Şimdi Ara

Xiaomi Mi WiFi 3G Router OpenWrt Kurulumu, SAMBA Paylaşımı (NAS Kurulumu), Torrent Client Kurulumu (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.166
Cevap
45
Favori
62.363
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Google drive a upload hızım şaşırtıcı derecedee düşük. 1mbps bile alamıyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ysonmezer kullanıcısına yanıt
    O zaman sıkıntı var demektir hocam, sqm devredışı bırakınca sorun düzeliyorsa eğer sqm ayarlarını değiştirmeniz lazım acaba benim ayarların dışında cake , piece of cake mi seçtiniz? Ben o ayarları standart kullanıyorum fq codel, simple qos seçili bende sorun yok bu şekilde. Vdsl 100 megabit down, 8 upload var 7 ayarlı ve 7yi sonuna kadar gönderiyor. Yandex, cloud.mail.ru upload ederken yavaş ama server kaynaklı bu.

• Arkadaşlar Xiaomi 4A router'ın orjinal yazılımıyla QOS açmak istediğimde, 100mbit indirme 5mbit yükleme hızımı yazarken yüklemeye en az 8mbps yazmalısınız hatası alıyorum. Neyse 8 yazıp devam ettiğimde ve Akıllı QOS özelliğini açmadan speedtest.net'de 96mbit alabilirken açtıktan sonra masaüstü kablolu bağlantıda hızım 7.5mbps'ye sabitleniyor. O sırada ağa bağlı farklı cihazlar var ancak ağı aktif kullanan cihaz yok. Sonuçta qos'un mantığı tek cihaz varken tüm hızı o cihaza vermek, diğer bağlı cihazlarda internette kullandığında dengeli paylaşmak değil mi? Sebebi ne olabilir 7.5mbps hız sınırlamasının?

Xiaomi Mi WiFi 3G Router OpenWrt Kurulumu, SAMBA Paylaşımı (NAS Kurulumu), Torrent Client Kurulumu

Xiaomi Mi WiFi 3G Router OpenWrt Kurulumu, SAMBA Paylaşımı (NAS Kurulumu), Torrent Client Kurulumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uçan Tosbağa Yoshi -- 9 Kasım 2020; 16:45:22 >

• Uçan Tosbağa Yoshi kullanıcısına yanıt

Ekranı tam hatırlamıyorum ama değerler çapraz yazılmış gibi görünüyor.

• @Elektrotek Hocam dalgınlığıma gelmişXiaomi Mi WiFi 3G Router OpenWrt Kurulumu, SAMBA Paylaşımı (NAS Kurulumu), Torrent Client Kurulumu  Siz yazınca fark ettim. TeşekkürlerXiaomi Mi WiFi 3G Router OpenWrt Kurulumu, SAMBA Paylaşımı (NAS Kurulumu), Torrent Client Kurulumu 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uçan Tosbağa Yoshi -- 9 Kasım 2020; 16:58:25 >
  • Bir kaç saat önce elektrikler gidip geldi ve o vakitten beridir internete bağlanamiyorum. Router hiçbir şekilde ip vermiyor cihazlara, ethernet vs SSH ile bile erişmedim. Router ışığı mavi yanıyor ve tüm ethernet ışıkları sorunsuz yanıyor. Sadece bağlanmak isteyen cihazlara ip vermiyor. Bu sorunu yaşayan var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Temet Nosce -- 12 Kasım 2020; 19:41:8 >
  • Temet Nosce kullanıcısına yanıt
    Donanımsal olarak hasar almış olabilirmi cihazınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: altuntepe2

Donanımsal olarak hasar almış olabilirmi cihazınız?
    Hocam sanmıyorum. Wifi çalışıyor, ışıklar olması gerektiği gibi yanıyor. Donanımsal hasar aldığını başka ne şekilde anlayabilirim ki?

Merhaba,

Geçmiş olsun. Cihaza serial üzerinden ile bağlanıp bootlog görme imkanınız var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: 0ldskool

Merhaba,

Geçmiş olsun. Cihaza serial üzerinden ile bağlanıp bootlog görme imkanınız var mı?

Pinler lehimli ama ne yazık ki PC ye USB ile bağlayacağım bir adaptör yok

• Merhaba bende Xiaomi Router 3G cihazı vardı ve 2 ay önce kırıldı ancak normal modemin wifiyını kullanmaya devam ettim ve şuan çok yetersiz geldiğini fark ettim ve bu cihazı buldum sizce farklı bir cihazmı almalıyım yoksa bunumu attığım cihaza pek çok firmware yüklenebiliyor ve 2x2 mimo desteği mevcut ayrıca usb 3.0 ve gigabit lan portlarıda mevcut

https://tr.aliexpress.com/item/32272246018.html?spm=a2g0o.cart.0.0.62a83c00A7avrr&mp=1

Anladım.

