Yüzbaşı
18 Ekim 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 616 (Bu ay: 0)
Gönderileri

https://www.troyestore.com/urun/apple-ipad-pro-12-9-inc-wi-fi-1tb-uzay-grisi

https://www.troyestore.com/urun/apple-ipad-pro-12-9-inc-wi-fi-1tb-gumus
ekleme: Arkadaşlar belki bizim alım gücümüze göre fiyat yüksek gelebilir ancak yabancı forumlarda falan baya araştırdım fiyat dolar bazında da uygun. Sahibinden.com üzerinde 2.elleri 9500 lira bandında.

Merhaba arkadaşlar, ben fazla performans istemediğim ve 3.8GHz hız bana yeterli olduğu için sistemin daha soğuk çalışması amacıyla Ryzen Master programı üzerinden işlemcim için 3.8GHz hızda en düşük ve stabil voltaj değerini deneme yanılma yöntemiyle 1, 0875 olarak buldum. Daha sonra bu değeri BIOS üzerinden CPU Core voltage bölümünü override yapıp girdim bu değeri girerken CPB+PBO+coolnquiet modlarınıda kapattım.

Daha sonra bilgisayarı açıp OCCT testini başlattığımda işlemci kullanımı %100 yani 3.8 GHz'ye çıktığında voltaj 1.2 olarak gözüküyor. Bunun sebebi nedir? HWID programında CPU VDD benim girdiğim değere orantılı ancak diğerleri çok yüksek neden böyle?Ekleme: Sıcaklık yüksek çünkü arkada OCCT çalışıyor.

iPad Air 4'e ait olduğu iddia edilen benchmark sonuçları
https://browser.geekbench.com/v5/compute/1581541


Tekli çekirdek işlemci ve grafik gücünde iPad Pro 2020'lerde kullanılan A12Z işlemciyi geçmiş gözüküyor. Ancak çoklu çekirdek işlemci performansında biraz gerisinde.


Grafik gücünü kıyaslamak için liste;

https://browser.geekbench.com/metal-benchmarks


Bir NVIDIA GeForce GTX 960-NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti kadar güçlü gözüküyor eğer rakamlar doğruysa.


Ek olarak 4GB ram olduğu iddia ediliyor.

Merhaba arkadaşlar yeni sistem topladım ancak sanki sıcaklıklar biraz yüksek ve fan çok dalgalı. Sitem boştayken bile örneğin youtube videoları izlerken hatta haber okurken fan birden hızlanıp birden yavaşlıyor. Windows sistemim temiz daha yeni kurdum, sürücüleri düzgün kurdum, sistem kurmadan bios güncelledim sadece XMP açık, tüm fan ayarlarım otomatikte. Sizce sorun ne olabilir? Tamam ekran kartı blower aldım ama bu kadar sorun olabileceğini düşünmemiştim. Fan sesi ve sıcaklık rahatsız ediyor açıkçası.. Üretici 600w PSU istiyor acaba 550W kullandığım için mi oluyor diyeceğim ama GURU3D incelemesi 550W rahatlıkla yeter diyor. Sıcaklık sorun değil ancak ses rahatsız ediyor açıkcası.

AIDA64 sistem testi;


Sistemim:

MSI B450 TOMAHAWK MAX AM4 AMD Ryzen™ DDR4 4133MHz (O.C.) USB3.1 Anakart

AMD Ryzen™5 3600X Soket AM4 + Wraith Spire 3.8GHz - 4.4GHz 35MB 95W 7nm İşlemci

MSI RADEON™ RX 5700 XT 8GB GDDR6 256Bit DX12 AMD Radeon

GSKILL 16GB (2x8GB) Ripjaws V DDR4 3600MHz CL18 1.35V Dual Kit Ram

WD 250GB Blue SATA 3.0 (550MB Okuma / 525MB Yazma) 3D-NAND SSD Disk

CORSAIR CARBIDE SERİSİ SPEC-DELTA 80PLUS 550W RGB FANLI MidT ATX SİYAH KASA
ÜST EDİT:

Arkadaşlar yaklaşık 3 senelik mücadelenin sonunda hakkımızı alabildik. 31 Mart 2021 tarihi itibariyle tarife hız düşümsüz şekilde devam ediyor.
Merhaba, benden önceki konu sahibi hiç bir gerekçe olmadan konu başlığını ve konu içeriğini değiştirdiği için yönetim konuyu bana devretti. En kısa sürede elimden geldiğince konuyu düzenleyeceğim.

