Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (737. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.933
Cevap
290
Favori
1.538.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 735736737738739
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alperuygun26

9.2.2.0'da bildirim problemi yaşıyorum.Daha önce karşılaşan oldu mu?

Rom u kurarken mutlaka cihazı komple sifirlayin mitool ile. Yada güncelleme yapmış iseniz ota üzerinden yine sifirlayin ki programlar çakışıp hata vermesin. Ben her rom kurmam da bu yolu izliyor ve genel olarak hata almıyorum. Ama rom da ekstra bir hata olur ona yapacak birşey yok...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ayrıca dha önce kullandım sorun yaşamadım şuan 8.2.8 deyim ama geri 9.2.2 ye donucem rom iniyor pc de

• B-S-G: -oto hdr+ eklendi

GC_3.2.045_Mi6_MiMix_final_1.1.apk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7923C21C1 -- 16 Şubat 2018; 19:19:35 >
  • Arkadaşlar dün elime geçti cihaz bence herşey harika ama iki şeye alışamadım.

1. Temaları hep live mı i? Yani hareketsiz tema bulabilir miyim? Kendi orjinal temesaını kullanıyorum.

2. Olarakta klavyeye alışamadım. Samsung kalvyesi gibi bir klvye yüklemek mümkün müdür? Normalde sayıları hep üstte sabitleyerek kullanırdım. Bunda da yapınca kuşlanıcı isminde üstte tek klavye çıkıyor ama şifre sekmesinde üstte 2 adet sayılar satırı gözüküyor.

3. Samsungtaki gibi temaya ait klavye feğşmiyor. Kendi klavye ayarlarında kalvye temaları mevcut ama hoşuma gitmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Leonly

Bununla ilgili xda forumda birşeyler okumuştum. Mesela LG özellikle ghost screen olmasın diye G5'lerde tam parlaklıkta 400 nit veriyordu. Fakat güneşli havalarda 800 nite kadar çıkabiliyordu. Yani tamamen yazılımsal bir olay. Sensörden gelen tepkiye göre yükseltiyor. Ayrıca bu özellik bir çok telefonda ve tabiki Mi 6'da var. Benim ise demek istediğim, örneğin normalde tam parlaklıkta 600 nit veriyorsa 650 versin daha parlak olsun. Veya kontrastı yükseltsin biraz daha keskin, canlı görüntü versin. Kontrastı Google Play'den program indirip yükseltebiliyorsunuz. Xiaomi mi yapamayacak?

Parlaklık yükseltmenin tek dezavantajı şarj süresini etkilemesidir. Ama kontrast için küçük bir iyileştirme yapılabilir. HTC amiral gemisi ve onun seviyesindeki telefonlarda bunu yazılım ile yapıyor.

Hocam sizin bahsettiğiniz şeyle benim bahsettiğim farkli. Yoksa örneğin Samsungta da, Otomatik Parlaklikta iken, Manuel Parlaklik ayarindaki Maksimum seviyeye nazaran daha yüksek parlaklik verebiliyor. Benim bahsetmek istediğim Panel siniri, sizin bahsettiğiniz ise Panelin varolan parlaklik ayarinin düşürülmesi.

Tabi sizin dediğiniz gibi de olabilir, bu konuda fazla net bilgiye sahip değilim. Ama Xiaomi yazilimla Parlakligi arttirmaz, Maksimum Parlaklik Panel sinirindan düşükse eğer. Kontrast konusunda dedigniz gibi umarim ufakda olsa bir İyilestirme yapar.

• quote:

Orijinalden alıntı: myigitoguz

Arkadaşlar dün elime geçti cihaz bence herşey harika ama iki şeye alışamadım.

1. Temaları hep live mı i? Yani hareketsiz tema bulabilir miyim? Kendi orjinal temesaını kullanıyorum.

2. Olarakta klavyeye alışamadım. Samsung kalvyesi gibi bir klvye yüklemek mümkün müdür? Normalde sayıları hep üstte sabitleyerek kullanırdım. Bunda da yapınca kuşlanıcı isminde üstte tek klavye çıkıyor ama şifre sekmesinde üstte 2 adet sayılar satırı gözüküyor.

