Şimdi Ara

• Xiaomi Mi Box S • Ana Konu •

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.575
Cevap
579
Favori
723.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 11 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1605
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 23
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 32 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 10
  • Favoriye Eklediklerim 579
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • turbetfur2 (391 mesaj) parlamenter (364 mesaj) mu5tafa (205 mesaj) diyar_21 (202 mesaj) Dert Sahibi (199 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5135 mesaj) Mobil (3459 mesaj) Tablet (13 mesaj) Mini (380 mesaj) Uygulama (1998 mesaj)
  • @
22 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Medya Oynatıcılar >> • Xiaomi Mi Box S • Ana Konu •
Giriş
    149 Mesaj
    CİHAZI YENİ ALAN ARKADAŞLAR LÜTFEN DİKKATLİ OKUSUN ;

1) kafanıza takılan soruların tamamının cevapları bu konu içerisinde defalarca konuşuldu, konunun en üst kısmında yer alan arama bölümüne sorunuz ile alakalı anahtar kelimeleri yazarak ulaşabilirsiniz (örnek: apk, yükleme, tarayıcı, güncelleme, kumanda vs... gibi)

2) tamam 400 küsür sayfanın tamamını okumayın ama en azından geriye doğru bir 30-40 sayfa okuyun, böylece sorduğunuz bir çok sorunun daha birkaç sayfa önce konuşulduğunu görebilirsiniz.

3) youtubede mert temizer, sinetech, mithat kılıç gibi kanalların mi box s ile ilgili olan tüm videolarını izlerseniz, cihazla akalalı kafanızda ne kullanım ne apk yükleme nede 3. parti canlı tv ve film dizi apklarıyla alakalı soru işareti kalmaz, sıfırdan kurulumdan tutunda gerekli apkların olduğu depoya kadar birçok şey paylaşılıyor. youtubenin kaynak olarak önemi uygulamalalı olarak görerek öğreniyorsunuz.

4) burada sorduğunuz soruların çoğu havada kalıyor buna bağlı olarakta bazıları cevap verilmediğinde küsüyor ,cevap alamadığınız soruların sebepleri çok basit aslında, ya yukarıda saydığım gibi hiçbir şey araştırmadan emrivaki yapıp armut piş ağzıma düş kafasında bazıları, yada forumda cihaz kullanıcısı çoğu insan 24 saat cihazın başında olmadığı için yanlış yönlendirmemek adına o an için cevap yazmıyor sonrada unutulup gidiyor, aslında unutulma olmaz ama konu içerisinde o kadar çok boş ve birbirinin tekrarı mesaj var ki faydalı birçok mesajla beraber sizin sorularınızda araya kaynayıp gidiyor.

5) satın aldığınız ve kullandığınız mi box s cihazda 2 gb ram 8 gb rom var, zaten bunların yarısını sistem kullanıyor, üzerinde gelen uygulamalar, sizin yüklediğiniz 3. parti yazılımlar, sistem güncellemeleri vs... derken bu cihazın donup takılması yavaşlaması kadar normal bir şey olamaz, bazılarına bakıyorum öyle bir kafa var ki restorana gidip 3 kuruş para verince oranın sahibi gibi davranan tipler gibi, çok paran varsa konunun kadrolu trollerinin tavsiye ettiği gibi 5 katı fiyata nvida shield alabilirsiniz, piyasada mi boxu aldığınız fiyat olan 350-500 lira arasına satın alabileceğiniz ve youtube amazon netflix gibi platformların 4k lisansına sahip başka bir box daha yok, o yüzden atla deveyi kıyaslayan kamillere itibar etmeyin, bu cihazı nasıl daha verimli kullanırım diye düşünün, gereksiz uygulamaları silin, cihazla birlikte gömülü gelen google film vs... gibi gereksiz uygulamaları devre dışı bırakın, büyük güncellemeler sonrası konu içinde daha önce bahsettiğim "wipe cache partition" işlemini deneyin (konu içinde aratıp bulabilirsiniz) , son çare hard reset atın vs... ısınmaya veya başka bir sebebe bağlı anlık takılmalar olursa Türk usulü fişini çekip geri takın, kısaca limitler dahilinde kullanıp basit çözümleri deneyin önce.

