Şimdi Ara

Xiaomi Redmi 5 Plus / Redmi Note 5 Ana Konu ve Kullanıcılar Kulübü (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.689
Cevap
116
Favori
316.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TacoNikky

quote:

Orijinalden alıntı: OtoburPirana

quote:

Bağlantı hızı konusunda yanlışınız var. En hızlı 4g yayınları band 1, 3, 4 ve 8 üzerinden yapılır. Band 20 kırsal gibi açık alan uzun mesafelerde 4g çekmesi içindir ve en yavaş 4g'nin verildiği banttır.

Band 20siz cihazla büyükşehirde sehir merkezinde yaşayanlar sıkıntı çekmez. Araziye gidip gelenler, küçük yerleşimde yaşayanlar oralarda 4g yerine 3g görür.

Benim bahsettiğim o değil. Band 8 i bir araştırın ne demek istediğimi anlarsınız.

Çünkü band 8 hız için değil tam olarak 3g ile 2g yı aynı anda kullanarak çakma 4g oluşturma üzerine kurulmuş bir sistem.

Yoksa hangi frekansların hangilerinden daha hızlı olduğu konusunda az çok bilgi sahibi sayılırım.

Eğer band 8 ile alabileceğiniz hıza güvenir iseniz bu telefonun global olmayan versiyonunda band 8 900mhz desteği var ve Vodafone hem 800mhz hem de 900mhz den yayın yapıyor.

Global versiyon olmayan cihaz 4G'de aşağıdaki bandları destekliyor.
    B1 (2100)
    B3 (1800+)
    B5 (850)
    B7 (2600)
    B8 (900)
    B34 (TD 2000)
    B38 (TD 2600)
    B39 (TD 1900+)
    B40 (TD 2300)
    B41 (TD 2500)

Vodafone türkiyede
    - LTE 800Mhz (Band 20)
    - LTE 1800Mhz (Band 3)
    - LTE 2600Mhz (Band 7)
    üzerinden 4g yayını yapıyor. Çin versiyon alanların global versiyon alanlardan tek farkı kırsalda 4g görmeyecek olmaları.

Bahsettiğiniz band 8(900mhz) frekansının 2g ve 4g için beraber kullanılması yazısı burda. Fakat vodafone bu banddan ziyade öncelikli olarak band 20, band 3 ve band 7yi 4g için kullanıyor.
    http://www.vodafone.com/content/index/what/technology-blog/spectrum-sharing.html#

Vodafone şehir içerisinde de 900mhz de yayın yapıyor. Diğer bantları da kullanıyor mesela 1800mhz i ama çok nadir. Eğer cihazda 800mhz yok ise şehir içinde 900 mhz den 4g kullanıyorsunuz kırsalda yine 4g cekmeyecektir fakat şehir içinde de 900mhz den yayın alacaksınız.

Bir önceki telefonum zuk z2 idi bir süre Vodafone kullandım signal guru uygulamasından kendi gördüğüm verileri paylaşıyorum sizin ile. Zira hız konusunda da yine kendi yaptığım hız testlerinden edindiğim tecrübe ile konuşuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bağlantı hızı konusunda yanlışınız var. En hızlı 4g yayınları band 1, 3, 4 ve 8 üzerinden yapılır. Band 20 kırsal gibi açık alan uzun mesafelerde 4g çekmesi içindir ve en yavaş 4g'nin verildiği banttır.

Band 20siz cihazla büyükşehirde sehir merkezinde yaşayanlar sıkıntı çekmez. Araziye gidip gelenler, küçük yerleşimde yaşayanlar oralarda 4g yerine 3g görür.

Benim bahsettiğim o değil. Band 8 i bir araştırın ne demek istediğimi anlarsınız.

Çünkü band 8 hız için değil tam olarak 3g ile 2g yı aynı anda kullanarak çakma 4g oluşturma üzerine kurulmuş bir sistem.

Yoksa hangi frekansların hangilerinden daha hızlı olduğu konusunda az çok bilgi sahibi sayılırım.

