Şimdi Ara

Xiaomi Redmi 5 Plus / Redmi Note 5 Ana Konu ve Kullanıcılar Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
7.565
Cevap
157
Favori
276.791
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Xiaomi >> Xiaomi Redmi 5 Plus / Redmi Note 5 Ana Konu ve Kullanıcılar Kulübü
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3465 Mesaj

Teknik Özellikler

Tanıtılma Tarihi: Aralık 2017

İşletim Sistemi: MIUI 9 - Android 7.1.2

İşlemci & GPU: Qualcomm Snapdragon 625 (2.0 GHz) - Adreno 506

Ram: 3 & 4 GB Ram

Depolama: 32/64 GB

Ekran: 5.99" FHD+ (2160 x 1080 )/ 18:9 / 403 PPI / 450 NIT

Batarya: 4000 mAh

Ön Kamera: 5 MP / selfie-flaşı /1080p video 30 fps / 720p video 30 fps

Arka Kamera: 12 MP (f/2.2 diyafram açıklığı, 4K video çekim imkanı)

Bağlantı: Micro Usb

Renkler: Siyah / Beyaz / Mavi / Rose Gold

Ek Özellikler: Kızılötesi, FM Radyo

Global Versiyon Olduğunu Anlama

Cihazın arkasında TDD-LTE yazıyorsa çin versiyondur

.FDD-LTE TDD-LTE yazıyorsa global versiyondur.

Global versiyonda band 20 bulunur.

Kutu üzerinde global versiyon etiketi bulunur.

MEG7 = Global Version

MET7 and MEE7 = China Versions

Global Versiyon kutu arkasındaki yazılar

Çin stabil rom ile gelen cihazlar için.

Hepsiburada, n11 gibi tr garantili alınan cihazlarda gerekmez.

Google servislerini app store içindeki google servisleri paketini yükleyerek etkinleştirebilirsiniz.

• Google Servislerini Yükleme

Bende yüklü olduğu için aşağıda gözüküyor. Sizde en üst sırada çıkar

Arkadaşlar çok profesyonel olmamakla birlikte inceleme videosunu çektim. Yorumlarınızı bekliyorum.

Gunman233 arkadaşımıza teşekkürler

Redmi 5 plus root, rom,twrp rehberi

https://mobile.donanimhaber.com/xiaomi-redmi-5-plus-unlock-root-twrp--132698252?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

İmei değiştirme rehberi için @burcink arkadaşımıza teşekkür ederiz

Redmi 5 Plus Imei Değiştirme....!

*ÖNEMLİ UYARI* SORUMLULUK TAMAMEN YAPAN KİŞİYE AİTTİR. CİHAZIN BRİCK OLMA DURUMU VARDIR. BUNLARI BİLEREK İŞLEMLERE BAŞLAYIN. SORUMLULUK KABUL ETMİYORUM.

EN ÖNEMLİSİ (ATLAMIŞIM YAZMAYI) TELEFONUNUZDAN Mİ HESABI KALDIRIN İŞLEMLERE BAŞLAMADAN ÖNCE...

Arkadaşlar herkese merhaba,

Çinden getirttiğim çin yazılımına sahip Redmi 5 Plus cihazımın bootloader kilidi açılması için 15 gün gibi bir süre bekledim. Gerekirse bootloader kilidi açma ile ilgili de konu düzenlerim.

Cihazın kilidi açıldıktan sonra (Tercihen) ben global rom yükledim ve ardından root yetkisi verdim.

https://www.xiaomigeek.com/root-xiaomi-redmi-5-plus.html

yukardaki sayfa da gerekli bilgiler mevcut.

Root yetkisi de verildikten sonra gelelim cihazın imeisine.

ben bu konuda
    http://akilli.be/forum/threads/snapdragon-cihazlarin-imei-tamiri-nasil-yapilir.750/ sayfasındaki bilgileri göz önüne alarak yaptım. ama baya uğraş sonucu halledebildim. umarım kısa ve öz bir şekilde anlatabilirim.

öncelikle yukarı sayfada belirtilen yazılım ve driverları indirip pc ye yüklüyoruz. bazıları direk çalıştır şeklinde.

