında şu noktada 2 kasa tamamen görsel beğeni yönünden tercih ediir kimlecektir kıyaslandığında.Kimisi 300r'ı beğenir kimisi assassini

• Xigmatek , 3.5inç yuvalarını kasayı boş bırakmamak adına doldurmuş. İç hacmi bu şekilde daha küçük görünüyor. Keşke 3.5 inç slotlarını 2 ayrı parça yapsaydı da kullanılmayan parça çıkarılabilseydi. Birde ön tarafını komple 5.25 sürücü slotu gibi yapmasaydı , corsair yerine ben de tercih edebilirdim , belki.

Onun dışında 600T kangal dahil hepsini alır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Xigmatek , 3.5inç yuvalarını kasayı boş bırakmamak adına doldurmuş. İç hacmi bu şekilde daha küçük görünüyor. Keşke 3.5 inç slotlarını 2 ayrı parça yapsaydı da kullanılmayan parça çıkarılabilseydi. Birde ön tarafını komple 5.25 sürücü slotu gibi yapmasaydı , corsair yerine ben de tercih edebilirdim , belki.

Onun dışında 600T kangal dahil hepsini alır

ben hava sürkülasyonu açısından çıkarttım sürücü bölmelerini o şekilde kullanıyorum :) abit 600t tek başına psusuz 570lira o almayacakta hangi kasa alacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onererkut -- 6 Kasım 2013; 8:51:13 >

• İşte kasa tasarımında ekstra maliyet gerektirmeyen bir çözüm benim söylediğim esasında. Yukarıdan 4 slotu komple çıkarabilmek lazım ve bu sayede fanın önü açılır, iyi bir fan ile çok iyi hava sirkülasyonu sağlanabilir. Xİgmatek'in tasarımlarında bu olay yok zaten o yüzden fazla yüklenmeye de gerek yok. Corsair'in kasalarının daha ferah olmasının sebebi de budur esasında. Yoksa dağlar kadar fark yok. (Obsidian serisi hariç).

--

Tr ye gelirse ve fiyatı aklımdan geçen fiyatı geçmez ise bende şu kasadan alabilirim , eki bir xigmatek kullanıcısı olarak.

http://angrycreations.com/review/xigmatek-aquila/

• quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

İşte kasa tasarımında ekstra maliyet gerektirmeyen bir çözüm benim söylediğim esasında. Yukarıdan 4 slotu komple çıkarabilmek lazım ve bu sayede fanın önü açılır, iyi bir fan ile çok iyi hava sirkülasyonu sağlanabilir. Xİgmatek'in tasarımlarında bu olay yok zaten o yüzden fazla yüklenmeye de gerek yok. Corsair'in kasalarının daha ferah olmasının sebebi de budur esasında. Yoksa dağlar kadar fark yok. (Obsidian serisi hariç).

--

Tr ye gelirse ve fiyatı aklımdan geçen fiyatı geçmez ise bende şu kasadan alabilirim , eki bir xigmatek kullanıcısı olarak.

http://angrycreations.com/review/xigmatek-aquila/

haklısın abi zaten benim bu incelemeyi yaparken amacım şu daha iyi bu daha iyi diye çığırtkanlık yapmak değil amacım internette pek bilgisi bulunmayan bir kasayı inceleyerek arkadaşlara bilgi vermekti

evet gerçekten güzelmiş sanırım küp tasarımlı kasalardan gösterdiğin kasa usta değil mi?

• onererkut kullanıcısına yanıt
    Selamlar, bence gayet başarılı bir kasa ve güzel de bir inceleme olmuş.

Tamam, Corsair ve CoolerMaster ürünleri güzel ve kaliteli ancak fiyat olarak genellikle pahalı oluyorlar. Bence artık Corsair gibi sadece isim yapmış markaların yanında güzel bir alternatif olabilir, özellikle fiyatı ile, ancak güç kaynağı ayrı düşünülmeli... Alternatif olarak Zalman kasa ve g.kaynaklarını da öneririm. Rekabet iyidir

herkese kolay gelsin.
  • Paylaşım için teşekkürler...

Isınan hava yükselir, bu yüzden üstteki fanları egzoz yapın, içeriye üfleyecek olan fan, cpu cooler daki takılı fanın üfleyeceği hava akımını bozar.

Tabanda yer var ise oraya fan takman yukarıya doğru üflemesi daha mantıklı olur.

Boştaki hdd slotlarını çıkarabilirsin, hava akımı bu sayede daha fazla olur.

Kasa ve psu olarak gayet güzel ikili, hayırlı olsun tekrardan.
  • Hocam ağzına sağlık güzel inceleme olmuş aynı kasa'dan bende de var ben ağustos ayın'da almıştım vatan bilgisayar'dan aslında ben zalman almaya gitmiştim ama ellerinde ki zalman arızalıydı ordaki arkadaş bunu önermişti çok isteyerek almadım ama sonradan da pişman olmadım beni gayet tatmin etti bu kasa.
    şimdi ben bu kasa için cooler master 240m seiodon aldım neweggden sipariş verdim bugün elime geçti soğutucu ama kararsız kaldım bu kasaya olucakmı diye sizlerin fikirlerini alabilirmiyim bi ihtimal radyatörü kasanın içine fanları ters bir şekilde üste (Üstfanların oraya)takmayı düşünüyorum herhalde olur.
    kasanın speclerinde water cooling ready diyor ama emin olamadım varmı bi fikriniz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.