Şimdi Ara

Xiaomi Mi A3/Android One (01.01.2021 MIUI 12(20.12.28) Güncellemesi) [ANA KONU] (339. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.309
Cevap
75
Favori
430.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 337338339340341
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sıradaki telefon oppo reno 4 düşünüyorum bıktım bundan, ne dersiniz iyi mi sizce
  • tatataftaf kullanıcısına yanıt
    Oppo güzel cihazlar yapıyor. Ama bildiğim çoğu cihazında Netflix Amazon için gerekli L1 lisansı yok. Eğer bu tarz uygulamalar kullanıyorsanız sıkıntı olabilir. Sd izlemek zorunda kalırsınız. A3 cihazlarımızda var mesela bizlerde.

Alacağınız modeli iyice araştırın sonra bi eksik çıkıyor insan soğuyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • KoşanBalık kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla mediatek işlemcilerde o sorun opponun çoğu cihazında var, oppo reno 4 snapdragon 720g kullanıyor ama
  • Merhaba, telefonda yaşadığım internet sorunundan bahsetmek istiyorum. Eğer çözüm için fikri olan varsa sevinirim. Aldığımdan beri 4G sorunu yaşıyorum. Telefon edge'ye düşüyor ve uzun zaman sonra tekrar 4G ye geçiş yapıyor. Kapatıp açıyorum tekrar aynı. Özellikle dışarıda internet lazım olduğunda insan deliriyor. Bir başka sorunda görüşme yaparken de internet bağlantısı kesiliyor. O kadar araştırma yapmama rağmen sorunu bir türlü bulamadım. Yardımcı olabilecek birileri varsa çok sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • android 11 güncellemesini aldınız mı? bana gelmedi hala.

• tatataftaf kullanıcısına yanıt
    Benim arkadaşta note 8 pro vardı. Onda L1 lisans sorunu yoktu. 8 pro lar da MTK. Direk cihaz sahiplerine sormak en mantıklısı. Hiç belli olmuyor. Saçma bi sistem. Firmanın keyfine göre.a3 alırken kullananlara sordum YouTube da izledim öyle emin oldum bende

• quote:

Orijinalden alıntı: hitfree

Merhaba, telefonda yaşadığım internet sorunundan bahsetmek istiyorum. Eğer çözüm için fikri olan varsa sevinirim. Aldığımdan beri 4G sorunu yaşıyorum. Telefon edge'ye düşüyor ve uzun zaman sonra tekrar 4G ye geçiş yapıyor. Kapatıp açıyorum tekrar aynı. Özellikle dışarıda internet lazım olduğunda insan deliriyor. Bir başka sorunda görüşme yaparken de internet bağlantısı kesiliyor. O kadar araştırma yapmama rağmen sorunu bir türlü bulamadım. Yardımcı olabilecek birileri varsa çok sevinirim.

Merhaba. TürkTelekom faturasız hat sahibi misiniz? Şayet öyleyse TürkTelekom'un Mi A3'e bu desteği vermemesinden dolayı kaynaklanan bir problem bu. *# ile başlayan özel komutları kullanıp VoLTE aktive etseniz dahi operatör desteklemediği için bu teknolojiyi kullanamıyorsunuz. Görüşme esnasında mobil internet şebekesinin Edge'e düşmesi de yine bundan kaynaklanıyor. 5555'e VOLTE yazıp gönderebilirsiniz ancak cihazın desteklenmediği yanıtını alacaksınızdır.

Faturalı hat sahibiyseniz ya da başka bir operatör ile bu problemi yaşıyorsanız "Geliştirilmiş 4G (Enhanced 4G)" açmak için aşağıdaki kodları arama bölümüne yazmayı deneyebilirsiniz.

VoLTE *#*#86583#*#*

VoWIFI *#*#869434#*#*

VoLTE için "Volte/Vowifi carrier check was disabled" şeklinde bu uyarı metni görüyorsanız ilgili teknoloji ve "Ağ ve İnternet -> Mobil Ağ -> Operatör Adı -> Gelişmiş" bölümündeki menü aktif hale gelmiş demektir. "Volte/Vowifi carrier check was enabled" metnini görürseniz de ilgili ayarları kapattığınız anlamına gelir. Kodları tekrar girmek bu ayarları açıp kapatmayı sağlıyor.

• Cihazım global, Android11 gelmiş, şimdi yükle ve gece 02.00 de yükle seçeneği çıktı hiçbirini seçmedim. gece kafasına göre indirip günceller mi?

geliştici seçeneklerinde sistem oto. güncellemeyi kapalı ayarlamıştım

• Telefonu uzun zamandır eşim kullanıyordu bana güncelleme taptım telefon bozuldu dedi. Telefonu elime aldım açıktı ama dokunmatik çalışmıyordu sadece güç tuşu ve ses açıp kapama tuşu çalışıyordu.

Telefonu fastboot moda alıp miui 12 rom attım romu sorunsuzcaa flasher ile attım işlem bitti telefon kapandı brick oldu anlamadım.

sonra servis romu indirdim Arka kapağı açtım anakart üzerindeki kapağı söktüm

edl moda geçirmek için gereken işlemi yaptım ama ya edl moda geçmiyor ya da servis romu atamıyor hata veriyor miflash ve Qfil programlarıyla denedim ikisinde de hata veriyor.

Telefonun her yanını mıncırdım artık servis kabul edermi bilmiyorum keşke hiç uğraşmadan servise yollasaydım.

Yarın bir telefoncuya götüreceğim ilk olarak

• Neobe N kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun. Android 11 den 10 dönüş kapandığı için MIUI 12 kurma girişiminiz başarısız olup cihaz brick olmuş. Servis kabul etmez kendiniz açmışınız. İnternette anlatımlar var edl mod ile kurtarma için. Android 11 kurmanız gerekmektedir o kadar

https://forum.miuiturkiye.net/konu/mi-a3-unbrick-rehberi-android-11.103024/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoşanBalık -- 24 Ocak 2021; 22:27:37 >

Sağolun hocam o rehberi uyguluyorum EDL moda alamıyorum sanırım qualcomm port olarak görüyor cihazı ama 1-2 dk bekliyor sahara failed hatası veriyor

Hocam bu arada bu cihaz stok rom android 10 iken ben miui 11 android 9 kurmuştum sıkıntı olmamıştı ozaman

• Neobe N kullanıcısına yanıt
    10 dan 9 a dönüşte sorun yok.11 ile gelen bir durum bu. Sanki çok güzel güncelleme veriyorlarda birde geri dönüşü engelliyorlar. Güncelleyecek arkadaşlar ona göre güncellesin.

Anladım hocam. Peki sizce telefonum yaptırılabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: bamberg

android 11 güncellemesini aldınız mı? bana gelmedi hala.

Banada gelmedi hocam’ herseyi orjinal kullaniyorum’, avrupa cihaz

• Merhaba arkadaşlar. 11 güncellemesi gelmiş ve cihaz indirmiş. Henüz kurmadım sorunlu olduğunu okumuştum forumdan. Sorun devam ediyor mu?

• DODANLI kullanıcısına yanıt

2 haftadır kullanıyorum, herhangi bir sorun yaşamadım ben açıkçası.

• DeadMaster35 kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam. Yükleyelim o zaman

• telefonu 1700e satıp mi note 10 lite aldım herkes kendine iyi baksın :)

• 
Sayfa: önceki 337338339340341
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.