1 - Cihazın diag portunu açmamız gerekiyor. Xiaomi Cihazlar - *#*#717717#*#* kodu arama ekranına girdiğimizde diag port open gibi bir uyarı alıyoruz ekran da ve telefonu pc ye bağladığımızda aşağıdaki gibi görünmesi gerekiyor.

2 - ardından indirdiğimiz qpst configuration programını açıp telefonun aygıt yöneticinde görünen com numarası ile bağlı olduğunu teyit etmemiz gerekmekte.

3 - qpst configuration yazılımda yukarda görünen "Start Clients" a girip "software download" kısmını seçiyoruz.

4 - açılan yerde üstte bulunan "backup" ile telefonun yedeğini almamız gerekiyor. browse a tıklayıp istediğimiz ismi verelim * önemli hatırlatma* dosya türünü .qcn olarak seçmemiz gerekiyor

5 - dosyamızı kaydettikten sonra "start" a basarak yedek alma işlemi başlatılıyor.

6- yedek dosyası kaydedildikten sonra her ihtimale karşı aynı dosyadan 2.bir yedek alıp başka bir yere kaydedelim.

7 - imei converter ile önce mevcut imeimizi girip hex halini bir yere not edelim.

8 - aynı şekilde yeni yazacağımız imeinin hex halini bir yere not edelim.

9 - indirdiğimiz hex editör ile .qcn uzantılı dosyamızı açalım.

10 - açılan dosya yukardaki gibi olacak. CTRL + F ile arama ekranını açıp "Find text" kısmındaki işareti kaldırıp "088A" şeklinde aratalım.

*ÖNEMLİ HATIRLATMA* Eğer iki imei girecekseniz ikisini de imei converter ile hex halini not etmeniz gerekir. arama ekranında iki tane "088a" göreceksiniz bunlardan ilki 2.imei , ikincisi 1.imei (ters) olarak çıkıyor.

örnek : ben sadece tek hat (1.imei) kullandığım için ikinci çıkan hex kodunu değiştirdim.

11 - kodları bulduktan sonra dikkatli şekilde hex hallerini yazalım. ve kaydedelim. (UNUTMAYIN ORJİNALİNİ BAŞKA BİR YERE KAYDEDİN)

12 - burdan sonrası biraz daha karışık...

13 - indirdiğiniz adb klasörü içinde "CTRL + SHİFT" e basılı iken fare sağ tuş ile komut penceresini açalım.

14 - çıkan ekran;

adb devices

yazıp enterladığımız da cihazı resimdeki gibi görmemiz gerekiyor.

15 - sonra sırası ile aşağıdaki kodları yazıp enterlayıp cihazın yeniden başlamasını bekliyoruz.

#    adb shell 

# su

# dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde13

# dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf14

# dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf16

# reboot

16 - cihaz yeniden başladıktan sonra şebekenizin olmaması gerekiyor. yok ise doğru işlemleri yapmışızdır.

17 - qpst configuration yazılımını açıp "start client" dan "download software" kısmına geliyoruz.

18 - açılan sayfada "restore" kısmına gelip. hex editör ile kaydettiğimiz .qcn uzantılı dosyayı seçiyoruz. ardından "start" a basarak işlemin tamamlanmasını bekliyoruz.

19 - işlem tamamlandıktan sonra. açık olan komut penceresini kapatıp aynı yöntem ile tekrar açıyoruz. "adb" klasörünün içinde "CTRL + SHIFT" fare sağ tık. komut penceresini açın ve aşağıdaki kodları yazın.

20 -

# adb shell

# su

# reboot

21 - telefon açıldığında yeni imei/ imeileriniz işlenmiş olacaktır.

22 - umarım faydalı olur.

İnceleme Videoları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elifednah -- 28 Mayıs 2018; 4:43:38 >

|
    |

• forumların amacı bu zaten..redmi 5 plus ana konusu degil mi burası yoksa yanlıs mı geldik? :)alıp kullananlara fikirlerini sormak gayet normal degil mi? bunlar ucuz aletler degıl..tamam 3000 liralık telefonların yanında ucuz kalıyor ama alıp eve geldik diyelim; ulan bır de bakıyorsun ekran gun ısıgında zor okunuyor,ya da hoparlorun sesı cok zayıf oldugundan alarm uyandırmıyor,ya da ne bileyim dugmeleri gacırdıyor..iste o zaman ınsanın morali bozuluyor..biz de merak edip soruyoruz aklımıza takılan seyleri..cıhazı alıp kullananlara bunlara boyle seyleri soramayacaksak ne isimiz var ki burada? kaldı ki cevap vermek zorunda degil kimse..baska bir kullanıcı verir cevabını nasıl olsa..burası "FORUM"..bilgi paylasma ortamı..ıyıce arastırıp ıcımıze sinince alabiliyoruz boyle seyleri..senede 2 telefon degıstırecek ımkanımız yok..en azından benim yok..

