Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 8 - Mi 8 Pro ★ MIUI 12 ★ (359. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.889
Cevap
156
Favori
752.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 357358359360361
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim fark ettiklerim nedense telefon daha parlak oldu. Ekran parlaklığını arttırmadım önceden otomatikti şimdi de öyle ama renkler bariz bir şekilde canlandı ve telefonda kullanılabilir Ram miktarı arttı önceden 2,5-3 arası geziyoeken şimdi 3.6-8 arası gezmeye başladı. Onun haricinde adaptif bataryayı bulamadım Android p ile gelecekti sözde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LastFaded

Mi 8 ve Mi 8 Pro için rom yükleme işlemi neredeyse aynı. Tek bir rehber yazacağım yani.
    Hocam rom neden yükleniyor yüklemek zorundamıyız ? Global versiyon aldıktan sonra birşey yapmaya gerek yok diye biliyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • LastFaded kullanıcısına yanıt
    Hocam ne yaparsam yapayım imei'mi sorgulayamıyorum bu linkte. Cihazımın kutusunda global rom etiketi var ama kıllandım biraz aslında

★ Xiaomi Mi 8 - Mi 8 Pro ★ MIUI 12 ★

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• __Nikolaus__ kullanıcısına yanıt
    Karşılaştırmanızı dört gözle bekliyorum, evde çocuk varsa akşam oda ışığında nasıl çıkıyor onuda merak ediyorum, v30 plus kullanıyorum durmadıkları için en ufak harekette kötü çıkıyor

• Freddy Krueger kullanıcısına yanıt
    imei alanına yazdığınız numaranın önünde veya sonunda boşluk varsa silip tekrar deneyin. *#06 dan kopyala yapıştır yapınca başına boşluk eklediğinden aynı hata ile karşılaşmıştım.

• Android 9 Pie güncellemesini ben de yükledim arkadaşlar. Çok kısa bir şekilde izlenimlerimi belirtmem gerekirse:
    - Öncelikle ana sürüm güncellemesi bile olsa herhangi bir veri kaybı olmuyor, yine de kişileri ve fotoğrafları yedeklemekte fayda var.
    - Diğer arkadaşların da belirttiği gibi bildirim simgeleri kısa süre çentiğin solunda görünüyor. Ancak bu seçenek varsayılan olarak açık değil, açmalısınız. Beklediğim bir özellikti, umarım bir sonraki güncelleme ile bildirim simgelerinin sürekli kalması için de bir seçenek koyarlar.
    - Bildirim demişken, hem çentiğin solundaki, hem de bildirim panelindeki uygulama simgeleri ve isimleri sadece gri renkte görünüyor. Eskisi gibi WhatsApp yeşil, Instagram mavi değil. Sadelik açısından güzel ama işlevselliği öldürüyor. Örneğin Snapchat ile video mu geldi, resim mi, yazı mı, bu şekilde anlamak mümkün değil.
    - Uyulamaları açarken ve kapatırkenki animasyon değişmiş. Ayrıca bildirim panelinin açılma animasyonunda çok küçük bir değişiklik dikkatimi çekti ama yanılıyor olabilirim, karşılaştırmak gerek.
    - Ambient Display hala sadece saat ve tarihi gösteriyor, bildirim göstermediği sürece kullanmaya gerek duymuyorum.
    - Pixel Launcher gibi üçüncü parti uygulama başlatıcılarında uygulama simgeleri üzerinde bildirim noktaları sıklıkla görünmezdi. Güncelleme yaptığımdan beri uygulama simgesi üzerindeki bildirim noktaları normal şekilde görünüyor.
    - Performans olarak hiçbir fark yok, donanım canavar gibi zaten. Pil ömrü konusunda yorum yapmak için erken.

