Şimdi Ara

Xiaomi Poco M3 [ANA KONU] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
6
Favori
10.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bootloader kilidini açmadan eu rom yüklenenezmi? Sonuçta oda bir stock rom?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxSpecter

Arkadaşlar bu telefonda bildirim ışığı yok mu?

Maalesef yok. Ben de almadan önce bildirim ışığı olmadığını öğrenmiş, haliyle de bunu eksi hanesine yazmıştım ama artı hanesindeki özellikler ağır basınca Redmi 9T'de karar kıldım ve bildirim ışığı eksikliğine rağmen oldukça memnun kaldım. Zaten insan bildirim ışığı olmamasına da alışıyor zamanla  

• quote:

Orijinalden alıntı: malibo

Bootloader kilidini açmadan eu rom yüklenenezmi? Sonuçta oda bir stock rom?

Eu ROM, stock ROM değildir; stock ROM'dan uyarlanmış "custom ROM"dur. O yüzden bootloader kilidi açılmadan yüklenemez.

• Telefonun kronik bir problemi var mı ,tavsiye eder misiniz

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ofsaytıbozanstoper

Telefonun kronik bir problemi var mı ,tavsiye eder misiniz
    Şu ana kadar kronik ya da kronik olmayan bir problem yaşamadım. Fiyatına göre güzel cihaz. 1500 tl civarına alınabilecek bir cihaz, daha fazla ödesem üzülürdüm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Telefonun kronik bir problemi var mı ,tavsiye eder misiniz

Ben iki aydır Redmi 9T (küçük bir fark hariç tamamen Poco M3 ile aynı cihaz) kullanıyorum ve kronik bir sorun görmedim. İki hafta önceki mesajımda yazdığım gibi, bence tam bir fiyat/performans telefonu. Kameradan çok büyük beklentisi bulunmayan ve oyun canavarı olmayan herkese gönül rahatlığıyla öneririm.

• Fenman kullanıcısına yanıt

bende 9t sipariş verdim bakalım,alcağım kişide poco kalmamıştı.

Tek endişem yedek parçası sıkıntı olabilecek bir cihaz acaba ekran değişiminde poconun ekranıyla olabilir mi

• quote:

bende 9t sipariş verdim bakalım,alcağım kişide poco kalmamıştı.

Tek endişem yedek parçası sıkıntı olabilecek bir cihaz acaba ekran değişiminde poconun ekranıyla olabilir mi

Aynı özelliklere sahip modeller olduğu için "büyük ihtimalle uyumludur" diyebilirim ama benzer modeller arasında son kullanıcının bilemediği küçük teknik farklar da olabildiği için "kesinlikle uyar" diyemem. Zaten ekran değişimine ihtiyacınız olursa (aman olmasın) yedek parçasının da çok sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum; zira 2021 başında çıkan bir model olduğu için yavaş yavaş yaygınlaşıyor ve küçük telefoncularda bulunamasa bile faturalı/garantili satışı da yapıldığı için Xiaomi Türkiye servislerinde yedek parçası olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Şu ana kadar kronik ya da kronik olmayan bir problem yaşamadım. Fiyatına göre güzel cihaz. 1500 tl civarına alınabilecek bir cihaz, daha fazla ödesem üzülürdüm.

Alıntıları Göster

1500 e nerede satılıyor bizde alalım ordan.

• quote:

Orijinalden alıntı: A.C.

1500 e nerede satılıyor bizde alalım ordan.

Alıntıları Göster

Fiyatlar 2-3 ay öncesine göre -her şeyde olduğu gibi- biraz artmış durumda. Yine de Sahibinden'de 64 GB'lık versiyonu 1550 lira civarına satan dükkanların ilanları var (reklam olmaması için satıcıların linkleri vermiyorum; zaten hızlı bir bakışla bulabilirsiniz). Dükkan ilanları olduğunu özellikle belirttim; zira gidip bakarak elden alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenman

Fiyatlar 2-3 ay öncesine göre -her şeyde olduğu gibi- biraz artmış durumda. Yine de Sahibinden'de 64 GB'lık versiyonu 1550 lira civarına satan dükkanların ilanları var (reklam olmaması için satıcıların linkleri vermiyorum; zaten hızlı bir bakışla bulabilirsiniz). Dükkan ilanları olduğunu özellikle belirttim; zira gidip bakarak elden alabilirsiniz.

Alıntıları Göster

imei atılmış cihaz satıyorlar o siteden çöp alınmaz :) tr garantili cihaz olarak düşündüm ben 1500 diyince yoksa dediğiniz gibi daha da altına bulunabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: A.C.

imei atılmış cihaz satıyorlar o siteden çöp alınmaz :) tr garantili cihaz olarak düşündüm ben 1500 diyince yoksa dediğiniz gibi daha da altına bulunabilir.