(Özellikle almayı düşünenlere okumasını tavsiye ederim)
    A101'den aldım çıktım telefonu 1150 TL'ye 4-64 modeli. Telefon global ve direkt uyumlu priz çıktı sorun yok. EVO BT garantili çıkıyor. Umarım işimiz düşmez garantiye, düşerse de çok kötü değildir(?)

Mi A1 4-64 modelini alacaktım 1070 TL'ye geliyordu aslında ama bunu tercih ettim. Aklında aynı soru olanlar için açıklayayım. Daha büyük batarya ve ekran kasa oranı açısından Redmi 5 Plus avantajlı idi. Asıl tercih sebebim ise Mi A1'in bazı sorunları idi. Örneğin Bluetooth ile Wifi aynı anda kullanmaya çalışınca -donanımsal, çözülmüyor- sorunlar yaşaması. (umarım bunda yoktur.) Ayrıca custom rom desteği pek yoktu ve Android Project Treble desteği gelmeyecekti muhtemelen. Android One kapsamında 8.1 ve 9.0 alacaktı.. Bizim telefon ise tahminen en fazla 8.0 ve 8.1 alır 9.0 görmez resmi olarak. Ancak MIUI güncellemeleri gelir bu sayede android 9 hatta 10 özelliklerini bile görürüz. Ayrıca XDA developers'ta görünen o ki bu telefona Custom Rom desteği geniş olacaktır Project Treble desteklemese bile. (Treble destekli custom rom'lar çıkmış, treble destekli twrp recovery ile birlikte yüklenebiliyor.) İşletim sistemi konusunda sıkıntımız olmaz.
    MIUI arayüzü bazı handikaplarına rağmen hep kullanmak istediğim bir sistem olmuştur bol özelliklerini ilk elden denemek ayrıcalık gibi geliyor. Daha önce galaxy S2 ve HTC one M8 cihazımda stabil olmayan custom rom olarak yüklemiş ancak verim alamamıştım. Bir diğer tercih sebebim ise 4000 mah geniş bataryasının hızlı dolması, resmi olarak olmasa da aslında Quick Charge 2 (veya benzeri) hızlı şarj desteklemesi. Uygun adaptör varsa 5 volt yerine 9 volt ile şarj oluyor. Kaç amper alıyor, ne kadar sürede ne kadar doluyor bunları ölçerim, elimde donanımsal usb voltaj-amper ölçümü cihazı var. Şarj cihazı olarak da yine Tronsmart QC 3.0 destekli aleti kullanırım.
    Test ettim, evet 9 volt ile şarj oluyor 1,5 amper alıp 1 amper'e doğru düşüyor sonlara doğru. 5 volt normal şarj edersek 1,6 amper alıyor sonra düşüyor, 5 volt ile şarj işlemi uzun sürüyor.

Gelelim şüphelerimin olduğu muhtemel - yönlerine;
    Çok önem vermem ancak kamerası A1'e göre bir tık aşağıda sanırım. Çift kamerayı geçtim ancak A1'e Google Cam yükleyince güzel sonuçlar veriyormuş, buna da yüklenebilir umarım. A1 video yönünden kötü (4k çekince biraz iyiymiş sadece) bu daha iyidir umarım.
    Test ettim. Ön kamera gayet güzel. Arka kamera ise hiç üzmedi yeterli ışık aldığı sürece gayet iyi. Ancak ışık koşulları iyi değilse malum vasat. Bunu da Root işleminden sonra google camera yükleyerek çözdüm daha iyi çekiyor ve güzel özellikler geliyor.

