Şimdi Ara

Xiaomi Poco M3 [ANA KONU] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
6
Favori
10.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geldi telefon. 1 tane şeffaf kılıf çıktı ve hiç hoşlanmadım kılfıtan. Henüz hattımı takmadım. Bu akşam derslerim bitince yapacağım anca yedekleme ve hat takma işini.

• quote:

Orijinalden alıntı: azimhan51

Geldi telefon. 1 tane şeffaf kılıf çıktı ve hiç hoşlanmadım kılfıtan. Henüz hattımı takmadım. Bu akşam derslerim bitince yapacağım anca yedekleme ve hat takma işini.

Bende aynı şeffaf kılıftan 2 tane çıktı, ilginç. Bana garip gelmişti 2 tane çıkması zaten. 

• Hocam yalnız redmi note4den poco m3e geçince asırı garip geldi. Ekran devasa görünüyor. Renkler çok daha güzel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • azimhan51 kullanıcısına yanıt
    Ben de RN2 den geçtim, ekran ilk başlarda cidden çok büyük görünüyor ama zamanla alışılıyor. Telefonun kendiside büyük, cepte taşımak zor olacak hele de yaz aylarında. Şu ana kadar montun cebine koyuyordum. Ekranı net, canlı. Zaten düşük mavi ışık sertifikasına sahip olması ilginç. Sonuçta maliyet odaklı bir cihaz. Ses kalitesi ve ekran kalitesi fiyatının çok çok üstünde. Batarya performansı zaten anlatmaya gerek yok. Kişisel yoğun kullandım dediğimde bile asgari 3 günde bir şarj ediyorum. Kamerası ve boyutları dışında eleştirebileceğim bir yönü yok şimdilik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam yalnız redmi note4den poco m3e geçince asırı garip geldi. Ekran devasa görünüyor. Renkler çok daha güzel.

Aşağıdaki konuyu da inceleyin, ben hepsini uyguladım yazılanların.

https://forum.miuiturkiye.net/konu/miui-cihazlarda-reklamlarin-tamamen-engellenmesi.102773//

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt

Yaptım hocam. Şu an için reklam görünmüyor hiçbir yerde.

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Ben de RN2 den geçtim, ekran ilk başlarda cidden çok büyük görünüyor ama zamanla alışılıyor. Telefonun kendiside büyük, cepte taşımak zor olacak hele de yaz aylarında. Şu ana kadar montun cebine koyuyordum. Ekranı net, canlı. Zaten düşük mavi ışık sertifikasına sahip olması ilginç. Sonuçta maliyet odaklı bir cihaz. Ses kalitesi ve ekran kalitesi fiyatının çok çok üstünde. Batarya performansı zaten anlatmaya gerek yok. Kişisel yoğun kullandım dediğimde bile asgari 3 günde bir şarj ediyorum. Kamerası ve boyutları dışında eleştirebileceğim bir yönü yok şimdilik.

Ekran parlaklığı nasıl telefonun? Güneş altında bir sorun var mı?

• seiko1 kullanıcısına yanıt
    Ekran parlaklığını auto olarak kullanıyorum. Ani ışık değişimlerini anında algılamıyor ama güneş ışığı altında çok rahat kullanılıyor. Mesela binadan çıkınca ilk anda ekran karanlık kalıyor birkaç sn sonra ortam ışığına uygun parlaklığı ayarlıyor. Tüm telefonlarda böylemi bilmiyorum ama bugüne kadar kullandığım tüm xiaomi telefonlarda bu problem (belki bir problem değildir ama isterdim ki daha hızlı adapte olsun) vardı.

Teşekkür ederim bilgi için. İyi günlerde kullanın.

• Telefonda 2 gündür hiçbir sorun yoktu fakat bugün dışarıdan arama gelmiyor. Bana cevapsız çağrı olarak bile düşmüyor. İMEİ kontrol ettik sorun yok. Sms geliyor ama gidiyor ama aramaların hiçbiri gelmiyor.

