Şimdi Ara

Xiaomi Mi WiFi 3G Router OpenWrt Kurulumu, SAMBA Paylaşımı (NAS Kurulumu), Torrent Client Kurulumu (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.165
Cevap
45
Favori
62.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim, gayet hızlı gelmiş hayırlı olsun. Satıcı üzerine düşük fiyat yazmamış sanırım o nedenle vergi yüksek çıkmış. Bakalım bu oyuncak ile neler yapacaksiniz merak ediyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 0ldskool kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, bayağı hızlı gelmiş ama vergi tutarı 15 lira olsa iyi olurdu Cihazın fotografları, openwrt performansı gibi şeyleri biz istemeden yaparsınız değilmi? Ama biz yinede isteyelim :) xiaomi 3g ile kıyaslaması olursada olur. Teşekkürler.
  • Tesekkur ederim sagolun. Bekledigimden hizli geldi.

Vergi konusunda haklisiniz bence de yuksek cikti ama maalesef yapacak bir sey yok. Bu sefer boyle oldu. Mesaj atip urun fiyatini dusuk yazin demek belki ise yarar. Ben mesaj atmayi unuttum
    Gpio pinlerini kullanarak cesitli IoT projeleri yapanlar gordum. Ben de becerebilirsem paylasirim

Cihaz hakkinda dusuncelerimi anlatacagim bir yazi yazmayi dusunuyorum. Fotograflar, ekran goruntuleri vs tabii ki eklerim. Puan verme bolumunu, kiyaslamalari beraber yapariz
    Saygilar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Hayırlı olsun çok hızlı gelmiş. Ben Xiaomi R3P Pro yu 14ünde sipariş verdim 15inde kargoya verildi 18inden beri ise 'Shipped by air' konumunda. Ülkeye giriş yapmasını bekliyorum. Yalnız kafamı karıştıran bir konu var siparişimde hala $403.12TL görünmekte. Eğer bu şekilde belgelendirilmişse ve gümrükte dolar gibi algılarlarsa bir uğraş beni bekliyor demektir. :)
  • Tesekkur ederim. Evet bana da surpriz oldu bu kadar cabuk gelmesi. Isin ilginci ucretsiz kargoyla(china post registered air mail) bu kadar cabuk geldi. DHL falan olsa neyse.

Sizdeki durum biraz karisik gorunuyor. 400 kusur dolar uzerinden vergi cikarsa cok kotu. Urun fiyatinin ekran goruntusu, kart ekstresi ya da bankadan odemeye dair dekont vb alip, itiraz etmeniz gerebilir. Umarim sorun cikmaz. Saygilar.

İlk günden beri kafama takılmakta bu olay daha önceki siparişlerimde bu şekilde görünmüyordu. Geldiğinde belli olur eğer dolar üzerinden isterler ürün bedeli kadar vergi istemiş olacaklar. :) Bu durumda ekstreden ve ürün fiyatından ( $71.99 ) yola çıkarak düzeltme isteyeceğim. Siparişte toplam $4 kupon kullandım.

** Normalde ekran görüntüsünde altta ki 2 sipariş $ bazlı fiyatı iken üstteki sipariş ise TL bazlı fiyattır. **

Xiaomi Mi WiFi 3G Router OpenWrt Kurulumu, SAMBA Paylaşımı (NAS Kurulumu), Torrent Client Kurulumu

• Yok hocam sıkıntı çıkmaz, bu durum aliexpresste tl seçince böyle oluyor aslında orda sonda yazan tl önemli başındaki dolar simgesi bug gibi birşey. Ürün paketine ya gerçek dolar fiyatını yazarlar yada işi bilen satıcıysa 3-5 dolar gibi bir şey yazar.
  • altuntepe2 kullanıcısına yanıt
    İnşallah hocam daha önce hiç sıkıntı çıkmadı siparişlerde fakat bu şekilde görünmesi kafamı karıştırmıştı satıcı direkt olarak sipariş sayfasının çıktısını alıp gönderirse diye düşünmeden edemedim. :) Ürün elime ulaştığında sonucu buradan yazacağım. ( China Post Registered Air Mail ile kargo ücreti alınmadan gönderildi. )
  • Merhaba ,mi wifi 3G ye alternatif openwrt kullanılabilecek yeni router varmı acaba ? mi 3g router bulunmuyor da..
  • kemalege2000 K kullanıcısına yanıt
    Suanda ayni fiyat bandinda(300-350 TL) yer alan ve ulkemizde sifir olarak magazalarda satilan Zyxel nbg6617 var openwrt destekli model olarak.
    Cihaz kabaca ipq4018 islemci, 32MB flash, 256MB ram, gigabit portlu, wifi ac 1300, wave2 mu mimo vs vs dolu bir cihaz. Aklinizda olsun, bu cihaza bir bakmanizi tavsiye ederim. Saygilar.

