Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (1058. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
37.628
Cevap
301
Favori
1.648.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10561057105810591060
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler qndeoid 7 beta rom linki nerede???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neoAyhan

quote:

Orijinalden alıntı: jarlax

Miui ayarlardan guncelleniyor ama bende android 6.0.1 var onu nasil gincelliyeceğim yardim lutfen:)

Global stable romdaysan daha guncelleme cıkmadı.

Haklisin. Mi cihazlarinin kamerasi kotu. Yqzilimla olmasi gerek cunku ois olan bi cihaz goruntuyu kaydirmamali.

Sizden yardim istiyorum. İlk sayfada verilen rom sayfasinda beta olan devoloper surum mu? Onu mu indirmemiz gerek? Android 7 beta linkini bulamiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: henryerdem

G4 ve g3 farklı kamera sensörlerini kullanıyor. G4 cok daha iyi.

G3 ile yapacağınız kiyaslamayi bekliyorum hocam. Her iki telefonla çekilen fotoları buraya koyarsanız çok iyi olur.

evet,
    ya da soyleydi sanirim hocam,
    G4 ve G5 ayni sensoru kullaniyordu yanlis hatirlamiyorsam
  • gimmeluck kullanıcısına yanıt
    G4 ve v10 ayni sensor , g5 ve v20 ayni.Xiaomi nin sensoru g4 ve v10 dan iyi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanirim stabil global 7 bizim cihazlara gelmeyecek.

• aviatorcarfactory kullanıcısına yanıt
    neden böyle söyledin simdi.

• aviatorcarfactory kullanıcısına yanıt
    nagıt gelecek diye tüm güncellemeleri durdurmadimi mi5 de

• Markus Schulz kullanıcısına yanıt
    bende g4 de var mi5 ile kiyasladigimda karanlik ortamda acik ara önde işik li ortamlarda kafa kafaya diyebilirim halbuki mi5 deki sensör google pixsel deki ile ayni lakin yazilim optimizasyonu yapilmamiş ondan kalitesiz cekiyor şu mi5 e stabil kamera optimizasyonu yapilsa lg g4 g5 hatta cikmamis g6 yabile toz attirir malesef yazilimda yerlerde kamera

• birde lg g4 ile ayni internet sayfalarini acmama ragmen opera da daha fazla internet tüketiyor mi5 operanin turbo özelliğini calistirmiyormu ne anlamadim bir türlü forumdada cevap bulamadim bir kac defa sordum ama

• Emirio kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle çok teşekkürler değerli yorumlariniz için sarj süresinden memnun musunuz önerdiğiniz kilifi ilk defa gördüm gold rengini alacağım rose gold gibi diyen var sizde hangi rengi vardi ve kilifin siyah ile mavi arasinda kaldim hangisini önerirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: hunnkaar

nagıt gelecek diye tüm güncellemeleri durdurmadimi mi5 de

Sanirim lisans ile alakali bir problem var, google lisans kriterlerini karsilamiyor diye bir soylenti vardi xda da. Soylentiye gore offical olmadan yayinlanacakmis.

• telefonu almayı düşünüyorum sizce hata yapar mıyım ?
  • uzun suredir xiaomi fani modunda urunlerini aliyorum powerbank, kulaklik vb gibi,
    G3 telefonu 1 yil kullanip esime verdim, sonra redmi note-2 gectim, birkac aydir da Xiaomi mi5e gecis yaptim.
    evde hepsi var.

Mi5 VS G3
    FOTO KARSILASTIRMASI

Ayrica dusuk isik kosullari testinde su anda elimde bulunan su iki cihazi da kattim:
    Xiaomi redmi note-2 ( dikkat edin redmi 3 degil, redmi note3 de degil, yani samsungun en uyduruk sensorunu kullanan telefondan bahsediyoruz)
    Panasonic GH3 - 7 yillik efsane degisebilir lensli micro four thirds camera.Sensoru piyasadaki cihazlar gibi APS-C degil biraz daha kucuk, tabi yine de cep telefonlarinin nohutluk sensorlerine gore buyuk. Lens F1.7 tabi bu da buyuk avantaj isik toplamak icin. Pancake 20mm

*** G3 F2.4 diyaframi nedeniyle cok fazla isik toplayamiyor,
    *** Mi5 F2.0 bu nedenle en bastan G3e gore daa avantajli, daha acik diyafram, daha dusuk iso dolayisiyla daha dusuk kumlanma bekliyoruz.