Alıntıları Göster

Zaten garantisiz (kaçak) olanları 1550 ve biraz üstü fiyatlara satılıyorken garantili (faturalı) olanların o fiyatlar civarında olması beklenemez; zira @MÜŞAVİR forumdaş da o fiyata garantisiz olanlardan bahsetmiş. Şu anda 64 GB'lık modelde distribütör garantili olanların fiyatları 2550 liradan aşağı değil. Resmi garantili olanlarsa 2800 civarından başlıyor. Resmi garantide bile birçok sorun "tüketici hatası" diye geçiştirilirken distribütör garantisine güvenmek çok zor. Haliyle "olmuşken resmi garantisi olsun" düşüncesi varsa en az %50 fazla (1250 lira) ödemek gerekiyor. İşte bu 1250 liralık %50 fark da bütçeye ve kişisel tercihe bakıyor.

Not: "O site" dediğiniz yerdeki satıcılara güvenmek zor ama "çöp alınmaz" ifadesi fazla iddialı olmuş; çünkü gidip görerek ve cihazı inceleyerek almak mümkün. Hatta "o site"de faturasız/garantisiz telefon ilanları kadar faturalı/garantili telefon ilanları da bolca var  

• quote:

Orijinalden alıntı: SPaCeLoRD

orda ne işlev olsun ki zaten ? adamlar şekil yapmış işte.

poco m3 telefonun şarzı kaç gün gidiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenman

Alıntıları Göster

şarj olarak kaç saat gidiyor.

• A.C. kullanıcısına yanıt

facebokta 1600 liraya satan biryer var zahter iletişim adında. biryer.

• @evandevan5a1

Şarj konusu kullanıma, hangi uygulamaları kullandığınıza ve şebekenin çekim gücüne göre değişiyor. Ben, twitter, finans uygulamaları, internet, telefon olarak kullanıyorum ve en erken 48 saatte, ekseriyetle 72 saatte bir şarj ediyorum.

Lakin şebeke çekim gücü zayıf bir yerdeyseniz, oyun, video kullanımı çok olursa 1-1,5 gün gidiyor. Ekran süresini göstermiyor telefon, 24 saatte bir sıfırlıyor ama tahminime göre 7-8 saat ekran süresi oluyor. 24 Saatte kullanıp bitireceğim diye uğraşırsanız 10 saat ekran süresi görmek sürpriz olmaz.

Global 12.09 rom kullanıyorum, karanlık mod ve okuma modu açık, telefon 7/24 hep açık.

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

@evandevan5a1

Şarj konusu kullanıma, hangi uygulamaları kullandığınıza ve şebekenin çekim gücüne göre değişiyor. Ben, twitter, finans uygulamaları, internet, telefon olarak kullanıyorum ve en erken 48 saatte, ekseriyetle 72 saatte bir şarj ediyorum.

Lakin şebeke çekim gücü zayıf bir yerdeyseniz, oyun, video kullanımı çok olursa 1-1,5 gün gidiyor. Ekran süresini göstermiyor telefon, 24 saatte bir sıfırlıyor ama tahminime göre 7-8 saat ekran süresi oluyor. 24 Saatte kullanıp bitireceğim diye uğraşırsanız 10 saat ekran süresi görmek sürpriz olmaz.

Global 12.09 rom kullanıyorum, karanlık mod ve okuma modu açık, telefon 7/24 hep açık.

biz ailecek oyun için telefon kullanmıyoruz finans face instağram watsap filan olacak.

• evandevan5a1 E kullanıcısına yanıt

O zaman en erken 2 gün hatta 3 gün kullanırsınız. 

• quote:

Orijinalden alıntı: evandevan5a1

şarj olarak kaç saat gidiyor.

Alıntıları Göster

Önceki mesajlarda @MÜŞAVİR forumdaşın yazdığı gibi, 3 gün civarında kullanabilirsiniz. Ben telefonu az kullanmadığım halde 3,5-4 günü görebiliyorum. Tabii telefonu ne kadar açık tuttuğunuz kadar, kullandığınız programların ne kadar enerji tükettiği ve ekran parlaklığının ne kadar açık olduğu gibi unsurlar da pil performansını etkileyecektir.

• Telefonum media, bildirim ve alarm sesleri tamamen kapalı olmasına hatta tümüyle sessiz modda olmasina rağmen herhangi bir uygulamada videolu reklam çıkınca ses son ayar açik şekildeymis gibi videolu reklam sesli oynuyor ve o esnada sese müdalale edemiyorum. Bu sorunun sebebi ve çözümü hakkında bilgisi olan varmıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.