Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU] (311. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.237
Cevap
129
Favori
557.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 309310311312313
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sadece Samsunglarda var o özellik. Veya Samsung'un özel olarak izin verdiği cihazlarda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • XenonMan58 kullanıcısına yanıt
    Sürekli olan bir şey mi, arada olan bir şey mi?

• Şarj çok kötüleşti, sıfırlasam mı diye düşünmeye başladım..

Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU] Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• BorazanPower kullanıcısına yanıt
    Mi Fit ve Android Sistemi baya pili sömürmüş. Format atmadan önce Google Play Store, Play Hicmetleri ve Mi Fit uygulamasını durdurup verilerini temizleyin. Belki çözüm olur hızlıca.

• Smaug kullanıcısına yanıt
    Hocam mi fit band için sürekli çalışıyor. Ama play storeyi hep durduruyorum, haftada 1 kere uygulama güncellemesi yapıyorum playden otomatik de kapalı. Niye böyle oluyor anlamış değilim. Mi fit sürekli çalışmasa bandla bağlantısı kesilir mi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Smaug

Bootloader kilidini açma başvurusu yapmışlar. 1 hafta sonra (belirli bir saat süresi var) tekrar aynı şeyi yapıyorlar ve kilit açılıyor.

Ancak cihazınızda sorun olabilir. İyice kontrol edin, şebeke kaynaklı değilse cihazdan olabilir.

Hangi operatörü kullanıyorsunuz bu arada?
    Cihazı sıfır aldım hocam. Evet bir kilit vs açılacak diyorlardı, Türk Telekom hattı kullanıyorum, sorun neyden olabilir bu olay çok can sıkmaya başladı çünkü
  • Arkadaslar dun cihazi aldim okuma moduyla kullaniyordum ama bir baktim ki panel huaxing. Bu durumda okuma modu kullanmama gerek var mı acaba? Bu huaxing panelli modelde kronik bir sorun var midir?

Bir de cihazi kullanmaya basladiktan sonra 8 aylik mi ne bir sure vardi imei atmak icin bu sureyi aktif ve guncel olarak nereden takip edebilirim?

Teşekkürler

• Paix de Dieu kullanıcısına yanıt
    Bence sorunu aldığınız yere bildirin. Normalde garantisiz de olsa aldığınız yer 1 haftalık donanım garantisi vermek zorunda. Donanımsal olabilir. Belki gelirken darbe almıştır.
    Mi Fit sürekli değil de arada bağlanıp bilgi alıyor diye biliyorum. Kullanmadığım için bir şey diyemiyorum ama senkronizasyon sıklığına bakın derim.
  • Reyiz kullanıcısına yanıt
    Şanslı azınlıktansın hocam 😂😂

• quote:

Bence sorunu aldığınız yere bildirin. Normalde garantisiz de olsa aldığınız yer 1 haftalık donanım garantisi vermek zorunda. Donanımsal olabilir. Belki gelirken darbe almıştır.
    Her zaman yapmıyor hocam çok ilginç bir şekilde. Bazen hop 2.dk'da kesiliyor bazen 30 dk konuş sorun yok...
    Huaxing panelde sorun yok. Okuma modunu açmanıza da gerek yok.

İmei kapanma süresini sizin takip etmeniz lazım. Şu kadar süre kaldı, diye gösteren bir yer yok. Bootloader kilidini şimdiden açın da, gerisi rahat olur. Bootloader kilidi başvurusu yapıp 1 hafta sonra açmak için tekrar istek yollayınca açılıyor. Ondan dolayı erkenden yapın.

Ben süresi bitmeden kendim imei tamirini yaptım. İsterseniz (yapabileceğinize güveniyorsanız) nasıl yapılacağına dair işlemleri anlatan belgeyi atayım size.
  • quote:

Yurtdışı cihazı kullanıyorum zaten ben de hocam. Ben aldım, memnunum. Herhangi bir arızada cebinizden yaptırma size sorun değilse neden almayasınız. Ama 1800₺ vereceğinize 200₺ daha katın Note 9S alın (garantisiz) veya TCL Plex alın (garantili).
    1600 Tl 64. Cihazlar, 9s de imei atılıyor mu, garanti umrumda değil yıllarca yurtdışı iphone kullandım

• no-education N kullanıcısına yanıt
    Oyleyim herhalde hocam . Dun cihazi kadikoyden aldim kapali kutu 1550 acik olan(yine ekran jelatinli sifir) 1500du bunu aldim panele bakmadan ki kapali kutuyu alcaktim icime sinsin diye ama belki de o tianma cikacakti o yuzden cok memnunum.

• Smaug kullanıcısına yanıt
    Hocam cok teşekkürler ilginize. Yollarsaniz sevinirim telefoncularda yaptirmaktan daha saglikli veya daha sagliksiz olur mu benim yapmam acaba(daha farkli bir yontem, bir dokunus var midir diye soruyorum)?

Ek olarak az once kutuyu acik aldigimi belirttim daha dogrusu kutusuz. Jelatini de uzerindeydi zaten ama yine de cihazin ilk sahibi oldugumu anlayabilcegim bir yontem var midir acaba ya da bootloaderin onceden acilmasi icin mi kutuyu aciyorlar?

Soyle bakinca 1 sarj dongusu oldugunu görüyorum.

Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU]

Cok tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reyiz -- 7 Haziran 2020; 17:26:32 >

Hocam buna hangi programla baktınız?

Şarj döngüsüne bakmak yeterlidir ilk sahibi olup olmadığınızı öğrenmek için.

Telefoncuların bazıları yapamıyor doğru şekilde. Bırakın 4.5G'ye bağlanmayı, 3G'ye dahi bağlanmıyor cihaz. Sonra atılan IMEI eski telefonun diyerek yalan uyduruyorlar. Cihazı bozmaya kadar gidiyor. Discovery'nin IMEIsi var benimkinde, 4.5G cayır cayır çalışıyor.

Özelden belgeyi atayım.

• grcim G kullanıcısına yanıt
    9S'in de IMEI tamiri oluyor hocam. Sıkıntı yok.

1600₺ güzel fiyat 64 için. Arada 800₺ fark var garantilisiyle. Ghost screen ihtimalini dert etmezseniz yüksek bir oranda cihaz sizi mutlu eder.

• Paix de Dieu kullanıcısına yanıt
    Şebeke kaynaklı olabilir. Sim kartı sorun yapıyor olabilir. Yazılımsal olabilir. Donanımsal olabilir. Yani olabilir de olabilir.

Şebeke kaynaklı olup olmadığını görmek için aynı cihaza sahip başka birinin şebekesini kontrol etmeniz lazım kendi bölgenizdeki. Farklı sim kartı takınca sorun olmuyorsa sim kartından olabilir (aynı operatörün sim kartı olmalı). Format atınca geçerse veya yazılım yükleyerek, yazılımsal deriz. Hiçbiri işe yaramazsa donanımsaldır. Ki donanımsal olduğunu düşünmüyorum çünkü her zaman yapardı o zaman.

*#*#6485#*#* telefon kismina yaziyoruz hocam.

• 
Sayfa: önceki 309310311312313
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.