Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 8 [ANA KONU] (309. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.237
Cevap
129
Favori
557.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 307308309310311
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben temayı değiştirince oluyor hocam o siyahlık. Sanırım temayla alakalı bir durum. Hatta bir temada güneş altında çok daha parlak bir ekran başka bir temada okunmayabiliyor. Yani tema önemli 😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • no-education N kullanıcısına yanıt
    Hocam stock temada oluyor genelde, şimdi başka bir tema indirdim onunla test edeceğim, olmazsa eski sürümün apk'sini bulacağım Bi yerlerden artık napalım 😁

• Smaug kullanıcısına yanıt
    aslında soruyu yanlış sordum, imei atılmış yurt dışı cihaz alınır mı? 2 hafta kullanılıyor daha sonra b.loader açılıp imei atılıyor. Böyle bir cihaz almakta sorun var mı? garanti benim için önemli değil.
    yurt dışında 130 usd olan bir cihaz ne olursa olsun 1700-1800 den fazla verilmez.
  • Arkadaşlar global versiyonunu telefoncular 1600'e satıyor acaba almak büyük bir risk taşır mı?
  • Bu telefon benim için biraz hayal kırıklığı oldu açıkcası, babam için bu telefonu aldım mesala bazen telefonun arayüzünde şişme oluyor yazılımı iyi optimize edilmemiş ayrıca çok kalın ve ağır bir telefon, kalemi yok neden bu kadar kalın ve ağır insan soruyor, telefonun pili uzun gitmesi haricinde bu fiyatları hak eden donanımının hakkını veren bir telefon değil fotoğraf çekimleri de o kadar memnun etmiyor
  • grcim G kullanıcısına yanıt
    Yurtdışı cihazı kullanıyorum zaten ben de hocam. Ben aldım, memnunum. Herhangi bir arızada cebinizden yaptırma size sorun değilse neden almayasınız. Ama 1800₺ vereceğinize 200₺ daha katın Note 9S alın (garantisiz) veya TCL Plex alın (garantili).

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FreeRun kullanıcısına yanıt
    Aldığınız cihaz 150 dolardan ucuz bir cihaz. Dolar kuru ve vergilerle pahalı oluyor bize ama orta-giriş seviye olduğu gerçeği değişmiyor. Beklentinizi aşırı tutmuşsunuz zira (vergi düzenlemesi önceki 2000₺ altı fiyatına göre) segmentinde en iyi cihazlardan.

4000 mAh pil, plastik ama sağlam kasa bu kalınlığı ve ağırlığı yapıyor. Ki birkaç cihaz dışında genelde 180 gramdan fazla ağırlığa sahip bu segmentteki cihazlar.

Kamerasından memnunum ben. Kendi kamerasını da kullanıyorum, GCam de kullanıyorum; beklentim S20 performansı değildi. Megapiksele bakıp da cihaz da almadım. Sonuçta önemli olan sensör kalitesi.

Arayüz konusunda haklısınız biraz ama ağır kullanmadığınız sürece şişme 1 seneden kısa bir sürede olmaz. Haftada bir temizleyici uygulanmasıyla temizlik yapsan daha uzun süre dayanır. Sadece güncellemeler geldikçe bunu engelleyemezsin. Bunun için de ya birkaç güncellemeden ya da her büyük güncellemeden sonra format atacaksın.

Hayal kırıklığı yaratacak bir cihaz olduğunu düşünmüyorum yine de.

• Reyiz kullanıcısına yanıt
    IMEI atmazsan cihazı hattınla kullanamazsın. (Ghost screen ekran değişimi dışında hiç yapmadıkları) Ücretsiz bir tamir kapsamında yer alan sorunu olursa cebinden yaptırman lazım. Aynı IMEI başka cihaza atılırsa veya IMEIsi kullanılan cihaza sim kartı takılırsa IMEI kara listeye alınır.

Bunun dışında bir sorunu yok. IMEI tamir işi 1 hafta bekleyip bootloader kilidini açmaktan sonra yarım saatlik bir iş.

• Fiyatına göre gayet iyi bir cihaz bence de. Büyük beklentilere girmemek gerek. Smaugun dediği gibi kasa kalitesi gerçekten piyasaya göre çok iyi. Ağırlık olayına da katlanacağız artık çünkü pil performansına olumlu etkisi var

Hocam bikac yeri aradim kayit bize ait vesaire dediler anladigim kadariyla baska bir cihazin imeisini bu cihaza atayacaklar dogru muyum? Bu benim elimdeki bitik bir nokianin da imeisi olabilir mi mesela?

Bozuk bir telefonun imeisi atılıyor. İstersen sen bile atabilirsin. Benimkini de alacağım yer atacaktı, kilit açıldıktan sonra bir belge buldum, baka baka yaptım. Evimdeki bozuk bir telefonun imeisini kullandım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Smaug

Bozuk bir telefonun imeisi atılıyor. İstersen sen bile atabilirsin. Benimkini de alacağım yer atacaktı, kilit açıldıktan sonra bir belge buldum, baka baka yaptım. Evimdeki bozuk bir telefonun imeisini kullandım.
    Cok tesekkurler hocam son olarak sunu sorayim ilk mesajinizda urunde ghost screen olursa degisim yapiyorlar demek istediniz degil mi ghost harici tum sorunlar bataryasi yongaseti zart zurtu bana ait bir problem cikarsa dogru mu anlamisim?

Ghost screen olan arkadaşların bazıları yolladığından ücretsiz ekran değişimi yapılmış. Ama onun dışında hiçbir sorun için ücretsiz tamir yok. Ghost screen de %85 ihtimalle herkeste çıkıyor. Tianma panele sahip cihazların hepsinde oluyor zamanla (şu anlık böyle bilgi var bizde).

Ghost screen olunca okuma modu (diğer adıyla mavi ışık filtresi) açık kullanıyoruz. Böylece ghost screen yok oluyor ve mod açık olduğu sürece tekrarlamıyor. Normal hayatımda da ben okuma modunu açık kullanıyorum zaten. Ondan dolayı benim için sorun olmuyor.

• Okuma modu candır alışınca normal ekran çekilmez oluyor 😅

• Yorumların için teşekkür ederim dediğin gibi fiyat bizim ülkemizde dolar kurundan dolayı yanıltıcı oluyor, dolar bazında fiyatının hakkı
  • Şema rengini orijinal yapıp okuma modunu en düşükte açınca amoled gibi oluyor rengi bence 😁

Hocam peki ekran degisimi hemen yapiliyor mu yahut ileride sizce artik global cihazların ekraninin degistirilmemesi gibi bir durum cikar mi?

Garantisiz kullandığım için herhangi bir şey diyemem bu konuda maalesef. Keza garanti servisi nasıl işliyor onu da bilemem.

• Ekran değiştirilmemesi gibi bir durum olacağını sanmıyorum hocam öyle bişey yaparlarsa pazarda ciddi zarar görürler bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: no-education

Ekran değiştirilmemesi gibi bir durum olacağını sanmıyorum hocam öyle bişey yaparlarsa pazarda ciddi zarar görürler bence.
    Aynen. Mesela ghost screen olan telefonların ekran değişimini yapmazsa ben bir daha Redmi cihaz almam. Muhtemelen öyle bir şey olursa Xiaomi benim için komple biter.

• 
Sayfa: önceki 307308309310311
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.