Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (736. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.933
Cevap
290
Favori
1.538.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 734735736737738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BÜYÜK KONUŞAN ADAM

Xiaomi Anc Type-C girişli gürültü engelleme özelliğine sahip kulaklığımı satıyorum.
    Yaklaşık 10 gün kullandım.
    Kutusu, içeriği tam (içindeki 1 adet silikonu kendim kullandım. diğerlerini hiç kullanmadım).
    Gearbest'ten alınma. (https://tr.gearbest.com/earbud-headphones/pp_636900.html )

140 TL. Kargo benden. İzmir içi elden olur.

Hayırdır hocam siz neden satıyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Titanio

quote:

Orijinalden alıntı: alperuygun26

Rica ederim.Xiaominin serverlarına mesaj gönderiliyor gönderemediği zamanda o hata oluşuyor.Hattınızdan mesaj ücreti çekildi mi hocam?

Aynı problem bende de var 7 liradan fazla bir ücret gitti bu yüzden ama hâlâ aktivasyon için bir şey gelmedi.

Hocam suan icin en kolayı Bildirime tiklayip bildirimi gösterme diyin, Xiaomi Sim Servisin Sms izinlerini iptal edin. Bu şekilde Sms de gönderemez. Fakat Bildirim gösterme seceneginden önce Sms izinlerini iptal edip duruma bakın da. Garanti olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Freddy Krueger

Mİ6daşlar merhaba. Gecelik oreo sürümü yükledim ve malum telefon çok takılıyor. Oreo güncellemeai herkese geldiğinde bana da gelecek mi tekrar? Yoksa tek çare hard reset mi?

Hocam Fabrika ayarlarina dönmek dr çözüm olmaz ise, Global Beta ya geçebilirsiniz. Fakat Sonrasinda Stabil roma geçmek isterseniz Bl kilidini acmaniz gerekir.

Beklerim derseniz, size Ota guncellemesi gelmese ile, en azindan Romu indirip kurarsiniz güncelleme çıkınca. Tabi o guncellemede de sorunlar duzeltilir mi ilk etapta, bekleyip görmek gerekecek.

• Ekran koruyucu arayanlara tavsiye ederim. 5d kavisli. Tam yapışıyor. Renkler canlı ve dokunma hissi iyi. Yeni çıkan bir ürün sanırım. Toz kalmadan uyguladım. Orjinal xiaomi deri kılıf kullanıyorsanız. Yanlardan bastırınca hava balonu oluşuyor. Fakat bir süre sonra alışıyor.

https://www.aliexpress.com/item/5D-Round-Curved-Protective-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Mi6-3D-4D-Upgrade-Edge-Full-Coverage-Premium/32829577323.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.dnSCXt

Edit: Ekran koruyucu üzerindeki siyah kenarlıklar ekranı soldan ve sağdan bir miktar kapatıyor. Bunu sonradan fark ettim. Aşağıda ki üründen sipariş vermeyi düşünüyorum.

https://tr.aliexpress.com/item/CHYI-Curved-Hydrated-film-For-Xiaomi-Mi6-Screen-Protector-Full-cover-invisible-Film-With-installation-Tools/32823753618.html?spm=a2g10.search0104.3.104.72005db4ezlvzd&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10340_10341_10084_10083_10618_10307_5722316_5711211_10313_10059_10534_100031_10629_10103_10626_10625_10624_10623_10622_10621_10620_10142,searchweb201603_1,ppcSwitch_2&algo_expid=a1cb4964-f577-4f54-8428-473f8301df6d-17&algo_pvid=a1cb4964-f577-4f54-8428-473f8301df6d&transAbTest=ae803_5&priceBeautifyAB=0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordzeus83 -- 16 Şubat 2018; 16:46:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

quote:

Rica ederim.Xiaominin serverlarına mesaj gönderiliyor gönderemediği zamanda o hata oluşuyor.Hattınızdan mesaj ücreti çekildi mi hocam?

Aynı problem bende de var 7 liradan fazla bir ücret gitti bu yüzden ama hâlâ aktivasyon için bir şey gelmedi.