• semih7106 S kullanıcısına yanıt
    Şimdi oldu en başa boşluk ekliyormuş kopyalama yapınca imei'yi. Kafayı yedirtti bana kaç defa

• Baveran kullanıcısına yanıt
    2 3 gün kullandıktan sonra yapcam karsılaştırmayı hocam az daha deneyimliyim, kucuk ama can sıkıcı bazı seyler var bilmen gereken,

Mesela s9+ ın ses performansı cok iyiydi, v30+ ın muhtemelen daha iyidir cunku g7 thinq da kullandım, Mi8 de bluetooth kulaklıgın ses kalitesi rezalet ses seviyesi de cok kötü son sesde videolar zor duyuluyor.

Netflix 480p açıyor maximum.

Always on display sırf koymak için konulmuş, bildirim simgeleri olmadan ne yapayım ben her zaman açık ekranı, sadece saati gösteriyor tamamen saçmalık.

Adımsayar yok, mi note 3 cihazımda var bunda olmaması da saçma.

Bunlar ilk 3 saatte karsıma cıkan negatif özellikler, pozitif ve diğer negatif özellikleri 1 2 gün sonra detaylıca kullanınca belirteceğim.

• Birde şunu anlamadım, telefon içi arama yok mu? Cok fazla uygulama var diyelim telefon içinde bunu arama şansım yok mu bir yere yazarak? Aşağıdan yukarıya dogru çektiğimde Google Arama çıkıyor, mi note 3 cihazımda eu rom da bu telefon içi arama, telefon içindeki rehber, mesajları dahi bulabiliyordu, cidden yok mu bu özellik biri bulamadın desin bana

• quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

Arkadaşlar pie güncellemesini yapalı neredeyse 1 ay olacak, ota üzerinden gelmişti güncelleme, ilk 3,5 gün batarya performansı güzeldi, fakat ne olduysa şimdi günü bile çıkarmıyor, çok düştü batarya performansı.

Zaten güncelleme ile gelen veya düzelen pek birşey yok. Sabırlı olun, hemen güncellemeyin.

Şuan yapı kredi bankası uygulaması da sorunlu, parmak izi okuyucu bariz yavaşlamış durumda.

Tam güncelleye bastım 50 mb indi yorumunuzu görünce iptal ettim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuitarxtanbuL

quote:

Orijinalden alıntı: system electronıc

Arkadaşlar pie güncellemesini yapalı neredeyse 1 ay olacak, ota üzerinden gelmişti güncelleme, ilk 3,5 gün batarya performansı güzeldi, fakat ne olduysa şimdi günü bile çıkarmıyor, çok düştü batarya performansı.

Zaten güncelleme ile gelen veya düzelen pek birşey yok. Sabırlı olun, hemen güncellemeyin.

Şuan yapı kredi bankası uygulaması da sorunlu, parmak izi okuyucu bariz yavaşlamış durumda.

Tam güncelleye bastım 50 mb indi yorumunuzu görünce iptal ettim

Alıntıları Göster
    Hocam ufak tefek şeyler var değişen, getirisinden çok götürüsü var. Bekleyin bence.

Bundan 1 ay kadar önce, nasıl olduysa pie güncellemesini sadece bana gönderdiler, yabancı forumlarda bile paylaştım ekran görüntüsünü, videosunu, ama inanmadılar, xiaomi nin global resmi sitesinde paylaştım, orada bile inanmadılar. Ben ilk başta güncellemeyi yapmayacaktım, güncellemeyi indirdim, dosyayı başka bir forum sitesinde paylaştım, sonra şeyten dürttü ve güncellemeyi yaptım, aslında başıma geleceği biliyordum ben, bu ilk xiaomi telefonum değil, 4. Bu, xiaomi yi kutudan hangi sürümle çıktıysa öyle kullanacaksın, güncelleme yaparsan geçmiş olsun, aylarca, bazen sene bile sürebilir, yazılımsal sorunla karşı karşıya kalırsın. Tecrübe ile sabit.