Asıl önem verdiğim "kulaklık" ses çıkış kalitesi ve yüksekliği umarım memnun eder. A1'de 10 volt amfi varmış 600 ohm'a kadar kulaklıkları sürebiliyor iyi bir çıkış deniyordu. Umarım bu da çok aşağı kalmıyordur. Root düşünüyorum o zaman viper4android mutlaka kurarım, umarım iyi sonuç verir, bu önemli. One M8'de memnundum, attan inip eşeğe binmiş gibi hissettirmez umarım ses konusu.
    Test ettim. Kulaklık çıkışı Htc kadar değil ancak kötü de değil. Kendi EQ ayarları var kulaklığa göre seçim var, xiaomi kulaklıklar ile en iyi sonucu verir. Ancak ben tabiki Root işleminden sonra bu işin en iyisi olan Viper4android kullandım ve daha memnunum şuan, belki ses çıkışı en iyisi değil ancak eksiklik hissettirmiyor 32 ohm ve 64 ohm kulaklarımla. Hoparlör çıkışı ise bir şey demeye gerek yok testlerin de gösterdiği gibi çok yüksek ses veriyor. Kalite olarak da fena değil bass sesler de az çok geliyor kaybolmuyor tamamen. test burada;https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_5_plus-review-1713p3.php

Type-C usb olsaydı iyiydi yıl oldu 2018 ancak yapacak bişey yok. Elimizdeki micro usb kablolar boşa çıkmamış, yeni masraf kalemi olmamış oldu en azından. Ugreen Reversible micro usb kablom var, type-c gibi ters düz her türlü giriyor, type-c kadar pratik olmasa da gayet iyi ve kaliteli. Öneririm herkese 1,5 metre modelini. (2 metre fazla uzun. Orijinal kablolar genelde dandik v kısa oluyor zaten 1 veya 1,2 metre.)
    Son olarak umarım ExFat formatında Sd kart destekliyordur. 128gb samsung kartımı takacağım. ExFat sayesinde 4gb üstü dosyaları da bölmeden atabiliyorum. Fat32'de olmuyor.. Microsoft'a 3 kuruş lisans vermemek için koymuyordu bu desteği sanırım Xiaomi. Umarım custom kernel atmak zorunda kalmam bu destek için.
    Test ettim. 128gb ExFat formatındaki samsung sd kartımı direkt gördü, destekliyor sorun yok.

Şimdilik bu kadar. Merak ettiğim konuları test edip bu mesajı koyu harflerle güncellerim.
    Güncelleme yapıp fabrika ayarlarına döndüm az önce. Temiz temiz kullanabilirim artık ben de Xiaomi dünyasına giriş yapmış oldum bir şekilde, umarım pişman olmam.

telefonu 2,5 aydır aktif olarak kullanıyorum hız ve stabilitesi gayet yeterli internet performansıda başarılı kaldıki bendeki global olmayan cihaz ama global sürüm yüklü kamerası iyi ışık aldığında başarılı batarya performansı 10 saat ekran süresi de aldım 7 saatte. Kullanımdan kullanıma fark ediyor ama kesinlikle 2 gün kullanıyorum 3 güne bile başlayabiliyorum.Bu arada 1100 tl ye aldım.Fiyatını kesinlikle fazlası ile hakediyor.Benim gözümde 1000 tl üzeri fazla para verip telefon almak tamamen israf aynı işi sadece 1 2 saniye daha yavaş yapıyorsunuz bunu hiç bir zaman unutmayın.Vereceğiniz parayla kendinize eşinize dostunuza başka bir şey alın bir eksiğinizi giderin.Emin olun daha mutlu olursunuz.Okuma zahmeti gösterenlere de tşk ederim.Para kolay kazanılmıyor harcarken düşünerek harcayın.

Redmi 5 Plus Imei Değiştirme....!

*ÖNEMLİ UYARI* SORUMLULUK TAMAMEN YAPAN KİŞİYE AİTTİR. CİHAZIN BRİCK OLMA DURUMU VARDIR. BUNLARI BİLEREK İŞLEMLERE BAŞLAYIN. SORUMLULUK KABUL ETMİYORUM.

Arkadaşlar herkese merhaba,

Çinden getirttiğim çin yazılımına sahip Redmi 5 Plus cihazımın bootloader kilidi açılması için 15 gün gibi bir süre bekledim. Gerekirse bootloader kilidi açma ile ilgili de konu düzenlerim.

Cihazın kilidi açıldıktan sonra (Tercihen) ben global rom yükledim ve ardından root yetkisi verdim.
    https://www.xiaomigeek.com/root-xiaomi-redmi-5-plus.html

yukardaki sayfa da gerekli bilgiler mevcut.

