Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 4X & Redmi Note 4 Global ★Qualcomm Versiyon★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü (469. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.490
Cevap
101
Favori
469.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 467468469470471
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlginiz için teşekkürler. Hat açıktı başka telefonda çalışıyordu. Biraz zor oldu ama şuan sorun yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • neşter61 kullanıcısına yanıt

Nerdeyse 4 yıllık telefon çift sim aktif kullanıyorum bataryası hâlâ çok iyi diyebilirim...

• Şu programı bir ben kullanmadım. Ne kadar şarj etsekte baksakta batarya sağlığını göstermiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Salperde

Şu programı bir ben kullanmadım. Ne kadar şarj etsekte baksakta batarya sağlığını göstermiyor.

Ben 3 yıldır kullanıyorum hocam   Telefona uygulamayı yükledikten sonra uygulamayı arka planda çalışır duruma getirin tam şarj olana kadar şarj edin telefonu şarjdan çektiğiniz de pil sağlığını gösterir....

• Telefonumun navigasyon tuşları(menu-home-back) birdenbire çalışmamaya başladı. Halbuki dokunmatik ekran sorunsuz çalışıyor. Quickball u aktif ederek geçici çözüm buldum ama Quickball kullanmaya henüz alışamadım. Navigasyon tuşlarını nasıl aktif edebilirim geri?

• Evet bu programı ilk yüklediğimde olmuştu, gösteriyordu ama sonradan format felan araya girince program silindi. Accubatery yeniden yükledik denedik olmuyor, göstermiyor sağlığını.3. 5 yıllık oldu artık cihaz. Batarya 2 kez değişti. Ondan değil de eğer birgün bu telefonu değiştirirsem sırf kamerası ve sesi için değiştireceğim. Millet bizi arıyor telefon cepte çalıyor titreşim olsa ne yazar haberimiz yok. Ses yok ki telefonda. Ayrıca markasına modeline kadar aynı bir diğer cihazla kameraları karşılaştırdım. Diğer redmi note 4 kamerada bendekine 10 basar. İşte bunu da ben anlamadım.

• quote:

Evet bu programı ilk yüklediğimde olmuştu, gösteriyordu ama sonradan format felan araya girince program silindi. Accubatery yeniden yükledik denedik olmuyor, göstermiyor sağlığını.3. 5 yıllık oldu artık cihaz. Batarya 2 kez değişti. Ondan değil de eğer birgün bu telefonu değiştirirsem sırf kamerası ve sesi için değiştireceğim. Millet bizi arıyor telefon cepte çalıyor titreşim olsa ne yazar haberimiz yok. Ses yok ki telefonda. Ayrıca markasına modeline kadar aynı bir diğer cihazla kameraları karşılaştırdım. Diğer redmi note 4 kamerada bendekine 10 basar. İşte bunu da ben anlamadım.

Hocam benim telefonda Haziran ayında 4 yıl dolacak 5.Yılına girecek :) hiç batarya değiştirmedim... Attığım ekran görüntüsüne bakarsanız ortalama 3 yıldır programı kullanıyorum... 2 milyon miliamperin üzerinde şarj etmişim   Kamerasını başka note 4 x ler ile test etmedim lakin ses konusuna katılıyorum bazen cepte bende duymuyorum zaten 1-2 aya değiştiririm telefonu uygulamalar da sorun çıkartıyor artı ram yetersiz geliyor ve ana ekrana dönüyor... Aslına bakarsanız bu telefon iyi bile dayandı en uzun kullandığım telefon oldu  

• Hangi romları kullanıyorsunuz? Memnun musunuz? Rom atmaya değer mi? Hangi artıları var?

• quote:

Orijinalden alıntı: MüminŞ

Hangi romları kullanıyorsunuz? Memnun musunuz? Rom atmaya değer mi? Hangi artıları var?
    Aosp extended
    Çok memnunum. Hem daha fazla cihaz hafızası kullanabiliyorum hem şarj ömrü uzadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrsmrc

Aosp extended
    Çok memnunum. Hem daha fazla cihaz hafızası kullanabiliyorum hem şarj ömrü uzadı.

Alıntıları Göster

Şu ram rom yükleme işlerinden bi anlasak... Telefon tabi 3 buçuk yıllık oldu eski performası yok ama bu şekilde hem bir görünüm değişikliği, hem daha iyi performans, hem de farklı özellikler eknebiliyormuş. Ayrıca android sürümü yükseliyormuş. Miui forumları felan araştırdım birşey bulamadık. Detaylı anlatan da yok... Telefonu bir sonrakine geçmeden bir de bu şekilde denemekte fayda var gibi...

