Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (564. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.933
Cevap
290
Favori
1.538.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 562563564565566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lordzeus83

Arkadaşlar sonunda cihazı aldım. sim kart etkinleştirme hatası alıyorum. Böyle bir sorunla karşılaştınız mı?

Hocam bu hatayı almanızın size telefonun kullanımı açısından bir zararı yok. Cihazı bul özelliğini kullanmadığınız sürece tekrar işlem yapmaz. İsterseniz üzerine basılı tutup bildirimlerini gizleyebilirsiniz. Ancak etkinliştirmek istiyorsanız aşağıda verdiğim şekilde deneyebilirsiniz. Ben bu şekilde etkinleştirebiliyorum.

@ryalp hocam bu sorun çok dile geliyor. İlk sayfaya ekleyebilirseniz kullanıcılar açısından faydalı olabilir.

SİM KART ETKİNLEŞTİRİLEMEDİ SORUNU YAŞAYANLAR

Kendim aşağıda anlattığım şekilde sim kartımı etkinleştirebildim. Sizlerinde sorununu çözmesini umuyorum. Denedikten sonra olumlu olumsuz geribildirimde bulunursanız diğer arkadaşlar için faydalı olacaktır.

Öncelikle sim kart etkinleştirilemedi uyarısa almıyor olmanız sim kartınızın etkinleştirildiği anlamına gelmiyor.
    Ayarlar> Mi Hesabı>Hesap güvenliği>Cihazlar altında Mi telefon başlığında "sim kart yok veya etkinleştirelemedi" yazıyorsa sizinde sim kartınız etkinleştirilmemiştir. Etkin olanlarda orada +90***** aktive edildi yazmaktadır. Nitekim etkin değise cihazı bul özelliğini aktif ettiğiniz anda o uyarıyı sizlerde alacaksınız.

*** Öncelikle ayarlar>izinler> izinler bölümünden sağ bütün alanlarda tek tek girerek sağ üstteki üç noktaya tıklayıp sistemi göster diyin ve bütün mi ve xiaomi ile başlayan servislere izin verin.

Çözüm adımlarım:
    1.Eğer bir mi hesabınız yoksa bir mi hesabı açın ve buraya telefon numaranızı tanımlayın.
    2. Açtığınız mi hesabınızı ayarlar mi hesabı başlığından telefonunuza ekleyin.
    3. GPS - Senkronizasyon ve internetleri aktif edin.
    4.Telefonun tarayıcısında id.mi.com ve i.mi.com sayfalarını açarak log in olun.
    5. Ayarlar>mi hesabı>mi cloud> cihazı bul seçeneğini aktif edin. Sim etkinleştirme uyarısı çıkacaktır. Tamama basın ve mi tarayıcıdan i.mi.com sayfasını açarak find device girin.
    6. İlk etkinleştirmede muhtemelen yapamayacaktır. Ama yinede find device özelliğini açıyor. Bu özellik açıkken i.mi.com'dan find device'a tekrar girin ve cihazınızı bulmasını bekleyin.
    7.Cihazınızın konumunu bulduktan sonra !!tarayıcı kapatmadan!! tekrar Ayarlar>mi hesabı>mi cloud'a gidin ve cihazı bul özelliğini kapatın ve tekrar açın. Sim uyarısını tekrar verecektir. Tamam'a basın ve bekleyin. Bu sefer Sim kartınızı etkinleştirmesi gerekiyor.

Ben bu şekilde aktive edebildim. Umarım faydalı olur iyi forumlar...

• quote:

itiraf etmeliyim cihazı beğenmedim. Çok çok güçlü bir donanım var belki ama stabil değil klavye menü herşey takılıyor. Blackberry os dan geçtim. Gerçekten bb kralmış. İos a değinmiyorum bile. İphone alıp kenara geçmek vardı. gitti 2000 tl çöpe.

