Şimdi Ara

Xiaomi Redmi 5 Plus / Redmi Note 5 Ana Konu ve Kullanıcılar Kulübü (13. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.689
Cevap
116
Favori
316.844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonun on kamerasinda bir ozellik var..yas ve cinsiyet tanima..benimkini 1 yas farkla tahmin etti..:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu telefonun parelel ithalatı neden hala yok bilgisi olan varmı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suat buhur -- 12 Mart 2018; 16:27:28 >
  • suat buhur S kullanıcısına yanıt
    dün aksam n11 de bir ilan vardı..arastırın isterseniz..
    (duzeltme:ilanı buldum ama satıstan kaldırılmıs..yakında delta garantili olarak satılır her tarafta..ben sahsen delta garantili cihaza bir kurus vermem gerci..)https://urun.n11.com/cep-telefonu/xiaomi-redmi-note-5-redmi-5-plus-599-64gb-4gb-ram-sd-625-P242150384

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sub182 -- 12 Mart 2018; 23:17:42 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar ben de redmi 5 plus global 4/64 modelini aldım ancak telefon belli aralıklarla 2-3 saniyeliğine tamamen donuyor başına gelen var mı? Global 9.2.3 ve 9.2.6 sürümlerinin ikisinde de yaşıyorum durumu.

• Merhaba arkadaşlar ben de eşime bu telefondan aldım.Gayet şık ve marifetli bir telefon.Yalnız şöyle bir durum var, önceki telefonu Redmi Note3 idi.Mi taşıyıcı(mi mover) ile telefon transferini gerçekleştiremedim. Araştırdım biraz, sanırım problem yaşayan çok bu taşıma olayıyla ilgili.Programı başarılı bir şekilde kullanabilen ve taşımayı gerçekleştirebilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
  • https://www.gittigidiyor.com/cep-telefonu?k=Redmi+5+Plus

telefon delta garantili geldi arkadaşlar
  • Gelmiş ama 64gb. Olanın siyahı yok bunu okadar bekledim şimdide 64 lük siyah gelsin diye bekleyecez.

• Harry Morgan kullanıcısına yanıt
    Cihazda sd kart var ise çıkartıp birde öyle deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _MedicuS_

https://www.gittigidiyor.com/cep-telefonu?k=Redmi+5+Plus

global sürüm mü bu ? bir de plus olan epey büyük sanırım normal 5 olanı beklesek onun da işlemci bir nebze düşük
  • quote:

Orijinalden alıntı: unpop

quote:

https://www.gittigidiyor.com/cep-telefonu?k=Redmi+5+Plus

global sürüm mü bu ? bir de plus olan epey büyük sanırım normal 5 olanı beklesek onun da işlemci bir nebze düşük

Global mi bilemiyorum

Lakin aynı sikinti bende de var

Islemci ekran

• Bu gelen altın olan versıyonda band20 desteği yok sanırım.Vodafone kullanıcılarının uzak durması gerek bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: extreme602

Bu gelen altın olan versıyonda band20 desteği yok sanırım.Vodafone kullanıcılarının uzak durması gerek bence

Sanırım derken
    Cepport ile mi görüştünüz
  • _MedicuS_ kullanıcısına yanıt
    Özellikleri kısmında bağlatı türü listesinde yazmıyor zaten çinde çıktığında bu 2 sürümdede band20 desteği olmadıgını bılıyorduk .Ayrıca cepportda yazdıgımda band20 destekli cihazlar gelicekmi diye tam bir cevap alamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: white_predator

Cihazda sd kart var ise çıkartıp birde öyle deneyin.

SD kart yok hocam.
  • 2 gün sonra çıkıcakmış cin versiyon note 5 update yapılıp bir kaç özelliği değişebilirmiş.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: extreme602

Bu gelen altın olan versıyonda band20 desteği yok sanırım.Vodafone kullanıcılarının uzak durması gerek bence

Sanırım derken
    Cepport ile mi görüştünüz

Ustam artık band 20 yi insanlar fark etti bu yüzden satıcılar "Global sürüm Band 20'li" diye bas bas bağırarak satıyorlar.

Eğer telefonu alıp da global sürüm olup olmadığını anlamak isteyenlerin dikkat etmesi gereken hususlar var.

Kapalı kutu ise Kutunun köşesinde "Global Version" yazar.
    Şarj aleti bizim prizlere direk uyumludur çevirici gerekmez.
    Telefonun arka kapağında "CE" logosu olur.

