Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 8 - Mi 8 Pro ★ MIUI 12 ★ (163. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.889
Cevap
156
Favori
752.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hakkı Alkan twitter üzerinden lansmanda olduğu ile ilgili bir paylaşım yaptı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TinyAngel

Bende Mi 8 ve Mate 10 Pro arasında çok gittim geldim. Eğer ilk satışa çıktığı zaman ki 3099 liraya denk getirebilseydim mi 8 alacaktım ama denk getiremedim. Dolar kuruda aniden zıplayınca tekrar stoklara giren Mi 8 lerde zamlanınca Mate 10 Pro aldım.

Evimizde 3 tane Xiaomi telefonu var. Mi 5 Prime - Red Mi 5 Plus ve Mi 6. Daha önce kullandığım telefonsa LG G3.

Şunu kesinlikle söyleyebilirim bu 3 marka arasında arayüzü en akıcı telefon Xiaomi, kullanım kolaylığı açısında en iyisi LG. Huawei daha yeni kullanmaya başladığım için pek birşey diyemeyeceğim.

Ama ilk izlenimlerim arka kamerası hakkını veriyor, ön kamerası ise güzel görünümlü ama tadı bozulmuş bir yaş pasta gibi. Yani tamam net çekiyor ama bir garip çekiyor ben beğenmedim. İlk şarjımda şarjım % 22 ye indiğinde 6 saat ekran süresi aldım. İlginçtir ki Red Mi 5 Plusla 8 saat ekran süresi yakaladık. Onunda şarjı çok iyi gidiyor.

Mi 8 in kamerasının çok iyi olduğu söyleniyor. Şarj konusunda çok gidiyor diyende var az gidiyor diyende.

Umarım kafanı karıştırmamışımdır

Alıntıları Göster
    Aslında bu seferki telefon tercihimi xiaomi den yana kullanmak istedim, hatta bir öncekini de xiaomi den yana kullanmak istedim ama cihaz ilk çıktığında karaborsa oluyor ve değerinin üstünde satışa sunuluyor, denk getiremedim ve tercihimi mate 10 pro dan yana kullandım bir daha ki sefere artık

Mate 10 pro tercih etmemdeki Sebepler :
    1. piyasadaki en pahalı telefonu almak istememem
    2. 3450 ye geldi ve türkiye garantili, bu kurlara göre oldukça makul bir fiyat, neredeyse 500 dolar (kur 6.8 iken)
    3. Huawei P10 kullandığımdan emui arayüzüne aşina olmam
    4. Premiun telefonları kıyasladığınızda aralarında inanılmaz bir fark yok ne mi 8 ne de mate 10 pro beni üzmeyecekti
    5. Tasarımını gerçekten çok sevdim hem de özgün bir tasarıma sahip
    6. Leica lensleri anlatmaya gerek yok
    7. IPx 7 toza suya dayanım
    8. Mi 8 de 3D yüz tanıma yokmuş diye okudum bazı yerlerde, eğer öyleyse benim p10 da bile yüzle kilit açma var hem de inanılmaz derecede stabil

Mi 8 almadığım için içimde bir ukde kalsa da mate 10 prodan da son derece memnunum

• 250 dolarlık Mi A2 2200 TL lansman fiyatı ile tanıtılmış. Sadece Teknosa'da satılacak.

Düzeltme: 2200 TL tanıtım fiyatıymış, daha sonrasında 2599 TL olacakmış. Mi 8 için ise Eylül ayı işaret edilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kefelon -- 16 Ağustos 2018; 11:41:47 >
  • Xiaomi Türkiye resmi olarak hizmete başladı!

https://shiftdelete.net/xiaomi-turkiye-resmi-olarak-hizmete-basladi
  • Kefelon kullanıcısına yanıt
    vay babam vay fiyatlara gel mi 8 4000 en az bu mantıkla
  • marmarascorpion kullanıcısına yanıt
    Hepsiburada’da düştü 100’er lira sabahtan beri 3799 tl oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,

Sorum aslında çok basit.

Mi 8 ve p20 (pro olmayan) arasında kaldık.

Fiyatları hemen hemen aynı. Benim için en önemli olay kamera... Sizce p20'nin kamera mı daha iyi Mi 8 mi?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

250 dolarlık Mi A2 2200 TL lansman fiyatı ile tanıtılmış. Sadece Teknosa'da satılacak.

Düzeltme: 2200 TL tanıtım fiyatıymış, daha sonrasında 2599 TL olacakmış. Mi 8 için ise Eylül ayı işaret edilmiş.