3. Samsungtaki gibi temaya ait klavye feğşmiyor. Kendi klavye ayarlarında kalvye temaları mevcut ama hoşuma gitmiyor.

Hocam Canlı Temaya ben pek rastlamadim, benim baktiklarimin geneli normaldi ama. Bana mi öyle denk geldi bilemiyorum artik. Hareketsizden kastinizim, normal resim olduğunu düşünüyorum.

Klavye olarak SwiftKey de dediğiniz secenek var mi bilmiyorum ama deneyin isterseniz.

Miui Türkiye forumunda da bircok farkli klavye modu bulunan bir uygulama vardı (Samsung, Ios vb.)

Link:https://forum.miuiturkiye.net/konu/mod-xperia-keyboard-iphone-samsung-lg-temali.13846/

• quote:

Orijinalden alıntı: Spirit_Rises

Dogrudur hocam

Hocam o zaman aklıma gelen bir kaç şey var,

1.pc de driverlerin kurulu olduğundan emin olun

2. Unlock sayfasından güncel toolu indirdiğinize emin olun

3.Gelistirici seçeneklerinde oem kilit açmayı aktif edin ve mi hesabınız ile eleştirin

Eğer olmazsa verilen hata öle google da tarama yapın. EN.miui.com da anlatan olmuştur mutlaka

• quote:

Orijinalden alıntı: Enginesin_55

quote:

Ayrıca dha önce kullandım sorun yaşamadım şuan 8.2.8 deyim ama geri 9.2.2 ye donucem rom iniyor pc de

Hocam siz 8.2.8de ufak hatalar olduğundan bahsedilmis ti, sizde bu yüzden mi 9.2.2.0 a doneceksiniz. Epic roma alalim hocam sizi de

• quote:

Orijinalden alıntı: HolyPenguen

B-S-G: -oto hdr+ eklendi

Hocam sağolun şimdi denedim, On Ve Arka Kamera da Hdr+ islemesi yapıyor standart olarak, ek bir ayar secenegi koymamışlar zaten. Sadece arka kamerada Touch Focus var, Otomatik olarak netlemiyor benim gördüğüm. Keske Portre modu da olsaydı bunda, ya da en azindan eski uygulama yerine kurulmasaydi iyi olurdu, iki uygulama da dururdu telefonla.

Paylastiginiz için çok teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: SafaSahbaz

sizide haberdar edeyim dedim buraoca2 :)

Hocam eklediginiz fotoğraf için çok sağolun Manuel Modda cekim diymi? Hepsi çok güzel çıkmış hocam, Sizin cihazda Mi6, benimki de Mi6 ama bizim cihazdan bu sekilde fotoğraflar cekilebildigine inanamıyor insan Xiaomi tanitimlara sizin çektiniz fotoğraflari koymalı hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Orijinalden alıntı: HolyPenguen

B-S-G: -oto hdr+ eklendi

Hocam sağolun şimdi denedim, On Ve Arka Kamera da Hdr+ islemesi yapıyor standart olarak, ek bir ayar secenegi koymamışlar zaten. Sadece arka kamerada Touch Focus var, Otomatik olarak netlemiyor benim gördüğüm. Keske Portre modu da olsaydı bunda, ya da en azindan eski uygulama yerine kurulmasaydi iyi olurdu, iki uygulama da dururdu telefonla.

Paylastiginiz için çok teşekkürler

Root işlerine girmeden yükleyemez miyiz bunu veya başka bir aileyi? Üstteki linktekini yükleyince sadece video modunda çalışıyor?

• ayhankaldırım A kullanıcısına yanıt
    Sağ üstte gölgemsi bir leke vardı. Default tema ve duvarkağıdı ayarlıyken kapatma seçeneklerinde belli oluyordu. Bir de açılış ekranında (düz siyah bir ekran da olabilir) soldan iki adet ışık sızması vardı.

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Ek Bilgi: Ekran parlaklığı otomatik ayarda olmasa da güneşte parlaklık artıyor.

