Şimdi Ara

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU] (566. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.933
Cevap
290
Favori
1.538.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
37 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 564565566567568
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ürünleri dün sipariş ettim. iki farklı model ekran koruyucu sipariş verdim. Köşeleri kavisli sanırım. Bir de gerçek deri kaplama sert kılıf sipariş ettim. Bakalım gelince fotoğraf yorum atarım.
  • ara ara kasılmalar ilk aldığım gün vardı her şeyi yükledim telefona reset attım o günden beri yaklaşık 1 hafta oldu bir gram yavaşlama takılma olmadı. gereksiz bildirimleri kapadım, arkaplanda çalışmalarını engelledim. mis gibi oldu telefon.
  • buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam bl kilidi açık olduğu halde hiç twrp kurmadım sürekli beta sürümde haftalık güncelleme alarak kullandım sorunda yaşamadım hiç yalnız yukarki mesajımda dediğim gibi mi5 teki lg ekran sarımtırak iken mi6 daki net beyaz benim mi5 jdi ve mi6 lg yanyana koyunca aynı beyazlığı veriyor çok tuhaf bir durum mi6 dada jdi sarımtırak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Echoés

Jelly effect kesinlikle rahatsız edici olacaktır. Sebebi nedir bunun.? Mi note 1 500 civarında bulursam alabilirim. Tekrar mi 6 alır mıyım bilmiyorum. Bi gelsin şu telefon tekrar servisten. Op5 ise biraz daha araştırayım

Hocam bunun sebebinin ekranin ters takilmasi olduğu söyleniyor. Bilesenleri sigdirmak icinde bilerek ters takildigi belirtilmis sanirim, konusulanlara göre. Bu sebeple her Oneplus 5de oldugu, fakat bazılarında daha az görülebildigi icin dikkat cekmedigi, fakat bazilarinda da belirgin olduğu söyleniyor.

1500 liraya bulursaniz Mi Note 3 mantikli tabi hocam, Mi6 konusunda da haklisiniz tabi birsey söylemem doğru olmaz.

Ekrani bir sekilde halledebilirsiniz umarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arsinli61900

Sağolun hocam bl kilidi açık olduğu halde hiç twrp kurmadım sürekli beta sürümde haftalık güncelleme alarak kullandım sorunda yaşamadım hiç yalnız yukarki mesajımda dediğim gibi mi5 teki lg ekran sarımtırak iken mi6 daki net beyaz benim mi5 jdi ve mi6 lg yanyana koyunca aynı beyazlığı veriyor çok tuhaf bir durum mi6 dada jdi sarımtırak

Evet hocam Mi6daki sarimtrakligin sebebinin Mavi Renk Filtresi olabileceği soyleniyordu ama, LG ekran daha beyazsa ilginçmis. Belki ekranin renk kalibrasyonu ile alakali bir durumdur bunlar.

Bende Mi6daki yazilimin daha tam oturmadigini düşündüğünüz icin söyledim bunu. Isterseniz Mi6da da Global Betayi deneyebilirsiniz. Malum BL kilidiniz de acik olunca, Global Stabil roma dönüşünuz zor olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ambassador26

quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Orijinalden alıntı: ambassador26

quote:

Orijinalden alıntı: arsinli61900

Daha önce mi5 kullanıyordum 2 gün önce mi6 aldım deneyimleme göre mi6 yazılım desteği olarak mi5 kadar stable değil inş yaparlar ayrıca 64gb siyah model ekran lg çıktı bu ekranda sıkıntı yaşayan oldumu jdi ekranla karşılaştırdım lg daha beyaz ve canlı duruyordu mi5 tede durum tam tersiydi jdi ler daha beyaz ve canlı duruyordu

Lg nin kendi urunlerinde ghost screen hatasi var. Xiaomi mi6 da bu sorun var mi? Sorum genel herkese.

Ayrıca Lg nin sadece kendi ürünlerinde değil, Mi5 ve Mi5s in az bir kisminda da Ghost Screen sorunu görüldü, Lg ekran kullananlarda.

