Şimdi Ara

Xiaomi Redmi 5 Plus / Redmi Note 5 Ana Konu ve Kullanıcılar Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
7.565
Cevap
157
Favori
276.789
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> Xiaomi Redmi 5 Plus / Redmi Note 5 Ana Konu ve Kullanıcılar Kulübü
Giriş
    10388 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: rtsbora

Yapamadım maalesef.

@ellekem ben güncellemeden sonra fabrika ayarlarına döndüğüm halde kasma devam ediyor. Bu cihaz için kesinlikle miui 11 önermiyorum. Ben geçtim, pişman oldum. En stabili Miui 9 idi. Ne 10 ne de 11 hiçbir dişe dokunur yenilik getirmediği gibi bir sürü soruna sebep oldu.

@ellekem

Alıntıları Göster
    hocam geri dönün Miui9 a ben hanımın telefonunda döndüm gayet rahatladı cihaz..mıuı11 de kullanılmaz zaten
    |
    |

• Yarbay
    10388 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cem650

herkese merhaba,

redmi 5 plus 10 versiona geri döneyim dedim flash ile rom atarken altta lock and flash seçeneği işaretliymiş öyle flahsladı ve şuanda telefon açılmıyor nasıl çözerim sizce bunu.
    abi herkesın en buyuk sorunu o, o programda default olarak onu secili kalması en büyük sorun... maalesef yeniden unclock başvurusunda bulanacaksınız 15 gün içinde acılır... tekrar rom atarsınız

nasıl başvurucam kime başvuru yapıcam.
    |
    |
    ender kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    herkese selam redmi 5 plus için miui v9 version ama stock rom arıyorum çünkü google play sertifikalı oluyor ve netflix yükleyebiliyorum bana bu konuda yardım edermisiniz flasboot ile yükleyebileceğim stok rom arıyorum link paylaşırsanız memnun olurum.
    |
    |

Telefon şarj olurken kullandığımda çok kasma-donma yapmaya başladı. Normal kullanımda herhangi bir problemim yok. Hemen hemen 2 sene oldu alalı hala taş gibi ama şarj olurken kasması can sıkıcı olmaya başladı. Ne tavsiye edersiniz. çözümü nedir.
    |
    |
    Merhaba arkadaşlar annemin xioami redmi 5 plus'ı sürekli donmaya başladı. Bende dün telefona wipe reset atıp. Tekrar ayarlarını yaptım. Hala donma devame diyor özellikle telefon çaldığında donuyor.Ekranı tuş kitleme düğmesine basıp tekrar uyandırdığımda telefon kendine geliyor. Bana yazılımdan dolayı yapıyor gibi geldi. Donanımsal bir sorun varsa garantiye götüreceğim. Konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

Bu sorun bendede oluyor bu aralar, bence bu yazılımsal ve Xiaomi bilinçli yapıyor yeni bir telefon almamız için. Aynı şeyi iphone da yapıyor eski telefonlarını yavaşlatıyor. Bu durumu ben huaweidede yaşadım. Eskiyen huawei telefonlarda birden bire yazılımsal sorunlar çıkıyor. Tüm telefon markaları bunu yapıyor sanırım.

|
    |
    skywalker06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Telefonu kvk servisine verdim. Mesaj geldi cihazınız yapıldı diye gittim son kontrol yapılırken tekrar arıza çıktı servise aldık dediler. Bakalım merakla bekliyorum yazılım yada donanım olup olmadığını servisten çıkınca göreceğim. İşin ilginci garantisi bitmesine 1 ay kala sorun çıkmaya başladı.
    |
    |
    pars- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sorunlar nelerdi

|
    |
    skywalker06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Telefon birisi aradığında uygulamadan çıktığında ekran algılamıyor. Ancak ekranı kitleyip tekrar açınca cihaz kendine geliyordu. Telefonu annem kullandığı için bende servise vermeden yedeklerkende yaptığını gördüm ekranı uyandırmak için açıyorsun ama hiç bir şekilde algılamıyor. Tekrar kilitleme düğmesine basıp açınca kendine geliyor.
    |
    |
    ellekem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar cihazın kildini açtım. mi flash tool ile rom kurmak istiyorum ama uygulamayı çalıştırıp refresh butonuna tıklayınca uzunluk sıfırdan küçük olamaz. parametre adı: length uyarısı çıkıyor.