Hocam suan icin en kolayı Bildirime tiklayip bildirimi gösterme diyin, Xiaomi Sim Servisin Sms izinlerini iptal edin. Bu şekilde Sms de gönderemez. Fakat Bildirim gösterme seceneginden önce Sms izinlerini iptal edip duruma bakın da. Garanti olsun.

Sizde de aktifleşmedi mi ? Bu şekilde mi kullanıyorsunuz?
    Bir de aktifleşmese ne kaybetmiş oluyoruz? Mi hesabını kullanamıyor muyuz aktifleşmezse..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sizde de aktifleşmedi mi ? Bu şekilde mi kullanıyorsunuz?
    Bir de aktifleşmese ne kaybetmiş oluyoruz? Mi hesabını kullanamıyor muyuz aktifleşmezse..

Hocam son rom kurulumunda arka arkaya 2-3 rom denedigim için ugrasmadim, yoksa en az 2-3 deneme sonrasinda aktiflestirebiliyordum. Mesaj basina 0.52 lira kestiği için şuan da da Oreo tabanli rom bekledigim için ugrasmadim halen boşu boşuna ücret kesilmesin diye.

Mi Cloud yedeklemesini tam anlamıyla kullanamıyorsunuz hocam. Mesajlar geri yüklenmiyor örneğin. Bende bu şekilde olunca kapattim Mi Cloud Yedeklemesini, onun haricinde bir sorun çıkartmıyor.

• quote:

quote:

Xiaomi Anc Type-C girişli gürültü engelleme özelliğine sahip kulaklığımı satıyorum.
    Kutusu, içeriği tam (içindeki 1 adet silikonu kendim kullandım. diğerlerini hiç kullanmadım).
    Gearbest'ten alınma. (https://tr.gearbest.com/earbud-headphones/pp_636900.html )

Aradığım ses tarzına biraz uzak kaldı hocam.

• mi6 alalı 24 saat oldu lakin şu sim aktivasyon hala yapamadım yahu.
  • quote:

quote:

quote:

Aradığım ses tarzına biraz uzak kaldı hocam.

Anladım hocam peki. Burn-in süresi geç oluyor biraz; 10-12 saatten sonra iyice açılıyor hocam. (En azından bendeki bu şekilde oldu). Burn-in sonrası Alt-Orta frekanslar gerçekten değişiyor, netlik artıyor. Bende çok memnunum bu kulaklıktan, fakat bass isteyen birisini kesinlikle tatmin etmez orası ayrı.

• quote:

Orijinalden alıntı: cem650

mi6 alalı 24 saat oldu lakin şu sim aktivasyon hala yapamadım yahu.

bende bu hafta aldımi bende yapamadım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: floperx

quote:

Orijinalden alıntı: Spirit_Rises

Arkadaslar cihazim unlock idi

Fakat son cikan 9.2 stabil rom u kurdum ve memnun kalmadim.

Neden der iseniz global stabil 9.2 romunda daha once yasamadigim soyle bir sorun mevcut, uygulamalardan menu tusuna basip ana ekrana donerken bir kasilma mevcut.Bu telefonda daha once yasamadigim bir kasilma.

9.2 ustune 9.3 update i kurdum yine ayni.Tekrar eski kullandigim rom'a doneyim dedim ve cihazi tekrar lock etmisim.Nasil becerdim bilemiyorum ama miflash ile flashlarken irada bir kutucuk varmis isaretlemememiz gereken muhtemelen sebebi bu.

Tekrardan unlock edilmesi icin talep gonderdim xiaomi'ye.

Bu noktada bana onerebileceginiz bir rom var midir?sarji iyi ve absurd kasilmalar yasatmicak?

Merhaba Hocam,

BL kilidini daha önce açtıysanız zaten onay almışsınızdır demektir. Tekrar onay almanıza gerek yok. İlk sefer yaptığınız gibi unlock tool ile kilidi tekrar açacaksınız. Kilit açılırken ne yazık ki bütün veriler gidiyor.

