Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi 5 ★ ANA KONU ★ (1057. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
37.628
Cevap
301
Favori
1.648.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
63 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10551056105710581059
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gg idealsecimden sipariş verdim cihaz İstanbul'dan geliyor 2 yıl ithalatçı garantili

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahadiraydn

Gg idealsecimden sipariş verdim cihaz İstanbul'dan geliyor 2 yıl ithalatçı garantili

idealseçim global beta ile mi yolluyor?
  • Hocam konuyla alakasız ama bir şey sormak istiyorum telefonum elimden kaydı düşürdüm kırıldı vesaire,sıkıntısız çalışıyordu ama ekran da 5 tane boydan boya çizik vardı bende ekran siparişi verip değiştirttim şöyle bir problem oldu sağ navigasyon tuşu çalışmadı bende geri gönderdim satıcıya sonra başka yerden sipariş verip denedim bu sefer sol tuş çalışmadı onuda gönderdim geri sonra telefoncu tanıdığa gönderdik değiştirmiş tekrardan ama(romda yüklemiş) sağ navigasyon tuşu canı isterse basıyor koruyucu takınca hepten basmamaya başladı (şimdi şarjda iken telefon ısınınca basıyor sadece oda bazen) bu durumu yaşayan gördüm mi forumda ama sonuş alamadım bu durumu başka yaşayan var mı?

• n11 den alanlar kılıf ve kırılmaz cam da ekleyeceğim. kılıf nasıl kapaklı olan kılıflardansa hiç almaya gerek yok
  • Konuya bayadir gelmiyorum,
    Adroid 7 tabanli 7.1.19/20 cikmis, napiyoruz yukluyoruz mu arkadaslar?

ilk izlenimler nelerdir?
    bende en son 6.12.22 yuklemisim, onun direk ustune flashlasam olur ayarlarim gitmez herhalde?

telefonda twrp ve root mevcut.

NOT : bu yaziyi yzarak ayni zamanda son sayfayaulsabilecegimi umuyorum, surekli hata veriyor
  • Şu 7.1.19 dan sonra belli aralıklarla trafik durum bilgisi veriyor harita uygulaması. Nasıl kapatıyoruz bunu.

• Miui ayarlardan guncelleniyor ama bende android 6.0.1 var onu nasil gincelliyeceğim yardim lutfen:)

• Arkadaşlar mi5 cihazımda telefonu açıp kapattığım zaman konumu çin yapıyor ayrıca whatsapp da kişileri görmüyor rehberi okumuyor bu sorunla karşılaşan oldu mu? Her seferinde konumu Türkiye yapıyorum tekrar çin oluyor..ve whatsapp her seferinde rehber sıkıntısı çıkarıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jarlax

Miui ayarlardan guncelleniyor ama bende android 6.0.1 var onu nasil gincelliyeceğim yardim lutfen:)

Global stable romdaysan daha guncelleme cıkmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: predator93

quote:

Orijinalden alıntı: bahadiraydn

idealseçim global beta ile mi yolluyor?

Benımkı global stabıl olarak geldı.

• Arkadaşlar foruma baktim iyice kilif olarak en çok Eu bilister alacağım m.n11.com/xiaomi-mi-5-kilif-orjinal-eu-blister-P135193166

bununla uyumlu sağlam kirilmaz ekran önerebilir misiniz bunu kullanan var mi uyum sorunu yaşar mi kiliflam

n11.com/xiaomi-mi-5-mi5-kilif-ya-da-kirilmaz-cam-ekran-koruyucu-3-adet-P142395793#Product/comments

• uakoc kullanıcısına yanıt
    Kullandığın sürüm hangisi? Ayarlar-telefon hakkında buranın ekran görüntüsünü atar mısın?

• quote:

Orijinalden alıntı: neoAyhan

quote:

Orijinalden alıntı: apokhan

Kamera icin almak isteyenlere Ufak bi inceleme:

Beyler lg g4 arizalaninca bu telefonu aldim. S7 alacaktim ama fazla para vermek istemedim. Kamerasi icin alacak olanlara yol gosterir umarim...