• parmak izinde bi degişiklik olmadı bende

şarj olarak konuşamam erken

pek bi degişiklik yok ancak arayüz daha stabil sanki

ok google hey google tarzı seyler çalışmıyor hala (kernelden dolayı sanırım) benim için ok google önemli bu bir an önce çözülür umarım
  • system electronıc kullanıcısına yanıt
    Hocam amacım polemik yaratmak değil ama neden her mesajında bir kötüleme, bir karalama derdindesin? Bazıları bu sorunları yaşıyor, bazıları yaşamıyor. Getirisinden çok götürüsü var demişsiniz. Nadiren de olsa haklılık payınız var ama çok sık olan bir durum değil. Bir süre önce yüklemişsiniz güncellemeyi ve sorunlar yaşamışsınız belli. Size 1 ay önce gelmesi test için sanırım. Bende yükledim dün ama herhangi bir götürüsü olduğunu görmedim şimdilik. Uzun lafın kısası sorunsuz telefon var mı? Yok. O zaman insanlara sürekli aynı algıyı yaşatmanın bir anlamı yok diye düşünüyorum. Elbette marka bir şekilde kendini düzeltecektir ama uzun ama kısa bir zamanda gerçekleşir bilemem. Zaten Xiaomi kullanıcısı bu tarz şeylerin bu markada olduğunu az çok biliyor. Ama bir cihazı sürekli kötülemenin anlamı yok. İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aegean-Man

Hocam amacım polemik yaratmak değil ama neden her mesajında bir kötüleme, bir karalama derdindesin? Bazıları bu sorunları yaşıyor, bazıları yaşamıyor. Getirisinden çok götürüsü var demişsiniz. Nadiren de olsa haklılık payınız var ama çok sık olan bir durum değil. Bir süre önce yüklemişsiniz güncellemeyi ve sorunlar yaşamışsınız belli. Size 1 ay önce gelmesi test için sanırım. Bende yükledim dün ama herhangi bir götürüsü olduğunu görmedim şimdilik. Uzun lafın kısası sorunsuz telefon var mı? Yok. O zaman insanlara sürekli aynı algıyı yaşatmanın bir anlamı yok diye düşünüyorum. Elbette marka bir şekilde kendini düzeltecektir ama uzun ama kısa bir zamanda gerçekleşir bilemem. Zaten Xiaomi kullanıcısı bu tarz şeylerin bu markada olduğunu az çok biliyor. Ama bir cihazı sürekli kötülemenin anlamı yok. İyi forumlar.
    Merhaba hocam. Bir markayı kötülemek, veya olmayan şeyleri yazmak asla olamaz, öyle anlaşıldıysam özür dilerim.

Şimdi ben kısaca bahsedeyim yaşadıklarımdan,.

İlk xiaomi telefonum, redmi note 4x di, o zaman sıfır olarak çok komik bir fiyata almıştım ve inanılmaz memnundum, sonra bir güncelleme geldi ve çoğu kişi için önemsiz, ufak detaylar belki ama benim için önemli bir kaç yazılımsal sorunlar oldu ve istemeyerek sattım cihazımı. Çünkü günlük kullanım konforumu etkiliyordu.

Sonra tam benim tarzım olan, eşsiz tasarıma sahip olan mi mix 1 aldım, o cihazda da aynı durum başıma geldi, kutudan çıktığında çok çok memnundum ama güncelleme gelince yine saçma sapan yazılımsal sorunlar oldu.

Mix den sonra, redmi note 5 pro aldım ve onu güncellemeden sattım, o cihazdan da aşırı memnundum.

Şimdi mi 8 kullanıyorum.

Hocam 10 senedir formunda aktif olarak bulunuyorum, kimseyle ne kavgam, ne başka birşeyim olmuştur, asla yaşamadığım şeyleri yazmam, kullandığım ürüne saplantılı davranmam, forum ortamı benim için çok önemli, buradaki fikirler ve kullanıcı deneyimlerini göre şekillendiririm alışverişlerimi, sadece telefon olarak değil, ne varsa hepsi.

Sizin benim için düşünceleriniz üzdü beni, inanın neyse onu yazıyorum ben.