• quote:

Telefonda 2 gündür hiçbir sorun yoktu fakat bugün dışarıdan arama gelmiyor. Bana cevapsız çağrı olarak bile düşmüyor. İMEİ kontrol ettik sorun yok. Sms geliyor ama gidiyor ama aramaların hiçbiri gelmiyor.

Hocam benlik bir durum değilmiş. Satın aldığım kişiyi aradım. PC üzerinden bağlanıp yazılım yükledi ve sorun düzeldi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Poco m3 de düzgün çalışam ggcam varmı kullandığınız

• arkadaşlar kardeşime düşünüyoruz bu yerine önereceğiniz bu fiyatlarda başka telefon var mı? Evde note6pro note 7 ve note8 kullandığımız. Note9 ile arasında hangisi daha mantıklı?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • DieForMC D kullanıcısına yanıt

Normal Redmi Note 9 (S veya Pro olmayan) modeli MTK işlemcili. Oysa Poco M3 ve Redmi 9T Snapdragon işlemciye sahip modeller. Zaten Poco M3 ve Redmi 9T, kameradaki küçük bir fark dışında donanımsal ve tasarımsal olarak aynı telefonlar (kılıfları bile tam uyumlu). Aralarındaki görsel fark ise sadece arka kapak tasarımlarının ayrı olması (ben arka kapak tasarımını ve renk seçeneklerini daha hoş bulup Redmi 9T aldım). Bence fiyat/performans olarak şahane modeller. 6000 mAh pil ve sertifikalı stereo hoparlör sistemi olması, orta segmente ucundan giren bu modeller için çok güzel özellikler. Kameradan ve işlemciden büyük beklentileriniz yoksa (ki o durumda üst segmente yönelmek gerekiyor) 6000 mAh pil ve stereo hoparlör farkının üstüne Note 9 serisine göre daha güncel (Android 10 ile geliyorlar ve Android 11 alacaklar) modeller olması gerekçelerini de koyup şu andaki en iyi fiyat/performans modelleri oldukları iddiamı da ekleyerek Poco M3 veya Redmi 9T almanızı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 8 Haziran 2021; 6:1:58 >

• Fenman kullanıcısına yanıt
    ± olarak düşük mavi ışık sertifikasına sahip ekranı eklemek lazım. Gerçekten gözü yormuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

± olarak düşük mavi ışık sertifikasına sahip ekranı eklemek lazım. Gerçekten gözü yormuyor.

Evet, mavi ışık sertifikalı ekran da bu segmentteki bir telefon için artı bir özellik   Ayrıca göz önünde bir özellik olmasa da, depolama biriminde UFS 2.1 (hatta 128 GB'lık versiyonda UFS 2.2) kullanılmasını da bu fiyattaki bir telefon için artı hanesine yazmak gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenman -- 16 Haziran 2021; 2:32:14 >
  • 4/128 Ce Global versiyon Poco m3 ü yeni aldım.Arayüz sanki biraz kasıyor gibi geldi.Çekmeceyi aşağı yukarı kaydırırken takıla takıla kayıyo.Telefonda v12.0.8 global rom yüklü.Telefonun en akıcı çalıştığı versiyon hangisi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: malibo

4/128 Ce Global versiyon Poco m3 ü yeni aldım.Arayüz sanki biraz kasıyor gibi geldi.Çekmeceyi aşağı yukarı kaydırırken takıla takıla kayıyo.Telefonda v12.0.8 global rom yüklü.Telefonun en akıcı çalıştığı versiyon hangisi acaba?

Ben, aldıktan sonra Eu ROM kurup öyle kullanmaya başladım ve gayet başarılı olduğunu söyleyebilirim. Tabii şunu da ekleyeyim: Eu ROM kurabilmek için bootloader kilidinin açılması gerekliliği sebebiyle alır almaz bootloader başvurusu yaptım ve açıldıktan sonra hemen Eu ROM kurup telefonu öyle kullanmaya başladım. Haliyle yüklü gelen ROM ile arasındaki farkı mukayese edemedim. Buna rağmen, genel kanı itibariyle Eu ROM'un daha performanslı olmasına dayanarak sizin de memnun kalacağınızı tahmin ediyorum.

• Arkadaşlar bu telefonda bildirim ışığı yok mu?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.