Şimdi Ara

• Xiaomi Mi Box S • Ana Konu • (470. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14.714
Cevap
621
Favori
1.177.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 468469470471472
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://forum.miuiturkiye.net/konu/mi-box-s-4k-yazilar-cince-olduysa-panik-yok.78163/

Biraz önce aynı şey başıma geldi sizin başınıza gelirse çözümü linkte
  • quote:

Orijinalden alıntı: labkamil

Mi Box için iş görüyor mu. Kullanışlımı. Karar veremediğim için almadım.

İş görür hocam, özellikle bizim işimize yarayan dışarıdan kurduğumuz uygulamalarda oldukça kullanışlı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün youtube açmaya çalıştım video tam başlayacak gibi oluyor ama oynatmıyor. Sizde de böyle bir durum var mı arkadaşlar. Öylece donup kalıyor. İnternete alakalı bir sorun yok. Verileri sildim, fabrika ayarlarına çevirdim banamısın demiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: parlamenter

Boxdami 47.5 wifi hız
    Arkadaşın 2.4 biliyorsun herhalde 5ghz değil
    Senin modemin 5ghz ve cihazın dibindeyse alırsın 2.4 uzakta ve arada duvar olan nasıl alsın.

bu da hatalı bilgi, ben 5 Ghz ile arada duvarlar varken de modemin dibinde aldığım hızın aynısını alıyorum. 2.4'ün erişemediği en uzak köşeye erişiyor. Keenetic kullanıyorum. 5'de 47Mbit görüyorsam 2.4'de 40 görüyorum. Yarısı kadar hız alacak diye bir şey yok, modem/router kalitesiyle ilgili bir durum. Eğer odalar arası mesafeden düşük güç görüyorsa 100 liralık 2.4Ghz wifi extender alıp orta noktalarda bir yere takması biraz çözüm olabilir.

• DreamRiver kullanıcısına yanıt
    iss sağlayıcı turknet mi eger turknetse bi sikinti var turknet ten kaynaklı bi sorun bütün turknetliler de ayni sikinti var akillli tv keree ve box larda yapiyir netfilix ve youtuba girmiyor bende de vardı ben modem den mtu ayarını değiştirdim düzeldi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • viranufuk kullanıcısına yanıt

modem ayarını nasıl yaptınız?

• Uwais kullanıcısına yanıt
    Modemin marka modeli ney benimki asus eger asus is3 wan ayarlarına girip mtu değerini 840 yaptım mss değerini 800 yaptım şimdilik düzeldi ayrıca aynı sorunu turknet yardin masasına yaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DexterFringe D kullanıcısına yanıt

Sizin gösterdiğiniz menuden bir üstteki factory reset de yaptım ama gene aynı. Donanımsal arıza yok çünkü reset atınca beklemeye geçene kadar sıkıntı olmuyor.

Daha hard reset seçeneği var mıdır onu deneyeyim olmasa 😁

• Qklavye Q kullanıcısına yanıt

donanımsal sıkıntı olması için tam olarak ne olması gerekiyor ? cihazın açılması ile video oynatma/işleme farklı şeyler, sorununuz tam olarak ne bilmiyorum ama burada video oynatma problemi yaşayan arkadaşlar internet servis sağlayıcısı ile problemleri olduğunu mtu ayarı vs... yapmak icap ettiğini yazmış, geçmiş sayfaları bir okuyun isterseniz.

• DexterFringe D kullanıcısına yanıt

Donanımsal sıkıntı olsa cihazı restart edince düzelmez.aynı şekilde ISS ile sorun olsa sürekli olur.Update sonrası başladı sorun.Sanırım standbya geçip gelince ses ile ilgili biz yazılım hatası var çünkü bu durumda cihazın bildirim sesleri de gelmiyor.

Dediğiniz ayarlara bakarım ama xioami bununla ilgili hotfix türü bir güncelleme yapması lazım.

mtu 1464 e çektim bakalım ne olacak

bu arada mtu ayarı ile ilgili bir link güzel anlatmış

https://www.sordum.net/7119/baglantimizin-en-iyi-mtu-degerini-bulalim//

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Qklavye -- 29 Aralık 2020; 13:52:7 >
  • blackdiamond16 kullanıcısına yanıt

Akıllı kumanda olanı almaya karar verdim. hem yedek kumanda olmuş olur hemde mouse olarak kullanmış olurum dedim. Mouse daha çok lazım oluyor

• Şöyle bir sorum var. Bir Xiaomi telefonum var ve bunu aldığımda Playstore'da Netflix lisansı olmadığını öğrendim. Harici olarak kurmak gerekiyor. Bu cihazda sık kullanılan uygulamalar için herhangi bir lisans sıkıntısı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turbetfurzey

stremio acayip bir program anlayamadım. Bazen bakıyorsun 200 izleyici olan film donuyor bazen 3 izleyici olan film donmuyor. Bu konuda kesin bilgi sahibi olan var mı?

torent üstünden izletiyor ****in kalitesine bağlı programa değil.

• Arkadaşlar yeni birde mi stick aldık şimdi kurulum yapacağım birşey soracağım acil cevap verebilirseniz sevinirim. Mi sticki tv den usb ile mi güç bağlantısı yapayım yoksa adaptör ile mi hangisi daha iyi olur
  • fyilmaz kullanıcısına yanıt
    1 amper destekliyse usb sıkıntı olmaz.
    Ben fişe takarak kullanmıştım yine de iade etmiştim.
  • Dert Sahibi kullanıcısına yanıt
    Tv lg lm660s nerden bileceğiz kaç amper desteklediğini acaba
  • fyilmaz kullanıcısına yanıt
    Hdd in yazıyorsa usb nin üzerinde tahminime göre 1.0 amper destekler.

Diğer türlü telefona amper uygulaması yükleyin, tv'ye usb kablosunu takın telefondan bakın. (Şuan aklıma geldi)
  • Dert Sahibi kullanıcısına yanıt
    Neyse şimdilik adaptör le takalım o zaman. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fyilmaz -- 29 Aralık 2020; 17:34:33 >
  • son güncelle ile 5.1 seslerde ses düğmesine basınca "not supported" hatasi çıkıyor ekranda power kablosunu çıkartana kadarda düzelmiyor. varmi başına gelen veya bir çözümü bilen

• Xiaomi Mi Box S • Ana Konu •

• Amazonda fiyat 499 olmuş arkadaşlar. Ne diyorsunuz daha düşer mi sizce?

• 
Sayfa: önceki 468469470471472
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.