Adb sürücülerini kurdum. Ciahzı fasboot moduna alıp pcye bağlıyorum. İndirdiğim romu C sürücüsündeki miflash klasörü içine çıkartıyorum. Yine de sonuç alamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rtsbora -- 10 Mart 2020; 2:0:57 >

Custom rom ve kerneller olmasa yandık :/

|
    |

Orijinalden alıntı: rtsbora

Arkadaşlar cihazın kildini açtım. mi flash tool ile rom kurmak istiyorum ama uygulamayı çalıştırıp refresh butonuna tıklayınca uzunluk sıfırdan küçük olamaz. parametre adı: length uyarısı çıkıyor.

Adb sürücülerini kurdum. Ciahzı fasboot moduna alıp pcye bağlıyorum. İndirdiğim romu C sürücüsündeki miflash klasörü içine çıkartıyorum. Yine de sonuç alamıyorum.
    Mi Flash Beta kurarak sorunu kısmen çözdüm ama bu sefer de null olabilecek nesnenin bir değeri olması gerekir hatası alıyorum. Miflash yazılımı telefonu görüyor ama romu flaslamıyor.

Edit: Sorunu MiFlash Pro kullanarak çözdüm. Benzer sorunu yaşayanlar netten MiFlash Pro diye aratıp bulabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rtsbora -- 11 Mart 2020; 21:34:35 >
    |
    |

• Binbaşı
    1189 Mesaj
    telefon aşırı yavaşladı birkaç gün önce gelen güncellemeden sonra.
    Sanırım rom atmam gerekecek.
    |
    |

|
    |

Orijinalden alıntı: skywalker06

Telefonu kvk servisine verdim. Mesaj geldi cihazınız yapıldı diye gittim son kontrol yapılırken tekrar arıza çıktı servise aldık dediler. Bakalım merakla bekliyorum yazılım yada donanım olup olmadığını servisten çıkınca göreceğim. İşin ilginci garantisi bitmesine 1 ay kala sorun çıkmaya başladı.
    Tam olarak aynı sorun. Ekran kilitleyip açınca düzeliyor. Servisten geldiğinde düzelip düzelmediğini yazarmısınız? Birde sorun için hangi parçayı değiştirmişler ?

Hocam düzelmedi tekrar servise verdim salı günü servistekiler sorunu söylüyorsun yarısını yazıyorlar yarısını yazmıyorlar. Ekran kilitlenip açılınca düzeliyor diye belirtmiştim yazmamışlar şimdi onuda eklettim bakalım. Telefonu Ankara kvk'ya veriyorum ama İstanbul'a gönderiyorlarmış tamir için bakalım bu sefer nasıl bir işlem yapacaklar.
    |
    |

Hocam telefonu bugün servisten gittim aldım. Yine yazılım atmışlar. Dedim geçen seferde bu işlem yapıldı düzelmedi. Telefon donduğu anı videoaya çekip öyle getirin dediler. Bu telefonu zamanında sırf 100tl fazla verip Kvk garantili aldıydık. Adamların servis anlayışı ortada.
    |
    |

Orijinalden alıntı: skywalker06

Hocam telefonu bugün servisten gittim aldım. Yine yazılım atmışlar. Dedim geçen seferde bu işlem yapıldı düzelmedi. Telefon donduğu anı videoaya çekip öyle getirin dediler. Bu telefonu zamanında sırf 100tl fazla verip Kvk garantili aldıydık. Adamların servis anlayışı ortada.
    Türkiye deki hiçbir garantinin iş yaptığını düşünmüyorum, benim telefon yurtdışı garantisiz sırf bu sebepten garantiyi umursamadan yurtdışı cihaz aldım. Zaten tek yaptıkları anakart değiştirmek, yazılım atmak 😁 ince detaya girmezler.

Canlı Tv izle
Orjinal Laptop Yedek Parça
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.