Şimdi Ara

Xiaomi Akıllı Ev sistemleri (bir bölümü) (26. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.173
Cevap
71
Favori
81.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben iki sıcaklık & nem sensörü ile iç ve dış sıcaklığı izliyorum. Bir tane de zigbee akıllı prize bağladığım röle ile de kombiyi kontrol ediyorum. Kombi kontrolü elektrik aç kapa şeklinde değilde termostat bağlantı ucunu kontrol ediyor.

Senaryo şu şekilde;
    1- Dış sıcaklık <18 derece ve iç sıcaklık <23 derece = kombiyi aç
    2- İç sıcaklık > 23 derece = kombiyi kapat.

Benzerini klima kontrolü için de kullanıyorum. Eğer petekleri kontrol edecekseniz benzer şekilde araya koyacağınız bir selenoid valf ile petekleri aç/kapa yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaTBoYtr

Ben iki sıcaklık & nem sensörü ile iç ve dış sıcaklığı izliyorum. Bir tane de zigbee akıllı prize bağladığım röle ile de kombiyi kontrol ediyorum. Kombi kontrolü elektrik aç kapa şeklinde değilde termostat bağlantı ucunu kontrol ediyor.

Senaryo şu şekilde;
    1- Dış sıcaklık <18 derece ve iç sıcaklık <23 derece = kombiyi aç
    2- İç sıcaklık > 23 derece = kombiyi kapat.

Benzerini klima kontrolü için de kullanıyorum. Eğer petekleri kontrol edecekseniz benzer şekilde araya koyacağınız bir selenoid valf ile petekleri aç/kapa yapabilirsiniz.
    sıcaklık nem sensörü ekransız zigbee olan mı? bu sensörler anlık olarak mı haberleşir yoksa dakikada bir veri mi gönderir?
    Birde asıl ilgimi çeken kombi termostat bağlantı ucu dediğiniz yerden nasıl emir veriliyor. ek bi aparat mı var? şu kombi bağlantısını biraz daha detaylı anlatabilir misiniz zahmet olmazsa. yapmak istediğim şey bu çünkü.

• Tamarak kullanıcısına yanıt
    Kabaca çizimini ekliyorum. Herkes faydalanmış olsun :) Sensör evet ekransız zigbee olan. Her sıcaklık değişiminde veri gönderiyor.

• quote:

Kabaca çizimini ekliyorum. Herkes faydalanmış olsun :) Sensör evet ekransız zigbee olan. Her sıcaklık değişiminde veri gönderiyor.

kombiye bağlanan cihazın adı nedir? her marka kombiye uyar mı?

Bİrde bu sistem sorunsuz çalışıyor değil mi sizde?

• 2 adet priz, 1 sıcaklık sensörü, 1 kapı sensörü, 1 gateway var xiaomi'nin. Sistem tam anlamıyla çile, ne yaptıysam ettiysem bağlantı problemini halledemedim. (poor internet connection)
  • -s-laughter kullanıcısına yanıt
    Maalesef öyle. Kendi içlerinde haberleşiyorlar ancak uygulamadan siz erişirken sorun yaşıyorsunuz değil mi?
  • FaTBoYtr F kullanıcısına yanıt
    aynen, ne hava sıcaklığına erişebiliyorum ne de adam akıllı fişlere.
  • -s-laughter kullanıcısına yanıt
    Bunu yaşarken modeminizi bir restart edin. Durum değişecek mi?
  • quote:

Bunu yaşarken modeminizi bir restart edin. Durum değişecek mi?
    her şeyi denedim, reset attım, modemi değiştirdim, servis sağlayıcısını değiştirdim, kanal sayısını değiştirdim, tık demedi : D
  • xiaomi gateway yerine aqara gateway kullanmak nasıl olur acaba. Aqara home uygulamasında apple home entegrasyonu da var. Stabilitede fark olur mu acaba?
  • merhaba arkadaşlar bende şöyle bir problem war
    1 adet roborock s5 türkiye
    4 adet 360 camera türkiye
    1 adet gatway çin
    1 adet akıllı düğme çin
    1 adet su sensörü çin
    1 adet akıllı priz çin
    1 adet body sensörü çin
    1 adet kapı tetikliyicisi çin
    1 adet yangın duman dedektörü çin
    1 adet gas dedektörü
    şöyle bir sıkıntı war ülke çin seçili
    dil türkçe
    ios telefonda mi home uygulamasını kullanıyorum

çin olanları kurdum senaryolarını da ayarladım fakat sorun roborock s5 i sistem kuruyor fakat uyarı verip çalışmıyor
    çözümünü bir türlü bulamadım çok can sıkıcı
    bunu yapan arkadaş warsa nolur çözümünü söyleyebilir mi
    bu arada kameralarıda görmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihbayindir -- 5 Şubat 2020; 3:37:33 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• fatihbayindir kullanıcısına yanıt
    Robot, Çin sunucusu ile çalışmaz diyor.
  • fatihbayindir kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen robot global sürüm. Bu nedenle de Çin sunucusunda çalışmıyor.
  • Tamarak kullanıcısına yanıt
    Deneyimlemediğim için yorum yapamıyorum.
  • şöyle bir durum olsa cihazlara çin root' u atabilen war mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yeni taşındım ufaktan bir sistem kurmak istiyorum ama kafam çok karıştı. Sonradan pişman olmak istemiyorum. Sorunsuz bir sistem yok sanırım. Xiaomi, Broadlink, Sonoff vs bir sürü seçenek var.
  • Mkardes1903 kullanıcısına yanıt
    Kendi adıma sorunsuzluk konusunda Sonoff ile hiç sorun yaşamadım. Sadece ilk yatırımım boşa gitmesin diye bazı noktalarda Xiaomi kullanmaya devam ediyorum. Yoksa tamamen Sonoff'a geçerdim.
    Sonoff'tan başlamak istesek önce neler almamız gerek? Mesela hareket sensörü, kapı sensörü ısı sensörü almak istiyorum. Bunları aktif kullanmak için nelere ihtyaç var? Bunların her biri için ayrıca röle almaya gerek var mı? Birde Gateway gibi bir cihaz var mı bu markada?. Bridge diye birşey var aynı görevi mi görüyor ?
    evimde xiaomi, broadlink ve sonoff mevcut ve hepsinin birbirine göre avantaşları var. broadlink rm pro da rf ve IR olması büyük avantaj diğerlerinde ikisi bir arada yoktu şimdi var mı bilemem. senaryolarda kafasına göre takıldığı için bayadır senaryao yapmıyorum ama tasker ve rmplugin yardımıyla çok kullanışlı hale geliyor. sonoff konunda kesinlikle katılıyorum. diğerlerine göre hemen hemen hiç problem çıksarmıyor. zamanlama, google komutlarında hatta rf kumanda kontrollerinde iyi derecede stabil. xiaomide ürün çeşitliliği çok fazla ve senaryolarda çok stabil ama kameralar sıkıntı kafasına göre takılıyor. her zaman kayıtlara ulaşmanız ve görüntü almanız mümkün olamıyor. ayrıca bildirimler sıkıntılı, çoğu zaman bildirim gelmiyor.
  • Sonoff iyi güzel de bikaç tane olacaksa mantıklı. Ben evde 60 röle kullanacağım. hepsini wifidan modeme bağlamak sorun çıkarır. 2-3 acsess pointle belki çözülebilir ama hepsi aynı frekansda illaki sıkıntı çıkaracaktır diye düşündüm. Zigbee çoklu röle sensör işinde daha stabil gibi sanki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.