Bu arada Band 20 olmayan telefonlar da Vodafone da 4g çeker fakat band 8 900mhz ile çeker bu da eski teknoloji 4g biraz uydurma bir teknoloji aslında. Tam LTE demek bence mümkün değil. Ama mevzu LTE yazısı ise o yazıyı görürler bağlantı hızı 3g gibidir.

• OtoburPirana kullanıcısına yanıt
    Bağlantı hızı konusunda yanlışınız var. En hızlı 4g yayınları band 1, 3, 4 ve 8 üzerinden yapılır. Band 20 kırsal gibi açık alan uzun mesafelerde 4g çekmesi içindir ve en yavaş 4g'nin verildiği banttır.

Band 20siz cihazla büyükşehirde sehir merkezinde yaşayanlar sıkıntı çekmez. Araziye gidip gelenler, küçük yerleşimde yaşayanlar oralarda 4g yerine 3g görür.

• TacoNikky T kullanıcısına yanıt
    ben turk telekom ile kullanıyorum..4g hızı 60-70mb civarı oluyor en fazla..ama genelde 3g kullanıyorum cunku daha stabil baglantı var,20-30mb hız da bana yetiyor..kopma ya da cekmeme sorunu yasamadım..sehir dısında da 3g sorun olmaz gibime geliyor..ama global olan gelseydi tercih ederdim(sarj cihazı icin vs.)..merak edenler icin bilgi olsun; cihazın arkasında FDD-LTE TD-LTE yazıyorsa global versiyondur..çin versiyonunda sadece TD-LTE yazar..bendeki TD-LTE..4G hızı cok onemli degilse global versiyonu beklemeye gerek yok bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TacoNikky

Bağlantı hızı konusunda yanlışınız var. En hızlı 4g yayınları band 1, 3, 4 ve 8 üzerinden yapılır. Band 20 kırsal gibi açık alan uzun mesafelerde 4g çekmesi içindir ve en yavaş 4g'nin verildiği banttır.

Band 20siz cihazla büyükşehirde sehir merkezinde yaşayanlar sıkıntı çekmez. Araziye gidip gelenler, küçük yerleşimde yaşayanlar oralarda 4g yerine 3g görür.

Benim bahsettiğim o değil. Band 8 i bir araştırın ne demek istediğimi anlarsınız.

Çünkü band 8 hız için değil tam olarak 3g ile 2g yı aynı anda kullanarak çakma 4g oluşturma üzerine kurulmuş bir sistem.

Yoksa hangi frekansların hangilerinden daha hızlı olduğu konusunda az çok bilgi sahibi sayılırım.

Eğer band 8 ile alabileceğiniz hıza güvenir iseniz bu telefonun global olmayan versiyonunda band 8 900mhz desteği var ve Vodafone hem 800mhz hem de 900mhz den yayın yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OtoburPirana -- 15 Mart 2018; 11:4:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OtoburPirana

quote:

Orijinalden alıntı: TacoNikky

Benim bahsettiğim o değil. Band 8 i bir araştırın ne demek istediğimi anlarsınız.

Çünkü band 8 hız için değil tam olarak 3g ile 2g yı aynı anda kullanarak çakma 4g oluşturma üzerine kurulmuş bir sistem.

Yoksa hangi frekansların hangilerinden daha hızlı olduğu konusunda az çok bilgi sahibi sayılırım.

Eğer band 8 ile alabileceğiniz hıza güvenir iseniz bu telefonun global olmayan versiyonunda band 8 900mhz desteği var ve Vodafone hem 800mhz hem de 900mhz den yayın yapıyor.

Global versiyon olmayan cihaz 4G'de aşağıdaki bandları destekliyor.
    B1 (2100)
    B3 (1800+)
    B5 (850)
    B7 (2600)
    B8 (900)
    B34 (TD 2000)
    B38 (TD 2600)
    B39 (TD 1900+)
    B40 (TD 2300)
    B41 (TD 2500)

Vodafone türkiyede
    - LTE 800Mhz (Band 20)
    - LTE 1800Mhz (Band 3)
    - LTE 2600Mhz (Band 7)
    üzerinden 4g yayını yapıyor. Çin versiyon alanların global versiyon alanlardan tek farkı kırsalda 4g görmeyecek olmaları.

Bahsettiğiniz band 8(900mhz) frekansının 2g ve 4g için beraber kullanılması yazısı burda. Fakat vodafone bu banddan ziyade öncelikli olarak band 20, band 3 ve band 7yi 4g için kullanıyor.
    http://www.vodafone.com/content/index/what/technology-blog/spectrum-sharing.html#

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.