Sensörden gelen tepkiye göre parlaklık artıyorsa yazılım ile yapılıyor. Evet panelin de bir default nit ayarı var tabi. Bunu yazılım ile arttırabilirler diyorum. Ama hem pilden hem de ekran ömründen yiyebilir. Ayrıca default parlaklığın üzerine çıkmak ekran ısınmalarına da neden olabilir. O yüzden bu parlaklık ile idare edeceğiz fakat şöyle de bir durum var. Dün mediamarkt'ta bir çok markanın amiral gemilerinin ekranlarıyla karşılaştırdım telefonu. Önceki Mi 6 telefonumu da (muhtemelen ilk çıkan seridendi) aynı cihazların ekranlarıyla karşılaştırmıştım. Şu an yeni seriden olan Mi 6 telefonum hepsinden (sadece huawei p10 hariç) parlaklık konusunda iyiydi.

Yani dediğim gibi şu an tek eksik biraz kontrast. Kontrastın düşük olduğunu şurdan anlıyorum. IPS monitör kullanıyorum ve orada bile karanlık alanlarda belirgin olmayan yerleri telefonda görebiliyorum. Mesela htc bu konuda gayet iyi. Zaten ekranlarının canlı ve keskin olmasının sebebi bu.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leonly -- 16 Şubat 2018; 21:19:36 >

• karacaaga K kullanıcısına yanıt
    Hocam 1-2 önceki sayfada HolyPenguen hocam paylaşmıştı Xda forum linkini, orada anlatmışlar ama bana Root ile yapmak daha kolay geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leonly

Ek Bilgi: Ekran parlaklığı otomatik ayarda olmasa da güneşte parlaklık artıyor.

Sensörden gelen tepkiye göre parlaklık artıyorsa yazılım ile yapılıyor. Evet panelin de bir default nit ayarı var tabi. Bunu yazılım ile arttırabilirler diyorum. Ama hem pilden hem de ekran ömründen yiyebilir. Ayrıca default parlaklığın üzerine çıkmak ekran ısınmalarına da neden olabilir. O yüzden bu parlaklık ile idare edeceğiz fakat şöyle de bir durum var. Dün mediamarkt'ta bir çok markanın amiral gemilerinin ekranlarıyla karşılaştırdım telefonu. Önceki Mi 6 telefonumu da (muhtemelen ilk çıkan seridendi) aynı cihazların ekranlarıyla karşılaştırmıştım. Şu an yeni seriden olan Mi 6 telefonum hepsinden (sadece huawei p10 hariç) parlaklık konusunda iyiydi.

Yani dediğim gibi şu an tek eksik biraz kontrast. Kontrastın düşük olduğunu şurdan anlıyorum. IPS monitör kullanıyorum ve orada bile karanlık alanlarda belirgin olmayan yerleri telefonda görebiliyorum. Mesela htc bu konuda gayet iyi. Zaten ekranlarının canlı ve keskin olmasının sebebi bu.

.

Kontrast olarak bende zayıf buluyorum hocam Mi6'yı; LG G3'ün bile bu konuda daha iyi olduğunu düşünüyorum. Siyahlar tam net siyah değil dediğiniz gibi, evde de Hem Profesyonel hemde Giriş seviyesi IPS Monitörler var, arada çok fark var monitörlere göre.

• Temkeş kullanıcısına yanıt
    Bana güncelleme geldi. Yükledim ve kullanıyorum. Sorun yaşamadım. Android 8 .miui 9.2.3 versiyon

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Hocam 1-2 önceki sayfada HolyPenguen hocam paylaşmıştı Xda forum linkini, orada anlatmışlar ama bana Root ile yapmak daha kolay geldi

Oradan verilen linklerden birini yüklemiştim ancak fotoğraf modunda düşük ışıkta çok karanlık çekim yapıyordu, biraz kurcaladım ama olmadı, videoda da orijinal kameraya göre bariz fps kaybı vardı, umarım zaman içinde bir çözüm getirilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karacaaga -- 16 Şubat 2018; 22:06:15 >
  • Bir de şöyle bir şey var, telefonu 8 'e güncelledikten sonra güvenlik uygulamasında görülen pil sıcaklığı o kadar hissedilmediği halde 40-41 derece görünüyor bazen, şuanda da öyle, hissettiğim 30-32 gösterilen 40 derece

• Mi mix 2 128gb seramik siyah aldim arkadaslar. Ama emin degilim hala daha once samsung kullaniyordum. Umarim memnun kalirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xientina

Rootlu Google Camera uygulaması değil mi bu hocam?

Yok hocam, telefonun kendi kamerasi ile cektim.
  • 
Sayfa: önceki 735736737738739
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.