Anladim bunu kutudan cikarttigimizda kontrol edicem. Ekran kirildiginda orjinal ekran bulmak kolay mi? Bir kac yorumda cikma parcalar takildigi, bu urun icin orjinal ekran bulunmadigi yazilmis. Bilginiz var mi?

Hocam Garantili cihazsa sorun yok. Cihaz garantisiz ise sorunlar orada başlıyor. Bu yüzden tavsiye ile cihazi bir yere vermek daha mantikli. Evet disarida sıfır orjinal ekran bulunamadigi; Xiaomi nin Orjinal parçayi dışarıya satamadığı soyleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordzeus83

https://tr.aliexpress.com/item/Xiaomi-mi6-Glass-High-quality-HD-Screen-Protector-Protective-Film-Full-Coverage-mi-6-Tempered-Glass/32824777340.html

https://tr.aliexpress.com/item/Xiaomi-mi6-glass-tempered-MOFi-original-xiaomi-mi6-plus-screen-protector-film-full-cover-xiaomi-mi/32802445635.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3Cgj5w

https://tr.aliexpress.com/item/xiaomi-mi6-case-original-Luxury-PU-leather-back-cover-case-for-xiaomi-mi6-mi-6/32823479380.html?spm=a2g10.10010108.1000016.1.1e868c45Y06wdm

Şu ürünleri sipariş ettim. Belki sizin de işinize yarayabilir.

Hocam bu deri kilifi Hicks hocamin israrlari üzerine aldim bende Gearbest den indirimle 8 dolara, 2 gündür kullaniyorum cok memnun kaldim. Kalinligi var biraz, cok ince değil ama cihazi cok iyi kavradigi icin o kalinligi hissetmiyorsunuz. Kesinlikle kendi Orjinal Aksesuari olarqk satilan Deri kilifi tavsiye ederim bende, Hicks hocam bana cok söyledi ama ben biraz geç tanistim bu kilifla. Bu kiliftan once cihazin yaninda gelen kilifin haricinde Nilkin, Cafele, Benks gibi markalarin 4-5 çeşit kilifini da, Xiaomi nin Orjinal Aksesuari olan Lacivert Silikon kilifini da kullandim ama bunun kadar memnun kaldigim olmadi. Herkese bu deri kilifi tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: HasMachate

Bu telefonun almayi dusunuyorum da silver edition modelinin satisi yok mu acaba ?

Hocam Silver Edition Dediginiz tanitimdaki Krom gibi parlayan versiyon ise Türkiye de ne gördüm ne de duydum satıldığını. Bu sebeple Seramik versiyonu alıyoruz bizde.

• quote:

Orijinalden alıntı: shinnig

Arkadaslar bugun Aldığımdan beri 3.kez aynı sorunu yasadim:

Gelen arama yi açmak için yeşil oku yukarı çekmeme rağmen tepki vermedi hemen cihaz, 5sn geç acildi buna benzer sorun yasiyan var mı?

Hocam cihazi fabrika ayarlarina dondurmeyi deneyin oncelikle. Bu tarz bir sorunda hic yasamadim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Şehmistan

Hızlı şarjı kapatma gibi bir şansımız yok değil mi?

Suan icin yok hocam Miui Tabanli romlarda, Stock Android tabanli romlarda ise durum nedir bilmiyorum. Hızlı Şarj destegi olmayan bir adaptör kullanmaniz lazim yavaş şarj için.

• quote:

Orijinalden alıntı: floperx

Ben 6-7 saat alıyorum. Daha üstü için denemelerim sürüyor.

Hocam ne kadarlik bir bekleme suresinde 6-7 saat ekran suresi alıyorsunuz? Bu arada Ilk sayfadaki ayarlari falan yaptınız değil mi? En önemli konu Izinler, Otomatik Başlatma, Uygulama Pil Tasarrufu ayarlari bu konuda.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordzeus83

sanırım cihazdan çok androide geçmenin sıkıntıları bunlar. Cihazı wipe edeceğim. Custom rom kurmam için bir sebep var mı? Tavsiye eder misiniz. Bu arada gboard klavye kullanıyorum. Emin olun whatsapp da yazışırken harfler takılıyor birbirine giriyor.