Root yetkisi de verildikten sonra gelelim cihazın imeisine.

ben bu konudahttp://akilli.be/forum/threads/snapdragon-cihazlarin-imei-tamiri-nasil-yapilir.750/ sayfasındaki bilgileri göz önüne alarak yaptım. ama baya uğraş sonucu halledebildim. umarım kısa ve öz bir şekilde anlatabilirim.

öncelikle yukarı sayfada belirtilen yazılım ve driverları indirip pc ye yüklüyoruz. bazıları direk çalıştır şeklinde.

EN ÖNEMLİSİ (ATLAMIŞIM YAZMAYI) TELEFONUNUZDAN Mİ HESABI KALDIRIN İŞLEMLERE BAŞLAMADAN ÖNCE...

1 - Cihazın diag portunu açmamız gerekiyor. Xiaomi Cihazlar - *#*#717717#*#* kodu arama ekranına girdiğimizde diag port open gibi bir uyarı alıyoruz ekran da ve telefonu pc ye bağladığımızda aşağıdaki gibi görünmesi gerekiyor.

2 - ardından indirdiğimiz qpst configuration programını açıp telefonun aygıt yöneticinde görünen com numarası ile bağlı olduğunu teyit etmemiz gerekmekte.

3 - qpst configuration yazılımda yukarda görünen "Start Clients" a girip "software download" kısmını seçiyoruz.

4 - açılan yerde üstte bulunan "backup" ile telefonun yedeğini almamız gerekiyor. browse a tıklayıp istediğimiz ismi verelim * önemli hatırlatma* dosya türünü .qcn olarak seçmemiz gerekiyor

5 - dosyamızı kaydettikten sonra "start" a basarak yedek alma işlemi başlatılıyor.

6- yedek dosyası kaydedildikten sonra her ihtimale karşı aynı dosyadan 2.bir yedek alıp başka bir yere kaydedelim.

7 - imei converter ile önce mevcut imeimizi girip hex halini bir yere not edelim.

8 - aynı şekilde yeni yazacağımız imeinin hex halini bir yere not edelim.

9 - indirdiğimiz hex editör ile .qcn uzantılı dosyamızı açalım.

10 - açılan dosya yukardaki gibi olacak. CTRL + F ile arama ekranını açıp "Find text" kısmındaki işareti kaldırıp "088A" şeklinde aratalım.

*ÖNEMLİ HATIRLATMA* Eğer iki imei girecekseniz ikisini de imei converter ile hex halini not etmeniz gerekir. arama ekranında iki tane "088a" göreceksiniz bunlardan ilki 2.imei , ikincisi 1.imei (ters) olarak çıkıyor.

örnek : ben sadece tek hat (1.imei) kullandığım için ikinci çıkan hex kodunu değiştirdim.

11 - kodları bulduktan sonra dikkatli şekilde hex hallerini yazalım. ve kaydedelim. (UNUTMAYIN ORJİNALİNİ BAŞKA BİR YERE KAYDEDİN)

12 - burdan sonrası biraz daha karışık...

13 - indirdiğiniz adb klasörü içinde "CTRL + SHİFT" e basılı iken fare sağ tuş ile komut penceresini açalım.

14 - çıkan ekran;

adb devices
    yazıp enterladığımız da cihazı resimdeki gibi görmemiz gerekiyor.

15 - sonra sırası ile aşağıdaki kodları yazıp enterlayıp cihazın yeniden başlamasını bekliyoruz.

# adb shell
    # su
    # dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde13
    # dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf14
    # dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf16
    # reboot

16 - cihaz yeniden başladıktan sonra şebekenizin olmaması gerekiyor. yok ise doğru işlemleri yapmışızdır.

17 - qpst configuration yazılımını açıp "start client" dan "download software" kısmına geliyoruz.

18 - açılan sayfada "restore" kısmına gelip. hex editör ile kaydettiğimiz .qcn uzantılı dosyayı seçiyoruz. ardından "start" a basarak işlemin tamamlanmasını bekliyoruz.

19 - işlem tamamlandıktan sonra. açık olan komut penceresini kapatıp aynı yöntem ile tekrar açıyoruz. "adb" klasörünün içinde "CTRL + SHIFT" fare sağ tık. komut penceresini açın ve aşağıdaki kodları yazın.

