Şimdi Ara

Xiaomi, telefonlarındaki WhatsApp sorununun kendisinden kaynaklandığını itiraf etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Geçtiğimiz hafta Xiaomi kullanıcıları WhatsApp ile ilgili bir sorun yaşamış ve uygulamayı açtıklarında "Eski bir sürüm kullanıyorsunuz. En yeni sürümü indirmek için lütfen Google Play Store gidin" şeklinde bir mesajla karşılaştıklarını bildirmişlerdi. İşin ilginç tarafı kullanıcıların uygulamayı Play Store'dan güncellemeyi denediklerinde güncel olduğunu görmeleri. Doğal olarak hiçbir şey yapamamışlar.

Ayrıca Bkz.Google hız güncellemesi yapıyor: Mobil sayfalar yükleme hızına göre sıralanacak
    Xiaomi, 13 Ocak'tan bu yana devam eden sorunun kendilerinden kaynaklandığını kabul ederek düzelttiğini duyurdu. Şirket sözcüsünün açıklamasına göre Xiaomi, Mi App Store üzerine WhatsApp'a ait APK dosyasının beta bir sürümünü yüklemiş. Xiaomi hizmeti de varsayılan olarak uygulamaları otomatik olarak güncellediği için kullanıcılar beta sürümü kullanmak ve eski sürüm hatasıyla mücadele etmek durumunda kalmışlar.

Xiaomi: Kullanıcılarımızdan özür dileriz

Xiaomi, kullanıcılara yaşattığı bu sorundan dolayı özür diledi ve App Store'daki WhatsApp uygulamasını daha yeni bir sürümle güncellediğini duyrudu. Şirket bundan sonra daha dikkatli olacağı konusunda da söz verdi. Hala sorun yaşayan kullanıcıların mesajlaşma uygulamasını Mi App Store üzerinden güncellemeleri gerekiyor. Google Play Store'dan kaldırıp yeniden yüklemeniz de sorunu çözebilir.

• Yapacağınız hata böyle olsun ona da razıyız.

• Hatasız kul olmaz.

• Mi6 kullanıyorum bende herhangi bir sorun yoktu. Mi App Store'u da ilk defa duyuyorum applications kısmında kontrol ettim önyüklü gelmemiş.

• "telefonu ters tutuyorsunuz" gibi yada pil kapasitesini bilerek dusurup sonra cihazin batarya fiyatlarini dusurdugunu aciklamak gibi bir pişkinlik yapmamişlar en azindan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende de sorun yok. galiba sadece Çinde var bu sorun. global versiyon olmayanlarda

• Yaani uygulamsıda çalışmıyor Xiaomi'lerde

• Mi App Store hizmeti uluslararası sistemlerde yok sanırım gerçi sistem uygulamalarında gözüküyor kendini de güncelliyor ama mağazaya erişim yok. Gerçi hem yazılım hem de cihaz kalitesi olarak aldığımdan en çok memnun olduğum cihaz oldu, çevremdekilere de aldırdım onlar da mutlu... :) Daha "kronik sorun" haberi görmedim.

• çin romu veya çin romuna dil falan eklenmiş xiaomi.eu nun custom rom larında meydana gelmiş olabilir. global romda çin için olan servisler bulunmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: seyru

Yaani uygulamsıda çalışmıyor Xiaomi'lerde

Android Oreo güncellemesi alan Mi6da çalıştığı soyleniyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyru

Yaani uygulamsıda çalışmıyor Xiaomi'lerde

bende mi 5s plus var hiç bir sıkıntı olmadan kullanıyorum yaani uygulamasını

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mi 5x kullanıyor eşim ve sürekli problemli whatsupp bildirimleri gelmiyor. çözüldü mü acaba bu problem

• Xiaomi, telefonlarındaki WhatsApp sorununun kendisinden kaynaklandığını itiraf etti
  • xiaomi note 8 kullanıyorum bir kaç kişiselleştirme yaptım telefona ve birden kasmaya whatsappa hiç girmemeye uygulamalara tıklıyorum hepsi açılıyor bir whatsapp açılmadı resetledim öyle düzeldi fakat telefon hala kasıyor son güncellemeden sonra kasmaya başlayan oldumu acaba

• Redmi not 9vatsap plus yukleyirem.guncel deyil yazılıyor.2024 güncelliğini bitirmiş yazıyor.halbuki biz hala 2023 deyik.vwtsapi olay stordan indir yaziliyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.