Şimdi Ara

• Xiaomi Mi Box S • Ana Konu • (465. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
14.710
Cevap
621
Favori
1.177.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 463464465466467
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eyvallah.
  • kepirlikerem K kullanıcısına yanıt

Bana gelen ürünün tuşlarında Türkçe karakterler var ve ekranda da Türkçe karakterler çıkıyor. Trendyol'dan aldım, Polygold marka. Bu ürün en az 3 senedir satılıyormuş dünyada, anlaşılan bir ya da birkaç fabrika markasız üretiyor ve siparişe göre klavye tipi üretip istenilen markayı basıyorlar. Türk sitelerinde yorumları okuyorum, Rusça klavye gelen var, Türkçe tuş olduğu halde basmayan var, bir sürü ürün dolanıyor.

• Rica etsem biri netflix yada prime videodan izlerken bir filmden caps
    koyabilir mi,ben renk tonuna alışamadım miboxun..telefon dahil sarımtrak ekrana alışmışım..boe çok tuhaf geliyor..
  • tuchi894 T kullanıcısına yanıt
    TV ve boxu herikisinide fisten çek az bekle fiş tak dene TV nin wifi çekimine etkisi olmaz TV nin wifisinide kapatmışsin
    İlginç bı sorun
  • righteous@ kullanıcısına yanıt
    Boxun ayarlarında cinema modu varsa ona ayarla
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt

Öyle çok büyük bir ağır metal farkı olmaz da, ben de smart tv'nin modemi yakında olunca etkiler mi diye düşünüp eski tv'ye tekrar bağladım ve mi box'ı uzakta halının üstüne koyup denedim. bağlantı problemi devam etti.

son çare 5ghz wlan'ı aktifleştirdim ttnet modemimde ve oraya bağladım mi box'ı. 1 saattir sorunsuz.

5 ghz için modu 802.11/a/n/ac seçili olarak bıraktım. 2.4 ghz için 802.11/a/n seçeneği vardı. aradaki ac farkı veya doğrudan 5 ghz olması etkiliyor galiba.

• Arkadaslar bende de kacgundur YouTube ve netfilixe giremiyorum wipe cephe te yaptım reklam yazılımı falan da yok ne yaptıysam olmuyor ip tv sorunsuz seyrediyorum forumda da aradım bulamadım bu sorunla karşılaşan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tuchi894 T kullanıcısına yanıt

5 ghz de cihaz sorunsuz deniyor zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: viranufuk

Arkadaslar bende de kacgundur YouTube ve netfilixe giremiyorum wipe cephe te yaptım reklam yazılımı falan da yok ne yaptıysam olmuyor ip tv sorunsuz seyrediyorum forumda da aradım bulamadım bu sorunla karşılaşan

Cep telefonu internetini paylaşıp denediniz mi? Sorun iss ile ilgili olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: viranufuk

Arkadaslar bende de kacgundur YouTube ve netfilixe giremiyorum wipe cephe te yaptım reklam yazılımı falan da yok ne yaptıysam olmuyor ip tv sorunsuz seyrediyorum forumda da aradım bulamadım bu sorunla karşılaşan

kullandığın pronun güncel verisiyonu çıkmıştır güncelini yüklemezsen çalışmıyor özellikle smart youtube.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 27 Aralık 2020; 2:31:3 >
  • Benim çok ilginç bir sorunum var. Mi box S aldım. Kurulumu yaptım. DsmartGo kurdum. TV izlemede sorun yok. Dolayısıyla internette de sorun yok. Ama film, dizi, belgesel sekmelerinden hiç bir içeriği izleyemiyorum. “İçerik oynatılamıyor. İnternet bağlantınızı kontrol edin.” yazıyor. Tarih saat ayarlarıyla oynadım. Otomatiğe aldım, +2, +3 seçtim, manuele aldım, farklı bir saat girdim. Uygulamayı silip tekrar yükledim. Hiç biri çözüm olmadı. Bu arada Canlı TV de programların yanında yazan saatler de 1 saat geri.

Aynı sorun eşimin telefonunda da (lenovo P2) var. Yaz saati zamanlarında izleyebiliyor ama kışın bu sorunla karşılaşıyor. Eşimin telefonunda "tarih saat ayarlarınız doğru olmadığından içerik oynatılamıyor." diye daha ayrıntılı bir hata mesajı yazıyor.

