Şimdi Ara

XFX RX 7900 XT MERC KUTU AÇILIŞI, KASA MONTAJI, İLK İZLENİMLER... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
10
Favori
11.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

GPU holder muhabbeti bu kadar yaygın değildi. 6000 serisi ve 3000 serisi yaygınlaşında baktılar kartlar yamuluyor holder yapalım dediler.

3D ile çok güzel şeyler yapanlar var kart desteklemek için

• Sorunsuz bir şekilde kullanmanız dileğiyle. Fotoğraflarda işlemci soğutucunuz ve 2. klavyeniz çok hoşuma gitti XFX RX 7900 XT MERC KUTU AÇILIŞI, KASA MONTAJI, İLK İZLENİMLER... Klavyenin modelini soracaktım ki ne olduğunu fotoğrafı yaklaştırınca gördüm.

• GoldPunch kullanıcısına yanıt

teşekkür ederim, boşta 20w civarı harcama yapıyor, ekran 144hz 1440p çözünürlük.

XFX RX 7900 XT MERC KUTU AÇILIŞI, KASA MONTAJI, İLK İZLENİMLER...
  • xmxksk kullanıcısına yanıt

teşekkür ederim, dediğiniz gibi tam bölüm sonu canavarı :)

• Cpt. Miller kullanıcısına yanıt

teşekkürler, BF 2042 ve RDR2 de deneme imkanım oldu, ve evet 6800XT ile ciddi fark oluştu.

BF 2042 de ultra ayarlara 95-144 arası gidip gelen FPS 144' e sabitlendi, RDR2 de 70-90 FPS arası gördüğüm FPS 100-120 FPS arası hale geldi.

Güç kullanımı, ısı, fan hızı hakkında aşağıda ki görsel faydalı olacaktır, 1440p ve ayarları da paylaştım;

• BurakBilgin kullanıcısına yanıt

sağ olun, haklısınız görsel olarak güzeldi fakat o isim yazılan yerler soğutucunun hava çıkışını engelliyordu ve bu neddenle kaldırıldı XFX RX 7900 XT MERC KUTU AÇILIŞI, KASA MONTAJI, İLK İZLENİMLER... 

• @Ride Or Die @Dampierre @salvatore_volkan

çok teşekkür ederim, daha iyileri hepimizin olsun :)

• xentios kullanıcısına yanıt

ne 6800XT ile ne 7900 XTX ile nede 7900XT ile Corsair RM650 ile hiç ama hiç sorun yaşamadım, yaşamıyorum.

• çok teşekkürler, sistem bileşenlerini paylaşayım;

I7 12700 F 180w Power Limit ayarlı OC yok.

Z690

2X DDR4

CRATIVE Sound Blaster Z SE

1X SSD 1X NVM2 1X IDE

3X 12 cm 3x 14 cm fan

2X 30 cm led 1x 14 cm led ve kontrolcü.

Vallahi ben de PSU almayı düşündüm ama Corsair o kadar sorunsuz çalışıyor ki kıyamıyorum, bir de Igor Labs 7900 incelemesinde 7900XT için 650W Corsair RM650 veya muadilini tavsiye ettiğini görünce iyice içim rahatladı, bu şekilde kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum.

Igor' un yorumunu aynen aktarıyorum ;

"Artık güç kaynaklarının patlamasından beklenen hissi tamamen saçmalığa indirgeyen noktaya geldik. Kartı umutsuzca güçlendirseniz bile, CPU 300 watt'tan fazla tüketmediği sürece hiç kimse 1000 watt'ın üzerinde ATX 3.0 güç kaynaklarına ihtiyaç duymaz. Bu, mücadele eden güç kaynağı endüstrisi için gerçekten sadece bir iş yaratma önlemidir ve yalnızca bazı standardizasyon fetişistlerinin hastalıklı hayal gücünü tatmin eder. Gerçekten çok sert bir şekilde söylemek zorundasın. Bu nedenle, 10 ms'ye kadar sayarsanız, CPU ile birlikte bile her zaman 600 ila 700 watt'ın altında kalmalısınız. Çünkü güç kaynaklarının hala “gördüğü” şey bu"

"Her iki model için de (7900XT CE XTX) modern bir 650-Watt Gold veya Platinum güç kaynağı ile idare edebilmeniz gerektiği yönündeki güç kaynağı tavsiyemin nedeni de budur. Hız aşırtma yapmak istiyorsanız, 100 watt daha eklemelisiniz, bu özellikle kart ortak kartları için geçerlidir."