1. Kamera gunduz ve disarida super cekiyor. Bir problem yok. Cesitli programlarla da ayarlama yapabiliyorsunuz. Bu noktada bir problem yok.

Ancaaakkkkkk;

2. Gunduz de olsa gece de olsa kapali bir ortamda cektiginiz goruntu hareketliyse REZALETTTT. Boyle dedim cunku kucuk cocugunuz, bebeginiz varsa, onun bir gulusunu anlik yakalamak isteyeceksiniz ve hareket etmemesi kacinilmaz. Bundan dolayi bu cihaz REZALETTT. ufacik bor hareketinde bulaniyor. G4 ten gecince coooook kotu. Zira g4 te oglusumun geceleri bile fotosunu cok net yakalayabiliyordum. Ama bunda foto bile cekesim gelmiyor. Esimde 2016 a5 var ve o bile daha iyi bu noktada.

3. Gece odada isik altinda video çekerken dalgalanma yapiyor. Maalesef gecmiyor. Ama bacon camera açıyorum onda video kaydinda problem yok.

Kamerasinda ois olan bir cihaz bu kadar kotu foto cekmemeli... Buradan da su sonuc cikiyor. Her nekada da kaliteli urun olsa da yazilim noktasinda markalardan şaşmamak lazım.

Kesinliklentarafli yazmiyorum.... Beğenmeyen de olabilir. Saygiyla...

Zamanında benzer seyler soyledım. Bazı kısıler saldırdı resmen babasının fırmasıymıs gıbı. Telefonun hızı mukemmel ama kamera ses kalıtesı kötü. Fıyatı perdormans oranı yuksek oldugu ıcın kullanıyorum.

http://en.miui.com/thread-385557-1-1.html

http://www.howtochoosealaptop.com/the-camera-of-xiaomi-mi5-is-bad/

bugun test yapacagim, isik kosullariin ayni olmasi cok onemli. fotograf ve video ile ilgilenen biri olarak bugun test yapacagim,

yalniz tabi su da var, G3 ile karilastiracagim ve G3 de fiyatina gore TRden alinabilecek en iyi telefonlardan biri idi. Sensor-kamera, ois kalitesiyle de on plandaydi, yani 2 adet f/p devini karsilastirmis olacagiz.
    tabi G3un KROnik sorunlari milleti bezdirdi. bir de benim elime ve ceplerime buyuk geldi biraz da olsa.

bildigim kadariyla g4 ile g3 ayni kamera sensorunun kullaniyor.

• gimmeluck kullanıcısına yanıt
    G4 ve g3 farklı kamera sensörlerini kullanıyor. G4 cok daha iyi.

G3 ile yapacağınız kiyaslamayi bekliyorum hocam. Her iki telefonla çekilen fotoları buraya koyarsanız çok iyi olur.

• Arkadaşlar telefonu en son dev sürüme güncelledikten sonra telefon kafayı yedi. Olmadık yere kasmalar gereksiz yere şişmeler gerçekleşmeye başladı. Bir sürü sorun ortaya çıktı. Ekran dönmüyo vs. Şimdi telefona tekrar rom yükleyip wipe yapmak istiyorum ama yeni romu kurdujtan sonra da şu anda telefonda bulunan dosyaları geri yüklemek istiyorum. Telefonda 60 gb dosya/uygulama bulunmakta. Yedeği alıp restore etmenin en kolay yolu hangisidir acaba arkadaşlar?

Kısaca anlayacağınız ne var ne yok backup edip sıfırdan rom yükleyip dosyaları tekrar restore etmek istiyorum ve en temiz yolunu merak ediyorum.