20 -

# adb shell
    # su
    # reboot

21 - telefon açıldığında yeni imei/ imeileriniz işlenmiş olacaktır.

22 - umarım faydalı olur.

Konunun yuzde 90 i kvk cepport hepsiburada global ik mik.

Faydali bir nane yok. Ciktiginda ilk alanlardanim, 825 liraya aldim, 3 aydan fazla oldu sikintisiz kullaniyorum. Nerde ucuz varsa alin gecin. Bu kadar takintili olmayin.

Cihaz konusunda kararsiz kalanlar icin bi kac bilgi verecegim.

Bugun cihazin 3.günü s7 edge kullaniyordum onu satip note 8 filan almayi dusunurken gereksiz paralar vermeye gerek yok diye dusundum ve cihazimi sattim 2 gunde j7 prime kullandim kanser etti gelelim cihaza

Batarya performansi olarak cok iyi 4.5g surekli acik sekilde yaklasik 8 9 saat ekran suresi aliyorum.

Dokunmatik gayet hassas calisiyor s7 edgeden pek bi farki yok.

Parmak izi okuyucusu inanilmaz sekilde hizli.En cok hosuma giden durum bu oldu

Cihaz biraz agir s7 edge 152 gramdı bu cihaz 180 gram fakat oyle abartilacak bi sekilde agirlik yok en azindan benim icin oyle

Kamera performansi ne iyi ne kötü orta seviyede tabi bi s7 edge performansi bekleyemeyiz.Cihazi rootlayip gcam mod yuklemedim onu yukledigimde eminim daha iyi olacaktir.Cihazda ois yok fakat ben video cektikten sonra google fotograflara girip videoyu eisli hale getiriyorum ve ciddi fark olusuyor titremeler kayboluyor..Gece cekimlerinde fps dususu yok benim icin onemli olan bi konu Mi A1 kamera konusunda iyi olmasina ragmen hafif karanlik bi yerde video cekmeye baslayinca ciddi oranda fps dususleri yasatiyor.Ön kamera cok yakin cekiyor o hosuma gitmedi

Ekrani gayet ne ve keskin goruntuler canli tabi bi amoled degil ama buda yeterli gerci amoledin yapay renkleri insan gozunu fazlasiyla yoruyor + zamanla amoled yanmasi dedigimiz olay olusuyor.

Kasa kalitesi elde tutus hissi fiyatina gore cok basarili ben cihazi 2.el olarak aldim henuz 10 gunluk cihaz onceki sahibi ekrana 3d cam uygulamis hic bi kalkma yok sanki cihazda kirilmaz cam yokmus gibi duruyor.

Hoparlor cikisi s7 edgenin 2 kati diyebilirim gercekten cok net ve yuksek bi cikisa sahip cihazi son seste tutmuyorum 2 3 tık asagida tutuyorum.

Kulaklik cikisi gayet basarili en merak ettigim konu buydu.S7 edgeden bi farki yok varsa da anlasilmiyor.Orjinal kulakici samsung kulaklik kullaniyorum

Ahize seside gayet yeterli cok yuksek degil orta seviyede

İslemci hizli ve serin calisiyor herhangi bi isinmaya rastlamadim telefonu sifirlarken bile isinma olusmadi.Pubg oyununu denedim gayet iyi sekilde oynaniyor herhangi bi kasma donma yok.

Cihazi ilk aldigim gun bi kac kere saniyelik donmalar yasadim neden oldu bilmiyorum ama dunden beri herhangi bi donma yasamadim.

Ha bide sar degeri mevzusu var 3 gundur yogun tel gorusmeleri yapiyorum herhangi bi bas agrisi baska bi sikayet yok.Merak edenler oluyor bas agrisi yapar mi filan diye ama oyle bise yok basi agriyan varsa onlarda pskolojiktir :) zaten sar degeri yasal degerin altinda ayrica iphone 7plus,8,x cihazlarina bakarsaniz onlarinda sar degerleri hemen hemen ayni hatta daha bas kismi daha yuksek.

