Şimdi Ara

*XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX SİYAH KASA* Kullanıcılar Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
305
Cevap
5
Favori
30.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çoğu kişiye önerdiğimiz ve alanı memnun etmenin yanında tavsiye edenin de yüzünü kara çıkarmayan bu f/p ürünü kasa hakkına bir başlık açmazsak ayıp olur dedim.
    Ve başlangıcı yapıyorum

Kasa PSU olarak başarılı. 600W ürün var üzerinde.
    12V kanalından toplam 432W güç verebiliyor.
    Ek olarak sessiz olması da cabası.

RAM'LER DEĞİŞTİRİLDİ ARKADAŞLAR. İLK KURULUMDA ACELEDEN DANDUN TAKMIŞIM. MERAKLANMAYIN O ŞEKİLDE KULLANACAK KADAR ACEMİ DEĞİLİM.

Önce kasanın resimleri;
     *XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX SİYAH KASA* Kullanıcılar Kulübü  *XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX SİYAH KASA* Kullanıcılar Kulübü
     *XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX SİYAH KASA* Kullanıcılar Kulübü  *XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX SİYAH KASA* Kullanıcılar Kulübü

Kullanıcılar;
    kedi bedri (2 adet)
    _AsDeRf_
    ubus31
    zobara
    Klakson123
    Drumevo_DI
    har3 @500W modeli
    enderclup
    system electronıc
    m_karacaa

Kullanan kardeşliklerimin fotoğrafları ve görüşleriyle de bizi bilgilendirirlerse çok memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kedi bedri -- 20 Şubat 2015; 17:31:39 >

• kasanın görünüşü on numara da sirkülasyonu nasıl bılgılendırırsenız sevınırım bende alıcam ama hangısınden almalıyım en az 600 w olmalı
  • kedi bedri kullanıcısına yanıt
    +12V'dan 432W verebiliyor, ufak bir düzeltme yapayım

çok şık ve güzel bir kasa... Z11 almasaydım bunu alacaktım... kasa olarak bunu tercih etmiş olmasam da güç kaynağı olarak ayrıyeten Xigmatek Centauro ürününü aldım (imzamda görülebilir), çok memnunum tavsiye ederim herkese...

fiyatına göre güzel ürünleri var Xigmatek'in kullanıcı dostu!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n1ghtr4v3n -- 30 Eylül 2013; 17:19:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeuss424

kasanın görünüşü on numara da sirkülasyonu nasıl bılgılendırırsenız sevınırım bende alıcam ama hangısınden almalıyım en az 600 w olmalı

İşlemciyi stok fan ile kullanıyorum kardeşim.
    Ortam ofis gereği 21-23 derece.

*XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX SİYAH KASA* Kullanıcılar Kulübü

Sirkülasyon cidden başarılı bir kasa.

• n1ghtr4v3n kullanıcısına yanıt
    Total rakamı yazmışım kardeşim kusura bakmayın düzelttim.

PSU'da şuan beni memnun ediyor açıkcası.
  • kedi bedri kullanıcısına yanıt
    valla bir de 80+ olsaydı tadından yenmezdi...

ama çok problem değil yine de verimliliği %75 'in üzerinde... gayet iyi bir değer yine... 80+ diye satılan güç kaynaklarının çoğu (bronze olanları) zaten %82-85 arası verimlilikle çalışıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n1ghtr4v3n -- 30 Eylül 2013; 17:34:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: n1ghtr4v3n

valla bir de 80+ olsaydı tadından yenmezdi...

ama çok problem değil yine de verimliliği %75 'in üzerinde... gayet iyi bir değer yine... 80+ diye satılan güç kaynaklarının çoğu (bronze olanları) zaten %82-85 arası verimlilikle çalışıyor...

Çok etkileyecek bir fark değil bence bu da.

432W 600W için hiç de kötü denemeyecek bir oran.
  • Hocam ben de ayni kasayi kullaniyorum. Henuz bi sikinti yasatmadi. Bu arada alacak arkadaslara fikir olsun kasa 1 on fan bir de egzos olmak uzere 2 fanla geliyor. Cpu fani takmak icin falan da ankart sokmenize gerek birakmiyor arka kapak cpu soketini acikta birakiyor. (Hayir ben soktum de anakarti, benim kadar izdirap cekmesinler diye soyluyorum.)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _AsDeRf_ _ kullanıcısına yanıt
    listeye ekledim hocam adınızı.
  • 1 ürün daha geldi. Bu da evim için;

Akşam kurulumunu yaparım artık.

• teşekkürler
  •  *XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 600W MidT ATX SİYAH KASA* Kullanıcılar Kulübü

Bendede var bu kasa ama 381 modeli çok şık duruyor
  • beyler şöyle bi sistem için sizin bu asgard kasa uygun mudur ?

http://l1310.hizliresim.com/1g/h/tlrh8.png
  • O sistem için Asgard 382 değil Corsair 200R + Corsair VS-550 ikilisi alınlalıdır çünkü Asgard 600w ibareli olmasına rağmen 12v kanalından 432w güç sağlar fakat Corsair VS-550 12v kanalından 504w güç sağlamaktadır.

Kasa için bütçeyi arttırabilirim derseniz Xigmatek Assassin 700w modeli de alınabilir.
  • Gigabye IF-233 700w modelinde Cougar CMX 700W 80+ bronze ürün var; kombine olarak 12v kanalından çift kanal halinde 648w verebilmekte.

Teşhir olarak inceleme şansım oldu ve gayet güzeldi vatandaki. Zaten psuya odaklandığımdan sadece önde ve arkada gelen 2 fanı gördüm. Yan kapak kısmına da 2 fan takılıyormuş.

Ayrıntılı fotolar nispeten burada. Kasa çok süper olmasa da az çok hava sirkülasyonu iyileştirebilir ve içindeki psu hatrına alınası duruyor bence.
    http://www.nix.ru/include/view-photo.html?good_id=155578&pid=2254
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senbonzaku®a

O sistem için Asgard 382 değil Corsair 200R + Corsair VS-550 ikilisi alınlalıdır çünkü Asgard 600w ibareli olmasına rağmen 12v kanalından 432w güç sağlar fakat Corsair VS-550 12v kanalından 504w güç sağlamaktadır.

Kasa için bütçeyi arttırabilirim derseniz Xigmatek Assassin 700w modeli de alınabilir.

link koyar mısınız hocam. herkes asgard 382 önermişti ama şimdi siz böyle diyicne kafam karıştı :(

• Bedri hocam, beni de eklersin... (m5a97, fx6300 ve 660ti kombosuyla aldım)

Assassin alıcam diye gittim, bunun açığını teşhirden gösterdiler baktım yetecek gibi gözüküyor senin yazdıklarını da okumuştum aldım gitti 382'yi.

çok da şık bir kasa... bakalım allah utandırmasın kullanırım 6-7 sene..:) önceki aopen'i epey kullanmıştım... ki onun iç sirkülasyonunu kimse sevmez...

hocam elimde önceki sistemden kalma 8 ve 12'lik fanlar mevcut bunları bu kasaya eklemek istersem... nereye ve ne yöne(içe hava akışı yada dışa hava akışı) eklemek lazım?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.