• MPT-76 kullanıcısına yanıt
    Ayarlar-Ek ayarlar- yedekle ve sıfırla

Burdan yedekleyerek tekrar geri yükleyebilirsiniz. Yedekleme işlemini yaptıktan sonra backup dosyasını bilgisayara almayı unutmayin. Wipe yapınca backupta silinir yoksa. Wipe yaptıktan sonra backup dosyasını tekrar telefona atarak geri yukleme yapabilirsiniz ayni menüden.

• Teşekkürler hocam.
  • Arkadaşlar ben interneti kısmama rağmen ekranı arada en kısık seviyede kullanmama rağmen maximum 5.5 saat ekran süresi alıyorum. 8 saat alan arkadaşlar neleri yapıyor?

Senk. Kapalı

Pil tasarrufu açık

Uygulama kısıtlama önerilen( yani kapalı değil)

Bana önerebileceğiniz kılıf ve cam koruyucu var mı? Yurtdışı ve Türkiye'den tavsiyelerinizi bekliyorum.

• PharmaHii kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimal mobil verinin etkisi, wi-fi ile daha uzun ekran süresi alıyorum ben

• quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

quote:

Orijinalden alıntı: neoAyhan

quote:

Orijinalden alıntı: apokhan

Kamera icin almak isteyenlere Ufak bi inceleme:

Beyler lg g4 arizalaninca bu telefonu aldim. S7 alacaktim ama fazla para vermek istemedim. Kamerasi icin alacak olanlara yol gosterir umarim...

1. Kamera gunduz ve disarida super cekiyor. Bir problem yok. Cesitli programlarla da ayarlama yapabiliyorsunuz. Bu noktada bir problem yok.

Ancaaakkkkkk;

2. Gunduz de olsa gece de olsa kapali bir ortamda cektiginiz goruntu hareketliyse REZALETTTT. Boyle dedim cunku kucuk cocugunuz, bebeginiz varsa, onun bir gulusunu anlik yakalamak isteyeceksiniz ve hareket etmemesi kacinilmaz. Bundan dolayi bu cihaz REZALETTT. ufacik bor hareketinde bulaniyor. G4 ten gecince coooook kotu. Zira g4 te oglusumun geceleri bile fotosunu cok net yakalayabiliyordum. Ama bunda foto bile cekesim gelmiyor. Esimde 2016 a5 var ve o bile daha iyi bu noktada.

3. Gece odada isik altinda video çekerken dalgalanma yapiyor. Maalesef gecmiyor. Ama bacon camera açıyorum onda video kaydinda problem yok.

Kamerasinda ois olan bir cihaz bu kadar kotu foto cekmemeli... Buradan da su sonuc cikiyor. Her nekada da kaliteli urun olsa da yazilim noktasinda markalardan şaşmamak lazım.

Kesinliklentarafli yazmiyorum.... Beğenmeyen de olabilir. Saygiyla...

Zamanında benzer seyler soyledım. Bazı kısıler saldırdı resmen babasının fırmasıymıs gıbı. Telefonun hızı mukemmel ama kamera ses kalıtesı kötü. Fıyatı perdormans oranı yuksek oldugu ıcın kullanıyorum.

http://en.miui.com/thread-385557-1-1.html

http://www.howtochoosealaptop.com/the-camera-of-xiaomi-mi5-is-bad/

bugun test yapacagim, isik kosullariin ayni olmasi cok onemli. fotograf ve video ile ilgilenen biri olarak bugun test yapacagim,

yalniz tabi su da var, G3 ile karilastiracagim ve G3 de fiyatina gore TRden alinabilecek en iyi telefonlardan biri idi. Sensor-kamera, ois kalitesiyle de on plandaydi, yani 2 adet f/p devini karsilastirmis olacagiz.
    tabi G3un KROnik sorunlari milleti bezdirdi. bir de benim elime ve ceplerime buyuk geldi biraz da olsa.

bildigim kadariyla g4 ile g3 ayni kamera sensorunun kullaniyor.

Kesinlikle g4 un yanindan gecemez mi5... G4 anakart yuzunden tekrar alamadim. Gözüm korktu.

• 
Sayfa: önceki 10551056105710581059
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.