Şimdi Ara

Xiaomi Türkiye [ MIUI 8 Yayınlandı! ] (365. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.711
Cevap
142
Favori
402.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 363364365366367
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ehveni_şer

ibuygou sitesi ile irtibat kurduğumda,bir Mi4 alsam,ödemeyi buradan yapıp teslimat adresini bir avrupa ülkesi olarak verip veremeyeceğimi sordum,Paypal adresin neresi ise teslimat adresi de orası olmak zorunda dediler. Bunu aşmanın bir yolu varmıdır.Bilen arkadaşlar yol gösterirse sevinirim

Paypal adresini değiştirin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: expo-9009

quote:

ibuygou sitesi ile irtibat kurduğumda,bir Mi4 alsam,ödemeyi buradan yapıp teslimat adresini bir avrupa ülkesi olarak verip veremeyeceğimi sordum,Paypal adresin neresi ise teslimat adresi de orası olmak zorunda dediler. Bunu aşmanın bir yolu varmıdır.Bilen arkadaşlar yol gösterirse sevinirim

Adres değişmiyor. Bunun yerine yeni paypal hesabı açmak gerekiyormuş.

Paypal değil de direk kredi kartıyla alsak ne gibi bir problemle karşılaşabilirim acaba ?

Aynı şekilde ben de almak istiyorum da. Şuan polonya'dayım. Buraya getirmek istiyorum telefonu

• quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

quote:

Orijinalden alıntı: expo-9009

quote:

Adres değişmiyor. Bunun yerine yeni paypal hesabı açmak gerekiyormuş.

Paypal değil de direk kredi kartıyla alsak ne gibi bir problemle karşılaşabilirim acaba ?

Aynı şekilde ben de almak istiyorum da. Şuan polonya'dayım. Buraya getirmek istiyorum telefonu

Hocam ben adresimi düzeltmiştim mutlaka değişir . Taşındık başka yere diyelim paypalı mı değişicez çok mantıksız. Zaten paypal hesabı kolay alınan birşey. Mail ile üye olun kendi kartınızı girin olmuyorsa sanal kart kullanın. Paypal ne gibi faydaları var derseniz. Siz ile alıcı arasında tarafsız bir ödeme kaynağı olmayı çalışıyor. Yani yine sorun olursa site ile halledersiniz ama paypal ile daha kolay ve güvenli olur bu.

• Türkiye içinde adres değiştirmek istersen değişiyor fakat yurtdışı adresi girmek için kapatıp hesabı yeni adres almalısın diyor Paypal.

Dediğiniz gibi paypal ile ödemek daha mantıklı olacaktır o zaman.

Fakat tek sorun polonya'da vergi ödemeden nasıl alabilirim telefonu. ibuygou telefonu gift olarak göndeririz diyor. Fakat DHL gümrüğe takılır mı bilmiyorum. Emin değilim.
  • taivanda yaşayan bir tanıdığıma mi4 siparişi verdim bir ay sonra türkiyeye gelicekmiş merakla telefonu bekliyorum.telefon gelince görüşlerimi aktarırım
  • herkese merabalar.bende sahibinden sitesinde güvenilir bi satıcı arkadaştan ya mi4 yada zte nubia min almaya niyetim var.aslında mi 4 düşünüyorum ama hafıza arttırılamadığı için sıkıntı.nubia minide aynı ekran boyutu ama ondada hafaıza kartı girişi var.kararsız kaldım kullanan veya bilen arkadaşlar yardımcı olursa ona göre karar vereceğim.sizce hangisini almalıyım.h abide iki telefonada imei atılmış ve zte nubia mini çift hatlı.
  • abi sana bir sorum olacak.. simdi imei kayıtlı telefonlar nasıl gümrükten geciyor biliyormusun ? önce imeisini kaydedip gonderim yaparak geciriliyo gibi bi duyum icindeyimde aydinlatir misin beni

• quote:

Orijinalden alıntı: matmuhendisi

abi sana bir sorum olacak.. simdi imei kayıtlı telefonlar nasıl gümrükten geciyor biliyormusun ? önce imeisini kaydedip gonderim yaparak geciriliyo gibi bi duyum icindeyimde aydinlatir misin beni

Hocam ürünü istediğiniz gibi kişi yanında getirip kullanabilirsiniz kayıt ettirmeden önce 60gün kullanım süresiniz var kayıta 120tl gibi bir bedel ödüyorsunuz belirteyim.ama ürün dışrdan kargo ile sokmaya çalışırsanız geri gönderilir gümrükte.yani telefonu sokabilirsiniz istediğiniz gibi hat takmadığınız sürece istediğiniz gibi kullanır hat taktıktan sonra ise 60gün kullanabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: benkimim50

quote:

abi sana bir sorum olacak.. simdi imei kayıtlı telefonlar nasıl gümrükten geciyor biliyormusun ? önce imeisini kaydedip gonderim yaparak geciriliyo gibi bi duyum icindeyimde aydinlatir misin beni

Hocam ürünü istediğiniz gibi kişi yanında getirip kullanabilirsiniz kayıt ettirmeden önce 60gün kullanım süresiniz var kayıta 120tl gibi bir bedel ödüyorsunuz belirteyim.ama ürün dışrdan kargo ile sokmaya çalışırsanız geri gönderilir gümrükte.yani telefonu sokabilirsiniz istediğiniz gibi hat takmadığınız sürece istediğiniz gibi kullanır hat taktıktan sonra ise 60gün kullanabilirsiniz.