• quote:

Şu ram rom yükleme işlerinden bi anlasak... Telefon tabi 3 buçuk yıllık oldu eski performası yok ama bu şekilde hem bir görünüm değişikliği, hem daha iyi performans, hem de farklı özellikler eknebiliyormuş. Ayrıca android sürümü yükseliyormuş. Miui forumları felan araştırdım birşey bulamadık. Detaylı anlatan da yok... Telefonu bir sonrakine geçmeden bir de bu şekilde denemekte fayda var gibi...

Alıntıları Göster
    Hocam 3 tane şey yapmam gerek rom yüklemek için:
    1- bootloader kilidini açın (kısa bir işlem,Google üzerinden bulabilirsiniz)
    2- twrp yükleme. Xiaomitools V2 programi ile twrp kurun.
    3- indirdiğiniz zıp stock rom dosyasını cihaz hafızasına ya da micro SD karta atın. Twrp recovery ile cihazı başlatıp (ses kısma+güç tuşu) menüsünden zıp dosyasını install edin.

Basitçe böyle anlattım. Her aşamanın kendi alt aşamaları var tabi. Özellikle driver vs uğraşmamak için xiaomitools V2 programi ile kurmayı tavsiye ederim.
    Vakit bulursam detaylı bir anlatım yazmak isterim bir gün.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: mrsmrc

Hocam 3 tane şey yapmam gerek rom yüklemek için:
    1- bootloader kilidini açın (kısa bir işlem,Google üzerinden bulabilirsiniz)
    2- twrp yükleme. Xiaomitools V2 programi ile twrp kurun.
    3- indirdiğiniz zıp stock rom dosyasını cihaz hafızasına ya da micro SD karta atın. Twrp recovery ile cihazı başlatıp (ses kısma+güç tuşu) menüsünden zıp dosyasını install edin.

Basitçe böyle anlattım. Her aşamanın kendi alt aşamaları var tabi. Özellikle driver vs uğraşmamak için xiaomitools V2 programi ile kurmayı tavsiye ederim.
    Vakit bulursam detaylı bir anlatım yazmak isterim bir gün.

Alıntıları Göster

O halde işe tam anlamıyla (daha da ayrıntılarıyla) girişmek için takipteyim buradan. Şimdi en ufak bir hata belkide kaş yaparken göz çıkarmamıza sebep olabilir. Telefonu hepten kaybetmeyelim acemice bir iş yapıpta :) Geç olsun güç olmasın şimdiden teşekkürler.

• Millet yeni yıla 4-5 kameralı bilmem 8-12 gblik ramli 256 gblik hafızalı telefonlar ile girdi... Biz hâlâ red mi note 4 x ile yola devam Telefon bozulana kadar kullanayım diyorum da bunun bozulacağı yok 4 sene bitecek yakında Ne yapalım tek kamera 3 GB ramli red mi note 4 x ile yola devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sokrates 1983 -- 2 Ocak 2021; 8:29:51 >
  • mrsmrc kullanıcısına yanıt

Ben de takipteyim, bekliyorum yazıyı. Teşekkürler bu arada.

• beyler bugün birden bire ghost touch problemi meydana geldi. aradan 3 saat geçti hala düzelmedi. telefon kullanılmaz halde. bu sorunu nasıl çözebilirim?

• Bu resme göre durumu nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salperde -- 7 Ocak 2021; 19:11:58 >
  • quote:

Bu resme göre durumu nasıl?

Hocam pili yeni mi değiştirdiniz? Uygulama hatalı gösteriyor sanki uygulamayı yeniden yükleyip deneyin... Ben neredeyse 4 yıldır pili değiştirmedim hala 1 günü çok çok rahat çıkartıyor ve pil sağlığı %86 civarında...

• Pil yeni sayılır 2 3 ay felan oldu. Program 10 kere şarj et gene de o bölgede birşey göstermezdi. Pro sürümünü yükledim ve birkaç şarj sonrası bunlar çıktı, tam sonuç vermedi galiba.

• quote:

Pil yeni sayılır 2 3 ay felan oldu. Program 10 kere şarj et gene de o bölgede birşey göstermezdi. Pro sürümünü yükledim ve birkaç şarj sonrası bunlar çıktı, tam sonuç vermedi galiba.

Hocam tam sonuç vermemiş gözüküyor... Ben 3 yılı aşkındır kullanıyorum programı ve şuan doğru çalışıyor pili hiç değiştirmedim. Hala orijinal pili ile devam ediyorum batarya sağlığı iyi gibi... Sizde programı kaldırıp tekrar yükleyin tekrar deneyin... Pil yeni olduğu için sağlığı %98-99 olarak görmeniz gerekiyor diye düşünüyorum...

• 
Sayfa: önceki 467468469470471
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.