*** Mi5 6.12.22 developer surumunde.
    *** G3de Fransa Android 6 var.
    *** G3de XDA dan indirdigim G3 icin ozel yapilan Xcam LG kamera programini kullanmadim aksam fotolarinda. ne biliyim haksizlik olmasin diye :) bi de Xiaomi fanatigi oldugumdan bu nedenle iso degeri gorunmuyor.

*** foto karsilastirmalari %100 crop seklinde. Dosya ebatlari bu nedenle dusuk , 200kb civari biri.
    *** isik kosullari acilar hersey ayni. low light- aksam dusuk ev isiginda. ki cogumuzun derdi boyle isik kosullari.yoksa gunduz hele gunes altinda cogu cok basarili zaten.

GUNDUZ;
    1 nolu foto
    Mi5_1/2500sn_F2.0_iso100

2 nolu foto
    G3_1/2500_F2.4_iso50

isik kosullari o kadar yeterli ki pozlama sureleri ve iso degerleri de dusuk.
    G3 gereksiz yeri sanki biraz keskilink azaltmis, Mi5 biraz daha keskin ve gercege daha yakin gorunuyor, gunesle beraber hafif sarimtrak ( ciplak gozle de gordugum icin ortami)
    ucurum yok ama Mi5 daha iyi. zaten gunduz yeterli isik kosullarinda ucurum beklemezsiniz.

GECE;
    Dogal goruntu, flashsiz cekim ile mumkun.

3nolu foto
    mi5_1/13sn_F2.00_iso3200 ( enhance low light photo opsiyonu acik - default olarak acik zaten)
    4 nolu foto
    G3_F2.4_???

Mi5in renk doygunlugu daha iyi, zira yine cilak gozle gordugum icin, mesela agacin alti kirmizi, ama G3de turuncuya kacmis. kumanda da simsiyah.
    AMAAA
    Mi5 daha acik diyaframina ragmen cinayet. keskinlik G3e gore daha dusuk, ve buna RAgmen kumlanma daha fazla! ucurum var. felaket!
    olacak is degil! bir sorun var..

=======================================================================

olsun manuel ayari var Mi5in dedim,
    daha dusuk iso ve kumlanma icin pozlamayi 1/4sn ye dusurdum, Belki G3 de oyle yapmistir dedim. zaten dirseklerim sabit, nefesimi de tutarim dedim ama sanki OIS hic yokmus gibi, bulanik olmayan ciftlemeyen fotograf cekemedim!! buraya bile koymuyorum,

bari 1/8sn cekeyim dedim, bir suru denemeden sonra guc bela titremeyen fotograf yakaladim o da bu: ( normalde Ois ile dirsekler sabit 1/8snde idare etmesi lazim! Ois nerdesin! )
    5 nolu foto
    mi5_1/8sn_F2_iso2000 ( enchance low light photo ozelligini keskinligi arttirir umuduyla bu sefer kapattim, galiba noise reduction yapiyor)
    yine berbat, hala asiri kumlanma var ve keskinlik G3un cook gerisinde.