Eğer band 8 ile alabileceğiniz hıza güvenir iseniz bu telefonun global olmayan versiyonunda band 8 900mhz desteği var ve Vodafone hem 800mhz hem de 900mhz den yayın yapıyor.

Global versiyon olmayan cihaz 4G'de aşağıdaki bandları destekliyor.
    B1 (2100)
    B3 (1800+)
    B5 (850)
    B7 (2600)
    B8 (900)
    B34 (TD 2000)
    B38 (TD 2600)
    B39 (TD 1900+)
    B40 (TD 2300)
    B41 (TD 2500)

Vodafone türkiyede
    - LTE 800Mhz (Band 20)
    - LTE 1800Mhz (Band 3)
    - LTE 2600Mhz (Band 7)
    üzerinden 4g yayını yapıyor. Çin versiyon alanların global versiyon alanlardan tek farkı kırsalda 4g görmeyecek olmaları.

Bahsettiğiniz band 8(900mhz) frekansının 2g ve 4g için beraber kullanılması yazısı burda. Fakat vodafone bu banddan ziyade öncelikli olarak band 20, band 3 ve band 7yi 4g için kullanıyor.
    http://www.vodafone.com/content/index/what/technology-blog/spectrum-sharing.html#

Vodafone şehir içerisinde de 900mhz de yayın yapıyor. Diğer bantları da kullanıyor mesela 1800mhz i ama çok nadir. Eğer cihazda 800mhz yok ise şehir içinde 900 mhz den 4g kullanıyorsunuz kırsalda yine 4g cekmeyecektir fakat şehir içinde de 900mhz den yayın alacaksınız.

Bir önceki telefonum zuk z2 idi bir süre Vodafone kullandım signal guru uygulamasından kendi gördüğüm verileri paylaşıyorum sizin ile. Zira hız konusunda da yine kendi yaptığım hız testlerinden edindiğim tecrübe ile konuşuyorum.

Global olmayan cihazda vodafone kullanmak sıkıntılı sizin de söylediğiniz gibi. Turkcell yada turk telekom kullananlar global olmayanda çok sıkıntı yaşamazlar ama vodafone kullananlar kesinlikle global cihaz alsın.

• Redmi 5 plus Migros ta 1190 TL lakin kamera performansı nasıl? Kullananlar cevap verebilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hawk-Claw -- 15 Mart 2018; 17:41:2 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hawk-Claw kullanıcısına yanıt
    ne ara gelmis migrosa yav kamera aydınlık ortamda is gorur ama ısık azaldıgında vasat..benim icin kamera cok onemli degildi dert etmiyorum..ama bu fiyata alabileceginiz bir cihaza gore yeterli bence..on kamerada yas ve cinsiyet tanıma ozelligi var,o eglenceli bu arada; 1190 olan 4/64 gb mı?
  • Hawk-Claw kullanıcısına yanıt
    Kamerası ışıklı ortamda gerçekten çok iyi

Karanlık ortamda fena değil çok iyi değil ama

• quote:

Orijinalden alıntı: Hawk-Claw

Redmi 5 plus Migros ta 1190 TL lakin kamera performansı nasıl? Kullananlar cevap verebilir mi?

Hocam modeli ne 3/32

4/64 mu.

Surum global mi

• Ben dün cin yazılımına google olmadan kendi uygulamalarimi kurdum şarjı inanılmaz oldu. Sabah 92 de çektim şuan 81 oldu sarjim benim için çok iyi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • burcink kullanıcısına yanıt
    Şarjı gerçekten çok iyi. Bir günde bitirmek uğraş ister

• quote:

Orijinalden alıntı: elifednah

Şarjı gerçekten çok iyi. Bir günde bitirmek uğraş ister

cihaz icin türkçe font yükleyebildiniz mi acaba ?

bir de oneplus 5 için full siyah tema kullanıyordum buna da mümkün mü acaba ?

Saygılar
    Hiç türkçe font için uğraşmadım. Direkt ingilizce çıktığı gibi kullanıyor kardeşim.

