Şimdi Ara

★★ Xiaomi Mi Mix ★★ [Ana Konu] (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
975
Cevap
20
Favori
52.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sonunda oldu... :) Kaç kere yere düştü telefon sert şekilde canavar gibi kurtuldu ama bugün hafif yere düştü ekranı çatlattım. Allahtan dokunmatik zarar görmedi de uzun bir süre götürür beni sanıyorum. Sadece ön çerçeve değiştirmek kolay olsa keşke.
  • quote:

Orijinalden alıntı: laborant35

quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

quote:

Orijinalden alıntı: ishan

nedense bende oldum olası htc lere 1 ısınamadım.. galiba arayüz,ünden dolayı

Aslında HTC çok güzeldi, özellikle arayüzü çok güzeldi, düşün zamanında tüm android telefonların tuş kilit açılma şekli aynıydı, htc onex+ ın bir halkası vardı kilit açmak için, kendine has uygulamaları vardı şahane, şimdi ise berbat bir arayüz ( bana göre ), kendi uygulamaları olmayan, tamamen google uygulamalarını kullanan, her an güncelleme ile berbat hale gelip sonra unutulacak telefon olarak bakıyorum ben.

Yanlış anlaşılmasın bunlar şahsi görüşümdür, şuan kullandığım mi mix in bile birsürü eksiğini, negatif yanlarını sayabilirim.

LG nin arayüzü çok hoşuma gidiyor ama onda da sorunsuz bir telefon yok, her markada bir sıkıntı oluyor işte, önceliklere göre karar vermek lazım.

hele bir sayda bilelim Bu arada 2 yi görme şansım oldu ahize koymuş eyvallah ama görünmüyor bile o derece ince ama aklım 1 de

Hocam en büyük eksiği kamera, sonrasında ufak tefek yazılımsal sorunları var, konuştuk mu hatırlamıyorum ama, kamera önemli ise hem mix 1 den hemde mix 2 den uzak dur. Yoksa öyle ciddi bir sorunu yok şükürler olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: slajer

Sonunda oldu... :) Kaç kere yere düştü telefon sert şekilde canavar gibi kurtuldu ama bugün hafif yere düştü ekranı çatlattım. Allahtan dokunmatik zarar görmedi de uzun bir süre götürür beni sanıyorum. Sadece ön çerçeve değiştirmek kolay olsa keşke.

Geçmiş olsun hocam, aslında sadece kırılan ön camı değiştirebilirsiniz, ama ekranın zarar görme riski var, sabırlı ve doğru alet edevat ile yapılmayacak iş değil aslında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 10ff

merhaba arkadaslar 2. el ekrani ve kasasi kirik mi mix aldim. ekrani kirik birde orta kasa kirilmis. ekran 250 kasa ise 315 tl felan. ilginc bir sekilde kasa 315 tl tutuyor. seramik oldugundan pahaliymis galiba. bunu 3d yazicida plastik olarak yapamaz miyiz acaba? elinde ekran ve kasa olan varsa alabilirim ucuza bulamaz miyiz orta kasayi acaba?

Hocam 250 tl ye satılan ekranların kalitesi düşük sanırım, orjinale yakın ve üzerinde montaj çerçevesi olan ekranlar ortalama 300, 350 tl civarı. Kasa da dediğiniz gibi 300,330 tl arası. Kasa gereksiz pahalı aslında, bu kasanın neden farklı malzeme kullanılarak yapılmış,daha ucuz bir alternatifini çıkarmıyorlar bu çinliler ilginç.

Yabancı forumda bir arkadaş da sizin gibi hasarlı alıp toplamış, fiyatları ve montaj işlerini de paylaşmıştı, link aradım ama bulamadım paylaşmak için,http://en.miui.com/forum-118-1.html site bu ama konuyu aramanız lazım site içerisinde.

• quote:

quote:

quote:

merhaba arkadaslar 2. el ekrani ve kasasi kirik mi mix aldim. ekrani kirik birde orta kasa kirilmis. ekran 250 kasa ise 315 tl felan. ilginc bir sekilde kasa 315 tl tutuyor. seramik oldugundan pahaliymis galiba. bunu 3d yazicida plastik olarak yapamaz miyiz acaba? elinde ekran ve kasa olan varsa alabilirim ucuza bulamaz miyiz orta kasayi acaba?

Hocam 250 tl ye satılan ekranların kalitesi düşük sanırım, orjinale yakın ve üzerinde montaj çerçevesi olan ekranlar ortalama 300, 350 tl civarı. Kasa da dediğiniz gibi 300,330 tl arası. Kasa gereksiz pahalı aslında, bu kasanın neden farklı malzeme kullanılarak yapılmış,daha ucuz bir alternatifini çıkarmıyorlar bu çinliler ilginç.

Yabancı forumda bir arkadaş da sizin gibi hasarlı alıp toplamış, fiyatları ve montaj işlerini de paylaşmıştı, link aradım ama bulamadım paylaşmak için,http://en.miui.com/forum-118-1.html site bu ama konuyu aramanız lazım site içerisinde.

hocam bunlarinda mi kalite farki varmis yahu. bende farkettim cerveveli cihazlarin ekrani daha pahali. 250 300 arasi ekrana ayiralim o zaman yapacak bisey yok. ekrandan ziyade kasasi cok pahali geldi. ben 315 liraya celik kasa yaparim yahu.