Mesela, ufak bir yazılımsal sorun sizin için hiç önemli değildir ama benim için hayati önem taşıyor olabilir, ben bunların hepsini yazmak zorundayım.

Örneğin 9 sene önce herkesin yere göğe sığdıramadığı Z5500 ses sistemini araştırırken, herkes olumlu şeyler yazarken sadece bir arkadaş ses kalitesini beğenmedim yazmış ve uzun uzun anlatmış, ben onu ciddiye almadım ve çoğunluğu dinleyerek gittim Z5500 aldım, kurdum evime ve arkadaşın ne kadar haklı olduğunu anladım, sadece 3, 5 kere kullanıp çektim fişini, 9 senedir yatıyor evde.

Bazen inceleme, araştırma yaparken böyle ufak detaylar hayat kurtarır.

Umarım anlatabilmişimdir kendimi. Hayırlı forumlar dilerim.

• Yeni güncelleme ile Android Auto sıkıntısı giderilmiş. Araçta aktif kullandığım bir özellikti. Sıkıntının giderilmesi çok iyi oldu.
  • Arkadaşlar hücre beklemesinin bu kadar şarj harcıyor olması normal mi? Şebeke çekimi 4 kademe çekiyor ve 4g sürekli aktif. İPhone 5 s şirket hattım da Vodafone, sabah 2 sinide aynı anda çıkardım şarjdan. iPhone %100 mi 8 %90. Tabi arada bir mackolik açtım okadar.

Bir sorumda hava durumu otomatik güncelleme yapmıyor. Üzerine tıkladıktan sonra guncelliyor. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
    ★ Xiaomi Mi 8 - Mi 8 Pro ★ MIUI 12 ★

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• system electronıc kullanıcısına yanıt
    Est. hocam özürlük birşey yok. Zaten yaşamadığınız şeyleri yazacak değilsiniz, öyle düşünmedim. Xiaomi kullanıcısı bu tarz olaylara alışkındır diyerek kastettiğim sizin de belirttiğiniz üzere uzun zamandır bu markayı kullanmanız ve yaşanan ufak tefek sorunlardı. Tabi bazı uygulamaların kişiden kişiye önem arz edeceği durumlar mevcut. Sizde bunlardan muzdaripsiniz sanırım anladığım kadarıyla. Fanboy değilim kesinlikle öyle anlaşılmasın. Sadece dikkatimi çekti mesajlarınız o yüzden yazmak istedim, yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. Bu cihazların sorunları bitmez ve %100 stabil bir cihaz hiçbir zaman olmuyor. Tabi bazı firmalar erkenden hataların farkına varıp düzeltmek için uğraşıyorlar, Xiaomi gibi bazıları da geç güncelleme getirip sorunların bi kısmını yada tamamen çözüyorlar. Tabiki cihazların sorunları konuşulsun, tartışılsın kesinlikle karşı değilim ama bu cihazlar "benim için hayati önem taşıyor" muhabbeti komik geliyor. :) Daha düne kadar 3310 kullanıyordunuz o zaman ne yapıyordunuz? (Lafım size değil)
    Birden fazla teknolojinin tek bir kutuda toplanıp bunun %100 stabil çalışacağını düşünmek biraz saçma. O yüzden ufak tefek sorunlar için ne markayı gömmek lazım nede modeli. F/p cihazı alıyorsun yani Örn: samsung da 5 bin liralık cihazı aynı donanımla sen yarısına alıyorsun ve bildirim gözükmüyor diye sayfalarca yazı yazıyorsun Bu sorunları bu kadar büyütmek bana komik geliyor sadece.
    Neyse hocam son yazdıklarım biraz genel üzerinize alınmayınız lütfen. Gönül ister ki sorunsuz olsun herşeyiyle ama illaki birşeyler çıkıyor. Tüm sorunlarımızın kısa zamanda çözülmesi dileğiyle, iyi forumlar.

