Şimdi Ara

XFX Çift Fan HD6850 Overclock

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Overdrive ile son ayarlara getirdim, 850 Mhz / 1200 Mhz. GPU-Z ile render test yaparken görüntü gitti. Yeniden başlattım.

Hangi ayarları önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katates Pızartması -- 6 Ağustos 2012; 3:55:31 >

• sapphire trixx indir son versiyon. 875/1100 getir stabil :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dirt 3

sapphire trixx indir son versiyon. 875/1100 getir stabil :)

Overdrive'da yapayım onu.
  • overdrivede 850 mhzdi bende en fazla çıkmıyordu. tabi yapabilirsen yap overdrivede
  • bu arada kaç fps fark olur diye furmarktan baktım. fps en fazla 4 değişti.değmez artık heralde :S
  • Boşta sıcaklık 58 derece. Oda sıcaklığı 22 derece.

Ayarlarda böyle zararlı olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katates Pızartması -- 6 Ağustos 2012; 2:26:40 >
  • kardeş hiç bilmiyorum bende dün saat 5te başladım 10a kadar araştırdım bilgim bukadar yani :) voltaj vermeye korkuyorum :) stabilite testi yap işte :) anlarsın mesela crysis 2 batman arkham city veya yüksek grafikli bi oyunun varsa çalıştır oyna 20 dk kilitlenme falan yoksa stabildir :)
  • quote:

kardeş hiç bilmiyorum bende dün saat 5te başladım 10a kadar araştırdım bilgim bukadar yani :) voltaj vermeye korkuyorum :) stabilite testi yap işte :) anlarsın mesela crysis 2 batman arkham city veya yüksek grafikli bi oyunun varsa çalıştır oyna 20 dk kilitlenme falan yoksa stabildir :)

10 dkdır homefront oynuyorum 58fpsnin altına düşmüyor. Normalde 49lara kadar düşerdi.
  • Buda yük altındayken, oda 22 derece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katates Pızartması -- 6 Ağustos 2012; 2:27:08 >
  • kardeş biraz daha oyna bizide bilgilendir bakalım :) kilitlenme falan hiç yoksa bana soyle bende aynısını yapacağım :) ha bu arada psu nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -xenon -- 6 Ağustos 2012; 2:28:30 >
  • quote:

kardeş biraz daha oyna bizide bilgilendir bakalım :) kilitlenme falan hiç yoksa bana soyle bende aynısını yapacağım :) ha bu arada psu nedir?

Kilitlenme yok hocam ama değerleri yavaş yavaş arttır. Ben yine de korkuyorum yanar falan diye 6 günlük kart.
  • benimde 1 ay oldu :) sistem topladım tamamen benim oda sıcaklığı 33 derece :D sınır 90 derece. bakayım bi benimkinin sıcaklığa :) işallah yanmaz
  • Sıcaklıklar niye aynı oldu ki? Azmı overclock yaptım?
  • boşta 53 derece benim senin kasada galiba hava sirkülasyonu yok kaç fan var? beninkinde 4 fan mid tower z9plus aldım zalmanın.kışın uçar bu kart ozaman sıcaklıklar aynı derken sorunu tam olarak anlıyamadım.
  • quote:

boşta 53 derece benim senin kasada galiba hava sirkülasyonu yok kaç fan var? beninkinde 4 fan mid tower z9plus aldım zalmanın.kışın uçar bu kart ozaman sıcaklıklar aynı derken sorunu tam olarak anlıyamadım.

Overclocklu yükteyken de 71 derece overclocksuz yükteykende 71 derece. 2 yan 1 egzoz 1 ön fan var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katates Pızartması -- 6 Ağustos 2012; 2:59:25 >
  • garip. benimde öyle galiba neyse ben yemek yemeye gidiyorum görüşürüz 20 dkya falan :)
  • ben catalyst control centerdan 850 mhz e 1100mhz e çektim değerleri oda sıcaklıgım kaç bilmiyorum ama battlefield 3 ultrada aa kapalı 1440x900 de 80 dereceye çıkıyor uzun süredir böyle kullanıyorum bir sorun yaşamadım ...
  • AAsız da zevki çıkmıyo ki bilader :) hiç oc yapmayacaksın bu yazda :) benimki kutusunda Xfx radeon hd 6850 DoubleDıssıpatıon yazıyor daha iyi soğutma falan galiba hem çift fan hemde o. kışın 900 çıkartıcam boşta 53 derece zor alıyoruz zaten :) vericem voltaj birazda :)
  • evet arkadaşlar kartı 925 e sorunsuz çıkarttım, 950 denedim direk mavi ekran verdi. vddcyi en yüksege getirdim voltu yani.Memory clocku 1250 gpu clock 925 deneyin arkadaşlar problem yok :)

http://imageshack.us/photo/my-images/577/adszebc.png/ galiba limit 925e kadar :) ki 925ten çıkarmanıza pek tavsiye etmiyorum :D mesela temin 940 yaptım gpuyu memoryu 1260 yaptım apply dedim voltaj 1050ye indi sonra çıkarttım 1200e çıkmadı gene 1050ye geldi kapatıp tekrar açtım bi baktım memory clock falan hiçbişi yok catalyst controldede göstermiyor aha agzına s*ctık kartın 1 ayda dedim ki resetledim problem çıkmadı allaha şükür ben genede 925ten çıkarmanızı tavsiye etmem

Edit:ulan memoryu 1250 yaptım 1000den 775MHzden 925Mhz yaptık.yüzde 20 zaten gpuda yaptık.yüzde 25de memory.gittim oynadım batman arkham city aksine kasılıyor sanki. en azından 10 fps fark görmek isterdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -xenon -- 6 Ağustos 2012; 10:21:07 >

• Fazla mı ısınıyor kart bana mı öyle geldi? Msi Kombustor ile denedim. autoya bıraktım bakıyorum tabi hem fan dönüş hızına hemde ısıya. 3.30 dakkada 88 derece oldu.Overclocklu tabi Fanlar %100 devirde çalıştı.core clocku 900 belleği ise 1220 yaptım yaptığın gibi. şuan boşta %30 devirde 48 dereceyi geçmiyor.Baya fark var sanki
    %
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.