Benim telefonumda (S7) böyle bir problem yok. Var mıdır bir çözümü? Bilgisayarı televizyondan kurtaralım diye box aldık, hiç bir işe yaramadı... :/

• quote:

Orijinalden alıntı: ---DaNGeR---

Benim çok ilginç bir sorunum var. Mi box S aldım. Kurulumu yaptım. DsmartGo kurdum. TV izlemede sorun yok. Dolayısıyla internette de sorun yok. Ama film, dizi, belgesel sekmelerinden hiç bir içeriği izleyemiyorum. “İçerik oynatılamıyor. İnternet bağlantınızı kontrol edin.” yazıyor. Tarih saat ayarlarıyla oynadım. Otomatiğe aldım, +2, +3 seçtim, manuele aldım, farklı bir saat girdim. Uygulamayı silip tekrar yükledim. Hiç biri çözüm olmadı. Bu arada Canlı TV de programların yanında yazan saatler de 1 saat geri.

Aynı sorun eşimin telefonunda da (lenovo P2) var. Yaz saati zamanlarında izleyebiliyor ama kışın bu sorunla karşılaşıyor. Eşimin telefonunda "tarih saat ayarlarınız doğru olmadığından içerik oynatılamıyor." diye daha ayrıntılı bir hata mesajı yazıyor.

Benim telefonumda (S7) böyle bir problem yok. Var mıdır bir çözümü? Bilgisayarı televizyondan kurtaralım diye box aldık, hiç bir işe yaramadı... :/

Saate dikkat etmedim ama dediğiniz gibi film ve dizi içerikleri izlenemiyor canlı tv de sorun yok.

Bu sorun yeni başladı sanırım aylık paketi ilk aldığımda yoktu çünkü film dizi izleniyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ---DaNGeR---

Benim çok ilginç bir sorunum var. Mi box S aldım. Kurulumu yaptım. DsmartGo kurdum. TV izlemede sorun yok. Dolayısıyla internette de sorun yok. Ama film, dizi, belgesel sekmelerinden hiç bir içeriği izleyemiyorum. “İçerik oynatılamıyor. İnternet bağlantınızı kontrol edin.” yazıyor. Tarih saat ayarlarıyla oynadım. Otomatiğe aldım, +2, +3 seçtim, manuele aldım, farklı bir saat girdim. Uygulamayı silip tekrar yükledim. Hiç biri çözüm olmadı. Bu arada Canlı TV de programların yanında yazan saatler de 1 saat geri.

Mi box s den ziyade uygulama sorunlu. Tv plus, Vodafone tv vs hepsi sorunsuz çalışıyor.

• mu5tafa kullanıcısına yanıt

Aynen bende de boyle bir problem var. Hatta cihaz kurulumunu yapamamistim bile. Playstore a giris yapamiyordu. Dediginiz gibi telefonun internetini kullanip ilk once girisi tamamladim. Daha sonra youtube , netflix falan da geldi. Sonra tekrar kablolu bagladim interneti. Simdi youtube yine yok.

Turknet kullaniyorum bu arada. Bu problem 2 gundur var. Turknete bi ariza gondericem bakalim

• quote:

Orijinalden alıntı: FATİH_SULTAN

Aynen bende de boyle bir problem var. Hatta cihaz kurulumunu yapamamistim bile. Playstore a giris yapamiyordu. Dediginiz gibi telefonun internetini kullanip ilk once girisi tamamladim. Daha sonra youtube , netflix falan da geldi. Sonra tekrar kablolu bagladim interneti. Simdi youtube yine yok.

Turknet kullaniyorum bu arada. Bu problem 2 gundur var. Turknete bi ariza gondericem bakalim

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

Alıntıları Göster

Hocam tesekkurler.

Problemi modemden mtu ayarlarini degistirerek duzelttim.

Bu youtube ve netflix problemini yasayan arkadaslar varsa mut degistirerek bi denesinler.

• Arkadaşlar ben de bu kutulardan almak istiyorum. Kısa bir araştırma yaptım mi box s ve mi tv stick arasında kaldım. Aradaki fiyat farkına değer mi acaba? Hangisini önerirsiniz? Ya da bunlar dışında bir öneriniz olur mu?

• no-education N kullanıcısına yanıt

Her ikisinine de kullanan biri olarak cevap vermem gerekirse, mi box s aradaki fiyat farkına değer.

Eğer günde 1 saat izleyeceğiniz bir TV için ise stick alınır ama sürekli kullanacağınız ana TV için ise mi box alın. Farkları tek tek saymama gerek yoktur heralde. Stick i ben mutfaktaki 24 inç TV de kullanıyorum, çok üzmüyor ama mi box ile kıyaslandığında çok yavaş kalıyor.

• Evet özelliklerine değinmeye gerek yok biraz araştırdım. Devamlı kullanacağımız TV için alacağız. Öyleyse mi box almak daha mantıklı. Peki alternatif farklı bir marka araştırmaya gerek var mı yoksa direk mi box bu iş için gayet yeterli mi sizce? Tabi Apple TV gibi pahalı ürünleri düşünmüyorum zaten. Demek istediğim bu fiyat bandındaki ürünler.
  • 
Sayfa: önceki 463464465466467
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.