Hocam güncelleştirmeler yüklenirken bazen sorunlu yüklenebiliyor veya yüklediğiniz versiyonda sıkıntı olabiliyor. Ben 1 aydır mi6 kullanıyorum. İnanın ufacık bir takılma yaşamadım. Ama ben hiç miui9 global stabil kullanmadım. Sorununuzun tamamen yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Önce bir hard reset atın düzelmezse mitools ile yeniden yazılım yükleyin. Sorununuz mutlaka düzelecektir. Hatta BL kilidini açarsanız miui tabanlı custom romlarda deneyebilirsiniz. O zaman bu telefona hiç doyum olmuyor.

• Hocam şu an elimde başka tel olmadığı için çekemedim. Ama nette mi6 seramik diye aratırsanız bir çok foto mevcut. Arkadaşların tavsiye ettiği gibi bencede s7'den s7 edge'e geçmenin pek bir mantığı yok. Tabi önemli olan sizin istekleriniz. Bir de siz ne kadar ekran sorunu yaşamamış olsanızda ben bizzat 3-4 s7 ve edge'de ekran sorunlarını görünce uzak durdum, bu riski almak istemedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

Arkadaşlar Bu hafta Hem China Beta'ya hemde Global Beta'ya Full Display Gestures özelliği geliyor; Yani Iphone X vari Home Çizgisi kullanımı.

MIUI 9 Global Beta ROM 7.12.28 Changelog Preview: Full Display Gestures:http://en.miui.com/thread-1386723-1-1.html

Türkçe Haber Linki:https://xiaomireports.com/miui-9-gelistirici-romu-tam-ekranli-cihazlara-akilli-jestleri-getiriyor/

/>

Mi6 için China Beta durdurulduğundan ötürü, ancak Global Beta ile kullanılabileceğini düşünüyorum. Ayrıca China Beta ya bu hafta, yada önümüzdeki hafta aksilik olmaz ise Oreo tabanlı olarak Çıkacak Mi6 için; bu sebeple yukarıda bahsettiğim özellik eklenmiş olur mu bilemiyorum.

Hocam şimdi changelog'ları inceledim ama full ekran cihazlar için ibareleri mevcut. Bizim cihazlara da vereceklerinden emin misiniz? Vermezlerse çok üzülürüm :)

• floperx kullanıcısına yanıt
    Vermeyecekler, vermelerinin de anlamı yok zaten, orada kazık kadar tuş varken neden gesture kullanayım ki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

Vermeyecekler, vermelerinin de anlamı yok zaten, orada kazık kadar tuş varken neden gesture kullanayım ki?

mantıklı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Tamamdır

Hayır hocam emin değilim, sadece Betalarda bu özelliğin eklenecegine dair paylaştım, cihazdan bağımsız olarak. Eğer betalarda 18:9 ekranli cihazlara verilse bile, Miui Pro bu özelligi bizlere getirecektir diğer Özelliklerde olduğu gibi Miui Pro gelistiricileri sağolsun. Bizim gibi Twrp kurup farkli romlari kullananlar, bir şekilde bu özellikten yararlanacak. Global Stabil rom kullananlar düşünsün gerisini

• quote:

Siz Miui Pro gelistiricilerini tanımamışsıniz hocam Halen Betalarda olmayan ozellikleri verebiliyorlar, Ilk Face Unlock ve Smart Asistant ozelligini de onlar verdi

Hocam ayrica özelliğe sadece Home tusu olarak bakmayin, uygulamalar arasi geçiş icin Home tusunu kullanmadan, ekrani kullanarak arka plandaki uygulamalar arasinda gezinmek cok mantıklı bir yenilik. Olan cihazlar zaten vardi, Xiaomi nin de bu özelligi getirmeye baslayacak olmasi iyi oldu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Echoés

Beyler ekranı kırılanlar vs Ka bilişime göndermesin pişman olurlar. Dandik bi ekran takmışlar rengi bile farklı, parmak izi öldü, onu geçtim orta tuş almıyor bile. Rezil ettiler telefonu. Arka kapak çizik, tam kapanmamış. 450 tl para ödedik gelene bak.

Geçmiş olsun hocam. Çok üzücü bir durum olmuş. Şimdi ne yapmayı planlıyorsunuz? Firmayla görüştünüz mü tekrar; durumu söylemek için?