Bahsettigim cihaz bu.https://openwrt.org/toh/zyxel/zyxel_nbg6617

Edit: ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0ldskool -- 28 Ocak 2020; 15:48:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0ldskool

Suanda ayni fiyat bandinda(300-350 TL) yer alan ve ulkemizde sifir olarak magazalarda satilan Zyxel nbg6617 var openwrt destekli model olarak.
    Cihaz kabaca ipq4018 islemci, 32MB flash, 256MB ram, gigabit portlu, wifi ac 1300, wave2 mu mimo vs vs dolu bir cihaz. Aklinizda olsun, bu cihaza bir bakmanizi tavsiye ederim. Saygilar.

Bahsettigim cihaz bu.https://openwrt.org/toh/zyxel/zyxel_nbg6617

Edit: ekleme
    Teşekkürler.. Modem-router olarak düşünürsek ne alınabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalege2000 -- 28 Ocak 2020; 16:32:24 >

• kemalege2000 K kullanıcısına yanıt
    Openwrt destekli dsl modem yok gibi bir şey. Sadece tek tük birkaç modele kurulabiliyor.
    Maalesef şuanda güncel olarak mağazada satılan hiçbir modemin openwrt desteklediğini sanmıyorum.

İkinci el ürünlere yönelmeyi düşünürseniz; ülkemizde bir dönem ttnet tarafından az bir miktar satılmış olan zyxel p2812 düşünebilirsiniz. Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: 0ldskool

Openwrt destekli dsl modem yok gibi bir şey. Sadece tek tük birkaç modele kurulabiliyor.
    Maalesef şuanda güncel olarak mağazada satılan hiçbir modemin openwrt desteklediğini sanmıyorum.

İkinci el ürünlere yönelmeyi düşünürseniz; ülkemizde bir dönem ttnet tarafından az bir miktar satılmış olan zyxel p2812 düşünebilirsiniz. Saygılar.
    Teşekkürler..
    0ldskool cihazınız hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Yorumlarınızı bekliyoruz. Tahminimce vergilerden dolayı ülkede AliExpress siparişleri çok büyük ölçüde düşmüştür. Siparişlerin hızlı gelmesi belki de bu yöndeki paket trafiğinin azalmasıyla bağlantılıdır.

• ysonmezer kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim sagolun.
    Hocam sizin bu konu gibi kapsamli ayrintili olamaz ama bir kac satir yazarim elbette

Dediginiz dogru olabilir. Ufak tefek 3-5 dolarlik kablo ivir zivir vs alisverisleri ben de kesmistim. Cogu kisi ayni sekilde yurdisi alisverisi birakmistir saniyorum. Gumrukte artik olmayan yogunluk sayesinde gelen paketler de hizli geliyordur herhalde. Saygilar.

• AirJET A kullanıcısına yanıt
    Okuduğum kadarıyla bu cihaz, tavsiye edilen bir model değil. Pek beğenilmedi maalesef. Zaten openwrt desteği de yok şuan.

Cihazda 128MB ram olması ve ikili wifi çip kullanılması (5G için MT7615N + 2.4G için MT7603EN) cihaz için negatif özellik. Benzer durum Mi Router 3 Pro'da da vardı. Yazılım olarak sorunlu biliniyor bu ikili wifi olayı. Alınası bir model değil maalesef.

Ayrıntılı incelemek isteyen için link (Çince):https://www.acwifi.net/8939.html
  • Openwrt 19.07.1 sürümü yayinlandi görünüyor.
    https://downloads.openwrt.org/releases/19.07.1/

edit: ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0ldskool -- 31 Ocak 2020; 11:53:17 >
    Dün akşam sanal makineden kendime özel derlemeyi başlatmıştım ama 19 sürümünü değil 18.06.7 sürümünü derledim henüz 19u denemedim bakalım ne gibi iyileştirmeler var :)
    Hemen yükleyelim. Teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.