BTK Şikayet Bağlantısı:
https://sikayet.btk.gov.tr/giris/

BTK Şikayet Metni:

''Merhaba, ben ''Prime Eksper Aşmayan 10GB Tarifesi'' kullanıyorum.(https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/tarife-ve-paketler/sayfalar/faturali/tarifeler/prime-eksper-asmayan-10gb-tarifesi.aspx) Tarife detaylarında ''Prime Eksper Aşmayan 10GB tarifesi için cepten internet hakkı bittiğinde, hatta tanımlı başka internet hakkı yok ise, internet kullanımı hız düşümlü olarak kesintisiz 256 kbps hızla devam edecektir ve ek ücretlendirme yapılmayacaktır.'' yazıyor. BTK'nın 31 Aralık 2016'da yaptığı duyuruya göre 1 Ocak 2019'dan itibaren 256 kbps hızın sınırsız olarak devam etmesi gerekli ancak 256 kbps hız hala devam ediyor. BTK duyurusu (https://www.btk.gov.tr/haberler/btk-adil-kullanim-kotasi-ni-2018-de-kaldiracak) BTK tanımı (Kamuoyunda Adil Kullanım Noktası (AKN) veya Adil Kullanım Kotası olarak bilinen ve veri kullanım miktarının belirli bir değere ulaşması halinde indirme hızının düşürülerek, ek bir ücret ödemeden bu hızda internet hizmeti alınmasına devam edilmesi uygulaması). Kullanmakta olduğum tarifedeki tanıtım BTK'nın bu tanımına uyuyor. Kullandığım tarife aşımsız bir tarife olsaydı 1kbps hızla sınırlandırılması gerekli. Kullandığım tarife 256 kbps ile sınırsız kullanıma devam ediyor. Burada bir kelime oyunuyla BTK'nın aldığı kararın delindiğini düşünüyorum ve benim gibi yüzlerce bu tarifeye kayıtlı abonenin mağdur olduğunu düşünüyorum. S.E.Ç. Full 2 GB Tarife (http://www.avea.com.tr/web/kampanyalar/yeniyilkampanyasimevcut ) Aynı şartları taşıyor ve sınırsız oldu.''

Arkadaşlar şimdi BTK'ya şikayet ettikten sonra TT kelime oyunuyla bir cevap veriyor, cevap geldikten sonra ''0 312 294 72 00'' bu numarayı arayarak şikayet numaranız ile şikayetinizin BTK uzmanı tarafından incelenmesini talep edin.

Tüketici Hakem Heyeti Şikayet Bağlantısı:
https://www.turkiye.gov.tr/tuketici-sikayeti-uygulamasi

Tüketici Hakem Heyeti Şikayet Bilgileri ve Metni:

Şikayet edilen firma bilgileri:
Adı/Ünvanı: TÜRK TELEKOMÜNİKASYON A.Ş.
İl/İlçe: BEŞİKTAŞ/İSTANBUL
Adresi: Gayrettepe Mah. Yıldız Posta Cad. No:40 Gayrettepe Beşiktaş/İSTANBUL
Telefonu: 02123099000
Faksı: 02123529610
Vergi No: 8760052205
Mersis No: 0876005220500084

Talep konusu: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun 27/12/2016 tarih ve 2016/DK-THD/518 sayılı kararı doğrultusunda Türk Telekomünikasyon A.Ş.'nin uyguladığı AKN sınırının kaldırılması talebidir.

Açıklamalar: Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK olarak kısaltılacak) 27/12/2016 tarih ve 2016/DK-THD/518 sayılı kararının 11. maddesinde "31.12.2018 tarihi itibarıyla AKN uygulamasına son verilmesi" şeklinde karar verilmiştir.
BTK, AKN uygulamasını şu şekilde tanımlamaktadır; "Kamuoyunda Adil Kullanım Noktası (AKN) veya Adil Kullanım Kotası olarak bilinen ve veri kullanım miktarının belirli bir değere ulaşması halinde indirme hızının düşürülerek, ek bir ücret ödemeden bu hızda internet hizmeti alınmasına devam edilmesi uygulaması"
Türk Telekomünikasyon A.Ş.'nin (Türk Telekom olarak kısaltılacak) "PRİME EKSPER AŞMAYAN 10 GB TARİFESİ" kullanıcısıyım. Bu tarifenin sözleşmesinde "Prime Eksper 10GB tarifesi için cepten internet hakkı bittiğinde, hatta tanımlı başka internet hakkı yok ise, internet kullanımı hız düşümlü olarak kesintisiz 256 kbps hızla devam edecektir ve ek ücretlendirme yapılmayacaktır." şeklinde ibare bulunmaktadır. Bu da tarifede AKN uygulandığını göstermektedir. Zira internet kullanımı tamamen kapatılmayıp, BTK'nın ilgili kararının 5. maddesinde belirtilen asgari 128 kbps (Türk Telekom 256 kbps uyguluyor) şeklinde uygulanmaktadır. Yine, BTK'nın ilgili kararının 11. maddesi uyarınca bu hız sınırlamasının 31.12.2018 tarihi itibariyle kaldırılması gerekmektedir ancak Türk Telekom BTK'nın kararına uymayarak 31.12.2018 tarihi sonrasında dahi 256 kbps hız sınırını kaldırmamaktadır.
Yukarıda açıklanan nedenlerle;
Türk Telekomünikasyon A.Ş.'nin sunduğu internet hizmetinin BTK'nın 27/12/2016 tarih ve 2016/DK-THD/518 sayılı kararı doğrultusunda, 256 kbps'lik hız limitinin kaldırılarak sınırsız halde yeniden görülmesine karar verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim.

