Şimdi Ara

Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme (583. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.302
Cevap
138
Favori
674.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 581582583584585
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rom ne hocam?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Columbia-

Rom ne hocam?
    Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Delta servis hakkında düşünceleriniz nedir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 22 Ekim 2019; 18:25:48 >

• safadereli kullanıcısına yanıt
    ghost screen için göndermiştim.
    Fabrika hatası bir sorun, fakat telefonun başka yerinde benden kaynaklı bir yıpranma ve ezilmeyi bahane göstererek garanti dışı bıraktılar.
    sonuçta 2 yıla yakın kullanıldı illaki yıpranma olacak. ekrana ben zarar vermedim.
    sikayetvar da benzer bir çok durum gördüm malesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: genix

Aslında 6:12 saat ekran alması çokta şaşılacak değil yaklaşık 2 saati oyun olduğunu düşünürsek ortalama İnternet vs. Kullanımnda bu süre 7 saati geçer umuyorum. Bugün oyun oynamadım yani sildim oyunu kullanım istatistiklerini bu postun altına eklemeyi düşünüyorum tabi bitirebilirsem bataryayı şuan durum şöyle ;

Batarya bitmeden son ekran görüntüsünü atarım İnşâAllah.

Alıntıları Göster

Batarya ile ilgili son durum..

• quote:

Orijinalden alıntı: safadereli

Batarya sağlığını nasıl görebiliyorsunuz?
    Bende çinden gelme usb besleme sayacı var. usb den ne kadar elektrik çektiğini gösteriyor. telefonu sıfır şarda iken , bu aparat ile şarj edince 1700 milimapere kadar doldu. Malesef pilin neredeyse yarısı gitmiş .
  • genix G kullanıcısına yanıt
    O ekran süresi nedir yahu 8 saat ben zorladım 2.5 saat aldım. Deji bataryanın ofisi bizim eve yakın olmazsa bende gidip alayım bir tane kendime eziyet etmeyeyim.
  • Birde arkadaşlar Cohannan sayesinde telefonumun romunu değiştirdim rootda yaptım ilk defa. Siftahı yapınca çeşitte bol olunca farklı bir iki rom mu denesem diye bir batağa düşmek üzereyim. Bataryayı da değiştireceğim. Bİrkaç sorum olacaktı.

Ben Google uygulamalarını kullanmayı seviyorum bu yüzden Pixel Experience diye bir rom gördüm.
    Şu an kullandığım LOS son sürümü hangisi kullanmam daha avantajlı olur?
    Birde Pixelde 2 farklı rom çıkıyor biri normal biri Plus diyor hangisi daha iyidir?(Plus Mi5s Plusı kast etmediğini düşünerek soruyorum)

Vallahi bu rom işi batak ve sanırım ufaktan düşüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: HAŞMETLİi

O ekran süresi nedir yahu 8 saat ben zorladım 2.5 saat aldım. Deji bataryanın ofisi bizim eve yakın olmazsa bende gidip alayım bir tane kendime eziyet etmeyeyim.
    Bu 8 saat sadece İnternet ve uygulamalar + bekleme süresi ile alınan sonuç.
    8 alınamazsa bile 7 saat ekran süresini görmek zor değil. Oyun bataryayı öldürüyor.

Rom syberia 2.6
    Batarya deji
    Hibernator ve greenify aktif olarak kullanılıyor.
    Rom özelliğinde olan uygulamaların batarya kısıtlaması kullanılıyor.

• HAŞMETLİi kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam batağa düşmüşsünüz :) Ne pixeli ne de losu tavsiye etmiyorum. Sade sevenler kullanabilir lakin özelleştirmenin zararı yoktur diye düşünüyorum.

Plus dediği mi5s plus değil orası açık ama farkı nedir bende anlamadım.
    Şuanda kullandığım rom ise Superior OS pie ve memnumum. Pil süresi ile uğraşmıyorum artık
  • genix G kullanıcısına yanıt
    Şu an Pixeli kullanıyorum steam yüzünden bir 7 gün değiştirmeyi düşünmüyorum sonrada sizin kullandığınız romu denemek itiyorum.
    Dünde Deji ofisine gidip batarya aldım ve değiştirdim. Şu an için %98 gözüküyor batarya ve gözle görülür bir fark oldu.
  • fatih448 kullanıcısına yanıt
    Telefonda eskisi kadar oyun oynamayınca benim için sadece pil ve kamera önemli olmaya başladı malum yaşta aldı gitti telefonda eskidi denemeye başladım ve evet düştüm sanırım
  • Pixel Experience 23.10.2019 tarihli güncellemesi:
    https://download.pixelexperience.org/changelog/capricorn/PixelExperience_capricorn-9.0-20191023-0316-OFFICIAL.zip/

2019-10-17 tarihli güncel firmware(rom kurmadan önce kurulmalı):https://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/capricorn/

En güncel magisk:https://github.com/topjohnwu/magisk_files/blob/canary/magisk-release.zip

Version: Pie
    File name: PixelExperience_capricorn-9.0-20191023-0316-OFFICIAL.zip
    File size: 1.12 GB

Changelog
    PixelExperience:
    - Oct security patch
    - Dark bootanimation based on device theme on Plus Edition
    - Lockscreen weather.
    - Ambient play has been removed due to conflicts on device microphone.
    Device specific:
    - Updated kernel
    - Lastest LOS changes

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 28 Ekim 2019; 12:13:54 >

• Önerdiğiniz rom var mı ? stok halde hiç dokunmadım bu zamana kadar . Oyun oynamam kamerasını geliştirebilsem ve ses kalitesini arttırabilsem hoş olurdu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whitebeard.

Önerdiğiniz rom var mı ? stok halde hiç dokunmadım bu zamana kadar . Oyun oynamam kamerasını geliştirebilsem ve ses kalitesini arttırabilsem hoş olurdu
    Mesajınızın üstündeki romu kurmanızı öneririm.

Kurulabilecek tüm romların listesi:https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/138363344

Rom nasıl kurulur:https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/138536533

Dipnot: Pixel romlarda gapps kurmanız gerekmez kendi içerisinde mevcuttur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 25 Ekim 2019; 23:34:50 >

• cohannan kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba bunu stock rom'da kurdum acarken kendi kendine kapanıyor sıkıntı mı var acaba tesekkur ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: iphonekullanicisi

hocam merhaba bunu stock rom'da kurdum acarken kendi kendine kapanıyor sıkıntı mı var acaba tesekkur ederim
    Stock romda kullanamazsınız Android Pie(9.0) gerekir. Stock romdan yakın zamanda kurtulmanızı öneririm. İnanın çok şey kaybediyorsunuz.
  • cohannan kullanıcısına yanıt
    hocam ici cok dolu format atmadan kurulabiliyor mu eger mümkünse bu gece geceyim kurulum konusuna baktım ama wipe falan yapmışsınız bu yüzden ürktüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: iphonekullanicisi

hocam ici cok dolu format atmadan kurulabiliyor mu eger mümkünse bu gece geceyim kurulum konusuna baktım ama wipe falan yapmışsınız bu yüzden ürktüm
    Tüm dosyalarınızı bilgisayara aktarın, formatladıktan sonra tekrar telefona atın.
  • 
Sayfa: önceki 581582583584585
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.