Epic rom 7.12.14 veya 7.12.21 deneyebilirsiniz. İkisinde de Notification Shade, face unlock gibi özellikler bulunuyor. 3.parti tema hatası almazsınız. Magisk kurar Google Camera modülünü kurup GC'ye geçiş yaparsınız. Kamera şaha kalkkar :)

Hocam boot loader kilidi icin xiaomi'nin tool'u nu indirip denedigimde cihaz desteklenmiyor hatasi verip beni tekrar unlock islemi icin talep ekranina yonlendirdi xiaomi'nin.ben mi yanlis birsey yaptim?

• ayhankaldırım A kullanıcısına yanıt
    Ben lg panel almıştım, ekran sorunlu çıktı. Servisle biraz uğraştım ve değişim kararı çıkarttım. Aldığım yerden yenisini verdiler ama şans işte jdi panel çıktı bu sefer.

Zaten jdi panel bir Mi 6 vardı elimde. Eskisini satışa koydum 1 günde sattım. Elimdeki cihaz da 5-6 günlük. Bu arada serviste geçen süreler garanti süresine eklenir bilginiz olsun.

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Bununla ilgili xda forumda birşeyler okumuştum. Mesela LG özellikle ghost screen olmasın diye G5'lerde tam parlaklıkta 400 nit veriyordu. Fakat güneşli havalarda 800 nite kadar çıkabiliyordu. Yani tamamen yazılımsal bir olay. Sensörden gelen tepkiye göre yükseltiyor. Ayrıca bu özellik bir çok telefonda ve tabiki Mi 6'da var. Benim ise demek istediğim, örneğin normalde tam parlaklıkta 600 nit veriyorsa 650 versin daha parlak olsun. Veya kontrastı yükseltsin biraz daha keskin, canlı görüntü versin. Kontrastı Google Play'den program indirip yükseltebiliyorsunuz. Xiaomi mi yapamayacak?

Parlaklık yükseltmenin tek dezavantajı şarj süresini etkilemesidir. Ama kontrast için küçük bir iyileştirme yapılabilir. HTC amiral gemisi ve onun seviyesindeki telefonlarda bunu yazılım ile yapıyor.

• Spirit_Rises kullanıcısına yanıt
    Daha önce izin alıp bl kilidini açmıştınız ve sonradan mı flaş ile yeniden rom yüklerken Locku işaretli bırakarak kilitlemiştiniz değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi floperx -- 16 Şubat 2018; 18:1:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leonly

Ben lg panel almıştım, ekran sorunlu çıktı. Servisle biraz uğraştım ve değişim kararı çıkarttım. Aldığım yerden yenisini verdiler ama şans işte jdi panel çıktı bu sefer.

Zaten jdi panel bir Mi 6 vardı elimde. Eskisini satışa koydum 1 günde sattım. Elimdeki cihaz da 5-6 günlük. Bu arada serviste geçen süreler garanti süresine eklenir bilginiz olsun.

Ne sorunu çıktı hocam ekranda acaba

• floperx kullanıcısına yanıt
    Dogrudur hocam

• sizide haberdar edeyim dedim buraoca2 :)

• 9.2.2.0'da bildirim problemi yaşıyorum.Daha önce karşılaşan oldu mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhankaldırım

quote:

Orijinalden alıntı: Enginesin_55

quote:

Orijinalden alıntı: Leonly

JDI panel ile değiştirmek istersen 1 haftalık siyah 128 gb var :D

Sen bence 2 3 ay daha bekle lg nin bir ipneligi mutlaka çıkar.

Telefon 1 sene oluyor hocam çıksa şimdiye kadar çoktan çıkmıştı

O kullanıcıya göre değişir kardeşim kimisi aktif kullanır zorlar kimisi sosyal medya alo için kullanılır.Ama ben eminim bu LG nin bir enayiligi muhakkak çıkar. Çok dilim yandı coookkkk...

• Rootlu Google Camera uygulaması değil mi bu hocam?
  • 
Sayfa: önceki 734735736737738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.