Tekrar gönderdim beklentim yok açıkçası. Orta tuş düzelsin başka birşey istemiyorum. Kardeşime falan verecem ben yeni telefon alacam galiba. Mi6 dan memnundum ama garanti konusu sıkıntı olacağından tekrar alır mıyım bilmiyorum. Mi note 3 uygun bir kampanya ile denk getirirsem alabilirim. Siz ne diyorsunuz op5 e geçilmeli mi yoksa mi note 3 ile devam etmek daha mantıklı mı olur, daha büyük ekran ve pil. Zaten oyun vs oynamıyorum film dizi izlerim sosyal medya mail müzik. Pil performansı çok önemli benim mi6 beni memnun etmemişti sizinki gibi performans alamıyordum maalesef.

• Daha önce mi5 kullanıyordum 2 gün önce mi6 aldım deneyimleme göre mi6 yazılım desteği olarak mi5 kadar stable değil inş yaparlar ayrıca 64gb siyah model ekran lg çıktı bu ekranda sıkıntı yaşayan oldumu jdi ekranla karşılaştırdım lg daha beyaz ve canlı duruyordu mi5 tede durum tam tersiydi jdi ler daha beyaz ve canlı duruyordu

• Arkadaşa mi6 ariyorum. Cihazini satmayi fusunen varsa pm atsin.

Öncelik istanbul içi, siyah.

• quote:

Orijinalden alıntı: floperx

quote:

Arkadaşlar sonunda cihazı aldım. sim kart etkinleştirme hatası alıyorum. Böyle bir sorunla karşılaştınız mı?

Hocam bu hatayı almanızın size telefonun kullanımı açısından bir zararı yok. Cihazı bul özelliğini kullanmadığınız sürece tekrar işlem yapmaz. İsterseniz üzerine basılı tutup bildirimlerini gizleyebilirsiniz. Ancak etkinliştirmek istiyorsanız aşağıda verdiğim şekilde deneyebilirsiniz. Ben bu şekilde etkinleştirebiliyorum.

@ryalp hocam bu sorun çok dile geliyor. İlk sayfaya ekleyebilirseniz kullanıcılar açısından faydalı olabilir.

SİM KART ETKİNLEŞTİRİLEMEDİ SORUNU YAŞAYANLAR

Kendim aşağıda anlattığım şekilde sim kartımı etkinleştirebildim. Sizlerinde sorununu çözmesini umuyorum. Denedikten sonra olumlu olumsuz geribildirimde bulunursanız diğer arkadaşlar için faydalı olacaktır.

Öncelikle sim kart etkinleştirilemedi uyarısa almıyor olmanız sim kartınızın etkinleştirildiği anlamına gelmiyor.
    Ayarlar> Mi Hesabı>Hesap güvenliği>Cihazlar altında Mi telefon başlığında "sim kart yok veya etkinleştirelemedi" yazıyorsa sizinde sim kartınız etkinleştirilmemiştir. Etkin olanlarda orada +90***** aktive edildi yazmaktadır. Nitekim etkin değise cihazı bul özelliğini aktif ettiğiniz anda o uyarıyı sizlerde alacaksınız.

*** Öncelikle ayarlar>izinler> izinler bölümünden sağ bütün alanlarda tek tek girerek sağ üstteki üç noktaya tıklayıp sistemi göster diyin ve bütün mi ve xiaomi ile başlayan servislere izin verin.