• Arkadaslar. Benim bir arkadasim aldi telefonu dun guncelleme yapmis heralde. Centik kapatamiyoruz suan tam.ekran ayarlarinda yok bulamadik yardimci olabilirmisiniz? Cihaz xiaomi mi 8 64gb

• Arkadaşlar merhaba kıs bir süre önce bu telefonu satın aldım ilk aldığımda parmak izini okuduğumda hafif bi titreme ile birlikte ana ekran açılıyordu bugün ise fark ettim kilit ekranı açılıyor daha sonra tekrar ekranı yukarı kaydırarak telefonun ana ekranına açmam gerekiyor bu ayarı tekrar nasıl eski haline getirebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Aegean-Man

Est. hocam özürlük birşey yok. Zaten yaşamadığınız şeyleri yazacak değilsiniz, öyle düşünmedim. Xiaomi kullanıcısı bu tarz olaylara alışkındır diyerek kastettiğim sizin de belirttiğiniz üzere uzun zamandır bu markayı kullanmanız ve yaşanan ufak tefek sorunlardı. Tabi bazı uygulamaların kişiden kişiye önem arz edeceği durumlar mevcut. Sizde bunlardan muzdaripsiniz sanırım anladığım kadarıyla. Fanboy değilim kesinlikle öyle anlaşılmasın. Sadece dikkatimi çekti mesajlarınız o yüzden yazmak istedim, yanlış anlaşıldıysam özür dilerim. Bu cihazların sorunları bitmez ve %100 stabil bir cihaz hiçbir zaman olmuyor. Tabi bazı firmalar erkenden hataların farkına varıp düzeltmek için uğraşıyorlar, Xiaomi gibi bazıları da geç güncelleme getirip sorunların bi kısmını yada tamamen çözüyorlar. Tabiki cihazların sorunları konuşulsun, tartışılsın kesinlikle karşı değilim ama bu cihazlar "benim için hayati önem taşıyor" muhabbeti komik geliyor. :) Daha düne kadar 3310 kullanıyordunuz o zaman ne yapıyordunuz? (Lafım size değil)
    Birden fazla teknolojinin tek bir kutuda toplanıp bunun %100 stabil çalışacağını düşünmek biraz saçma. O yüzden ufak tefek sorunlar için ne markayı gömmek lazım nede modeli. F/p cihazı alıyorsun yani Örn: samsung da 5 bin liralık cihazı aynı donanımla sen yarısına alıyorsun ve bildirim gözükmüyor diye sayfalarca yazı yazıyorsun Bu sorunları bu kadar büyütmek bana komik geliyor sadece.
    Neyse hocam son yazdıklarım biraz genel üzerinize alınmayınız lütfen. Gönül ister ki sorunsuz olsun herşeyiyle ama illaki birşeyler çıkıyor. Tüm sorunlarımızın kısa zamanda çözülmesi dileğiyle, iyi forumlar.
    Hocam şu hayati önem taşıyor kısmına bir örnek vereyim kısaca müsaadenizle,

Şimdi 3310 kullanıyorken mobil internet bankacılığı yoktu, getirdiği avantajlar yoktu, şimdi teknoloji gelişti, artık böyle bir uygulama var ve işimizi ve hayatımızı ona göre şekillendiriyoruz.

Mesela çok basit bir örnek vereyim, şimdi bu son güncelleme öncesi yapı kredi bankası uygulaması sorunsuz çalışıyor du. Ben günde, ortalama 15, 20 kere kullanıyorum işim gereği mobil bankacılığı, şimdi artık yapı kredi mobil uygulama düzgün çalışmıyor ve tarayıcıdan girip uğraşmam gerekiyor. Bu benim için çok önemli ve artık çok can sıkıcı oldu.

Kişilerin kullanım tarzları farklı olabiliyor, bunları yazmak, bilgi almak, bilgi vermek çok önemli.

Ben de marka tutkunu değilim, öncesinde samsung FE de kullandım, htc de.

• 
Sayfa: önceki 357358359360361
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.