EKLER:
BTK'nın kararı:
https://www.btk.gov.tr/uploads/boarddecisions/adil-kullanim-noktasi-akn.pdf

Türk Telekom tarife sözleşmesi bağlantıları (Tüm bağlantılar Türk Telekom'a aittir):
https://www.www.ttmobil.com.tr/mobil/Sayfalar/Ana-Sayfa.aspx
https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/tarife-ve-paketler/sayfalar/faturali/tarifeler/prime-eksper-asmayan-10gb-tarifesi.aspx
https://www.turktelekomprime.com/tarifeler/prime-eksper-asmayan-10gb-tarifesi
Tarifemizin detayları:Tarifemizde yer alan kelime oyunlu AKN tanıtımı:BTK AKN tanımı
https://www.btk.gov.tr/haberler/btk-adil-kullanim-kotasi-ni-2018-de-kaldiracak

BTK AKN tanımı 2
https://tuketici.btk.gov.tr/haberler/adil-kullanim-noktasi-akn

Arkadaşlar sizce hangisi alınmalı? Büyük ekran istediğim için gönlüm Note 2 diyor ama Mi6 oldukça performanslı. Siz olsanız hangisini alırsınız?


Mi Note 2 Global
+Büyük ekran-Tasarım
+Global versiyon(tüm bantları destekliyor)

Mi6
+Performans
+Kamera
Merhaba arkadaşlar. Bana yardımcı olur musunuz? Ailecek ilk defa araba alacağız. Pek deneyimli değiliz. Bütçemiz 60 bin lira. Hayal kırıklığı yaşamak istemiyoruz o yüzden deneyimli kişilere sormak istiyorum. İkinci el Renault Fluendce arabalara baktık ilk baktığımız araba hasarsız olarak tanıtıldı ve tramer sorgusunda kayıt olmadığı belirtildi plaka sorgulaması yaptık gerçekten sorunsuzdu. Babam birde sigortacıdan tramer kaydına baktırayım dedi son anda meğersem araba hasarlıymış. Biz İzmir ilinde yaşıyoruz araba İstanbul ilinde idi az daha boş yere yol parası verecektik. Bir kaç arabaya daha baktık benzer sorunlar. Ailecek çok soğuduk bu durumdan. Sıfır araç almayı düşünüyoruz artık bütçemiz ile çünkü yaşadığımız coğrafyada etik-ahlak kalmamış. Biliyorum yaşadığımız ülkede araba vergileri çok uçuk ama yapacak bir şey yok. Sıfır alırız kafamız rahat olur en azından diye düşündük. Astra Sedan 1.6 Benzinli 115 HP MT Edition Plus düşünüyoruz. Şimdi ben şöyle bir liste çıkardım;

Astra Sedan 1.6 Benzinli 115 HP MT Edition Plus

Navigasyonlu Multimedya

Park Sensörü

Kol Dayama

Krom Çıta

Cam Filmi

Kalter-Boya-Koltuk-Motor Koruma

Bagaj Havuzu

Kauçuk Paspas


- LPG / + LPG

Şimdi sorularım:

Bayilere gidip fiyat alacağız hafta sonu. Bu listeyi bayilere göstereceğim. Sizce ekleyip-çıkarmam gereken bir şey var mı?

Çeşitli sitelerde araştırma yaptım 59-60 bin civarı bir teklif vermelerini bekliyorum LPG'siz sizce fiyat uygun mudur?

Sizce sıfır araca LPG taktırmalı mıyız? Sonradan taktırırsak garanti kapsamı dışına çıkma gibi bir durum olur mu?

Bayiler NECVOX marka multimedya cihazı takıyor sanırım bunların farklı modelleri oluyor mu?

Edition Plus modele kış paketi ve 17'' alaşım jant opsiyonu var mı?

Son olarak ekstra garanti sizce gerekli mi?

Teşekkürler
Merhaba. Elimde 4 sene önce kampanya ile 29 liraya satın aldığım Windows 8 Pro ürün anahtarı var. Bu ürün anahtarı ile Windows 10 Pro MSDN sürümünü temiz kurulum yapabilir miyim?

Kurmak istediğim sürüm:
https://msdn.microsoft.com/subscriptions/downloads/default.aspx#FileId=69819

Teşekkürler.
Hakkında
Konum: İzmir
Forum İmzası:
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Mesaj Sayısı: 455
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 618
İkinci El Bölümü Mesajları: 41
Konularının görüntülenme sayısı: 59.499 (Bu ay: 179)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 356 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.