Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 9 SE ★ Ana Konu (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.573
Cevap
55
Favori
281.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar biliyorsunuz MIUI 11 e yükselttim fakat şarj çabuk bitmeye başladı. Birde kamera açarken bazen ekran siyah oluyor. Bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yiğit_kemal kullanıcısına yanıt
    Şarj bir süre sonra eskiye dönüyor. İsterseniz hard-reset yapabilirsiniz. Kamera bazen bende de yapıyor güncellemeyle düzelir yada resette o da düzelebilir denemek lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saygun1987 -- 28 Kasım 2019; 12:44:1 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Miui 11.0.4 sürüm kurulu. cihaz gayet akıcı problem yok şimdilik.
    Uygulama durduruldu hatası alan arkadaş için ilk çözüm format atmak, bir diğer çözüm miui 11 e geçmesi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün hard-reset attım. Fakat kamerdaki ilk açılıştaki siyah ekran değişmedi(güncellemeyle çözülecek herhalde) pil süresini kullanıp,atıcam

• Bir sorum var, telefon çift hatlı 1. sim girişiyle 2. sim girişi arasında desteklenen bant olarak hiç fark yok demi ? İkisiyle de alacağım performans tamamen aynı yani ? Bi durum değişikliği mümkün değil ?
  • mahmutuslu kullanıcısına yanıt
    Mi band 20 donanım olarak telefonda varsa..orjinal qcn ile yapilan farklı imei atmada band 20 gitmez. Qcn dosyası farklidir

Örnek mi9t pro zor IMEI atılır denir. Ben yaptım ve aşağıda sonucu. Mi band 20 yerinde duruyor. Tabi sadece 1 IMEI kullanilanimda

★ Xiaomi Mi 9 SE ★ Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertkuzey -- 30 Kasım 2019; 17:51:17 >
  • Şimdi bizde eski sistemle iki hattada IMEI yazıldı,elimizde orijinal efs yedekleri yok, kayıtlı almıştım. Sizin attığınız yöntemle elimdeki cihaza IMEI atsak band20 geri gelir mi?

• Saygun1987 S kullanıcısına yanıt
    Mi 9 t proya 2 IMEI atilmiyor. Sizin cihaz 9 se ona atiliyor. 9 se orjinal global qcn bularak aşağıdaki telefondaki alanları silip IMEI writer ile yazmak yeter. Band 20 geri gelir.
    Kod:
    dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf6
    dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf7

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde33

Piyasada IMEI değişim yapılan çoğu yerde yada bunu anlatan sitelerde Çin qcn dosya yedeği vardır ve onunla yapılır. Çin qcn de ise band 20 yoktur

Qcn : qualcomm calibration network olarak açılıma sahip olup:
    Tüm imei ve şebeke bilgilerinin toplandığı dosyadır. Kullanılan cihaz, ilk açılışta, şebeke ile ilgili ayarlarda bu dosyadaki bilgileri referans alır.
    İmei ve meid numarası, şebeke kalibrasyon değerleri gibi değerler bulunur.

Şebeke çekmiyorsa, 2g-3g-Lte geçişleri yapmıyorsa, bu dosyada hata vardır. Yine aynı dosya üzerinde değişiklik yapılarak yada stock ayarlara dönerek arızalar giderilir.
    QCN sonrası şebekeniz gelmezse, imei okunamazsa, sorun zaten bu bilgileri işleyemeyen BASEBAND (şebeke) entegresinin tam yada kısmi arızasından kaynaklanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertkuzey -- 30 Kasım 2019; 21:36:22 >

• Bana attılar 3 tane farklı qcn dosyası denedim qpst den olmadı band20 gelmiyor

Qcn dosyasında band 20 varmı baktınız mı?

• Olup olmadığını nasıl anlarız,ben bilmiyorum

• Siz bu kodlardan emin misiniz benim bildiğim 9 se ye imei atarken zaten bu kodlar kullanılıyor fakat band 20 gidiyor.Mi 9 se de deneyip band20 nin geldiğini gösterebilirseniz ücretiyle yaptırabilirim.Mi 9t de zaten tek hat atılıyor ve imei gitmiyor yani diğerlerinden farklı bir işlem yapmamışsınız gibi geldi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Vagrant -- 1 Aralık 2019; 2:21:25 >
  • Kodlar mi 9 t pro için değil zaten .mi 9 se için ayrıca kod ezberlemeyin gerek yok

Telefon bağlıyken terminalden aşağıdaki kodu yaz

Adb Shell
    Su

ls -al /dev/block/bootdevice/by-name

Uzun modem listesi çıkar. Bu listeden partition adları (modemst1, modemst2, fsg) olarak gördüğün alanlar silinecek alanlardır.

Diğer sorduğun ise mi band 20 IMEI atmadan telefonda varsa IMEI sonrası gitmez. Sana gerekli olan global mi 9 se qcn bulup IMEI atmak kalir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertkuzey -- 1 Aralık 2019; 8:20:7 >
  • Orijinal global romda alınmış qcn dosyası paylaşabilecek arkadaş var mı, bi deneyelim belki herkese faydası olur. Bende 3 tane var denedim olmadı. Alınan qcnler stabilde alındıysa band20 olmayabilir mantıklı geldi bana da çünkü sürüm Çin'e özel band20 yok zaten

• Telefonu sıfır almış IMEI atılmamış olan arkadaşlardan temin edebiliriz,cihaz kutudan global romla çıktığı için,bootloder açıldıktan sonra twrp ve root yükleyerek qcn yedeği alsak yeterli. Daha sonra paylaşım yaparlarsa özelden de olabilir deneyebiliz,bel ki de band20 sorunu gider herkese faydalı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saygun1987 -- 1 Aralık 2019; 12:14:15 >
    Evet olur ama o kişide kayıtsız olacak ki imeli qcn i seninle paylaşsın ))

• Anladığım kadarıyla herkesin qcn si kendine özel olmalı doğru mu?

Ben size yardımcı olacağım. Şöyle yapalim siz az çok IMEI düzeltme işlemini biliyorsunuz. Bana qcn dosyanızın tam boyutunu paylasirmisiniz.448 kb mi?? Size global atacağım ama tek IMEI kaydedeceksiniz. Sonucu paylasirsiniz

https://files.fm/u/x3kn785h

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertkuzey -- 1 Aralık 2019; 14:39:56 >
  • Özel mesaj gönderemiyorum sistem hata veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saygun1987 -- 1 Aralık 2019; 17:44:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertkuzey

Ben size yardımcı olacağım. Şöyle yapalim siz az çok IMEI düzeltme işlemini biliyorsunuz. Bana qcn dosyanızın tam boyutunu paylasirmisiniz.448 kb mi?? Size global atacağım ama tek IMEI kaydedeceksiniz. Sonucu paylasirsiniz

https://files.fm/u/x3kn785h
    Size bı özelden yazdım.

• 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.