O zaman şunları deneyebilirsiniz bence. İlk anda aklıma cihazı sıfırlamak geliyor. Donanımsal bir problem yoksa cihaz eski haline döner. Sorun olmaz.

Diğer yol ise; router DHCP ile IP vermiyorsa eğer, siz kendiniz elle statik IP ayarlayın bilgisayarınıza. Ondan sonra o şekilde belki erişim sağlayıp cihaz loglarına bakabilirsiniz. Ondan sonra duruma göre sorunu çözmeyi ya da cihaza tekrar yazılım yüklemeyi düşünürüz.

• quote:

Anladım.

O zaman şunları deneyebilirsiniz bence. İlk anda aklıma cihazı sıfırlamak geliyor. Donanımsal bir problem yoksa cihaz eski haline döner. Sorun olmaz.

Diğer yol ise; router DHCP ile IP vermiyorsa eğer, siz kendiniz elle statik IP ayarlayın bilgisayarınıza. Ondan sonra o şekilde belki erişim sağlayıp cihaz loglarına bakabilirsiniz. Ondan sonra duruma göre sorunu çözmeyi ya da cihaza tekrar yazılım yüklemeyi düşünürüz.

Failsafe modu denedim, reboot olurken reset tuşuna 1-2 kez baş çek yaptım. Şuan Router kırmızı yanıp sönüyor. Daha önce failsafe modu denemiş miydiniz?

• AirJET A kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Ben bu cihazı biliyorum Lenovo Newifi 3 D2 diye geçiyor. Donanım bakımından güzel cihaz ama nedense wifi konusunda sorunlu diye aklımda kalmış. Almadan önce https://forum.openwrt.org 'da bir araştırın bence. Onun dışında oyun hamuru gibi alet; çeşit çeşit firmware destekliyor. Biraz uğraşmak istiyorsanız alınabilir bence.

Ben cihazı bozduğumda; cihaz hiç boot etmiyorsa klasik reset tuşunu basarak elektrik verip uboot ile kurtarıyorum. Cihaz iyi kötü boot ediyorsa da çalışır durumdayken arkadaki reset tuşuna basarak firmware sıfırlıyorum. Sizin dediğiniz şekilde denemedim hiç.

• quote:

Ben cihazı bozduğumda; cihaz hiç boot etmiyorsa klasik reset tuşunu basarak elektrik verip uboot ile kurtarıyorum. Cihaz iyi kötü boot ediyorsa da çalışır durumdayken arkadaki reset tuşuna basarak firmware sıfırlıyorum. Sizin dediğiniz şekilde denemedim hiç.

Cihaz açıldıktan sonra reset butonuna 10 sn basılı tutunca openwrt kendisini sıfırliyordu değil mi? Öyle hatırlıyorum sanki. Bu arada PC den statik ip veriyorum gene de bağlanamiyorum çok ilginç bir durum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Temet Nosce -- 12 Kasım 2020; 20:54:7 >

Evet galiba hocam. Tam saniyesini bilmiyorum ama ışık yanıp sönmeye başlayınca tuşu bırakıyorumXiaomi Mi WiFi 3G Router OpenWrt Kurulumu, SAMBA Paylaşımı (NAS Kurulumu), Torrent Client Kurulumu 

• quote:

Evet galiba hocam. Tam saniyesini bilmiyorum ama ışık yanıp sönmeye başlayınca tuşu bırakıyorum 

Reset tuşu ile resetledim ve arayüze girebildim hocam teşekkür ederim. Bir elektrik kesintisinde Router nasıl çöktü anlamış değilim

Hadi geçmiş olsun çok sevindimXiaomi Mi WiFi 3G Router OpenWrt Kurulumu, SAMBA Paylaşımı (NAS Kurulumu), Torrent Client Kurulumu 

• 0ldskool kullanıcısına yanıt

Aynen onu araştırdım ve sebebinin chipsetinin wifi driverinin kötü olmasından kaynaklandığını öğrendim bana bir router önericek olsanız ne olurdu acaba aklımda Openwrt olarak bir cihaz yok ama 2 tane güzel router buldum Huawei AX3 Pro ve Xiaomi AX6 Router 2 cihazında çekim kuvveti iyi ama Huawei Hisilicon chipi kullanıyor Xiaomi ise Qualcomm chipi kullanıyor kararsız kaldım yada farklı bir öneriniz varmıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AirJET -- 12 Kasım 2020; 21:31:45 >
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.