6) sizlere güncelleme yapmamanızı söyleyen kamilleri engelleyin, cihaz kullanıcısı olmayıp burada trollük yapan mesaj kirliliği yapan trolleri şikayet edin , bu cihazda mevcut olan bazı ufak tefek sıkıntılar güncellemeler sonrası düzeldi zaten ki hiç kimse bu cihaz kusursuz uçuyor kaçıyor demiyor, ülkenin alım gücü ekonomik şartları belli, cihazdan memnuniyetini dile getirenler yiğidi öldürüp hakkını veren insanlar, xiaomi hiç birimizin babasının oğlu değil, daha 1 tane telefonunu kullanmadım bu zamana kadar ama benim için büyük nimet üstelik ödedidiğim 300 küsür lirayı 10 kere çıkarttı faydasıyla, cihaza apk abanmazsanız, arada bir format vs... rahatlatırsanız, donanımsal bir sıkıntı olmadığı sürece 3-4 sene daha götürür sizi rahat olun.

7) tüm bunlara rağmen çözülemeyen bir sıkıntı olursa yine buralardayız biz, yeter ki şu konuda gereksiz ikili diyaloglar birbirinin 500. tekrarı sorular olmasın, o zaman ne sizin sorunuz arada kaynamış olur nede insanlar sizi görmezden gelir, ve hepinizden rica ediyorum ; wolksvagene binipte 0-100 km niye 3 sn değil yea gibi lamborgihini performansı bekleyen yurdum kekosu triplerine girmeyin, çok parası çok beklentisi olanın yeri bu konu değil, biz çayımız püskevitimiz elimizde mütevazi insanlarız, hergün türlü türlü ekşınlar yapmayalım durup dururken gerek yok bu işlere

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    2993 Mesaj

Şimdi açtım ve film izliyorum calisiyor
    |
    |
    Janti kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2470 Mesaj

Araştırıyorum bende bu konuda ne yapılır diye

Gerçekten çok garip 4k destekli cihaz 1080p destekli cihazdan daha puslu bir görüntü veriyor özellikle hızlı ve karanlık sahnelerde

Cihazin anasayfasi bile fark var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ryalp -- 26 Aralık 2020; 14:50:13 >
    |
    |
    righteous@ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2993 Mesaj

Katildim
    |
    |
    Lustra kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2993 Mesaj

Doğru söze nedenir
    |
    |
    DexterFringe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5584 Mesaj

Savaş meydanına silahsız bıçaksız girdin bakalım kazan mübarek olsun
    |
    |
    DexterFringe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    205 Mesaj

apk dosya aktarma 5. bir yöntemi daha videonun yorum kısmında belirttim (videodaki kişi ben değilim)

|
    |
  • Yarbay
    2993 Mesaj

Fişten çekip tak hafızayı Rami boşaltsin
    Arada bı fişten çekip takmak gerekiyor
    Sağlıklı çalışması icin.
    |
    |
    EndlessDarkness kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    149 Mesaj

|
    |
    righteous@ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • DH Yönetici
    7582 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: parlamenter

Şimdi açtım ve film izliyorum calisiyor

Farklı ağdan denedim, tamamen kaldırdım tekrar yükledim, güncelleme öncesi veya sonrası fark etmedi. Wipe cache partition temizledim fark etmedi. iPhone üzerinden veya bilgisayardan problemsizce giriş yapabiliyorum, enteresan.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/8f/8d/a2/8f8da2ae883e7d531a74ea2c45f1d2b7.png&t=0&width=480&text=1

edit: çözüldü, problem Adguard kaynaklıymış, kaldırınca düzeldi.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Yarbay
    2993 Mesaj

Modemi kapat aç
    |
    |
  • Yüzbaşı
    540 Mesaj

Adguard tarzı bir program bağlantıyı kısıtlıyor olabilir diye düşünüyorum. Eğer böyle bir durum yok ise yeni yüklediğiniz bir program yada değiştirdiginiz bir ayarı kaldırmak ise yarayabilir.
    |
    |
  • DH Yönetici
    7582 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: mitescere

Adguard tarzı bir program bağlantıyı kısıtlıyor olabilir diye düşünüyorum. Eğer böyle bir durum yok ise yeni yüklediğiniz bir program yada değiştirdiginiz bir ayarı kaldırmak ise yarayabilir.

Bingo. Aslında en başından beri kullandığım uygulamaydı ama güncel bir apk ile güncellemiştim, ondan sonra problem oluşmuş olsa gerek.