TAVSİYE ETTİĞİ GÜÇ KAYNAKLARI :

be quiet!Straight Power 11 650 Watt Gold

Straight Power 11 650 Watt Platinum

Pure Power 11 700 Watt Gold

Sharkoon

Silent Storm Cool Zero 650 watts

CorsairRM 650 Gold 650 Watt

XFX RX 7900 XT MERC KUTU AÇILIŞI, KASA MONTAJI, İLK İZLENİMLER...igor'slab
    AMD Radeon RX 7900XTX and RX 7900XT Review - One giant step forward and one step sideways | Page 11 | igor'sLAB
    https://www.igorslab.de/en/amd-radeon-rx-7900xtx-and-rx-7900xt-in-test-a-giant-step-ahead-and-a-smaller-step-sideways/11/

elbette bu tavsiye referans kart için, benim kartım yaklaşık 40w civarı fazla harcama yapıyor yüksek saat hızı nedeni ile ama dedim ya zerre sorun yok :)

@salvatore_volkan

• Çöp...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @fractal design @snakefatih @-SKYNET- teşekkürler, @-SKYNET- darısı başınıza :)

• ßekir kullanıcısına yanıt

teşekkür ederim, siz de güle güle kullanın.

2K için kesinlikle fazla şu an için ama uzun süre güzel hizmet verecektir, 4k 144 hz beni çok korkutan çözünürlük ve hız sanki o çözünürlük ve hız için bir iki ekran kartı nesil daha gerekli (DLSS ve FSR hariç)

aslında benim led li güzel bir VGA desteğim vardı, fakat biraz gaza gelip bu heyhulla sopayı karta takıverdim XFX RX 7900 XT MERC KUTU AÇILIŞI, KASA MONTAJI, İLK İZLENİMLER... belki tekrar o desteğe dönerim bakalım :)

• StamP0fRadiation kullanıcısına yanıt

çok teeşekkürler, valla dede bile hala çok iyi durumda hala her türlü gideri var XFX RX 7900 XT MERC KUTU AÇILIŞI, KASA MONTAJI, İLK İZLENİMLER... 

kasanız çok güzel tasarlanmış elinize sağlık güle güle kullanın.

açıkçası henüz ince ayar yapmaya vaktim olmadı ama fan curve ne yaparsam yapayım daha sessiz hale gelmedi, ya yazılım ya da XFX biosu fan hızlarını biraz yüksek tutuyor, umarım fan dönüşünü durdurabilirim çünkü kasamda ki tüm fanlar işlemci fanları dahil boşta 0 RPM olarak ayarlı, toza karşı çok faydalı oluyor tavsiye ederim, ama kart masa üstünde bile 500 rpm civarı dönüyor ve karta toz topluyor.

daha da zorlanırsam size yazar destek isterim teşekkürler.

bütçe sorunu yok ama inanç problemi var, bir çok testte toplam güç kullanımı 500-550w civarında çıkarken neden iyi çalışan PSU an vazgeçip para harcayım sorusu var kafamda, Igor testini ve PSU yorumunu yukarıda paylaştım.

ama şunu biliyorum, en ufak bir kapanma, reset vs yaşadığım anda değişimi yapacağım.

bizim kartlar savaş baltası o kesin XFX RX 7900 XT MERC KUTU AÇILIŞI, KASA MONTAJI, İLK İZLENİMLER... 

• MuratBayrakçı kullanıcısına yanıt

Demek ki min FPS'lerde yükselme var, bilgi ve emekleriniz için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 1 Şubat 2023; 17:23:24 >
  • teşekkürler, 1994 den beri bana oyun keyfi yaşatan emektarım Amiga 500 üm benim kıymetlim, farkına varmanız mutlu etti, aslında Commodore 1084P CRT monitörüm var ama ev taşıması sonrası yer darlığı nedeni ile onu tatile çıkartıp Amiga' yı LCD ekrana bağlamak zorunda kaldım.

işlemci soğutucusu Artic Freezer 34 E Sport Duo, çok memnunum tam FP ürünü.

Rebar açınca veya oc yapınca ne oldu?

• evet minimum FPS de ciddi artış oldu %30/40 civarı artışlar benim için anlamlı.

zaten aslında gerçek performans farkı minimum FPS değerleri, testlere bakarken de hiç maksimum veya averaj değerlere bakmam, minimum değerleri paylaşmayan testleri ciddiye de almıyorum, oyunlarda akıcılığı belirleyen değer minimum FPS.

Hocam farkına varılmayacak gibi değil. XFX RX 7900 XT MERC KUTU AÇILIŞI, KASA MONTAJI, İLK İZLENİMLER... Uzaktan bakınca eskiden internet cafelerde olan microsoft marka klavye sanmıştım ama Commodore görünce bir an tutuldum.

Soğutucumuz aynı hocam, bende 5600x ile 2 sene kullandım. Şimdiyse 5800x3d ile kullanıyorum.

• xentios kullanıcısına yanıt

Rebar ayarlara açık geldi, OC denemesi için henüz fırsatım olmadı, ama deneme yapıp paylaşacağım.

• :) hala arada Sensible Socccer, Cannon Fodder, ProjectX oynuyorum o dönemlerden kalma 300 disketten fazla oyun arşivim var...

soğutucu evladiyelik XFX RX 7900 XT MERC KUTU AÇILIŞI, KASA MONTAJI, İLK İZLENİMLER... 

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.