- Simdilik aklima gelenler bunlar cihazla ilgili sorusu olan ozelden yazabilir yardimci olurum.Burda s7 edge ile karsilastirma yaptim eski telefonum oldugu icin fiyatida 2 kati :)

Son olarak gps 3 5 saniyede konumu buluyor.Kapali ortamlarda daha gec buluyor bunuda yazayim.Sorun olarak gormuyorum evet eski telefon aninda yeri buluyordu ama bunda da 3 5 saniye beklicez artik :)

Almak isteyen arkadaşlar gözünüz kapalı alabilirsiniz. severek kullandığım R5P ı Mi8 aldığım için sattım (bugün satıyorum)

Kendinize iyi bakın arkadaşlar. umarım az da olsa faydam dokunmuştur.

sağlıcakla kalın.

iyi günler

saygılarımla

mura2163 kullanıcısına yanıt
    @mura2163 demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

arkadaşlar kızım ve ben redmi 5 plus hanım ise redmi note 4 kullanıyor.hakikaten severek kullanıyoruz
    inanın 3-4 gün önce yiğenime samsung s9 aldık.tabi xiaomiye razı edemedim. 3800 lira verdik telefona valla yazık o fiyata
    3 tane xiaomi redmi 5 plus parası.ben bu milleti anlamıyorum

• Yüzbaşı
    306 Mesaj
    3gb ve 4gb ram arasında çok fark var mı

Xiaomi Redmi Note 5 Pro
  • Yarbay
    3465 Mesaj

Ortalama bir kullanıcı için 3gb ve 4 gb arasında bence çok bş fark olmayacaktır. 4gb nin artısı arka planda daha çok uygulama çalıştırması.

Redmi note 4 ün 3gb ve 4 gb ram karşılaştırmasını izlerseniz aklınızda daha bir oturur. Aynı işlemi var redmi 5 plus ile.

Video:https://youtu.be/j8m20lkuxlE

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    .Eray. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Batarya şaşırtıcı derecede iyi çıktı. Bugün cihazı ilk açtım yüzde 79 şarj vardı. Wifi mobil veri karışık bir şekilde açık otomatik parlaklık. Birde cihaz yeni olunca kurcalama baya. Yüzde 15 kaldığında 5 saat ekran süresi verdi. Bu süreyi kutudan çıkan batarya üzerine yaptım. Hiç şarja takılmadan.

Yarın için cihazı tam doldurup gün içinde nasıl gidiyor tekrar bakıcam.

|
    |
    die_caprio kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Sar değeri için kitapçıkta bu var. Band 20 gelicek mi bilmiyorum. Bunda olmaması gerek çinden alındı çünkü direkt

|
    |
    boyka06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

10 saat 45 dk ekran süresi. Gerçekten mükemmel

|
    |

• Binbaşı
    1399 Mesaj
    hocam siz cihazı nerden kaça aldınız? ımeı ve rom ıslemlerı halledılmedı sanırım

Direkt yurtdışından getiren arkadaşım ile aldım.

Evet daha halledilmedi. Bootloader bekleniyor. Ama romu değiştirmeyi düşünmüyorum. Sadece imei attırıcam

|
    |
    antrepocu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

|
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih1983 -- 25 Ocak 2018; 15:18:17 >
    Bootloader açılmadan global romu yukleyebilirmiyiz

Orijinalden alıntı: antrepocu

quote:

evet romu hafıza karına atın ve güncelleme merkezinden yükleyin herşey silinir ama ben redmi note 4 de böyle yapıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih1983 -- 25 Ocak 2018; 15:20:25 >

Orijinalden alıntı: fatih1983

quote:

evet romu hafıza karına atın ve güncelleme merkezinden yükleyin herşey silinir ama ben redmi note 4 de böyle yapıyorum

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: fatih1983

quote:

çok teşekkür ederim cevap için.

|
    |

• Binbaşı
    1399 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: eP_362

Yeni Global sürüm burada:http://en.miui.com/thread-1502126-1-1.html
    quote:

Orijinalden alıntı: eP_362

Yeni Global sürüm burada:http://en.miui.com/thread-1502126-1-1.html

bu orjinal global rom değilmiş, port rommuş.

|
    |

• Yarbay
    3465 Mesaj

İptal edildiği için denemedim. Çünkü bu rom orjinal değil diye bildirim geliyormuş. Global gelince de yüklemeyi düşünmüyorum.

|
    |
    fatih1983 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Mobilya Takımları
SEO
Canlı Tv izle
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,422
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.