Şimdi Ara

Xiaomi Mi 5s Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme (582. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.303
Cevap
138
Favori
674.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 580581582583584
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cryptdlg

Resmi Miui11 listesinde yok bizim telefon. 6 dan başlamışlar bu sefer.
    http://en.miui.com/

sayfanın en altında.
    Ne yazık ki bir bizim cihaz yok. Xiaomi mi5 almadığım için ara ara pişman olmuyor değilim. Bu arada yeni 17.10.2019 tarihli FW'yi kurmayı unutmayın.
    https://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/capricorn/

Esasında bizim cihaza treble desteği kazandırılabiliyor.

[OREO(8.1)][MI5s]Project Treble for capricorn
    https://forum.xda-developers.com/mi-5s/development/oreo-project-treble-capricorn-t3756463

[Pie(9.0)][MI5s]Project Treble for capricorn
    https://forum.xda-developers.com/mi-5s/how-to/treble-install-android-pie-t3826089

A-only treble romları kurabilmemiz lazım:https://mirrors.lolinet.com/firmware/gsi/

Ben bayağı denedim ama Android Q kurduktan sonra boot animation'dan öteye geçemedim.

Xiaomi Mi 5s  Ana Konu & Kullanıcı Kulübü & İnceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 18 Ekim 2019; 23:1:13 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 19 Ekim 2019; 1:19:16 >

• Merhabalar cihazın lensi bulanık çekiyor bu nasıl düzeltilebilir/tamir edilebilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: r.yilmaz4545

Valla ben çok memnunum romlardan omnirom kullanıyorum tavsiye ederim. Çok çok iyi.
    bu arada, antutu benchmark ile baktım
    batarya 2650 mah gösteriyor
    antutu skor ise 166350

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Eski batarya mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Eski batarya mi?
    evet eskisi, 1 seneye yakın oldu , 2. batarya bu değiştirdiğim
    ali'den aldığım daha gelmedi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mahmut716 kullanıcısına yanıt
    Valla hiç bir batarya orijinali gibi olmayacak bana öyle geliyor ilk takıldığında iyi gelse bile ömrü kısa sürecek gibi geliyor :( xiaomi bu yedek parça konusunda üzdü bizi.

• Merhaba. Benim 5s plus güncelleme sonrası batarya -31 derece diyip, şarjı %2 ye indiriyor. Nedir sorun? Daha önemlisi çözüm nedir?

• Yeni rom yükledim ve stabildeki bazı özellikleri elde edebilir miyim diye sormak istedim mesela mi galeri çok hoşuma gidiyordu onu nasıl bulabilirim birde gereksiz google uygulamalarını sil dedikleriniz neler acaba?
  • Merhaba.Global romun bu cihazı hantallaştırdığını düşünüyorum.Stabil eu rom tavsiyesi alabilirmiyim
  • madmexx M kullanıcısına yanıt
    Hangi rom hocam bu güncel firmware ilemi yüklediniz?

• Merhaba
    2 yıldır kullandığım telefonun 1700 mili amper kapasitesi kaldı. Batarya değiştirmeyi düşünmüyorum. Ama sökmesi takması kolaymı. söküp takılınca parcalar yerine oturuyormu. ne tavsiye edersiniz.
  • Ben geçen hafta kendim söktüm taktım bunu sizde yapabilirsiniz.
    Dikkat etmeniz gereken bir kaç husus var.
    -Telefona aldığınız batarya ile beraber gönderilen plastik malzemeler çok dandik adeta tek seferlik kullanım için yapılmış.
    -Alyan tornavida Mi 5s'in altında bulunan 2 alyan vida için ince oluyor,uyumsuz bunu ince bir zımpara ile alyan tornavidanın ucunu vidaları açacak şekle gelene kadar zımparalayıp halledebilirsiniz.
    -YouTube üzerinden paylaşılan mi 5s batarya sökme videolarından faydalanıp batarya ile gelen plastikleri nasıl kullanarak telefonu açacağınızı görebilirsiniz.
    -Telefonun kenarlarını açarken güç ves ses açma/kapama tuşlarının hizasında plastiği kullanmamaya çalışın. Zira ben bu tuşların iptal olmasına neden olacak şekilde bir hata yaptım ve sokete giden bağlantı noktası hasarlandığı için yenisini sipariş vermek zorunda kaldım. (57 TL soket+85 TL batarya - d*ji)
    -Batarya ekranın arka kısmına 2 adet çok güçlü çift taraflı bant ile yapışık bataryayı ısıtarak çıkarmaya çalışmalarının sebebi bu pek işe yaradığını söyleyemem. Dikkatli bir şekilde ve biraz güç kullanmanızı gerektirebilir. Aman bataryaya sivri uçlu şeylerle müdahale etmeyin. Kısa devre yapıp yanabilecek şekilde hassas bir dış yüzeyi var.
    Soru olursa dönüş yaparım İnşâAllah..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genix -- 22 Ekim 2019; 0:2:4 >

• genix G kullanıcısına yanıt
    Siz hangi markadan batarya aldınız? Performansı nasil?

• r.yilmaz4545 R kullanıcısına yanıt
    Deji marka batarya aldım performans şuan için iyi bknz.

• genix G kullanıcısına yanıt
    Şuan forumda birinin bataryası deji biride nohon marka aldı yorumlarınıza göre bende alicam 😂

• quote:

Şuan forumda birinin bataryası deji biride nohon marka aldı yorumlarınıza göre bende alicam 😂
    Aslında 6:12 saat ekran alması çokta şaşılacak değil yaklaşık 2 saati oyun olduğunu düşünürsek ortalama İnternet vs. Kullanımnda bu süre 7 saati geçer umuyorum. Bugün oyun oynamadım yani sildim oyunu kullanım istatistiklerini bu postun altına eklemeyi düşünüyorum tabi bitirebilirsem bataryayı şuan durum şöyle ;

Batarya bitmeden son ekran görüntüsünü atarım İnşâAllah.

• Merhaba. Neredeyse 2 yıldır kullandığım mi 5s plus cihazımın şarj sıkıntısı var. Şarja taktığımda bazen hızlı şarja geçmiyor normal şarj ediyor. Tekrar kabloyu çıkartıp takınca bir süre sonra hızlı şarja geçiyor. Bazen kabloyu ilk taktığım an şarj oluyor gösteriyor ve 1 saniye sonra şarjdan çıkıyor sonra tekrar 1 saniye sonra şarj olmaya devam ediyor. Bazen de hiç şarj olmuyor. Farklı kablo ve adaptörler ile denedim. Durum hep aynı çıkıyor. Telefonum Delta servis garantili olduğu için de pek güvenemedim servise. Sıkıntı nedir sizce? Batarya mı bitti yoksa şarj girişi mi sıkıntı? Yardımcı olun lütfen.

• UberJager kullanıcısına yanıt
    Batarya sağlığını nasıl görebiliyorsunuz?

• safadereli kullanıcısına yanıt
    Batarya sağlığını Accubattery adlı programı yükledikten sonra düzenli olarak şarj edildiğinde 1 haftalık süre sonunda "Sağlık" kısmından takip edebilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 580581582583584
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.