Çözüm adımlarım:
    1.Eğer bir mi hesabınız yoksa bir mi hesabı açın ve buraya telefon numaranızı tanımlayın.
    2. Açtığınız mi hesabınızı ayarlar mi hesabı başlığından telefonunuza ekleyin.
    3. GPS - Senkronizasyon ve internetleri aktif edin.
    4.Telefonun tarayıcısında id.mi.com ve i.mi.com sayfalarını açarak log in olun.
    5. Ayarlar>mi hesabı>mi cloud> cihazı bul seçeneğini aktif edin. Sim etkinleştirme uyarısı çıkacaktır. Tamama basın ve mi tarayıcıdan i.mi.com sayfasını açarak find device girin.
    6. İlk etkinleştirmede muhtemelen yapamayacaktır. Ama yinede find device özelliğini açıyor. Bu özellik açıkken i.mi.com'dan find device'a tekrar girin ve cihazınızı bulmasını bekleyin.
    7.Cihazınızın konumunu bulduktan sonra !!tarayıcı kapatmadan!! tekrar Ayarlar>mi hesabı>mi cloud'a gidin ve cihazı bul özelliğini kapatın ve tekrar açın. Sim uyarısını tekrar verecektir. Tamam'a basın ve bekleyin. Bu sefer Sim kartınızı etkinleştirmesi gerekiyor.

Ben bu şekilde aktive edebildim. Umarım faydalı olur iyi forumlar...

Hocam yazdığınız şekilde yaptım etkinleştirme olmadı. Gsm operatörüm Avea/Telekom, sizin operatör nedir?

• quote:

quote:

quote:

Beyler ekranı kırılanlar vs Ka bilişime göndermesin pişman olurlar. Dandik bi ekran takmışlar rengi bile farklı, parmak izi öldü, onu geçtim orta tuş almıyor bile. Rezil ettiler telefonu. Arka kapak çizik, tam kapanmamış. 450 tl para ödedik gelene bak.

Geçmiş olsun hocam. Çok üzücü bir durum olmuş. Şimdi ne yapmayı planlıyorsunuz? Firmayla görüştünüz mü tekrar; durumu söylemek için?

Tekrar gönderdim beklentim yok açıkçası. Orta tuş düzelsin başka birşey istemiyorum. Kardeşime falan verecem ben yeni telefon alacam galiba. Mi6 dan memnundum ama garanti konusu sıkıntı olacağından tekrar alır mıyım bilmiyorum. Mi note 3 uygun bir kampanya ile denk getirirsem alabilirim. Siz ne diyorsunuz op5 e geçilmeli mi yoksa mi note 3 ile devam etmek daha mantıklı mı olur, daha büyük ekran ve pil. Zaten oyun vs oynamıyorum film dizi izlerim sosyal medya mail müzik. Pil performansı çok önemli benim mi6 beni memnun etmemişti sizinki gibi performans alamıyordum maalesef.

Hocam Miui Türkiye forumunda tecrübeli ustadlarin söylediğine göre, Xiaomi nin disariya Yedek parca satışı yokmuş. Bu sebeple, disarida parça taktiricaksaniz Çıkma taktirin diye soyleniliyor. Tabi onunda nasil temin edildigi önemli. Diger Turlu en fazla A kalite diye tabir edilen Parça takılıyormus, ama bu parca ne kadar kaliteli olur tartisilir. Umarim sorunu cozebilirler hocam, Xiaomi Teknik servis denilen bir kisi de 600 liraya ekran degisimi yapıyormuş (Muhtemelen Çıkma olarak), fakat Home tuşunun calistigini belirtiyor.

Hocam Mi Note 3de güzel cihaz ama Cpu performansi iyi olsada, Gpu performansi iyi değil. Forumda Sefa hocam 2. El Temiz olarak Mi Note 3u 1500 liraya satıyordu ama, 2. El alirmisiniz bilmiyorum. Mi Note 3de uygun fiyatli olmazsa almak mantikli olmaz bana göre. Bence Oneplus 5e bakilmasi daha mantıklı, fakat onda da Jelly Effect sorunu var. Eğer bu sorun sizi rahatsız etmezse, Oneplus 5 sizin icin mantıklı olur. Jelly Effect de kiminde cok hissedilir, kiminde ise cok az sekilde görülebildigi soyleniyor. Oneplus 5de ise Sarjda memnun kalacağinizi düşünüyorum, Amoled ekran olmasi sebebiyle de. 3.5mm cikis ise isin bonusu.

