Şimdi Ara

★ Xiaomi Redmi Note 4X & Redmi Note 4 Global ★Qualcomm Versiyon★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü (435. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.490
Cevap
101
Favori
469.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 433434435436437
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    arkadaşım merhaba 👋
    bende aynı dertten muzdaribim, bi önceki stabil sürüme veya stabil bir roma geçmek için araştırmaya başladım, bir yolunu bulduğum zaman haberdar edeceğim.

Düzeltme: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azref merd -- 13 Ocak 2019; 21:11:14 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Azref merd A kullanıcısına yanıt
    Bootloader dosyasını bulup flaslayacaksınız. Eski sürüm vardı bende sildim. 9.5

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hasanandnexus kullanıcısına yanıt
    Kaynak nedir ? Bu cihaza miui 11 vereceklerini tahmin ediyorum

Meizu'nun hiçbir Android güncellemesi vermediğini bilmiyorsunuz o halde?

• quote:

Orijinalden alıntı: eP_362

Meizu'nun hiçbir Android güncellemesi vermediğini bilmiyorsunuz o halde?
    Hocam bizim cihaz da bir sürüm güncellemesi aldı sadece. Meizu hiç vermiyor diye birşey de yok illa ki veriyordur ama arayüz aynı olduğu için fazla değişen olmuyor. Ama ben miui arayüzünü ne kadar beğensem de flyme kullanmış biri olarak o işlevselliği bulamıyorum diğer arayüzlerde.

Ve sadece yazılımsal olarak değil malzeme kalitesi açısından da meizu iyidir. Arkadaşımın m3 note cihazı nerdeyse tarih oldu ama ses tuşları, güç tuşuna basınca takır takır ses çıkarıyor. Değil temassızlık yeni cihaz gibi kullanışlı hala. Xiaomi'nin de malzeme kalitesi iyi cihazları var, eski cihazım mi5 harikaydı. Ama bizim cihaz mı m6 note mu(özellikleri birbirine çok yakın) net cevabım m6 note olurdu.

Redmi serisi zaten genelde 1 Android yükseltmesi alıyor. Ama Meizu sadece Flyme güncellemesi veriyor. PRO 7 ve 15 serisine bakabilirsiniz bunu anlamak için. Hatta daha öncesine de. 2 Meizu telefon kullanan biri olarak söylüyorum bunu.

• eP_362 kullanıcısına yanıt
    Sözünüze inanıyorum hocam. Ancak sürüm güncellemesi olayına fazla da takılmamak gerekiyor. Zira telefonumuz pixel değil ve android sürümü değişimlerini en iyi seviyede gözlemleyemiyoruz. Meizulara rom atmak da büyük bir sorun diye hatırlıyorum. Bootloader kapalı geliyor ve açmak imkansız gibi. Bu konuda xiaomi bir adım önde. Bakalım birkaç aya kadar snapdragon 710 işlemcili iyi bir telefon çıkarsa almayı planlıyorum.

• Bu flyme arayüz bzim cihaza portlanmış mı ? Bi denesek fena olöaz

Hocam aynen snapdragon 710 lü, 4000 mah pilli cihaz bekliyorum. Note 7 öyle çıkar dedim ama 660 la çıktı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanandnexus

Sözünüze inanıyorum hocam. Ancak sürüm güncellemesi olayına fazla da takılmamak gerekiyor. Zira telefonumuz pixel değil ve android sürümü değişimlerini en iyi seviyede gözlemleyemiyoruz. Meizulara rom atmak da büyük bir sorun diye hatırlıyorum. Bootloader kapalı geliyor ve açmak imkansız gibi. Bu konuda xiaomi bir adım önde. Bakalım birkaç aya kadar snapdragon 710 işlemcili iyi bir telefon çıkarsa almayı planlıyorum.
    Meizu'yu arayüz olarak ben de daha çok beğeniyorum. Ama globalde henüz ilerleme kaydedemediler. Yavaştan hareketlenmeye başladı. Rom denince Xiaomi bu konuda önde.

• Daha önce youtube de beğendiğim bir videonun bir kısmını telefonun ekran kaydetme özelliği sayesinde telefona indirmiştim. Kaydettiğim şarkıydı ve bu sayede tamamı olmadan ister mp4 ister mp3 olarak dinliyordum.

Yine bir tane daha beğendim aynı şekilde ekran kaydetmeyi açtım ve kaydettim. Yalnız bu sefer görüntü var ama ses yoktu. Aynı şekilde kaydetmiştim halbuki. Nerde eksik yaptık acaba?

• Ana ekranda telefonu sağa çektiğimizde gelen kısa yollar menüsü zırt pırt donmaya başladı. Yani sağa kaydırıp açtığımızda bu bölümü arada bir sayfanın yarısı ekrana geliyor daha da oradan gitmiyor. Yarısı var yarısı yok. Menü de tamamen görünmüyor bu sayede. Telefonu açıp kapatınca anca düzeliyor.

• Salperde kullanıcısına yanıt
    Ekran kaydedici ayarlarından ses kaynağı kısmında sessiz seçili kalmış olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: CapsLockTR

Ekran kaydedici ayarlarından ses kaynağı kısmında sessiz seçili kalmış olabilir.
    Doğru tespit teşekkürler bu özelliği çok sevdim

• CapsLockTR kullanıcısına yanıt
    Öteki ayarların ne olması gerektiğini biliyor musunuz? Çözünürlük-video kalitesi-sabit kare hızı - kare hızı vb. seçenekler var.

• Salperde kullanıcısına yanıt
    Fazla bir bilgim yok ama benim ayarlarım böyle.

★ Xiaomi Redmi Note 4X & Redmi Note 4 Global ★Qualcomm Versiyon★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CapsLockTR -- 15 Ocak 2019; 17:2:17 >
  • Telefona 10 güncellemesini yaptıktan sonra mobil İnternet kullanamıyorum. Sağ üstte bir 3g sekmesi çıkıyor ama internete giremiyorum. Nasıl çözebilirim?

EDİT : Telefonu kapatıp açınca düzeldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-Y -- 15 Ocak 2019; 19:3:12 >
  • miui10 a geçtikten sonra hücresel verideyken mail bildirimleri gelmiyor, wifiye geçince geliyor. Bunun bir çözümü var mı? Bildirimler açık, tüm ayarlar normal.

• Arkadaşlar telefonumu düşürdüm ve üç çizgili yerden çapraz yukarı doğru erkan çatladı dokunma problemi yok. Bu iç ekran mı oluyor dış mı, aramızda başına gelenler istanbulda nerede yaptırdı en uygun?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Azref merd

Arkadaşlar telefonumu düşürdüm ve üç çizgili yerden çapraz yukarı doğru erkan çatladı dokunma problemi yok. Bu iç ekran mı oluyor dış mı, aramızda başına gelenler istanbulda nerede yaptırdı en uygun?
    Dokunma problemi yoksa sadece dış ekran kırılmıştır.

Aşağıya linkini koyduğum yere bakabilirsiniz. Fiyatı konusunda bir şey diyemem ama işini iyi yapıyor gibi duran bir servis. Ben yazılımsal müdahale için gitmiştim; sorunsuzca halledilmişti. Sitesine ve Facebook sayfasına koyduğu örneklere bakınca da gayet düzgün onarımlar yapılmış görünüyor.
    https://www.xiaomiteknikservisi.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 16 Ocak 2019; 20:11:26 >

• 
Sayfa: önceki 433434435436437
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.