Aynı şekilde tema ile de hiç uğraşmadık o yüzden bilemiyorum

1 tanede biz alsak iyi olacaktı
    burda dursun hocam cihazı aldıktan sonra yardım isteyecegim
    sarj önceliği 1 benim için
  • elifednah kullanıcısına yanıt
    türkçe sart değil de whatsapp ı ş ç bi garip çıkıyor ona takıldım. yoksa göze batmıyor :)

teşekkürler
    Şimdi kardeşime sordum. Ben bilmiyordum evet öyle oluyor dedi. Tekrar denedik düzelmiş. Hatta şaşırdı kendisi böyle olmuyordu sen mi düzelttin falan dedi.

Galiba ya bir güncelleme ile düzelmiş ama hangisi bilemiyoruz

temalar ganimet..ben 100 tane indirdim deneyecem diye nerdeyse..temalar ucretsiz ve secmekte zorlanıyor ınsan..(reklam yapıyorum sanmayın;ben de almadan once konu sahibini soru bombardımanına tutmustum ) samsung un arayuzunden ve tema zevksizliginden sonra gozum gonlum acıldı..ayrıca temayı kople kullanmak zorunda degılsınız..bildirim cubugu sekmelerine,mesaj temasına,ikonlara,kilit ekranı gorunumune vs ayrı ayrı tema atayabiliyorsunuz..bırkac guzel ozellık de var cok sevdıgım..radyo dınlemek ıcın kulaklıgı takmak zorunda degılsınız mesela(ama kulaklık takılıykenki kadar cok ıstasyon cekmıyor)..kumandayı denedım az once,gayet iyi calısıyor..bagladıgım b.tooth kulaklıgın sarj seviyesi bile gorunuyor bildirim ekranında..fransa dan gelen bir akrabamdan aldım cihazı bu arada..o kaydetti pasaporta sagolsun..farklı markadan gecmeyi dusunenler tereddut edebilir normal olarak..ben de cekindim ılk baslarda ama gayet memnunum su an..dort dort luk degıl ama fıyatına gore cok ıyı..gunluk kullanımda bana yetiyor da artıyor bile..4g ille de lazımsa globali bekleyin ama ben devamlı 3g kullandıgım icin aldım beklemeden..(bu arada çin romu kurdum denemek ıcın..bır hafta deneyıp global rom kurmayı dusunuyorum tekrar)font olayına gelirsek; bildigim kadarıyla android cihazlara font yuklemek ıcın root etmek gerekıyor..samsung kullanırken rootladıktan sonra ifont adlı uygulamayla tonla font ındırıp begendıgımı kullanıyordum telefonda..redmi 5 plus ta da aynı yontem ıse yarar dıye dusunuyorum..ama denemedim,cıhazı root etmedım..edecegımı de sanmıyorum cunku font ya da dpi degistirmeye gerek yok benım ıcın sımdılık..merak ettıklerınız varsa sorun cevaplamaya calısırım elımden geldıgı kadar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sub182 -- 16 Mart 2018; 8:22:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _MedicuS_

quote:

Orijinalden alıntı: Hawk-Claw

Redmi 5 plus Migros ta 1190 TL lakin kamera performansı nasıl? Kullananlar cevap verebilir mi?

Hocam modeli ne 3/32

4/64 mu.

Surum global mi

4/64GB
    https://www.migroselektronik.com/kweb/prcview/78989243-62404-xiaomi-mi-redmi-5-plus-64gb-syh-4gb-ram-elec

Global mi değil bilgim yok muhtemelen globaldir diye düşünüyorum.