• arsinli61900 A kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam cihaziniz. Eğer Mi5de Twrp kurup Rom islerine girdiyseniz, Mi6da da girmenizi tavsiye ederim. Yeni ozellikler ile cihazi daha verimli kullanabilirsiniz.

Su anda LG ekran olupda sorun yasayan kimse yok bildiğim kadari ile.

• quote:

Orijinalden alıntı: floperx

Hocam şu an elimde başka tel olmadığı için çekemedim. Ama nette mi6 seramik diye aratırsanız bir çok foto mevcut. Arkadaşların tavsiye ettiği gibi bencede s7'den s7 edge'e geçmenin pek bir mantığı yok. Tabi önemli olan sizin istekleriniz. Bir de siz ne kadar ekran sorunu yaşamamış olsanızda ben bizzat 3-4 s7 ve edge'de ekran sorunlarını görünce uzak durdum, bu riski almak istemedim.

Tesekkur ederim. Peki kac saat ekran suresi aliyorsunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam Miui Türkiye forumunda tecrübeli ustadlarin söylediğine göre, Xiaomi nin disariya Yedek parca satışı yokmuş. Bu sebeple, disarida parça taktiricaksaniz Çıkma taktirin diye soyleniliyor. Tabi onunda nasil temin edildigi önemli. Diger Turlu en fazla A kalite diye tabir edilen Parça takılıyormus, ama bu parca ne kadar kaliteli olur tartisilir. Umarim sorunu cozebilirler hocam, Xiaomi Teknik servis denilen bir kisi de 600 liraya ekran degisimi yapıyormuş (Muhtemelen Çıkma olarak), fakat Home tuşunun calistigini belirtiyor.

Hocam Mi Note 3de güzel cihaz ama Cpu performansi iyi olsada, Gpu performansi iyi değil. Forumda Sefa hocam 2. El Temiz olarak Mi Note 3u 1500 liraya satıyordu ama, 2. El alirmisiniz bilmiyorum. Mi Note 3de uygun fiyatli olmazsa almak mantikli olmaz bana göre. Bence Oneplus 5e bakilmasi daha mantıklı, fakat onda da Jelly Effect sorunu var. Eğer bu sorun sizi rahatsız etmezse, Oneplus 5 sizin icin mantıklı olur. Jelly Effect de kiminde cok hissedilir, kiminde ise cok az sekilde görülebildigi soyleniyor. Oneplus 5de ise Sarjda memnun kalacağinizi düşünüyorum, Amoled ekran olmasi sebebiyle de. 3.5mm cikis ise isin bonusu.

Mi note 3 alacağım gpu düşük olması son oyunlarda takılma yapmasının dışında bir sıkıntı yaratır mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

itiraf etmeliyim cihazı beğenmedim. Çok çok güçlü bir donanım var belki ama stabil değil klavye menü herşey takılıyor. Blackberry os dan geçtim. Gerçekten bb kralmış. İos a değinmiyorum bile. İphone alıp kenara geçmek vardı. gitti 2000 tl çöpe.

2 aydır kullanıyorum bir kere takılsın yada donma yapsın bu millet ne yapıyorda bunu başarıyor merak ediyorum telefonumdada uygulama olarak yok yok kesinlikle yazılımsal hard reset atıp yeniden kurulum yapın bencede.

• Merhaba, geçen hafta yapı kredi mobil uygulamasını açmak istediğimde uygulama crash oldu. Sonra farkettim ki ekran kilidi şifremi cihaz kabul etmiyor. Yeni şifre belirledim onu da kabul etmedi. Cihazı kapattım açıldığında bomboş bir ekran geldi. Sonunda resetlemek zorunda kaldım. Fakat uygulamaları tekrar yükledğimde bir süre sonra yapı kredi uygulaması yine crash oldu ve tüm süreci baştan yaşadım .

Her ne kadar sorun yapı kredi uygulaması kaynaklı mı bilemesem de diğer uygulamalarda sorun yaşanmıyor.

Başına böyle bir sorun gelen var mı? Ya da sorun ve çözümü konusunda bilgi aktarabilecek kimse var mıdır?

Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 562563564565566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.