Cihazi Fabrika ayarlarina çevirin diye söylemiştik hocam size. Sonrasinda hala sorun yasarsaniz, öncelikle Global Beta kurabilirsiniz sonrasinda ise Custom romlara geçiş yaparsiniz. Custom Rom kurmanin en büyük avantaji, yeni ozellikleri de kullanabilmek, bir miktar daha iyi Performans ve Batarya süresi alabilmek.

Klavye olarak da SwiftKey klavye tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: snoppy

Xiaomi Mi6 ile herhangi bir "hatırlatıcı uygulama" kullanan ve sorun yaşamayan var mı?

ben To Do Reminder kullanıyorum, tüm izinleri vermeme rağmen hatırlatmalar çalışmıyor. Başka uygulamalar da denedim ama problem yaşamadığım olmadı maalesef.

.

Hocam Uygulamayi Arka planda acik birakip, Arka plandaki uygulamalari görüntulediginizde; uygulamanin uzerinden tutup, asagiya doğru cekermisiniz? (Çekerken kilit simgesi cikacak, çektikten sonra da kilit simgesi belirecek yaninda. Kilit simgesi belirtilmis halinin görüntüsünü ekliyorum asagiya.

Xiaomi Mi6 Kullanıcı Kulübü [ANA KONU]

Ayrica, Pil Kullanimi - Uygulama Pil Tasarrufu kismindan bahsettiginiz Uygulama icin, Kisitlama Yok secenegini sectiniz mi?

• Arkadaşlar volte yi Etkinleştirme nasıl oluyor. Turk telekom telefondan açtım. Turk telekom mibil ayarlardan açtım fakat ekranda volte yazmıyor.?

• O durum bulunduğunuz bölgedeki bağlı olduğunuz baz istasyonu ile alakalı eğer ayarlarınızı yaptıysanız uygun bazdan sinyal aldığında yazıyı görürsünüz fakat bu cihada mobil şebeke üzerinden görüntülü görüşme yok bu yüzden ben pek takılmıyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hadi ya :( Cevap icin tesekkurler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yahu allah aşkına şu 2 günde 7 saat, 1 günde 10 küsür saat ekran süresi alanlar nasıl alıyor, ilk sayfadaki şeyleri yaptım, gereksiz bildirimleri kapattım ve çoğu uygulamanın arka planda çalışmasını engellediğim halde 1 günde max 6 saat alabiliyorum.
    herşey kapalıyken hatta uçak modunda bile gece 12 den sabah 7 ye kadar %15 civarı pil gidiyor. üstelik bu ikinci mi6 cihazım, ilki de aynı şekildeydi. hattım turkcell, bi ara sırf denemek için 2g ye getirdim şebekeyi, onda bile pek farketmedi valla normalde sorun yapmam ama burda okudukça milletin ekran süresini falan bi gıcık oluyorum :)
    Pil kullanımı bölümünde herhangi bir kısıtlama yok.

ilk yaptığımız "kilit" işleminin amacı ne?
    Yani yanında kilit simgesi mi olmalı yoksa olmamalı mı?
  • Arkadaşlar mi6 da bluetooht kulaklık için ldac teknolojisi veya aptx hd teknolojisi varmı veya oreo ile gelcekmi ona göre telefonu alcam.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali vardar

Arkadaşlar mi6 da bluetooht kulaklık için ldac teknolojisi veya aptx hd teknolojisi varmı veya oreo ile gelcekmi ona göre telefonu alcam.

aptX desteği donanımsal olarak var ama custom ROM kullanmanız lazım etkinleştirmek için, üreticiler lisans ücreti ödememek için kullanmıyorlar diye biliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hicks -- 29 Aralık 2017; 11:13:4 >
  • 
Sayfa: önceki 564565566567568
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.