Düzeldi, teşekkür ederim. Fikir veren arkadaşlara da teşekkürler.  

@mu5tafa @parlamenter

|
    |
    Bahsedilenler: parlamenter, mu5tafa
  • Çavuş
    69 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Janti

Dostlar merhaba, prime video çalışmıyor bende şu an. Uzun süre bekletip, internet problemi diyor. Ama 2 hafta önce problemsiz çalışıyordu. Tamamen kaldırıp tekrar kurdum, fark etmedi.

Bilgisi olan var mı? İnternette güvenli internet ayarı ile alakalı olabilir denmiş ama bir değişiklik yapmadım bu süreçte.

Bu süreçte reklam engelleme programı kurdunuzsa ya da böyle bir program kuruluysa o engelliyor olabilir.Ben de prime videoyu ilk çalıştırdığımda aynı problemle karşılaşmıştım.Reklam engelleyicinin arayüzüne girip prime videoyu devre dışı bırakınca sorun hallolmuştu.

Yalnız geçen ay bir akşam prime videoya,netflix ve blutvye girememiştim.Diğer uygulamalarda sıkıntı yokken onları açmıyordu.Ne yapsam da başarılı olamadım.Ancak sabahına düzelmişti.Sebebini hala bilmiyorum.

• DH Yönetici
    7582 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: temesa

Bu süreçte reklam engelleme programı kurdunuzsa ya da böyle bir program kuruluysa o engelliyor olabilir.Ben de prime videoyu ilk çalıştırdığımda aynı problemle karşılaşmıştım.Reklam engelleyicinin arayüzüne girip prime videoyu devre dışı bırakınca sorun hallolmuştu.

Yalnız geçen ay bir akşam prime videoya,netflix ve blutvye girememiştim.Diğer uygulamalarda sıkıntı yokken onları açmıyordu.Ne yapsam da başarılı olamadım.Ancak sabahına düzelmişti.Sebebini hala bilmiyorum.

Alıntıları Göster

Tahmin ettiğiniz gibi, Adguard'ı kaldırınca düzeldi.

|
    |

• Yüzbaşı
    942 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Sürekli Dizi

Bu mesaj silindi.

İyisiniz hoşsunuz bende kovalıyorumda ,350e aldığınız ürünün ikinci elini 480 e satmak ancak bizim güzel insanımızın yapacağı şey, ama pardon serbest piyasa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi J.McNulty -- 26 Aralık 2020; 16:56:57 >
  • Teğmen
    182 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: J.McNulty

İyisiniz hoşsunuz bende kovalıyorumda ,350e aldığınız ürünün ikinci elini 480 e satmak ancak bizim güzel insanımızın yapacağı şey, ama pardon serbest piyasa.

Alıntıları Göster

Kapılı kutu ürün ikinci el mi oluyor?

Kafalar pırıl pırıl. İşine geliyorsa, 550ye de alabilirsin.

• Yüzbaşı
    942 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Sürekli Dizi

Kapılı kutu ürün ikinci el mi oluyor?

Kafalar pırıl pırıl. İşine geliyorsa, 550ye de alabilirsin.

Alıntıları Göster

Hepsiburada dan alınmış ürün kapalı kutu olunca 0 ürün mü oluyor . Faturayı benim adıma kesecek misin ? Nasıl 0 ürün oluyor kesemiyorsan ? Neyse, avatarındaki atamızın amaçladığı ileri medeniyet seviyesine 3e aldığın ürünü 5e satarak erişebilirsin.

• Binbaşı
    1234 Mesaj
    |
    |

• Teğmen
    182 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: J.McNulty

Hepsiburada dan alınmış ürün kapalı kutu olunca 0 ürün mü oluyor . Faturayı benim adıma kesecek misin ? Nasıl 0 ürün oluyor kesemiyorsan ? Neyse, avatarındaki atamızın amaçladığı ileri medeniyet seviyesine 3e aldığın ürünü 5e satarak erişebilirsin.

Alıntıları Göster

Kapalı, hiç açılmamış ürün nasıl ikinci el oluyor lütfen açıkla da herkes bilsin. Fatura senin adına kesilince 0, benim adıma kesilince ikinci el mi oluyor? Tam olarak mantığı ne, bunu açıkla da sen ilerlet, aydınlat bizi.

|
    |

Reklamlar
Radyo Dinle
Masal Oku
Pubg mobile uc
backlink paketleri
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,562
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.