@sub182

Redmi note 5 pro da sanırım mart ortasında çıkacakmış denilmiş üst mesajlarda dolayısıyla beklemeye karar verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hawk-Claw -- 16 Mart 2018; 1:47:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sub182

temalar ganimet..ben 100 tane indirdim deneyecem diye nerdeyse..temalar ucretsiz ve secmekte zorlanıyor ınsan..(reklam yapıyorum sanmayın;ben de almadan once konu sahibini soru bombardımanına tutmustum ) samsung un arayuzunden ve tema zevksizliginden sonra gozum gonlum acıldı..ayrıca temayı kople kullanmak zorunda degılsınız..bildirim cubugu sekmelerine,mesaj temasına,ikonlara,kilit ekranı gorunumune vs ayrı ayrı tema atayabiliyorsunuz..bırkac guzel ozellık de var cok sevdıgım..radyo dınlemek ıcın kulaklıgı takmak zorunda degılsınız mesela(ama kulaklık takılıykenki kadar cok ıstasyon cekmıyor)..kumandayı denedım az once,gayet iyi calısıyor..bagladıgım b.tooth kulaklıgın sarj seviyesi bile gorunuyor bildirim ekranında..fransa dan gelen bir akrabamdan aldım cihazı bu arada..o kaydetti pasaporta sagolsun..farklı markadan gecmeyi dusunenler tereddut edebilir normal olarak..ben de cekindim ılk baslarda ama gayet memnunum su an..dort dort luk degıl ama fıyatına gore cok ıyı..gunluk kullanımda bana yetiyor da artıyor bile..4g ille de lazımsa globali bekleyin ama ben devamlı 3g kullandıgım icin aldım beklemeden..(bu arada çin romu kurdum denemek ıcın..bır hafta deneyıp global rom kurmayı dusunuyorum tekrar)font olayına gelirsek; bildigim kadarıyla android cihazlara font yuklemek ıcın root etmek gerekıyor..samsung kullanırken rootladıktan sonra ifont adlı uygulamayla tonla font ındırıp begendıgımı kullanıyordum telefonda..redmi 5 plus ta da aynı yontem ıse yarar dıye dusunuyorum..ama denemedim,cıhazı root etmedım..edecegımı de sanmıyorum cunku font ya da dpi degistirmeye gerek yok benım ıcın sımdılık..merak ettıklerınız varsa sorun cevaplamaya calısırım elımden geldıgı kadar..

üstad güzel mesajın için teşekkürler...

tema konusunda tam siyah (herşeyi ile) tema bulamadım. fontu hallettim. roboto font kurdum çalıştı. cihaza global rom kurmayı düşünmüyorum. içerisnde google servisler ile gelecek şarjı sömürecek. ben istediğim uygulamaları aptoide ile kurdum zaten sorunum kalmadı. rehberiimi de xiaomi contact a aktardım. şuan tek aradığım oneplus 5 de ki gibi tamamı siyah bir tema ..

Saygılar

yardımcı olabildiysek ne mutlu..ama globalde ne kadar google zımbırtıları varsa çin romunda da bir o kadar ıvır zıvır var fazladan..pil olarak fark olur mu bilemiyorum..zaten o nedenle 1 hafta denemye karar verdim çin romunu..bu arada roboto fontunu nasıl kurdunuz? baska bir programla beraber mı kuruluyor yoksa roboto font apk sı mı var ayrıca?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sub182 -- 16 Mart 2018; 11:56:6 >
  • sub182 S kullanıcısına yanıt
    cihazın içinden gelen themes e roboto yazın bir tane çıkıyor zaten direk kurulum yapıyor. çin yazılımlarının bir çoğu silinebiliyor zaten kalanlarda çok sıkıntı olmadı. bakallım 1 hafta kaldı kilit açılır ise ben de global i deneyeceğim root yapıp kendim kaldırırım google olaylarını.

Teşekkürler
  • Telefonu ilk aldığımda yaşadığım donma sorunu global beta ile ortadan kalktı. Bu telefonda eu rom deneyen var mı? Şarj ve performans yönünden nasıldır?

programların kaldırılabildigini bilmiyordum ogrendigim iyi oldu..tesekkurler bu arada miflash tool ile global romu flashlarken "clean and lock" u ısaretlemeyin sakın..onun yanındaki "clean all" secenegi isaretli olsun..yoksa tekrar kilitlenir ve brick olur cihaz..arkadasım oyle yaptı ve kilitledi,epey arastırdıktan sonra (tek care oldugu icin) cihazı acıp test point yontemiyle cin romu yukleyebildik..simdi o da kilidin acılmasını bekliyor ..
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.