=============================================================================================================

redminote2 ki samsungun en kotu sensorlerinden birini kullaniyor, (daha once redminote-3 ile karsilastirmistim 3 cok daha iyiydi yeni samsung sensoruyle)

mi5den biraz daha kotu, zaten en alt model telefonu idi. mi5in bu tele fark atmamasi komik.
    6 nolu foto
    redmiN2_1/10sn_F2.2_iso2250_

=================================================================================

En son da benim emektar Panasonic GH3 micro fourthirds ( aynasiz) F1.7 pancake lens ile:
    Diyafram F1.7 avantaji ile iso800 kullanmasi yetti, Bu lenste OIS yok, ois olan lensin diyaframi daha kapali oldugundan kullanmadim (F3.2)

7 nolu foto

7_GH3_1/13sn_F1.7_iso800_
    yoruma gerek yok sanirim

===============================================================================================
    not:
    OIS ile dirsek sabit ve kadrajdaki obje sabit iken 1/6sn ile nefes tutarak titremesiz cekebiliyorum. dirsek sabit olmayinca 1/10 saniye ve ustu lazim.
    guya OISli mi5 ile 1/8sn de bile cekemedim.

=========

Sonuc olarak Mi5 aksam Foto cekimlerinde cinayet... OIS hic yokmus gibi, hadi onu gecelim boyle sensore boyle performans nasil olur , yazilim?
    android 7 ye gecis yapicam bir de onda bakariz artik..

LINK:https://yadi.sk/d/q1kpyX5M3CKGMP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 2 Şubat 2017; 14:4:59 >

• fesbi kullanıcısına yanıt
    Kusura bakma da çok saçma bir soru :p

• fesbi kullanıcısına yanıt
    Harika bir soru.
  • selam beyler bu cepport elden sattığı mağazası var mı ? bilen var mı ? tşk.

http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/xiaomi-mi5-32gb-3gb-ram-4-5g-cift-hatli-cep-telefonu-250654478
    karşılaştırma larin icin eline saglik

Kesinlikle... Mi5 kamerada cuvallayacak. Ois olmasina ragmen gece cekimleri rezalet. Aklima su geliyor mi5 te ois yaptilar. Beceremediler ve mi5s de ois degil eis koydular. Kamera benim icin onemliydi. Ek kameraya ihtiyac duymuyordum g4le cunku cocugumun fotosu icin yeterliydi. . . Ama bu mi5 coook geri.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tatar*

Acil...

Turuncu mağaza'dan bugün geldi telefon, 32'lik beyaz standart model ile aranıza katıldım.

Yalnız kutunun yanında yolladıkları dönüştürücü hiç gözümü kesmedi..!
    Üzerindeki değerler ve kalitesi vs.
    İçi de yamuk yumuk zor giriyor.

http://i.hizliresim.com/77433L.jpg
    http://i.hizliresim.com/YqAZaZ.jpg
    http://i.hizliresim.com/l3V56Q.jpg

Sizde de böyle mi?

Dönüştürücüdeki 10A 250V normal mi??

Kendi orijinal şarj aletinde 5V=2.5A/9V = 2A/12V=1.5A yazıyor.

Size gelen dönüştürücü aynı mı resimdekiyle? Bir sıkıntı olmaz mı? Başka dönüştürücü kullanmak gerekir mi, gerekirse sizin tercih ettiğiniz başka dönüştürücü nedir?

yanında gelen dönüştürücüdeki bu değerler anormal değil mi arkadaşlar yahu..

bi aydınlatabilir misiniz rica etsem. bir arkadaş bir sıkıntı olmuyor dedi ama bana normal gelmedi..

bana yanlış dönüştürücü koymuş olmasınlar? :/

ahanda 3.50 TL imişhttps://www.tekzen.com.tr/amerikan-adaptor-fis-520252-422391

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vegihi -- 1 Şubat 2017; 22:52:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: apokhan

Kesinlikle... Mi5 kamerada cuvallayacak. Ois olmasina ragmen gece cekimleri rezalet. Aklima su geliyor mi5 te ois yaptilar. Beceremediler ve mi5s de ois degil eis koydular. Kamera benim icin onemliydi. Ek kameraya ihtiyac duymuyordum g4le cunku cocugumun fotosu icin yeterliydi. . . Ama bu mi5 coook geri.

bu da olabilir ama asil sebep olarak sunu gostterdiler;
    mi5s de kullandiklari kemarra sensoru daha buyuk, ki bu guzel ve onemli,
    ama bu buyuklukteki sensor icin ois i oraya sigdirmadilar diyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 10561057105810591060
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.