Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 4X & Redmi Note 4 Global ★Qualcomm Versiyon★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü (437. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.489
Cevap
101
Favori
469.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 435436437438439
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://mi-globe.com/rom-builder-features/?codename=mido&img=redminote4.png&realname=RedMi+Note+4X

Buradan 10.2.2.0 ı seçiyorsunuz. Aşağıdakı seçeneklerden istediğinizi işaretleyin. Yalnız twrp üzerinden yükleniyor.
  • Anladım teşekkürler, henüz twrp işine girmedim. Güncellemenin gelmesini bekleyeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10.2.2.0 sürümü bizim cihaz için çıkacak olan bir sürüm mü yoksa başka bir cihazdan port mu

• oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    Çin romunun elden geçmiş hali olarak biliyorum. Genelde globalede çıkıyor. Ama farklı sürüm çıktığıda oluyor. Mesela ben globale 10.2.1.0 çıkacak diye duymuştum.

• Güncelleme bizim cihaz için durdu deniliyordu. O zaman daha durmadı mı demek bu

• oktayakgoz kullanıcısına yanıt
    Hocam globale son bir güncelleme çıkacak diye duydum bende, ama çin romu devam edecek olabilir. Globe romda çin sürümü üzerinde değişiklik yapılarak (globale yakın hale getirilerek) yapılıyor diye biliyorum. Yani çin sürümü devam ettiği sürece bir şekilde güncellemeye devam edebiliriz. Yalnız şöyle bir durum var, globe rom 9.2 sürümünden beri global romun üzerine yüklendiğinde çeşitli hatalara sebep oluyor. Globe romdan devam etmek isteyenler temiz kurulum yaparsa daha iyi olur.

• Çin romu devam ederse globalde devam eder. Miui 11 alır diye düşünüyordum ama bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

Çin romu devam ederse globalde devam eder. Miui 11 alır diye düşünüyordum ama bakalım
    Sadece çin geliştirici ve stabil devam ediyor. Global destek kesildi. Ama ben zaten miuipro, miroom kullandığım için pek fark etmiyor. Ayrıca gsi olarak samsung experience, zen ui, oreo ve pie tabanlı miui romlar yüklenebiliyor. Son çıkan mi 5x portu 8.1 üzerine kurulu ve miroom, xiaomi eu olmak üzere iki tane. İkisini de indirdim boş bir zamanda kurup deneyeceğim.

• 1.5 yıldır kullanırım bu kadar ağır şarj olmazdı. Son iki üç gündür böyle. Ya virüs bulaştı ya da başka bir sorun var. Sizde de bir yavaşlama var mı şarjda?

• Salperde kullanıcısına yanıt
    Bu tip bir sıkıntı Usb kablo içinden hasar gördüğüne olur. (kablo içindeki kablodan birinin yada birkaçının hasar görmesi) kaliteli bir USB kablo alın ve adaptörde yeni kabloyu kullanın. Sorun giderilmes ise Adaptörde sorun vardır. Orjinal olmasa da kaliteli 5V 2A adaptör alın. Yine sorun çözülmezse telefonun alt tarafında bulunan subboard denilen kartta sorun olabilir. işini iyi yapan bir servise başvurun.
  • CN versiyona 10.2.2.0 versiyon geldi yakında global versiyona da gelir.
    Tahminimce bu son güncelleme olur.
    En stabil sürümlerden olan MiUi 9.5.11.0 yada 10.1.1.0 da kalıp yeni bir pil alıp kullanmak en mantıklısı olur.
  • hgurbuz50 kullanıcısına yanıt
    Global 10.2.2.0 da igo sorunsuz çalışırsa muhtemelen benimde son güncellemem olur. Yoksa 9.6.3.0 hem pil hem performans olarak oldukca iyi.

• Ben 9.6.3.0 dan istediğim performansı almadım. Bana göre 9.5.11.0 daha iyi. Tabi bu durum göreceli bir durum. İGO yerine Yandex yada Google Haritalar neden kullanmıyorsunuz? Artık hem Yandex de hemde Google Haritalarda istediğiniz bölgenin haritasını çevrimdışı kullanabiliyorsunuz. İnternet olmadan sadece GPS ile kullanabilirsiniz.
    Eskiden bende İGO kullanırdım ama artık yandex ve Google haritalar oldukça efektif.
  • hgurbuz50 kullanıcısına yanıt
    Alışkanlık işte, alıştığım şeyden kolay kolay vazgeçemiyorum. Zamanında windows xp den windows 7 ye, ondan da windows 10 na geçmemek için çok ayak diredim, ama bir yerden sonra mecbur kalıyorsunuz. Zaten ücretli navigasyon hizmetleri bir kaç seneye kalmaz kepenk kapatır gibime geliyor. Yani istesemde istemesemde mecburen igodan vazgeçmek zorunda kalacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: hgurbuz50

Bu tip bir sıkıntı Usb kablo içinden hasar gördüğüne olur. (kablo içindeki kablodan birinin yada birkaçının hasar görmesi) kaliteli bir USB kablo alın ve adaptörde yeni kabloyu kullanın. Sorun giderilmes ise Adaptörde sorun vardır. Orjinal olmasa da kaliteli 5V 2A adaptör alın. Yine sorun çözülmezse telefonun alt tarafında bulunan subboard denilen kartta sorun olabilir. işini iyi yapan bir servise başvurun.
    Doğru tespit kabloda kopukluk vardı

• quote:

Orijinalden alıntı: hgurbuz50

Doğru tespit kabloda kopukluk vardı

• güncellemeler durdu deniyodu bizim cihaz için beta 9.1.24 bizim cihaz içinde yayınlanmış
  • Stabile gelen giden yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Enthris

güncellemeler durdu deniyodu bizim cihaz için beta 9.1.24 bizim cihaz içinde yayınlanmış
    Global roma durdu hocam. Çin romuna devam ediyor. Çin tatili var önümüzde yani iki hafta yeni rom yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasanandnexus

Global roma durdu hocam. Çin romuna devam ediyor. Çin tatili var önümüzde yani iki hafta yeni rom yok.

Alıntıları Göster
    global beta rom diyor hocam miui facebook sayfasında dün yayınlandı
  • 
Sayfa: önceki 435436437438439
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.