Asus zenfone 5 ve 5z en mantıklı telefonlar şu anda.

• Lansman sonrası görünen o ki beklediğimiz fiyatlar gelmeyecek mi8 için. Hükümet ABD ile arayı az daha bozup Çin'den gelen elektronik ürünlerin vergisini düşürse biraz indirim olur bu sefer de dolar yükselir yine bindirim olur Şu telefonu beklediğim kadar hiçbir şeyi beklemedim sinirlerim bozuldu yeminle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: googlenes

Lansman sonrası görünen o ki beklediğimiz fiyatlar gelmeyecek mi8 için. Hükümet ABD ile arayı az daha bozup Çin'den gelen elektronik ürünlerin vergisini düşürse biraz indirim olur bu sefer de dolar yükselir yine bindirim olur Şu telefonu beklediğim kadar hiçbir şeyi beklemedim sinirlerim bozuldu yeminle.
    Bence uzun süre beklenecek bi artısı yok muadillerine göre. Hatta eksileri var. Tek artısı uygun fiyattan satılma beklentisiydi. O da yok oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 250 dolarlık telefonu 2200 e satmak ?

• Mi 8 kullananlar kulübü sayfası açılması lazım

Burada satın alma ile ilgili detaylardan başka birşey yok

• lansman öncesi kaçan balık büyük olur / sur yapı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0B46CB32A

Android Auto alt ve üst menüleri gözükmüyor ve ölçek problemi var bunun çözümünü keşfeden var mı?

Migros dan alındı cihaz 6/128
    +1
  • Esasiyun kullanıcısına yanıt
    bende bu ikisi arasında kaldım mi8 işlemci yönüyle önde p20 leica lens sayesinde fotoğraf yönüyle önde ama huawei daha kurumsal bi imaj çiziyor bana göre çok kararsız kaldım bu sorunun cevabını bende merak ediyorum.
  • Şu Lansmandan sonra soğudum iyice Telefondan

A2' nin fiyatı böyleyse Mi8 net 4000 TL.
  • Arkadaşlar herhangi bir sorun var mı ?

Birazdan alacağım telefonu ona göre fazla vaktim yok

1- ekran ve güneş altında ekran

2- şarj

3- ısınma

4- performans ve ram kullanımı

5- çok önemli şebeke çekimi ? Özellikle 4g (20 bandı konusu)

6- pil performansı

7- kamera

8- global rom mu ? Hb sitesinden alacağım.

kısa kısa bir özet rica etsem arkadaşlar. Telefonu çok takip edemedim bir ara one plus 6 düşündüm. O yüzden uzak kaldım.
  • violave kullanıcısına yanıt
    Mi5 kullanıyorum. Eşimde p20 lite var. Mi5 işlemci olarak daha iyi diye düşünüyorum ama Huawei yazılımı çok daha hızlı. Malzeme kalitesi de öyle. Tabi mi5 daha ucuz ama mi8 ucuz olmayacağı için Huawei düşünülebir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ayrıca altta ki sanal tuşları gizleme özelliği var mı ? ayarlarda ? malum amoled ekran burn screen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkbskc

Arkadaşlar herhangi bir sorun var mı ?

Birazdan alacağım telefonu ona göre fazla vaktim yok

1- ekran ve güneş altında ekran

2- şarj

3- ısınma

4- performans ve ram kullanımı

5- çok önemli şebeke çekimi ? Özellikle 4g (20 bandı konusu)

6- pil performansı

7- kamera

8- global rom mu ? Hb sitesinden alacağım.

kısa kısa bir özet rica etsem arkadaşlar. Telefonu çok takip edemedim bir ara one plus 6 düşündüm. O yüzden uzak kaldım.
    10 üzerinden puanlamam

1- 9
    2- 9 (Oyun müzik internet karışık kullanım 1 günü rahat çıkarıyor.)
    3- 10 (2 saat PUBG son ayarlarda oynadım, hafif ılıklık sadece.. en ufak bi kasma donma vs yok)
    4- 10
    5- 9 (Türk Telekom)
    6- 2. madde ile aynı değil mi bu? 9 :)
    7- 9
    8- henüz global yüklemedim... şuan üzerinde çin romu var default gelen. Kapalı alanda GPS konum belirleyemiyor cihaz. Böyle bir problem var. Globalde bu sorun var mı arkadaşlar? Aydınlatabilirseniz sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 161162163164165
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.