Şimdi Ara

Xeon X5680 OC ayarları nasıl yapabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Overclocktan hiç anlamıyorum ama gerekli yönlendirmelerle belki yapabilirim diye düşündüm.

Sistemim:
    Gigabyte x58 ud3r rev 2.0 anakart
    Xeon X5680
    CORSAIR Vengeance 12GB (3 x 4GB) DDR3 1600 CMZ12GX3M3A1600C9
    Soğutucu: Noctua NH-D14
    PSU: Thermaltake Litepower 700
    Ekran kartı asus rog strix 1050ti

sistem biraz daha idare etmesi için iyileştirmeler yapmaya çalışıyorum elimden geldiği kadar. Oyun performansı için neler yapabilirim? Monitör şuan 60hz dandik samsung lcd. Bu sisteme monitör almaya değer mi? Ekran kartını aralık ayında almıştım. Monitör+ekran kartı alsam 4-5bin tl civarı tutar herhalde. Ama yeni sistem kurduğumda alt seviye kalacak. O yüzden kararsız kaldım. Şimdi yapabileceğim öncelikle işlemci hızını ve ram hızlarını yükseltmek. Cpu-z'de ramler 1333hzda çalışıyor 1600lük olduğu halde, işlemci de stok hızda.

• Monitör veya ekran kartı almadan önce işlemciniz o anakart modeli için yüksek seviyede mesela ud5,ud7 rampage 3 extreme, sabertooth , Asus p6t deluxe gibi anakartları tercih etmeniz overclock konusunda daha iyi sonuçlar verecektir
    Aynı zamanda YouTube da 1333MHz'dan 1600MHz'e overclock yapanlar var.
    Soğutucunuz gayet iyi.
    Ekran kartı olarak gtx 1050ti, GTX 660, GTX 960, RX 460 gibi f/p ürünleri seçmeniz daha iyi olur.
    Monitörünüzü eğer bütçeniz yetiyorsa bu sisteme 75Hz üzeri,1ms, 24" 1080p ideal bir seçim olacaktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.