Aslında mantık şu. Gümrük memuruna diyorsunuz ki, "kardeşim telefon benim, arıza için yurtdışına yollamıştım, onarım yapıp geri yolladılar yada daha önce kaydını yaptırıp Türkiye'de kullandığım bu telefonu yurtdışında kaldığım yerde unutmuştum oradan geri yolladılar. IMEI kaydını kontrol edebilirsiniz".
    Bunun üzerine gümrükçü de imei kaydını kontrol ediyor ve "ha evet kaydını yaptırmışsınız, buyrun telefonunuzu alabilirsiniz" deyip telefonu size veriyor.

Ancak burada ucu açık kalan onlarca soru var.
    Telefonu nasıl aldınız?
    Ödeme belgesi, fatura v.s. nerede?
    Imei kaydı daha yeni yapılmış. Ne zaman bozuk çıktı da geri yolladınız ve tamir edip geri yolladılar?
    Telefonun yenisini vermiş olamazlar çünkü imei numarası değişir.
    Daha sorulabilecek birsürü soru.

Bana biraz zor geliyor. Çünkü ispat yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 30 Ekim 2014; 0:19:01 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

quote:

Aslında mantık şu. Gümrük memuruna diyorsunuz ki, "kardeşim telefon benim, arıza için yurtdışına yollamıştım, onarım yapıp geri yolladılar yada daha önce kaydını yaptırıp Türkiye'de kullandığım bu telefonu yurtdışında kaldığım yerde unutmuştum oradan geri yolladılar. IMEI kaydını kontrol edebilirsiniz".
    Bunun üzerine gümrükçü de imei kaydını kontrol ediyor ve "ha evet kaydını yaptırmışsınız, buyrun telefonunuzu alabilirsiniz" deyip telefonu size veriyor.

Telefonu nasıl aldınız?
    Imei kaydı daha yeni yapılmış. Ne zaman bozuk çıktı da geri yolladınız ve tamir edip geri yolladılar?

beni gümrüge cagircaklar yani gidip halletcek bu dediginiz islemleri degil mi hocam .. bi macera arayisim var acikcasi :)

bu arada konu keske biraz canlansa ..

• Arkadaşa Çin'den MI3 sipariş vermiştim gitmiş Tegra işlemcili TD-SCDMA almış gelmiş.

Uydusunun kanal güncellemelerini bile uydu antencide yaptıran adama telefon siparişi verirsen olacağı bu.

Ah akılsız başım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chatin_62

quote:

quote:

Telefonu nasıl aldınız?

beni gümrüge cagircaklar yani gidip halletcek bu dediginiz islemleri degil mi hocam .. bi macera arayisim var acikcasi :)

bu arada konu keske biraz canlansa ..

Gümrükte takılan yasaklı olmayan ürünler için genelde çağrı yapılıyor. Ama bir arkadaş çağrı gelmeden paketin gümrükte takıldığını bir şekilde öğrenip gidip almıştı.
    Yasaklı olan ürünler için nasıl bir yol izlediğini bilmiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: browneyes45

Arkadaslar 4gündür xiaomi mi4 kullaniyorum gercekten cok iyi bir telefon varsa merak ettiginiz birsey sorabilirsiniz ...

Hocam merhabalar,
    öncelikle telefonunuzu güle güle kullanın.
    Benim de artık bir MI4 um var. ama telefon çince ve google play yok.
    biz bunun ROMunu nasıl Türkçeleştiririz. Yeni ROM yüklemeyi anlatan bilgi ver mı elinizde?
    yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..
  • Arkadaşlar aşağıdaki linkten Mi4 alıp Almanya'ya göndermek istiyorum.Mümkün mü sizce ?

http://www.xiaomishop.com/130-xiaomi-mi4-quad-core-16gb-64gb-smartphone.html

Daha önce bu şekilde alıp avrupaya gönderen var mı ?
  • sagol kardesim hayirli olsun iyi gunlerde kullan sende ben miui v6 kurdum ingilizce olarak kullaniyorum yarim turkceden daha iyi google play store kurmak icin miui marketten google installer yukledim sonra google installer uygulamasindan gerekli programlari indirip kurdum en son google play storeyi kurdum resetledim calisti ..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Umitbjk kullanıcısına yanıt
    O site için bir şey diyemem de aliexpress te bir satıcı var o tüm avrupaya gönderiyor ben de yakın zamanda danimarkaya göndermek için alacağım.
    Satıcıyla görüştüm sorun olmaz göndeririz dedi, sadece fedexi seçeceksiniz diyor garanti olması için.
    Şimdi baktım senin verdiğin linkte 400 dolar bu satıcıda kargo ile 416 dolar yapıyor alacağınız zaman bir kupon bulup düz 400 dolara gelmesini sağlayabilirsiniz.

http://www.aliexpress.com/store/product/Orignial-Xiaomi-Mi4-Xiaomi-m4-mi4-Quad-Core-Mobile-Phone-5-Snapdragon-801-1920X1080P-3GB-RAM/1153179_1992706747.html

• Teşekkür ederim hocam.Oneplus one için davetiye bulamazsam dediğiniz şekilde alacağım.
  • Umitbjk kullanıcısına yanıt
    Mi4 almayacak mıydınız? neyse bu satıcıda birçok popüler telefon var zaten...
  • Kullanmış olduğum Redmi Note satılıktır. Arka kapakta malzeme kalitesinden dolayı soyulmalar vardır yanlarda). Aldığım günden bu yana ekran jelatini ve kılıfla korudum. Telefonla birlikte kaliteli kapaklı kılıfta vereceğim. Fiyat: 650 TL. İstanbul ya da Sakarya'dan elden teslim ederim.

Ekleme: Kutusu vs herşeyi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxSpecter -- 30 Ekim 2014; 18:20:26 >
  • Davetiye bulsam Oneplus alacağım fakat bulamadığımdan mi4 'e yöneleceğim galiba.Teşekkürler ilginize.
  • 
Sayfa: önceki 363364365366367
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.