Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 8 Pro [ANAKONU] (495. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.498
Cevap
246
Favori
1.097.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 493494495496497
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Bluetooth kulaklık bağlı iken bildirim sesleri sadece kulaklıkta oluyor, telefondan bildirim sesi gelmiyor. Bildirim seslerinin telefondan da çıkmasını nasıl sağlayabiliriz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Denedim gayet iyi çalışıyor.Ancak yurt dışında durum nasıl bilemiyorum tabi.
  • Arkadaşlar birçok yerde telefon şarjını 40-80 arasında kullanın tam doldurup boşaltmayın diyorlar. Siz nasıl kullanıyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genellikle okuyucu G kullanıcısına yanıt
    full kullanıyorum
    redmi 6 vardı babama verdim 2 günü rahat cıkartıyor
    Note 8 pro da full ve geceden sabaha kalıyor.
    xiaomi pilleri çok iyi
    Takmayın kafaya cihaz hakkını veriyor pil konusunda.
    her şeyi dert edersek piliydi ramiydi telefonu ele almamak lazım o zaman.
    her şeyini sonuna kadar kullanın.
  • Bu konuyu bir ara baya kafaya takmıştım.Araştırmam neticesinde bahsedilen durum ilk nesil bataryalardan kalan bir alışkanlık.2000-2010 civarlarında üretilen bataryalarda bu durum bir nevi doğru.Ancak yeni nesil lityum pillerde bu durum ortadan kalktı ,bu durum artık söz konusu değil.Sadece genel olarak bataryanın tamamen bitirilmeden şarj edilmesi öneriliyor.Yani cihaz şarjının 0 olmasını beklemeden %1-10 arası şarja takılması öneriliyor en geç.Bir de lityum-iyon bataryalarda her zaman tam şarj edilmemesi öneriliyor ama bu zaten yazılımsal olarak çözüldüğü için son kullanıcıya bir iş kalmıyor.Lityum polimer batarya ile ilgili bu konuda net bilgi bulamadım ancak genel kanı böyle bir durumun söz konusu olmadığı yönünde.
  • Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Ben 15-20 de takıp full dolduruyorum bazen sabaha kadar kalıyor. En azından bundan sonra 20 lerde takıp 95 lerde çekerim. Yine de aman erken taktım aman %100 oldu gibi dert tasaya gerek yok. O an nasıl gerekiyorsa öyle devam 😊😊

• Banka kartımın temassız özelliği yok da bu yüzden telefondan temassız ödeme yapamıyor olabilir miyim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekranın sol üst kısmında saat widget'ının solunda dik bir çubuk var onu sağa doğru çektiğimde Xiaomi'nin not defteri uygulamasına not eklemek için bir pencere açılıyor. İyi güzel hoş fakat bir türlü bu kısayolu yani çubuğu kaldıramadım ana ekranımdan. Var mı bunu kaldırmanın bir yolu?

Not: MIUI 12 güncellemesiyle gelen bir yenilik olduğunu düşünüyorum önceden böyle bir kısayol yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oyuncu0 -- 24 Ağustos 2020; 19:2:56 >
  • Arama almak için değil de arama yapmak için kullandım, sorun yoktu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de banka kartı var, bende denedim maximum uygulamasını, iş Bankası kartım. Bende beceremedim.
    Sanırım sorun banka kartı ile alakalı, kredi kartı olması gerekiyor sanırım, hatta ayarları yaparken Kredi kartı başvurusu falan yap diyor.

• brhtn B kullanıcısına yanıt
    Ya kredi kartı olduktan sonra bir anlamı kalmıyor ki. Ben nakit verir gibi banka kartımdan veya uygulamadaki cüzdandan ödemek istiyorum. Kredi kartıyla ödeyip bir de onun faizini ödeyeceğim.

Yapan arkadaşlar da açıklayıcı anlatmıyor ki sorun nedir anlayalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konuya dahil olmayan adam -- 24 Ağustos 2020; 19:39:39 >
  • Bizzat denemiştim kartımı yenilemeden önce eski kartım temassız özelliği yoktu(eski dediğim 1-2 hafta önce) ancak nfc ödeme yapabiliyordum ilgili bankamatik kartı hesabından. Muhtemelen ayarlarınızda bir yanlışlık vardır veya bu konuda bir işlem kısıtlamanız olabilir.
    işlem sırası kısaca şöyle;
    1) Ayarlar >bağlantı ve paylaşım> Nfc yi aktif edin.

2) Aynı bölümde "güvenli element konumu" hce cüzdan seçili olsun.

3) Yine aynı bölümde>"dokundur ve öde" seçeneyine girin.

4) Ödeme varsayılanı maximum seçin ve bir altındaki "Varsayılanı kullan" bölümünde "her zaman varsayılan uygulamayı kullan" seçili olsun.

5) maximum mobil>ilgili kartınız>kart ayarları>mobil temassız işlemleri aktif hale getirin.

6) Bu aşamada doğrulama işlemini yaptıktan sonra ekranda "Mobil temassız kartınız kısa süre içinde yüklenecektir" diye küçük bir mesaj belirir ve

kaybolur 1-2 dk ya kart yüklenir.Bu aşamada sadece bekleyin nfc yi aç kapa yapmayın açık kalsın işlem tamamlanınca kapatabilirsiniz.

Tüm bu işlemlerde 1. adımdan itibaren nfc açık olmalı.

Tüm bunlara rağmen yinede olmuyorsa ya banka ile ilgili bir sorun var yada yazılımsal bir sorun var demektir.

• İlk hangi kredi kullanıyorsanız mobil uygulama girin mobil yada temassız işlemi açın.

Sonra NFC ayarlarından HCE cüzdanı seçin sonra dokunur öde aylarından Hagi kredi kartını istiyorsanız o uygulamayı seçin

Çalışılacaktır ben o şekil ayarladım

• ts2000 kullanıcısına yanıt
    Kart ayarları diye bir menü yok. Bunlara tıklayınca sağ üstte bir şey var ona girince kartı sil diyor başka da bir şey yok.
    Xiaomi Redmi Note 8 Pro [ANAKONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konuya dahil olmayan adam -- 24 Ağustos 2020; 21:30:24 >
  • Hocam ödemeler kısmında temassız ödeme gibi bir seçenek varsa oraya girip kartınızı ekleyin

• azad_van A kullanıcısına yanıt
    Orada temassız ödeme aktivasyon var ve adım adım anlatıyor ama işaretli yerr girince kartı sil seçeneği var başka bir şey yok.
    Xiaomi Redmi Note 8 Pro [ANAKONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: Konuya dahil olmayan adam

Banka kartımın temassız özelliği yok da bu yüzden telefondan temassız ödeme yapamıyor olabilir miyim?
    Ası üstünde temassız ödeme zaten. Kartın özelliği olmalı.
    Bende bonusun temassız kartı yok ama ödemelerde bonus var. Unutmazsam yarın deneyim bi bakalım olacak mı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Konuya dahil olmayan adam

Orada temassız ödeme aktivasyon var ve adım adım anlatıyor ama işaretli yerr girince kartı sil seçeneği var başka bir şey yok.
    Sizin kart finansbank mı ki? En para kullanıyorum eğer aynı ise onların zaten temassız olayı yok diye biliyorum.

• burakgibiyim B kullanıcısına yanıt
    Bende Tosla, Finans, Enpara kartları var. Tosla temassız diğerleri normal kart.
  • 
Sayfa: önceki 493494495496497
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.