Dediğiniz gibi, ekran aslında ucuz, S7 edge veya S8 ekranı yada iphone x ekranı çok çok daha pahalı. Fakat kasası gerçekten çok pahalı, bunun bir alternatifi olması lazım aslında seramik olmayan.

• quote:

quote:

Sonunda oldu... :) Kaç kere yere düştü telefon sert şekilde canavar gibi kurtuldu ama bugün hafif yere düştü ekranı çatlattım. Allahtan dokunmatik zarar görmedi de uzun bir süre götürür beni sanıyorum. Sadece ön çerçeve değiştirmek kolay olsa keşke.

Geçmiş olsun hocam, aslında sadece kırılan ön camı değiştirebilirsiniz, ama ekranın zarar görme riski var, sabırlı ve doğru alet edevat ile yapılmayacak iş değil aslında.

Teşekkür ederim. Araştırdım ama internette herhangi bir döküman göremedim o şekilde nasıl değişir diye, varsa elinizde görebilir miyim?

• quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim. Araştırdım ama internette herhangi bir döküman göremedim o şekilde nasıl değişir diye, varsa elinizde görebilir miyim?

Hocam mi mix olarak yok ama çeşitli cihazların sadece cam değişim videoları var ve mix içinde bu yöntemi kullanabilirsiniz. Mesela;

https://www.youtube.com/watch?v=vvyCznTPc1k

• quote:

arkadaslar 600 e arkadasimdan ekran ve kasa kirik mi mix aldim sizce buna 600 daha masraf yapip 1200 e mal etmeye deger mi? yoksa bu halde satayim mi?

Hocam kesinlikle değer, 600 tl çok iyi bir rakam, 1200 tl ye böyle bir telefon yok valla.
  • quote:

quote:

arkadaslar 600 e arkadasimdan ekran ve kasa kirik mi mix aldim sizce buna 600 daha masraf yapip 1200 e mal etmeye deger mi? yoksa bu halde satayim mi?

Hocam kesinlikle değer, 600 tl çok iyi bir rakam, 1200 tl ye böyle bir telefon yok valla.

peki, bende tamire karar verdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar cihaza aktardığım filimleri hdmı ile TV ye aktarmak istiyorum. Bu şekilde görüntü aktaran var mı, ne tavsiye edersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet©

Arkadaşlar cihaza aktardığım filimleri hdmı ile TV ye aktarmak istiyorum. Bu şekilde görüntü aktaran var mı, ne tavsiye edersiniz?

Merhabalar.

Konuyu internette araştırdım. Teknik olarak USB-C > HDMI dönüşümüyle görüntü aktarımı(MHL), maalesef mümkün değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tlf ile görüşmem sonrasında görüşmeyi sonlandırmak için baktığımda ekran uyanmıyor ne yapmam gerekir.?. sürüm son dağıtılan kararlı sürüm

• quote:

Orijinalden alıntı: ishan

tlf ile görüşmem sonrasında görüşmeyi sonlandırmak için baktığımda ekran uyanmıyor ne yapmam gerekir.?. sürüm son dağıtılan kararlı sürüm

Ekranın uyanıp uyanmaması, proximity(yakınlık) sensörüyle alakalı bir durum. Sizin probleminiz donanımsal da olabilir, yazılımsal da. Yazılımsal olarak çözümlemeye çalışalım sizinle. İnternette araştırıp bulduğum yönergeleri paylaşıyorum sizinle :

1-) Ayarlar'ı açın.
    2-) Sistem uygulamaları > Telefon > Gelen arama ayarları yolunu izleyin.
    3-) Proximity(Yakınlık) sensörünü açın.

Şayet sorun hala devam ediyorsa :

1-) * # * # 64663 # * # * kombinasyonunu kullanarak, özel menüyü açın.
    2-) "Donanım testleri" bölümüne tıklayıp "Proximity sensörü" seçeneğine tıklayın.
    3-) "Kalibre et" diyin, tamamlandığında Home tuşuna basıp ana menüye dönebilirsiniz.

Ben size Türkçe'ye çevirerek yazdım ama, orijinal metni alıntılayayım :

quote:

On your phone’s dialer, enter * # * # 64663 # * # *
    On the Hardware tests menu, select Proximity sensor.
    Tap the Calibrate button.
    When you see Calibration passed, you can tap the Home button to exit the hardware test.

1. Open the Settings app.
    2. Tap System apps > Phone > Incoming call settings.
    3. Turn on Proximity sensor.

• çok teşekkür ederim bu değerli bilgileri paylaştığınız için

• an itibariyle güncelleme aldı hadi hayırlısı diyelim 440 mb gibi

• an itibariyle güncelleme aldı hadi hayırlısı diyelim 440 mb gibi

• Evet hata düzeltmeleri var, fakat batarya tüketiminin fazla olduğu söyleniyor.
  • Bende henüz güncelleme görünmüyor... Miui version kaç oluyor bu güncelleme ile..?

• Telefon bile güncelleme aldı ben daha kendisini alamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: famer

Bende henüz güncelleme görünmüyor... Miui version kaç oluyor bu güncelleme ile..?

buyurun aynen böyle

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.